Bývalá manželka vymenila zámok

alextonga
25. máj 2022

Pred 20timi dňami sme mali bsm ešte nemáme ani rozsudok zo súdu a včera vymenila zamok na spoločnom byte ktorý som jej skoro daroval ma vyplatiť zvyšok hypotéky 31000 eur a mne ma do 120 dní vyplatiť 20 000 eur na účet a zo spoločnej garaze my ma dat svoju polovici ale problém je ten ze ona úver nieje schopná splácať Leo je nezamestnana a tým pádom stále ostanem dlžník ja neviem co mam robiť. Jedna sa o 3.izbovy byť zariadený hodnota 230000. Tri roky som platil sám hypoteku aj nájom za ten byt pričom stále mala do bytu prístup zatkla si tam jednu izbu po rozvode pred dvoma rokmi. Na syna platím 320 eur mesačne tak som súhlasil pri rozvode ani halier niesom nikomu dlžný a stále je niečo zle stále mne ťahajú hypoteku z účtu

matullienka
25. máj 2022

@alextonga nemala by sa hypotéka po tom ako sa stane rozsudok právoplatný prepísať na manželku? Aspoň tak sa mi zdá že to je. Ak potom nebude splácať môže sa ľahko stať, že príde o byt

alextonga
autor
25. máj 2022

@matullienka ale banka nechce prepísať hypoteku na ňu aj keď súd tak rozhodol lebo nemá príjem.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
25. máj 2022

@zoro9836 5rokov

matullienka
25. máj 2022

@alextonga tak v takomto prípade by som hľadala fakt dobrého advokáta aby mi poradil.

matullienka
25. máj 2022

A ešte mám otázku píšeš, že ešte nemáte rozsudok zo súdu tak na základe čoho mala banka úver prepísať? Veď ten rozsudok tomu práve potrebuješ podotýkam, ,e musí byť aj právoplatný

alextonga
autor
25. máj 2022

@matullienka ja som sa informoval v banke že je to tak a na to včera vymenila ila zamok na našom ešte spoločnom byť.o to ide. Ze na to nemá alebo ma nárok keď ešte nič nieje.?

karolinakr
25. máj 2022

@alextonga vymkla ta z bytu, ktory maš ty splacať? najmi si pravnika urgentne, však to je vrchol

alextonga
autor
25. máj 2022

@karolinakr na Slovensku je to tak

matullienka
25. máj 2022

Tak ak nemá právoplatný rozsudok tak byt ešte jej nie je. Zavolaj kľúčovú službu a byt ti otvoria ešte stále si majiteľ.

ivkaivka9
25. máj 2022

@alextonga akosi mi to nevychádza, akože byt ma hodnotu 230 000 a ona ti ma vyplatiť 20 000? A potom čo? Byt ma ostať jej a ty budeš ešte dlžníkom hypo? A ty si s tým súhlasil? Prečo sa byt nepredá a peniaze sa po vyplatení hypo nerozdelia? Radšej chod za nejakým právnikom, lebo toto nevyzerá tak, že by to malo dopadnúť dobre.

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alextonga
autor
25. máj 2022

@ivkaivka9 lebo som chcel aby byt ostal jej a synovy viac som nechcel

ivkaivka9
25. máj 2022

@alextonga tak ak si to tak chcel, je to iná vec. Očividne sam nevieš, čo si si tým spôsobil. Logicky, ak je byt zaťažený hypotékou, niekto ju platiť musí. Ak tvrdíš, že dlžníkom ostávaš ty, tak ti bohužiaľ nič ine neostava len ju platiť. Banka predsa dlh neodpustí len preto že ste sa rozviedli a že ty si chcel… Takze neviem akú radu čakáš, ale ešte raz - chod za nejakým právnikom, byt nech sa predá, hypo sa vyplatí a svojej bývalej žienke kúp niečo menšie, keďže nepracuje tak nech sa uskromní.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika523
26. máj 2022

@alextonga no ved keď si chcel aby ostal jej aj synovi tak jej ostal, máš čo si chcel nie?

lusanko
26. máj 2022

Bože toto ma tak udivuje, že napriek tomu, že muž sa zachová korektne, žena ako taká slepica nevdačná, urobí toto?
Až mi je z toho zle, nenechala by som to tak ani náhodou a už sa zariadila úplne inak. U mňa by skončila.
Nikdy by som sa nezachovala ako tvoja žena, keď sa dvaja rozídu, neznamená, že sa musia k sebe správať nekorektne. Nebuď už viac hlúpo naivný.
@alextonga