Babka pri vnučke

18. máj 2024

Dobrý deň, neviete či by sa dalo že by babka ostala pri vnučke 1,5 rokov kým by som chodila do roboty ?

deti95060810
18. máj 2024

prečo nie? samozrejme že ty môžeš do práce...
ja som išla do školy od 3 týždňového syna - nikdy sme s tým nemali problémy ani so žiadnou inštitúciou.

abby11
18. máj 2024

Ak babka súhlasí, nevidím dôvod prečo by sa nedalo.

pribinak
18. máj 2024

Keď je babka ochotná a schopná tak prečo nie?

januska12323
18. máj 2024

To je na babke, s nikým iným to konzultovať nemusíš. Ak ti ide o rodičovský príspevok ten ti ostáva aj keď budeš v práci a babka sa bude starať o dieťa.

doriiis
18. máj 2024

Úplne normálna situácia vo väčšine rodín.Ak to babke neprekáža a viete sa normálne dohodnúť.Idealna situácia pre vsetkych

mogaa
18. máj 2024

Samozrejme....ak ale babke nebudú chýbať financie, lebo predpokladám že ak nie je na dôchodku, chodí do práce a musí platiť aj účty.....

autor
18. máj 2024

@mogaa toto som chcela vedieť či by jej chodili nejaké peniaze

luxus10
18. máj 2024

no jedine od teba -ked babke das rodicak...

zuzanockamt
18. máj 2024

Peniaze jej chodiť nebudú. Ak je na dôchodku, tak iba ten. A ty jej môžeš posielať RP.

doriiis
18. máj 2024

@zuzanockamt
@luxus10 ....babka môže požiadať o rodičovský príspevok.Matke bude zobraty a bude ho dostávať stará mama.
Je to úplne normálna,legislatívne možná vec.

doriiis
18. máj 2024

Ak je stará mama už na dôchodku môže kľudne poziadat o rodičovský príspevok na vnučku.Ten jej bude udelený iba s písomným súhlasom rodičov.

zuzanockamt
18. máj 2024

@doriiis to asi ťažko

zojanka
18. máj 2024

@doriiis To by babke muselo byť to dieťa zverené do starostlivosti súdom a to by prečo robili? Veď matka môže pracovať a dostávať normálne RP a ten môže dávať babke.

mogaa
18. máj 2024

Babke nemajú chodiť aké peniaze....to že ostane doma a bude opatrovať zdravé dieťa je len jej rozhodnutie....