Biochemické tehotenstvo a reakcia rodiny

4. apr 2024

Ahojte, zaujímal by má vás názor. Prekonala som biochemické tehotenstvo, MS mi meškala 2 týždne, mala som tehotenstvo potrvdene aj z krvi, ale bohužiaľ hcg postupne klesal… Ide mi skôr o reakcie najbližších :/ S mužom sme babo neplánovali, no otázka druhého babatka bola na stole, tak som bola aj rada, že sa “vyriešila”. Viem, že som nemala ale robila som si testy či neslabne čiarka a slabla :/ Muž sa nikdy nepýtal na výsledok testu.. Bola som aj podráždená a bezne boli jeho reči ako “a čo si nervózna? jaaaj kramy Ti majú prísť”.. na čo som len smutne odpovedala, že práve to je to, čo čakám, že nedojde.. Či stále chodil za mnou, že chce sex a ani mu nedoplo, že ja nechcem, lebo som sa bala, že by som mohla tomu drobatku ublížiť.. Keď som mu to povedala, tak že ani mu to nedošlo, že si to nespojil :/, či keď som niečo vravela, že “naše 2 detičky” tak mi odvrkol, že aké dve? Pri hádke povedal svokre, že som tehu (pričom sme sa dohodli, že nič nikomu nepovieme, veď načo), no hodilo sa mu to ako argument, a svokra len prišla za mnou, opýtala sa či som tehotná a ja som povedala že neviem. Odišla, viac sa nezaujímala, do dnešného dňa.. :/ Len zavolala mojej mame, že ako si ja teraz dokoncim školu, keď som tehotná?!? (btw mám vysokú školu, len som chcela skúsiť aj 3stupen, takze nič zivotanutne).. Mama ani nereagovala, že veď kebyže som tehotná tak jej asi poviem, uzavrela to tak, že tehotná nie som… Keď mi prišla MS, písala som mužovi a on “čo už, skúsime o mesiac zas”.. ako keby sme len sportku dávali… je to už vyse týždňa čo viem o tom, že z babatka nič, muž sa so mnou doteraz o tom nerozprával, hoc som mu xkrat vravela, že to chcem prebrať, vždy že ok, večer, zajtra, inokedy, unavený je atd… Som len precitlivena? Alebo su moji príbuzní neempatický? :/

barka1
5. apr 2024

Já budem tvrdá, ale skor ty sa mi zdáš precitlivená.
Mužom "nedopína". Uvažuju a prežívajú inak než ženy. Čakať, že si niečo domyslia sami, je utopia.
V tehotenstve je každá žena nakoniec sama. Je to ona, ktora to všetko intenzivne preziva. Tak, ako teraz ty - z prispevku vobec nie je jasné, či si to dieťa chcela alebo nie. Hovorit o "našich dvoch deťoch" pri meškaní MS je divné.
Je možné, že som zbytočne tvrdá, ale vyrieš si to sama. V podstate ešte "o nič nešlo". Nechci to rozoberať (ako si ten rozhovor predstavujes) s mužom ani so ženami o generaciu staršími. A ak to fakt potrebuješ, tak skus "zlatko, som smutná, je mi to luto, potrebovala by som objat a vyplakat sa". Alebo "mami, vieš, bola som chvilku tahotná, nevyšlo to, trochu má to vzalo...".

andrejka2424
5. apr 2024

Nikdy by som 2 čiarky nenazvala deťmi. Je to dosť divné. Tie prvé týždne je to buď ,alebo...takže moja DR mi len dala termín o pár týždňov neskôr, keď bolo už vidno bijúce srdce a až potom vypísala teh.knižku. Treba veriť, dúfať, ale máš zbytočné očakávania na reakcie okolia. Zbytočne to prežívaš...nie žeby si na to nemala právo, ale inak to prežíva žena a inak ostatní a je to normálne.

hipuska
5. apr 2024

@barka1
@andrejka2424 to zena, ktorej 2 týždne meškajú krámy, ma 2 čiarky na teste, si nezaslúži trochu podpory od okolia? Asi jej fakt.bolo blbo.
@barka1 nemáš pravdu, môj muž to prežíval rovnako intenzívne ako ja. Nebola som sama na žiadne tehotenstvo . Aby mi mama nezavolala, ak by bol náznak že som tehotná? Normálny záujem.
@autor a vy sa bežne rozprávate.s mužom o pocitoch? Ja tam vidím skôr problém vo všeobecnosti niekde inde. Nechaj to tak, počkaj. Kým sa to trochu dostane do normálu a potom sa skus s ním o tom porozprávať. Nie štýlom, čo urobil ale skôr ako si to.prezivala ty

mqkm
5. apr 2024

Muža to bolí tiež (veď hneď povedal novinu svojej mamke) len to nechce ukázať a chce byť silný partner. Veď sa porozprávaj s ním o svojich pocitoch a určite ťa povzbudí, usmerní a všetko bude ok. A porozprávaj sa aj so svojou mamkou ak máte dobrý vzťah. Je mi ti ľúto určite sa cítiš veľmi zúfalo a smutne. Ale tvoj život ide ďalej. Čo malo byť bolo, čo má prísť príde. Buď pozitívna. Pomodli sa, a vsetko bude ok.

