Bizardné rozchody

21. feb 2024

Aký najbizardnejší rozchod/dôvod rozchodu ste zažili? Či už vy, alebo niekto z vášho okolia. Prípadne aj bizardné zrušenia stretnutí/rande.

barka1
21. feb 2024

Bizarné, nie "bizardne"... Okrem dalších dovodov bol ako posledny menovany "vojna na Ukrajine"...

heleninamama
21. feb 2024

Píše sa bizarný.
Pre mňa každý vzťah skončil, ak bola v správe (list, sms, mail) od nádejného partnera výrazná pravopisná chyba. Cez toto sa jednoducho nedokážem preniesť a žiadne iné možné prednosti dotyčného ma po tomto nezaujímali.

blazargandalf
21. feb 2024
minka201
21. feb 2024

@heleninamama Pani učiteľka alebo si študovala slovenský jazyk? 🙂

galganka
21. feb 2024

@heleninamama mám za manžela dysgrafika a dyslektika a doma máme jeho nasledovníka... Smutno mi je.

heleninamama
21. feb 2024

@minka201 Vždy dobrá žiačka so zmyslom pre perfekcionizmus. Mne to jednoducho príde neúctivé, napísať niekomu a mať v texte chyby. A časom som zistila, že za zlým pravopisom sa skrýva aj všeobecne hlúpy človek - v zmysle bez vzdelania, rozhľadu, vyšších ambícií a to ma nikdy nelákalo, dokonca ani na strednej škole. Aj keď bol dotyčný možno pracovitý, z bohatej rodiny, dobrák... Proste, toto nie.

crazy_cat_lady
21. feb 2024

@heleninamama nezovseobecnovala by som, ze clovek, ktory neovlada gramatiku nema vseobecny rozhlad/je hlupy. Moj mazel napriklad neovlada velmi gramatiku, resp skor neriesi, kde ma byt i/y, pre neho je nezmysel memorovat sa poucky a pravidla. A je to pritom vysyudovany clovek s VS, programator a ma taky rozhlad v zivote, ze niekedy sa mi rozum zastavuje ;)

autor
21. feb 2024

Neviem, ako sa píše bizardný a dozviem sa tu o sebe, že som kvôli tomu hlúpa 🤣

heleninamama
21. feb 2024

@galganka Aj taký sa môže základy pravopisu naučiť, len to stojí viac námahy, prípadne, keď si je svojho nedostatku vedomý, vie si dať dôležité správy a písomnosti niekomu skontrolovať.
Tu, keď niekedy čítam príspevky, rozum sa mi zastavuje a neverím, že každá druhá žena na Slovensku má poruchy učenia. Proste, lajdáckosť a nezáujem.
@crazy_cat_lady Je to ok, ak to Tebe nevadí a je výnimkou. Ale všeobecne platí, že už podľa písomného príspevku vie človek odhadnúť intelekt autora a v prípade množstva chýb to nebýva lichotivé.

madeincssr
21. feb 2024

@heleninamama podľa mňa toto je príliš tvrdé. Myslíš, že si nikdy v živote v písanom texte neurobila pravopisnú chybu? A zdalo by sa ti v poriadku, keby ťa kvôli tomu potenciálny partner nechal?

heleninamama
21. feb 2024

@autorka A načo používaš slová, ktorých význam nepoznáš a nevieš ako sa píšu, keď pridávaš príspevok?

galganka
21. feb 2024

@heleninamama áno, dáva ich kontrolovať mne. Lebo vie, že ešte aj v tejto dobe a u dospelých ľudí sa stretne s nepochopením, prípadne úškrnmi. A predsa ma cez ten pokec zbalil a to som bola tiež na slovenčinu bifľoška. Ale nie neomylná. A pevne teda verím, že náš syn nestretne nikoho ako ty, alebo ho dostatočne pripravíme, aby ho poslal do r.ti s mäkkým i. To už sme sa nadrvili. 🤷🏼‍♀️

crazy_cat_lady
21. feb 2024

@heleninamama som sa smiala, ze chvalabohu, ze sme sa spoznali cez kamosku a nie cez nejaku zoznamku, lebo tam by to mal v tom pripade ovela tazsie :D

simonkazga
21. feb 2024

@galganka 👍👏 letí srdiečko za túto úprimnú správu

tiana080
21. feb 2024

@galganka asi je iné mať nejakú poruchu, alebo diagnózu a iné je mať na háku, a neobetovať ani trochu snahy, aby človek písal správne. Ja tiež považujem niekoho (bez diagnózy), kto píše ako hotentot za blbca a nehanbím sa za to. 😃 Veľa to o človeku napovie.

