Bojím sa, že skončím sama a opustená

3. okt 2024

Mozno velmi predbieham, mam po 40 tke , mam partnera, deti nemame, mam este mamu, no uz ma svoj vek, a okrem mamy a partnera nikoho nemam. Ano, mame rodinu, bratrancov, sesternice, ale nie sme takmer vonec v kontakte, navstivime sa raz za rok.
A ked tak rozmyslam, co bude neskor, o par rokov, ked uz nebude ani mami, co bude so mnou, ak ochoriem, ostanem sama, ak nebude uz ani partner, ci skoncim sama, opsutena. Ano, ak by som aj mala deti, neznamena, ze bude o mna postarane, aj ked vela ludi v mojom okoli ma svoje deti nablizku, a pomahaju im, maju sa na koho obratit.
Ako to vnimate vy ?

rozculena
3. okt 2024

ja nemám ani partnera......budem sa stresovať,keď to nastane,načo dopredu....

zuzanita1609
3. okt 2024

Užívaj si dni,keď sama nie si. Zbytočne sa trápiš. Sú ľudia, ktorí majú veľké rodiny,deti a nakoniec aj tak ostanú osamote. Buď milá, pozitívna a aj okolie bude vyhľadávať tvoju spoločnosť.

ukgirls
3. okt 2024

ja sice mam dieta ale aj ta raz odide a ja budem sama v zahranici ... planujem skoncit v lepsejsom starobinci budem nahanat dedkov (uz to bude jednoduhsie kedze budu o palicek ) a cestovoat po okoli alebo ak zdravie da aj zahranici ... ale clovek nikdy nevie co mu zivot prinesie ... mozno sa nedozijem ani rana a mozno na stare kolena sa zamilujem,alebo budem chovat macky vo velkom -nikdy nevies

bessie12
3. okt 2024

vnimam to rovnako, len s tym rozdielom, ze ja uz maminu bohuzial nemam. Snazim sa nejako nemysliet na take veci, len odkedy mamina nie je, tak mam z toho vsetkeho strach. Predtym som sa mohla obratit na nu, ked som sa chcela /potrebovala vyrozpravat, postazovat sa na nieco, a teraz nemam na koho, pretoze nikto ma nechape a nerozumie mi tak ako moja mamina. A este ked ti niekto z tvojej druhej strany rodiny povie, ze teraz si uz sama ... 🙄

ivangeline
3. okt 2024

Známi a priatelia? Otvor sa viac svetu. Ľudom. Hľadaj a buduj vzťahy. Nebudeš sa cítiť sama.

princkrason
3. okt 2024

@rozculena cau ,makove buchty mame?😎🙂

grof_monte_christo
3. okt 2024

Da sa povedať, že som v tvojej situácii. Takéto myšlienky ako ty nemám. Aj keby som mala deti, tak by som nechcela, aby mali so mnou starosti. Starám sa sama o mamu a nie je to vždy jednoduché. Dúfam, že budem zdravá a budem si užívat dôchodok 😁

marca12
3. okt 2024

Preto je dobre si pestovat rodinne vztahy a aj priatelske,aby ti mal kto pomoct. Tiez nemam deti a nejako nadtym nespekulujem,co bude. Snad,ked budem potrebovat nevladna pochodit lekarov,najde sa niekto,kto ma odvezie. Alebo si zaplatim niekoho,kto ma povozi,pomoze s nakupom. Vzdy su moznosti,nestresuj sa zbytocne tym,co este ani nie je.

tramtada31
3. okt 2024

To, že má niekto deti, neznamena, že ho dochovajú. Ja budem deti podporovat, aby sli do sveta, keď budú chcieť. Poradit ti viem len jedno, zabezpec sa majetkovo, aby si si vedela zabezpecit starostlivost o seba. Svokre musíme finančne prispievať na zivot a je to otras, že za jej nezodpovedný prístup v zivote musíme doplácať teraz my (ona sa ani o manzela nestarala), moji rodičia sú sebestační, na dochodku ešte aj pracujú - sú mojim vzorom, presne takto chcem skončiť aj ja. Vdaka tomu si vedia veľa dovoliť, cestujú atd. Ak sa niečo zomelie, vystačí im dochodok na luxusný dom seniorov. Nespoliehajú sa na deti.

earlgrey
3. okt 2024
la_dolce_vita
3. okt 2024

Priznavam, tiez mi niekedy napadne, ze ostanem osamela, stara babicka, akych vidno okolo nas. Je to bezny jav, vela zien takto zije. Deti mozu byt daleko. Clovek si privykne a vzdy mozeme ist do nejakeho zariadenia pre dochodcov. Ale staroba byva smutna, mne je casto luto starych ludi ☹.

