Bola som iná osoba počas tehotenstva

katkajurcova
24. feb 2024

Ahojte, stalo sa aj vam ze ste davnejsie po narodeni dietata zistili ze ste pocas tehotenstva konali uplne inak ako za normalnych okolnosti - mimo tehotenstva ? Ja prichadzam na to ze som spravila vela zlych rozhodnuti a bola som uplne iny clovek. Preto uz dlho na to obdobie myslim a nechapem ako som k tym zaverom dosla. Premahala som sa, nesetrila sa, myslela si ze musim pri vsetkom byt...bijem sa po hlave a som zo seba sklamana :( urcite by som teraz konala inak....

deti95060810
24. feb 2024

zlé rozhodnutia ani nie, ale skôr som bola omnoho výkonnejšia , šikovnejšia ako po pôrode...
počas tehu som necítila žiadnu únavu a po pôrode som ledva chodila - myslím dlhé obdobie po pôrode. Vyčerpávala ma starostlivosť o dieťa a najmä nekonečné niekoľkonásobné nočné stávanie....

masandra
24. feb 2024

@katkajurcova áno. Vnímala som to aj počas toho tehotenstva, že to úplne "nie som ja". Bolo to naozaj náročné.

masinka
24. feb 2024

Ked som manzelovi ukazala tretikrat pozitivny test, tak si len vzdychol ze opat 9 mesiacov PMS. Tak asi som to uplne nebola ja 😀

majlo1234
24. feb 2024

Ja som ina pocas tehotenstva, ale v zmysle ze ma vsetko na tehotenstve serie. Inak nie som o moc ina

katkajurcova
autor
24. feb 2024

@deti95060810 ano aj to som mala a nevedela som si pomoct a ani nedokazala v hlave vyhodnotit ze mam poprosit o pomoc a viac podpory. Mala som pocit ze je vsetko len moja uloha. Teraz badam ze mamicky deleguju vela na otecka pricom mne stacilo ze manzel sa stara o starsie dieta viac ako ja a ja makam. V noci pri kojeni som mala halucinacie od unavy a nevedela ze ci mam naozaj krmit alebo to uz bolo a preco som vlastne zase zobudena, bola som uplne vycerpana. Ale nepoprosila som o pomoc....bola som taka hlupa. Ale s odstupom casu si myslim ze som psychicky a citovo absolutne nebola pripravena na dalsie dieta lebo to prve nemalo ani 2r ked sa nam narodila princezna....mali sme pockat, bola som doslova prevalcovana tym vsetkym a slo to vsetko tak rychlo....zle som sa odhadla ze "ved to neni problem", hned po roku od produ som chcela byt znovu tehu. Ale az teraz ked ma prve dieta 3.5r vnimam ze teraz by bol ten spravny cas....

pieksamaki
25. feb 2024

@katkajurcova mozog je aj vtedy inak nadstaveny, porod je vykon sportovca....vtedy to priroda zariaduje tak, ze sa orientujeme na prezitie maleho zivota, aj preto sa mnoho zien nesetri a utlaca svoje potreby a nerozmyslame najracionalnejsie. Samozrejme nedostatok spanku atd..
Mala som to tiiez.

tinqua
25. feb 2024

Ja mozem povedať, ze miestami mi moje ja aj chýba z tej doby...najmä vo fáze "hniezdenia" som bola extremne výkonná...manžel dodnes spomína ako ma našiel v 7m so zlomenou nohou upratovať komoru 😀 ...velky krik bol vtedy, ale co uz, sibalo mi...s odstupom času mám celé toto obdobie zastrete hmlou, akoby sa to dialo uz velmi velmi dávno ...co mi nechyba su momenty zúfalstva, taka ta tehotenska depresia, ktorou som terorizovala svoje okolie...to si tak clovek naplno uvedomi, ze nase konanie je len vysledkom prace hormonov, ze od blazna nas deli len nejake biochemicke niečo a nepomozes si...nic si nevycitaj, nie nebola si to vtedy ty a bud rada ze si tam nezostala