Averzia voči svokre

nin99
25. dec 2023

Ahojte dievčatá, som uplne zúfalá . Ide o svokru , momentálne bývame s mužom u nej lebo staviame dom máme 4 mesačnú dcérku . Ide o to že už mám voči nej averziu, nonstop sa do všetkého stará a nemám od nej žiadne súkromie. Po pôrode si zobrala dovolenku na mesiac aby mi mohla pomáhať, nonstop chodila za mnou to spálne bolo jej jedno že dojčím stále mi chcela malú brať , bola schopná mi ju vytrhnúť aj z rúk… Posledné dni je to ale strašné ja už ju nemozem ani citit , nonstop kazde rano chodi za malou a ide mi az k prsnikom. S manželom sme sa začali za to uz hádať a ked mu poviem ze mi je to naozaj neprijemne povie mi ze ved ste zeny … s muzom sa uz stale hádame za nu , niekedy mi uz pride ze ma nejaku psychózu a mysli si ze mala je jej , vsetko nam diktuje ja uz nevladzem 🥹

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
25. dec 2023

podnajom ,alebo chod k scojej mame .. nic ine nepomoze ... hold si u nej a to je vzdy rovnaka tema

nin99
autor
25. dec 2023

Zabudla som dopísať ze s muzom sa velmi uz hádame kvoli nej, museli sme sa na Vianoce jej prispôsobiť a cely zivot co ona povie je sväté … uz sa niekedy az bojim ze sa rozídeme kvoli nej

gejb
25. dec 2023

@nin99 zamykat sa!! Co je to za drzosť? Aby ta ocumoval pri kojeni cudzi človek ?! A odsťahovať sa co najskôr...ale to vieš aj sama.

sasa1310
25. dec 2023

Však stavať dom vieš aj tak, že nemusíš bývať u svokry.

anjelicek26
25. dec 2023

Ste u nej doma, jasne, ze vianoce boli po jej... urychlite ten dom, aj keby mate mat jednu kupelnu, kuchynu a jednu izbu a sup sa stahovat... ine riesenie tu nie je. Dovtedy kusnut do jazyka a co najviac travit cas mimo domu...cez sviatky si kludne s malou mohla byt u vasich...

nin99
autor
25. dec 2023

Dalsia vec nonstop ma uraza … kazdy den pride domov z roboty a pride za svokrom a hovori ako musela doteraz upratovat ze tam bol bordel , pritom ja po sebe vzdy upracem vzdy !!! Luxujem cely dom 2x týždenne ale to nikdy nespomenie stale na mna len útočí nepriamo

sasa1310
25. dec 2023

@nin99 nemusíš písať aká je a čo robí. Odsťahujte sa a máš svätý pokoj a problém vyriešený. Ide nový mesiac tak stačí len niečo pohľadať

petamich
25. dec 2023

nuz pred tym ako by som sa odstahovala by som si poriesila muza, lebo ked raz poviem, ze mi to je neprijemne, tak mi to je neprijemne a muz to ma svojej mame odkomunikovat, ze toto su hranice 🤷‍♀️

a potom by som urgent riesila byvanie

nin99
autor
25. dec 2023

@petamich presne toto hovorim aj ja !!! Nerozumiem uz tomu, on sa tiez tak zmenil odkedy mame malu ako by mal nejaku “istotu”

nin99
autor
25. dec 2023

@sasa1310 problem je v tom ze ona uz len ked počuje ze odsťahovať chytá hysaky a presviedča muža a potom si najde nieco akoze “bordel” ktory si urobi sama a hodi to na mňa

thoughtfulweirdo
25. dec 2023

@nin99 problém je tvoj muž, nie svokra. Nepočúva ťa, nerešpektuje, nezáleží mu na tvojom názore ani pocite. Toto by som začala čo najskôr riešiť.

nin99
autor
25. dec 2023

@thoughtfulweirdo ved prave

sasa1310
25. dec 2023

@nin99 ja radšej nemám dom. Kúpili sme byt, aby som toto nemusela zažívať. Do bytu, keď kúpiš, sa dá nasťahovať do mesiaca. Nemôžeš mať všetko. Aj peniaze, aj dom, aj kľud bez svokry. Tak si uprav priority a nerieš čo robí svokra. Veď si tam neni prikovaná v pivnici. Keď je pre teba priorita dom, tak tam čuš a čakaj dokym sa nedočkáš. Veď vy ste sa rozhodli tam bývať.

koniarova
25. dec 2023

@nin99 v akom stave máte ten dom? Problém je v mužovi. Svokra je doma. Ona sa prispôsobovať bohužiaľ nebude. Čo najrýchlejšie do svojho. Inak zaťať zuby s vydržať,keď sa synáčik nevie s mamou rozumne pozhovárať.

stanulienkat
25. dec 2023

K vasim nemozes ist? Na ako dlho je ta stavba, na par mesiacov? Preco ste nepockali s dietatom, kym nepostavite?

kvietok173
25. dec 2023

@nin99 no podnájom by bol riešenie ale keď ste u svokry tak jej asi neplatíte a všetky peniaze idúca stavbu domu? Ako stavba napreduje? V akej dohľadnej dobe počítate že by ste mohli ísť do svojho? Rozprávali ste sa s mužom o tom? Stačí základ a naozaj choďte do svojho. A inak mne sa osvedčilo, pekne kľudne povedať hoc aj svokre ale povedať. Teda ak sa ti nepáči niečo pekne jej to povedz ale slušne, žiadne hádky, nenechaj sa do nich vtiahnuť, musíš byt nad vecou. Takže kľud. Držím palce

marca12
25. dec 2023

@nin99 hlavne klud,je to len obdobie. Dostaviate a pojdete do svojho. Nekaz si vztah a rodinu kvoli svokre. Ber ju taku,aka je. Uvidis,ze ak prijmes jej spravanie,bude ti lahsie. Chcelo by to oddychnut si od nej. Nemas rodicov alebo sestru,brata,ze by si isla s malou k nim na par dni?