barka1
5. apr 2024

@hipuska tak tvoj muž a autrokin muž evidentne nie su rovnaki. A ver tomu, že nie všetci muži su ako tvoj muž. Je treba pracovat s tým, co máme.

komplikovana
5. apr 2024

Problem je komunikacia. Ty mas urcite ocakavania, ale sama sa nevies vyjadrit, co presne chces a co citis. Takze taka je aj reakcia okolia - nijaka.

dadka1997
5. apr 2024

Skor si precitlivená.. ale taktiež spravanie muža nie je normálne.. si si ho brala na ukor toho, že ti je oporou v živote ? Lebo aj napriek tomu, že mužom nedopína, sa choval po celý čas sebecký .. uz len keď to povedal svojej matke, ktora hned musela konfrontovať t oju matku, ako to budeš mat zo skolu, a co sa stará? Chodis na vysku si dospela predsa.. len na jednej strane pises, ze babo neplanujete a potom napises, ze ti muž povedal, že zas na buduce skúsite

miadi
5. apr 2024

Oboje . Si precitlivena a pribuzni su neempaticki. Preco muz pri hadke povedal svokre ze si tehotna ? To ste sa hadali pred nou ? Preco??? Sex ste kludne mohli mat .. ale mohla si mu povedat preco sa ho bojis mat . Muzi to tak neprezivaju ako zeny ich telo sa nijak nemeni tehotenstvom. Rodila som v 18tt Moj muz bol somnou v nemocnici bol mi oporou no po par rokoch aj zabudol ze sa to vobec stalo . Svokra je divna ze volala tvojej mame a kritizovala ta . A mama tu aj chapem neverila jej Lebo si mysli ze svokra trepe blbosti ze by si jej dala vediet skor ako jej ak si teho, za co vlastne mozes ty Lebo po tom co to tvoj muz vykrical svojej mame ., si mala dat tej svojej vediet co sa deje nech je v obraze. Ale zbytocne sa hnevas ked muz povedal ze skusite zas o mesiac .. to je uz take.. ze sa hnevas Lebo sa chces hnevat . Nabuduce radsej v klude maj sex jedine zeby ti dr zakazal., bude aj muz kludnejsi a nebudete sa hadat pred svokrou ., ty sa hnevas na muza ze mu nedocvaklo preco nechces mat sex a tebe zas nedocvaklo ze ked ho odmietas a on nechape preco tak to berie osobne a je potom protivny. Chyba u vas komunikacia z oboch stran.

lavender94
5. apr 2024

Podľa mňa si precitlivelá a zároveň mužom nedopína. Hovoriť o deťom v množnom čísle hned po pozitívnom teste je trošku….skoro. Naozaj stať sa môže čokoľvek a treba s tým počítať. Ty si od muža chcela aby sa naladil na tvoju vlnu, ale nie každý je taky. Muž to bud prežíva podobne ako ty len to nedá znať, alebo je proste pragmatik a nekupuje kočík pri dvoch čiarkach. Nemal to hovoriť svokre. Ale inak je to podľa mňa taká situácia, že povedať skúsime to o mesiac je adekvátna reakcia. Vy sa podla mňa vôbec neviete rozprávať. Ty čakáš, že sa dovtípi, že ti bude oporou a on vidí len nervnž ženu, ktorá s ním odmieta spať. Prepáč, ale odmietať sex kvôli meškajúcej menštruácii a možnému tehotenstvu, to človeka naozaj nenapadne na prvú.Pri tom stačil 5 minútový rozhovor.

michaela789
5. apr 2024

Okej. Pozitívny test nie je "dieťa". Cítiť sklamanie je určite normálne a prirodzené ale nie do takej miery, že sa idú pomaly podávať žiadosti o rozvod. A presne táto celá situácia je dôvod, prečo sa o tom nemá hovoriť, čo teda pán manžel riadne prestrelil aj podľa mňa. Nemal čo komu vešať na nos či si alebo nie si tehotná. Môj manžel by to nikdy neurobil bez toho aby sa opýtal či môže. Takže tam sa, myslím, hneváš oprávnene.

maryetta
5. apr 2024

Kazdy mame inu rec… to ze tvoj muz ignoruje tvoje pocity. A uz vobec sa nechce podielat na komunikacii…. Ty to potrebujes zo seba dostat von a nie je tu pre teba… lebo unava lebo vecer lebo zajtra…
Na druhej strane mozno ani on sam nevie ako sa zachovat ako to prijat. Ver ze niektori muzi to maju v hlave a nevedia to spracovat. Mozno aj pre neho by to bol sok mat dalsie… a to vsetko iba kvoli tebe ze dalsie… mozno nebol az tak pripraveny ako sa zdalo…. Ale aj to si potrebujete vykomunikovat.

