Bohaté deti, chudobní rodičia

ksebejka
20. mar 2024

Ahojte, zaujímal by ma váš názor na majetkové rozdiely medzi deťmi a ich rodičmi. Môj muž veľmi dobre zarába a chcel by kúpiť nové drahé auto. Mne je to blbé, lebo rodičia z oboch strán sú dôchodcovia a zhodou okolností tiež riešia potrebu nových áut. Nebolo by správnejšie tie peniaze za drahé auto rozdeliť a niečo prispieť aj im ? Že by sme sa my uskromnili s lacným autom, ale dopriali aj rodičom? Kúpili ste svojim rodičom auto ? Dávate svojim rodičom väčšie finančné príspevky? Prípadne - ak si niečo drahšie doma doprajete, myslíte aj na svojich rodičov, ktorí si to nemôžu dovoliť ?Ďakujem za odpovede

martinka13
20. mar 2024

Prispela by som, ale aj sebe by som dopriala, čo chcem a potrebujem

dadka1997
20. mar 2024

@ksebejka pišeš, že velmi dobre zarába, penaize mu snad napádajú z neba, tiež musi nieco preto robit aby ich ziskal .. čiže nevidim na tom nič zle, ak si chce dopriať auto.. ak by chcel niecim potešiť svojich rodicov, nemusi to byt autom.. a ty mas cim prispiet pre svojich rodicov ? Ci aj tym tvojim to auto ma kupit ?

melanta
20. mar 2024

Áno, kúpila som rodičom auto, aj im platíme dovolenky, aj im mesačne prispievam veľmi pekne. Ale napríklad auto som im kúpila bez toho, aby som sebe musela kúpiť lacnejšie auto ako som chcela. Ak by som zarábala toľko, že sebe môžem kúpiť, ale rodičom už nie, tak určite by som sebe nekupovala lacnejšie iba preto, že rodičia na auto peniaze nemajú. A ak by som mala ešte menej, prispela by som na stravu či drogériu, ak by mali problém s financiami. Ale nie na spotrebné veci, ktoré nie je povinnosť mať. Takže moja odpoveď je nie, nie je rozumné nekúpiť si auto aké chce muž, lebo rodičia na také nemajú.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
20. mar 2024

A ako napísala aj dadka, tvoj muž dobre zarába a robí to pre svoju rodinu, čiže pre seba, teba a vaše deti. Nechodí do práce preto, aby rodičom kupoval autá.

lauriik
20. mar 2024

Moj muz dobre zaraba ale neviem si predstavit, ze by mal kupovat auta pre celu rodinu. Moji rodiacia by si taky dar ani nikdy od nas nevzali. Zalezi asi ako to mate v rodine nastavene.

ksebejka
autor
20. mar 2024

@dadka1997 keďže nezarábam zle, prispievam rodičom finančne na bežné účty, aby som aspoň trochu odľahčila tu záťaž... On svojim nie, ale kúpil napríklad práčku, keď sa im pokazila. Nie sme milionári, skôr myslím na to, že či by nebolo správne, aby sme sa mali celá rodina aspoň trochu dobre a nie len my...

lija22
20. mar 2024

ci kupi a prispeje na nove auto manzel svojim rodicom nech rozhodne on,ty rozhodni ci chces aby ste prispeli tvojim.
mysme napr dali auto muzovym rodicom a kupili si nove. Ale uprimne bola tostara rit, ale svokor ho chcel, nuz.

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrm
20. mar 2024

@ksebejka
Nekupoval ale posunul som im naše staršie,keď som manželke kúpil nové auto. Myslím že oni už nepotrebujú nové auto a na dojazdenie im bohato stačí to čo sme mali.

petronelag
20. mar 2024

@ksebejka Ja by som si kúpila priemerné auto a zbytok by som darovala obom stranám rodičov, nech si kúpia, čo potrebujú. Hlavne ak sú dobré vzťahy, tak by som im pomáhala. Keď obaja zarábate dobre, veľmi by to nechýbalo a im by to pomohlo.

iwka_77
20. mar 2024

Tak tie peniaze si zarobil vlastnými rukami, takže nevidím dôvod, prečo by si nemohol dopriať pokojne aj dve nové autá, ak by chcel. 🙂 Sú to jeho peniaze, nikomu tým neubližuje, vám takisto nič nechýba. Ale chápem, čo tým chceš povedať, tiež by som radšej nadelila rodine, ak by som mala z čoho.

ksebejka
autor
20. mar 2024

@alessavandervelden nie som doma, pracujem aj ja. Tak ako píšeš - prispelo by sa obom stranám, nie len mojej

matkahelka
20. mar 2024

@ksebejka ja rozdicov uz zial nemam, ale moj muz s bratmi kazdy mesiac platia rodicom inkaso a raz rocne sa im skladaju na dovolenku pri mori. je to tak dlhe roky, vsetkym nam to pride prirodzene. svokrovci sa dlhe roky uskromnovali, aj moj muz aj jeho bratia sucasne studovali na VS, svokrovci nechceli, aby brigadovali, ale aby sa venovali skole. podporovali ich, tak im to synovia vracaju. prirodzene a ludske.
Urcite by prispeli aj na auto, ak by svokrovci chceli, ale maju relativne nove.

tiezjedna
20. mar 2024

Záleží aké očakávania rodičia majú. Ak sú zvyknutí na štedré dotácie, tak prečo nie. Naši by si trebárs nič také od nás nevzali. Ale nepotrebujú to. Ani jedna strana.