galganka
21. feb 2024

@simonkazga úprimne, otvorila som tému, že sa možno zasmejem, alebo začudujem, lebo sama o žiadnom čudnom dôvode na rozchod neviem. Viem iba o čudnom dôvode, prečo spolu pár ostal. 😂
Ale som sa kus samonasrala, keď tu už tri roky sledujem nášho Tea, ako dokáže v jednej vete spraviť aj 6 chýb, aj keď sa fakt snaží, alebo koľko bojoval s čítaním, lebo mu proste v hlave písmená preskakovali. A tu si takýto blábol o nízkom intelekte prečítam.

autor
21. feb 2024

@heleninamama aby si mala čo riešiť 😊 Nemáš začo 😊

autor
21. feb 2024

@galganka tiež som založila diskusiu s tým, že sa na večer aspoň trošku pobavím. Ale potom príde nejaká chorá osoba a skôr to celé pokazí.

galganka
21. feb 2024

@tiana080 a ako vieš, či má, alebo nemá diagnózu? Voľakedy sa to vôbec nediagnostikovalo. Aj muž si zháňal papiere až dospelý, kvôli VŠ a mal veľký problém nájsť stredisko, kde ho zdiagnostukujú. Ja keď sa obzriem na moje školské časy, tak mi je jasné že ten v zadnej lavici nebol blbec, čo prepadol v tretej triede, ale isto mal nejakú dys-ku, že iný spolužiak nebol čudný ale zjavne v autistickom spektre a pod. 🤷🏼‍♀️

galganka
21. feb 2024

Ja som tiež moc neprispela, tak pridám aspoň ten dôvod, prečo dvojica spolu zostala, aj keď sa chceli rozísť. Mali v byte, kde bývali dobrý net. A sám by si ho ani jeden nemohol dovoliť. 😂🫣

minka201
21. feb 2024

@heleninamama Ja ťa chápem, len som bola zvedavá. Tiež pri niektorých chybách gúľam očami, ale nemám potrebu ľudí opravovať. Máš pravdu, že sa za zlým pravopisom často skrýva hlúpy človek, ale neplatí to vždy, ako napísala aj @crazy_cat_lady.

Ostatným: Nemuseli ste sa do nej tak pustiť. Vyjadrila len svoj názor, na čo je ona citlivá. Tak, ako jej prekáža zlá gramatika, vám môže prekážať niečo iné a je to úplne v poriadku 🙂

tiana080
21. feb 2024

@galganka áno áno, viem, že dnes sa diagnózy rozhadzujú len tak, keď niekto zakopne na rovnej zemi. 😃 "Bojím sa", že moje dieťa bude mať nejakú mini odchýlku v správaní a už ma budú posielať na barsjake vyšetrenia. 🫣
V skratke, dokážem mať nadhľad, ak niekto gramaticky nezdatný vyrukuje s tým, že má dys-čosi.

galganka
21. feb 2024

@minka201 tak mne prekážajú grammar nazi. A pritom dôležitou súčasťou mojej práce je písať bez chýb.

ivik4
21. feb 2024

Skor sme sa v komentaroch dozvedeli pre aku najväcsiu chobotinu je clovek schopny niekoho uplne odpisat.
Fuuu
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

ckocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galganka
21. feb 2024

@tiana080 a kdeže sa rozhadzujú, nám to trvalo dva roky návštev cpppap, logopédov a iných... Že by som prípadne pri ďalšom dieťati ušetrila čas.

minka201
21. feb 2024

@galganka A najlepší sú takí, ktorí chcú byť múdri a sami spravia vo svojom kritizujúcom komentári chybu :D

autor
21. feb 2024

@minka201 jedna vec je to, že jej to vadí, ale druhá vec je to, že takých ľudí nazýva hlúpymi. To normálne nie je. Podľa mňa x milionárov, ktorí vybudovali veľké firmy, majú tiež problém s gramatikou/pravopisom. Ak takých ľudí nazýva hlúpymi, tak bude problém skôr na jej strane.

tiana080
21. feb 2024

@galganka to ma mrzí. Neviem či deťom prospieva také vláčenie sa po rôznych lekároch a nakoniec prischnutá akási diagnóza.. pri tomto sa ja dosť pozerám aj na psychosomatickú stránku veci.

ckocka
21. feb 2024

Prečo hneď vnímať to ak nás niekto opraví ako útok, veď sa učíme celý život. Mňa dnes opravil telefón že neexistuje slovo kompaktibilný, a ja to takto používam celý život, tak som rada že už to viem. Ale je fakt že za hlúpu sa teda vyložene nepovažujem.