Mna by tiez sklamalo ze ste sa dohodli ze to nikomu zatial nepoviete a on hned mame ☹ vsetko by sa dalo relativne v tichu vyriesit. Bez blbych reci a poznamok okolia ☹

autor
5. apr 2024

@barka1 vieš, len ja som mu už niekoľko krát vravela, že sa chcem o tom porozprávať. Najmä z pohladu, že sme už riešili či druhé áno alebo nie a keď som mu volala, že doktor potvrdil tehu, tak vravel, že sa teší. Som to len proste chcela nejako uzavrieť, viem, že to ešte nebolo úplne tehotenstvo len mi k tomu chyba taká bodka že čo teraz.. ideme skúsiť? myslel to reálne alebo len chcel má potešiť? Ale on si za 10 dni nenašiel čas na rozhovor a to sa mu aj pripomínam, či tu tému nadhodim… A najmä má sklamalo, že v tom nebol so mnou.. že ja som verila a dúfala a jemu ako keby to jedno bolo

autor
5. apr 2024

@hipuska rozprávame sa.. len nejako v poslednej dobe akosi ani nie :/ skôr domacnost, nákupy, mala a povinnosti

autor
5. apr 2024

@komplikovana ale ja to aj chcem vyjadrit ale nemám komu. Na rovinu som napísala/ povedala mužovi, že sa chcem s ním porozprávať a on proste nič… necakam, že teraz o tom budú ódy, ale keď dosla MS tak som mu napísala sms, bol v robote a čakala som, že keď príde domov, tak že má aspoň obime alebo čo ale on nič… a keď mu vravím čo bol asi hodinu doma, ze má mohol aspoň objať, ze by mi to pomohlo, tak ze ešte nestihol, lebo nejedol 🤦🏻‍♀️

autor
5. apr 2024

@dadka1997 téma druhého babatka nebola uzavretá a nebolo to plánovanie v zmysle, teraz mám plodne dni, ideme na to.. ale nedávali sme si úplne pozor, takze z časti sme aj museli rátať, že sa to stat môže, čo sme brali tak, že bude, bude, ďalšie babo by pre nás. katastrofa isto nebola.. svokra má tiež sklamala, lebo aspoň viem, ako by reagovala na ďalšie vnúča.. ja školu ukončenú mám, len som vravela, že by som skúsila aj 3stupen a ona z toho robí halo ako keby som ani základnú kvôli dieťaťu nedokončila 🤦🏻‍♀️

autor
5. apr 2024

@miadi nie, my sme sa nehádali pred svokrou. Tá bola u nás a s ňou sa hádal muž, ja som ani pri tom nebola, len som počula, že sa o čomsi hádajú. Potom dosla za mnou svokra, že či som tehotná? Pre mna to bol sok, lebo sme sa dohodli, že to nehovoríme tak som len vyhŕkla neviem ešte a ona sa otočila a odišla domov.. No a potom volala mojej mame 🤦🏻‍♀️ Mna nasralo to, že sa so mnou o tom muž nebavil, ale svokre to pri hádke vykričal keď sa mu to hodilo ako argument..

autor
5. apr 2024

@michaela789 ja viem, že to ešte nie je dieťa a môže sa stat čokoľvek, aj to tak beriem… len som mala pocit že som v tom “očakávaní ako to dopadne” bola úplne sama, muž to total neriešil a miestami ako keby aj zabudol, že čakáme či sa malé uchytí alebo nie.. a aj keď to dopadlo takto, tak asi 5 minút osobne, že zlatko neboj, porozprávame sa o druhom, ci áno, nie alebo čokoľvek. Len sms že ooo, to má mrzí, ale o mesiac skúsime zas. Hotovo

cookie29
5. apr 2024

prilis tlacis na pilu a si precitlivena... jasne ze si smutna, jasne ze Ty si si uz od // vysnivala dietatko... je to bezne... ale nemozes cakat od pribuznych ze budu reagovat rovnako ako Ty, dokonca ani od manzela...

autor
5. apr 2024

@maryetta veď to.. že nemám s ním uzatvorenú tému druhé dieťa, lebo mi príde ako 5rocny chlapec v tom, že raz asi nie, potom áno, potom poďme na to a potom zase že to nezvládneme .. a toto malé dalo šancu si to zreálniť, že teda ako? Ja som cítila, že áno, že to babo chcem.. lebo iné je sa baviť, iné je vidieť 2 čiarky… a do toho reakcia okolia.. tak to ten pocit, že to chcem asi iba ja dosť umocnilo..