daniela773
20. mar 2024

@ksebejka ja si nemyslím, že je to fér voči tvojmu mužovi. Však keď dobre zarába a chce si dopriať drahšie autu, tak ma na to nárok… vy nie ste zodpovední za to, ako sú teraz na tom však rodičia. Oni mali tiež príležitosť zarábať… určite je super, im prispievať. Sem tam niečo kúpiť. Ako pisu, napr. dovolenku, spotrebič… ale auto? To by som chápala v prípade, že by ste boli tak strasne bohatí, že by vám to nechýbalo… starší ľudia už nepotrebujú suoer luxusne auta a tie normálne sa dajú kúpiť aj za dobre ceny… Ak ale muž tvrdo maká, tak by som mu dopriala…

ibatanecnica
20. mar 2024

@ksebejka tvoj muž má v prvom rade zarábať na vašu rodinu a deti. Ak by treli rodičia biedu, to by bolo iné. Predpokladám, že tie peniaze zarobí, nenájde ich na zemi. Veď ty prispievaj zo svojho platu, čo ti v tom bráni? Moji rodičia by to odo mňa ani neprijali a ja od svojich detí tiež nie. My tiež kupujeme svokre, chladničku, pračku, keď sa niečo pokazí. Ale ona je sama, má nízky dôchodok, takže to je iné. Ako píše
@iwka_77 , ak chce dobré auto, kľudne aj dve nech si kúpi. Sú to peniaze, ktoré zarobil.
Keby som ja makala, mala sa dobre a chcela si kúpiť dobré auto a muž by do mňa hustil, nech kúpime aj rodičom, ktorí sa majú dobre, tak ho pošlem kade ľahšie.

zeldia
20. mar 2024

@ksebejka prepity predsseda dal hladujúcim dôchodcom v decembri 300e na hlavu. Tvoji rodičia tru takú biedu že im prispievaš mesačne na čo? Na kaviár, na benzín, na wellness? Rozhadzovať cudzie peniaze (tvojho muza) je takeeee ženské…

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ksebejka
autor
20. mar 2024

@zeldia rodičia majú príjem spolu 800 eur. Tebe sa to zdá v dnešnej dobe dosť ? Mne nie, takže prispievam na potraviny a lieky a áno zo svojho účtu, pretože pracujem. Už som to tu písala 🙂

zeldia
20. mar 2024

@ksebejka a aké majú výdavky? Tebe sa zdá minimálka pre jednorodica s dieťaťom koľko ok? Nikdy nebude dosť aj 8000 pre dôchodcov keď dieta zarába 100 000, suma je vzdy relatívna. Mne sa ale zdá cudne zobrat od iného človeka peniaze (muza) a hrať sa na samaritána a rozdávať. Opravit strechu je fajn, prispieť a kúpiť chladnicku je fajn, odviesť k lekárovi je fajn ale auto je luxus ktorý nemusi byt. Ak nemam na luxus tak ho nepýtam od muza svojej dcéry.
A ešte poznámka ty prispievaš zo svojho uctu ? Takže to nieje vás účet áno? Nemáte bezpodielové vlastníctvo? Tak potom na strane tvojho muza by som peniaze určite nedala. Ak nie tak prispievaš z vášho uctu nie zo svojho uctu. Také zenskeeee

ibatanecnica
20. mar 2024

@ksebejka tak dvaja dôchodcovia musia z tohto príjmu vyžiť. Auto potrebujú? Pretože to sú tiež výdavky navyše. Keby sme boli s mužom iba my dvaja a máme príjem 800eur, tak z toho ešte aj ušetríme.
A auto by sme ani nepotrebovali.

maciatkolulu
20. mar 2024

@matkahelka triezvy,jasný,pekný pohľad ♥️.
Za mňa ,pokiaľ naozaj máte veľmi veľa peňazí,tak si kúpte drahé auto ,ale za mňa zla investícia. Dve bežné auta a je to,alebo ako chcete vy,je to vaša rodina,vzťahy,financie poznáte vy,ťažko radiť. Ja mať veľa alenazi,tak kúpim obom,.

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ksebejka
autor
20. mar 2024

@zeldia treba čítať s porozumením - finančný dar by mal byť pre rodicov z oboch strán. Ja prispievam zo svojej výplaty. My si s mužom nekontrolujeme účty - každý máme svoje peniaze a o domácnosť sa staráme samozrejme spoločne. Nie som žena, ktorá sa nechá vydrziavat - ja som si nasetrila aj na obe materské, aby som sa nemusela uskromnovat.

ksebejka
autor
20. mar 2024

Inak som celkom v šoku, koľko ľuďom sa zdá v pohode, ak sa deti vozia na Volve a rodičia MHD. Priznám sa, že som čakala úplne iné odpovede.

dadka1997
20. mar 2024

@ksebejka tak ak nezarábaš zle, prečo im nekúpiš auto? Ale mas potrebu aby im to kupil manzel ? ... na veci ako pracka strava podobne nevidim dôvod neprispiet, alebo kúpiť nové... ale auto? Ak ma muz zaujem o auto , ktore chce, preco by sa mal uskromnit ?

janinah
20. mar 2024

Považujem za zlyhanie.ak treba starým či mladým prispievať.Nepisem o prvej podpore pri sobáši mladých.vtedy sme ako rodičia dali a dosť.Ale do smrti ich dotovať nebudeme a ani my rodičia od nich nič nevezmete.Treba sa prikryť takou perinou.na akú máš.

daniela773
20. mar 2024

@ksebejka lebo Ty nie si zodpovedná za život svojich rodičov. Áno, je super si pomáhať. Ale ja nemôžem za to, že rodič si nebol schopný za celý život nasporiť na auto… moja mama napr. auto ma. Ja nemám. Rovnako ma sestra svoje auto. Oni sa snáď majú cítiť pre to zle? 😅🙏🏻 Určite nie. Ich život, ich rozhodnutia, ich peniaze…

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz