Bojím sa odísť

nezabudka3391
10. júl 2024

ahojte prosim dajte vlastnu skusenost.....s muzom sme manzelia, ale zijeme ako spolubyvajuci koli deto (11 a 7r). deti nechcu aby sme sa rozisli ale ja osobne uz nevladzem takto zit s nim. on si prestavuje ze budeme takto az kym deti nevyrastu ale co z tofo? a ja sa tiez bojim odist aj koli detom aj ci to zvladnem financne. nemam pomoc od rodiny, neverim zeby mi mama pomohla a zvladat hypo uplne sama tiez nie je sranda v dnesnej dobe prosim poradte co robit. jedine co viem ze uz s nim dalej nechcem byt ale co deti? nebudu trpiet? bojim sa toho velmi ako ste to zvladli?

ukgirls
10. júl 2024

chvilu budu urazene,smutne ale prejde ich to-stastna matka= stastne deti

pribinak
10. júl 2024

@ukgirls odkiaľ berieš tu istotu? Kľudne jej povedia že ostanú s otcom….

konicekmodry
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisska96
10. júl 2024

Zachráňte vzťah. Keď nebolo týranie, bytka, nevera, tak treba na tom pracovať

kellhaed
11. júl 2024

Vies; ak ostaneš...len deti naučíš...ze majú všetko vydržať.... ja som z takej rodiny ; kde mama ostavala ...mam 43; dve deti zo vzťahu; ktorý nebol dobrý...vyhrážal sa mi; že ma zabije na konci ...nakoniec som ušla... a deti? Ani si na otca nespomenu... mladšia ma teraz 10 rokov; sme 4 roky preč...a jej spomienky? Otec nemal čas sa so mnou zahrať a len kričal.
Najlepsie pre teba . Venuj sa sebe a detom.
Skus ženské centra ...ci nevedia pomoc s ubytovaním aspoň na pol roka ; kým si nájdeš normálny nájom.
Pokus sa každý mesiac spísať vydavky; vyzisti; koľko stoja najmy v okoli....ci treba platiť kauciu...resp pozeraj po novej práci.
Premysli si; ci chceš detom meniť školu...
...ci chceš aby chodili k tvojmu mužovi...podľa toho aký s ním majú vzťah.
Ak si čas a starostlivost rozdelíme napoly; nedostaneš asi od neho vyzivne...
A neboj sa; všetko zvládneš. Je to krok do neznáma; preto ten strach ...aj ja som zvládla.
Zo začiatku v byte len jeden matrac a boli sme tri ...po 4 rokoch mame zariadený byt ako tak a nemyslím si#ze detom niečo chyba ...sú spokojné a keď chcú; môžu si našetriť z vreckového ...resp starsia z brigad.

Ak dostaneš celú starostlivosť; je to o nervy; lebo nebudes mat čas na seba a budeš dosť unavená zo začiatku....ale aspoň sa nebudeš cítiť mizerne ...

nezabudka3391
autor
11. júl 2024

@kellhaed ja chcem aby chodili k otcovi určite by aj on chcel sa o nich starať. Nechcem meniť školu a nerada by som odchádzala z bytu ale neviem či budem schopná platiť hypo to je problém jediný

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kellhaed
12. aug 2024

@nezabudka3391
Neboj; zvládneš to; ak sa rozhodneš. A keď to bude neudrzatelne....nájdeš nový byt; zariadis si ho podľa seba; budeš mat nove výzvy a spomienky. A nakoniec budeš pyšná na seba; ako si sa dokázala postarat ak to; co si si myslela; že nikdy nezvladnes. 🙂
Vezmi to celé ako vyzvu/ hru... véd pokiaľ ste zdravi; ty a deti ; tak zvládnete všetko....to najdôležitejšie mate ...ty máš ich a oni maju teba. A tento vzťah je nad všetky ostatné 🥰