autor
5. apr 2024

@cookie29 rozumiem, ale som skôr sklamaná z toho, že aj keď poviem, že to potrebujem dostať zo seba tak aj tak nič… vieš, muž chodí z roboty nazlostený na toho, onoho a ja to s ním riešim a počúvam, lebo to beriem tak, že sa potrebuje vyventilovať. a aj na to ten partner je.. Tak má zamrzelo, ze ja som tu vždy pre neho a keď sa deje niečo take (čo je pritom záležitosť oboch) tak on pre mna zrazu nie je lebo… x výhovoriek..

unicornlady
5. apr 2024

Lenže toto sú tie očakávania "veď si má druhý domyslieť" (akoby som babku počula, ktorá to stále opakuje "Najradšej mám, keď si ľudia domyslia)

Ja tomu rozumiem. Tiež som v tom vyrastala, že človek si nemá napriamo povedať a len ticho potom trpieť, lebo nedostal, čo v duchu chcel.

Ty si očakávala, že ťa objíme, keď príde z roboty. A keď to neurobil, potom si mu to zrejme už nahnevaná vyčítala (prečo mi nečíta myšlienky???)
Môžu byť chlapi, ktorí sú viac empatickí a možno by to urobili.
Lenže zase, každý potrebuje niečo iné.
Kde ty si chcela objať, možno niekto iný by radšej chcel ísť von vyvetrať si hlavu a niekto by o tom ani hovoriť nechcel, lebo to nedokáže atd...

Nabudúce, keby potrebuješ objať, tak prídi za ním, povedz, že potrebuješ objať a objím ho.

michaela789
5. apr 2024

Jaj no...chlapi také slovné spojenia ako "biochemické tehotenstvo", "zamlčaný potrat",... Jednoducho nepoznajú. Vyšiel test, si tehotná, koniec - šlus. To mu nemaj za zlé...oni toto neriešia, nevedia aké procesy sa tam "dole" musia udiať aby sa žena vôbec dopracovala k prvému úspešnému sonu. Na to je každá žena sama. 🤷🏻‍♀️ Podľa mňa to je len tá nevedomosť a nie že ho to nezaujímalo... Na celom tomto vidím ako problém len to, že mal zbytočne veľké ústa a vybrblal to rodine bez toho, aby ste to prebrali...to by som mu dala zľava aj sprava za také niečo.

unicornlady
5. apr 2024

Aj chápem, že si sa cítila sama, lebo si to chcela preberať s chlapom.
Ale myslím si, že veľa chlapov tieto konverzácie o pocitoch neovláda. Nemôžu nič reálne urobiť- t. j. poradiť, pomôcť, niečo zariadiť atd... chápeš, konať.

Ak s potrebuješ vyplakať, skôr sa vyplač kamarátke.
Ak tvoj chlap ani inokedy o pocitoch nehovorí, asi je naivná to zrazu očakávať.

Vykecať to nemusel, to je pravda. To si vyjasnite.

mk1111111111
5. apr 2024

Mrzi ma, co sa Ti prihodilo.
Aku reakciu rodiny si cakala, ked si im nic nepovedala? Teda, okrem muza a ten v hadke vykvakal svojej matke. Ved svokra si nevie domysliet, ze v akom si rozpolozeni, ked si jej to ani neoznamila, mozno ani nevie, co sa stalo. Ani vlastnej mame si nepovedala.
K pristupu Tvojho muza, radsej pomlcim, aj ked, nasledne pises, ze v sms lutost prejavil

dadka1997
5. apr 2024

Jaj tak, musis si vziať do uvahy, ze kazdy si k tebe dovolí iba to, čo mu ty dovoliš.. sice je to svokra mal by tam byt respekt, ale mal by byt z oboch strán a hlavne sa porozpravat s muzom nech nevynáša všetko z domu lebo tym padom je sebecky magor

domkakvet
5. apr 2024

Ano si precitlivena a tvoj muz chce dieta, tak neviem co riesis.

letfenixa
5. apr 2024

@michaela789 pravdupovediac, ani ja neviem, čo je biochémicke tehotenstvo a zamlcany potrat. Keby nebol konik, tak som to nikdy nepočula.

miadi
5. apr 2024

Asi to o to viac prezivas Lebo mas pocit ze druhe dieta chces len ty. Ze tvoj muz mà pre teba len prazdne frazy co nic neznamenaju. Ked sa mu hodilo tak vedel ze si teho a vykecal to svojej mame no inak sa chovat aby ani nevedel ze si teho .,

rorino
5. apr 2024

Správne som pochopila,že ty si mala na teste dve čiarky ?To ešte neznamená,že si bola skutočne tehotná.A stresovať sa pre to čo nie je,zbytočne si komplikuje s život a vzťah.