earlgrey
3. okt 2024

Ja mám dieťa a mám maminu. Síce aj súrodencov, ale čo z toho, keď nemajú záujem. A nikdy som sa nad tým nezamýšľala až pokiaľ mi moje 5 ročné dieťa niečo nepovedalo a to ma trochu tak zasiahlo...
V skrátke...dcéra von spadla a odrela koleno, samozrejme rev lebo polámala nohu a nemôže chodiť (trocha drama queen), tak vravím, poď tu je lekáreň, kúpime niečo a zaviažeme, zalepíme..a ona, že volaj babke nech príde...lebo nemôže chodiť.. tak som zavolala babke a keďže má skoro 80 rokov, tak jej trocha trvalo kým za nami došla, hoci sme boli len pod bytovkou a doniesla nám niečo na ošetrenie kolena (rozumej, stačilo jej zíjsť dole pod bytovku)...a nechodila, nechodila...dcéra sa pýtala, kde je tak dlho, tak jej vravím, že vieš, babka je už staršia, chodí pomalšie, ona príde...a ona sa na mňa so slzami v očiach pozrela, s trasúcim hlasom povedala...A KEĎ UŽ NEBUDE BABKA, KOHO BUDEME MAŤ? a rozplakala sa...mne tiež vyšli slzy, lebo som si uvedomila, že aj moje 5 ročné dieťa už vie, že proste starí ľudia umierajú....Ale je to život a treba ho brať taký, aký je...strach má asi každý ...my sme aspoň pri babke, ale ako to bude so mnou? netuším...

rozculena
3. okt 2024
thekacicaa
3. okt 2024

Ci mas alebo nemas deti, treba sa pripravit a dobre sa zabezpecit financne. Aj ludia s detmi nie su na nich odkazani, ale snazia sa o seba postarat ako mozu. Dnes sa da dokonca aj predplatit vlastny pohreb.

biba_18
3. okt 2024

nie je náhodou, že kedysi žili súrodenci alebo kamarátky spolu… ženy keď nemali rodinu, buď si platili spoločníčky alebo bývali sestry spolu - práve preto aby neboli samé. detto súrodenci ktorí nemali vlastnú rodinu žili s rodinami svojich súrodencov… takže tak sa to robí, stačí iba obnoviť staré rokmi osvedčené zvyky…

biba_18
3. okt 2024

a samozrejme sa tak žilo ako zo sociálnych, tak aj z ekonomických dôvodov… ty ak budeš sama, môžeš zobrať k sebe za symbolický nájom nejakú študentku alebo mladú slobodnú mamičku s dieťaťom…

betulinka1
3. okt 2024

@ukgirls presne takto si to predstavujem aj ja.

princkrason
4. okt 2024

@rozculena
@earlgrey dievčatá plány na víkend aké máme?🤩😄

earlgrey
4. okt 2024

@princkrason Budeme piecť makové buchty 😄 a tvoje?

princkrason
4. okt 2024

@earlgrey ja ich budem ochutnavat 😉🙂

earlgrey
4. okt 2024

@princkrason 😄 tak dobrú chuť prajem

princkrason
4. okt 2024

@rozculena a ti moja co robis cez vikend?
@earlgrey dakujem

earlgrey
4. okt 2024

@princkrason TY!!! tvrdé y...chlope

princkrason
4. okt 2024

@earlgrey ach je to len nejaky predpis , partia ludi si sadla za stol a vybrala si slova, ziadny system nato nebol...
a nerob mi tu hanbu 🙂

earlgrey
4. okt 2024

@princkrason 🤣🤣🤣

princkrason
4. okt 2024

@earlgrey rozculena na mna dlabe , pch blavacka jedna 😢🙂

earlgrey
4. okt 2024

@princkrason Nezačínaj s tými blaváčkami, lebo zase dostaneš po kapuste 😄

princkrason
4. okt 2024

@earlgrey alebo skoncim na vychode 🙂

earlgrey
4. okt 2024

@princkrason 😉 aj to je jedna z možností...ale počkaj ešte chvíľu, v tej druhej téme, má niekto cez víkend piecť makové buchty nie? 😉 možno motyka vystrelí

princkrason
4. okt 2024

@earlgrey ja sa uz v tom stracam, kde budu teda vikendove buchty makove? 😵🙂