tykat
25. dec 2023

@nin99 tak rychlejsie stavajte dom ak nechcete do podnajmu.

babulkomale
25. dec 2023

@nin99 ked za tebou pride, povedz jej, nech sa aj ona vyzlecie z podprdy, nech ste na tom rovnako, ked si chce byt s tebou tak intimne blizka 😃 uvidis ako jej oci vybehnu.
Ja neviem co vyzarujete baby, ale ku mne si v zivote nikto nic take nedovolil, ja si to nedokazem ani predstavit.

h2
25. dec 2023

@nin99 A prečo sa hádaš s mužom? Staviaš ho do pozície, kedy je medzi tebou a svojou mamou, ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Veď komunikuj priamo so svokrou: "Prepáčte, sme vám vďační, že tu môžeme bývať, kým postavíme dom, ale potrebujem svoje súkromie. Vadí mi, keď do našej izby chodíte, ako sa vám chce, bez ohľadu na to, čo práve robíme. A naozaj veľmi mi vadí, keď ste pri mne, keď dojčím. Preto by som vás chcela poprosiť, aby ste to rešpektovali, kvôli zachovaniu našich dobrých vzťahov, na ktorých mi veľmi záleží."

iveta7677
25. dec 2023

@nin99 choďte od nich preč, lebo na to doplatí aj vaše manželstvo. Čím skôr tým lepšie.

babulkomale
25. dec 2023

@nin99
Boze, dakujem ti za moju uzasnu svokru 🙏🙏🙏

mareka49
25. dec 2023

Furt dookola táto téma je tu raz mesačne.
Radšej niečo mini ale svoje.
Preč preč preč.
Že vyhodené peniaze do vzduchu?
Ale prd.
Lepšie bez domu v manželstve ako polorozostavany dom v rozvodom konani

nika11103
25. dec 2023

Ja tiež tomuto nechápem . Naozaj . Chápem že so svokrou “sa neda”. Ale my kým sme nemali dieťa sme žili v podnájme čo sme samozrejme zvládali ľavou zadnou . Potom som otehotnela kúpili sme dom a viac ako rok sme platili podnájom aj dom - kým sa spravil a bol obytný . Čo boli fakt palky a veľké finančne aj psychicky . Ale naozaj všetko lepšie ako bývať so svokrou - ak je to teda problém . Ja mám najlepšiu svokru pod slnkom ale teda bývať by som s ňou nemohla , nechcela . Proste musíte si to vy zariadiť ty máš ešte minimálne tri mesiace materskú muž robí , na krátky čas stačí jednoizbak , choďte odtiaľ čím skôr lebo ti môže z toho “prepnut”. Dúfam že to nevyznieva zle ja s tebou súcitim a chápem tvoju situáciu , držím palce !

nika11103
25. dec 2023

A teraz čítam vlastne komenty , presne ako napísala @anjelicek26 , my sme sem tiež prišli v stave domu takom , že bola obytná jedna jediná izba a vsade inde ešte bordel . Ale v kuchyni mi sporák išiel , elektrina išla kúpeľňa mala vaňu umývadlo pracku . Všetko ostatne sme si dorobili postupne , nemali sme tu vlastne ani dvere v izbách keď sme sem došli . Ale naozaj všetko sa dá …

nikpa
25. dec 2023

@nin99 ach, no s mužom si treba v kľude a v súkromí sadnúť a vysvetliť mu to. Nie keď už sa niečo deje a v hádke s nervami mu niečo hovoriť o matke. Ak to aj tak nepochopí, trvať neodbytne na podnájme alebo sa zbal a odíd k rodičom keď máš možnosť. Lebo keď je muž tlk tak s týmto budeš mat problém celý život, svokra sa do vás bude starať stále, dokiaľ jej to syn dovolí. Alebo dokiaľ si poriadne nedupnes, kľude aj krik sprav a zamykaj sa v izbe aby pochopila, že to myslíš vážne.

domkakvet
25. dec 2023

@nin99 rychlo dostavat dom.

colsami
25. dec 2023

Chceli ste usetrit peniaze aj cas, dan za to je ze byvate u svokry, takze jej dom, jej pravidla. Bud si najst podnajom alebo zatat zuby a nestazovat sa.
Ja viem ze je to neprijemne, ale bola to prosto Vasa volba takto u druheho byvat a navyse s malinkym babom...

mimikarol
26. dec 2023

Tak svokra je vo svojom dome, preto sa správa ako doma, robí si čo chce. Tiež by som nezniesla keby mi príde do domu nevesta a zrazu sa musím prispôsobiť ja jej. Píšeš že upratujes, ale podľa nej to asi robíš zle. Nie tak ako je ona zvyknutá. Tak ako by som tu nezniesla nevestu, by som ani ja nešla bývať k nikomu. Ani k svojim rodičom. Jedine čo s toho vzíde sú pokazené vzťahy. Radšej by som žila v garzonke pokiaľ nebude hotový dom.