Asi nie moc bežný jav, ale rozchod prebehol v dobrom

11. sep 2024

Ahojte baby, dnes som sa rozišla s priateľom. Vzťah trval skoro rok, ale pre mňa aj jeho to bol najlepší vzťah aký sme doposiaľ zažili, lebo sme si obaja otvorili naše vnútra a dovolili sme ísť na hlbinu našich komnát...

( obaja sme mali predtým rôzne kratšie vzťahy, ale viac menej len povrchná láska bez hĺbky )

Každopádne dnes to ale skončilo......

Nakoľko sa obaja venujeme seba rozvoju po psychickej stránke, dnes sme si ,, sadli ,, na whatsappe a zahodili naše egá preč, vzájomne sme si povedali aké chyby máme, obaja sme si aj priznali chyby ktoré máme..... jednoducho pýcha, hrdosť, egoizmus, pomsta,,,, to všetko išlo bokom, lebo sme to chceli ukončiť v dobrom....

Každopádne náš vzťah nevydržal lebo sme zistili že povahovo sme veľmi rozdielny...

Mám pre Vás ale otázku baby, nakoľko bol toto pre mňa prvý reálny vzťah s citmi a hĺbkou, a nie len povrchnou láskou......rozchod tohto typu bolí o to viac,,,,,
Nakoľko som si čítala veľa príspevkou o rozchodoch, aké máte bolesti, neviete zabudnúť, stále na to myslíte.....atď aťd .... tak som mu navrhla aby sa naše cesty úplne rozdelili bez toho aby sme ostali priatelia, len kvôli tomu, aby tam zbytočne nevznikali nejaké falošné nádeje že to ěste niekedy v budúcnosti može fungovať, on mi na to odpísal že by rád ostal aspoň kamarátom, ale ja viem, že keď ostaneme kamaráti, tak tá falošná nádej tam možno niekde bude v ňom kvasiť.....

baby, kebyže máte takýto relatívne dobrý rozchod ako ja, čo by ste robili na mojom mieste?

V pondelok sa vidíme naposledy osobne, lebo si musíme ešte administratívne vyriešiť, čiže rada by som to s ním nejako ukončiala...

Ďakujem za radu

ovaaa
12. sep 2024

To je fajn, že ste obaja rozumní a ukončili to takto. Zíde z očií, zíde z mysle takže súhlas s tebou... žiaden kontakt. Dať si šancu nájsť v kľude niekoho s kým to bude pracovať viac a neobzerat sa, čo bolo.

maranta_leuconeura
12. sep 2024

Casom mozete byt priatelia/znami, ale teraz by som naozaj prerusila vsetky kontakty

jania023
12. sep 2024

Z mojho hladiska to az take super skvele nebolo ked ste sli kazdy vlastnou cestou
Cize to ze ste si sasli na watsappe znaci ze ste sa rozisli po sms ci telefone? No fakt skely vztah.
U mna je to fak ze ked sa raz rozhodnem tak idem do predu a dozadu uz nehladim. Sk uz raz bol nejaky vztah tak skor ci neskor jeden z vas zacne spominat na stare casy a bude sa snazit to znovu skusit a vtedy je koniec priatelstva cize ak sa da tak rovno zrusit kontakt a uchovat si spomienku na pekny rozchod

vilma7
12. sep 2024

Ako super vzťah, krásny rozchod ale cez whats up??? Ako pubertaci.
ZŠ mňa rob ako cítiš. Keď nechceš byt v kontakte, tak s nim nebuď. Je to nejaký problém?

grof_monte_christo
12. sep 2024

Kamaratstvo väčšinou navrhuje ten, kto rozchodom trpí menej a bol možno menej zaľúbený. Ak sa na to necítiš, tak kontakt aspoň na určitý čas preruš.

tanuuulka
12. sep 2024

Mne sa zda necely rok strasne kratka doba na to, aby to bol nejaky hlbkovy vztah. Za mna ste si proste uvedomili, ze to nefunguje, tak nema zmysel v tom pokracovat. Ked aj skoncite ako "kamarati", casom kontakt nadobro prerusite. Alebo minimalizujete. Ani jeden z vas nebude mat dovod vyzivovat nefunkcne kamaratstvo po nefunkcnom vztahu.

osky
12. sep 2024

Jednoznacne ukoncit natvrdo,ziaden kontakt
Inak to bude dlhe a bolave...
Ver mi....

lujza123
12. sep 2024

Podľa mňa rozísť sa v dobrom a ostať kamaráti dokážu len veľmi vyzreté a vyrovnane osobnosti, ktoré v sebe nedržia pocit krivdy.

mantilka
14. sep 2024

Mala som taký rozchod a áno, najlepšie je nebyť kamarátmi. Aj keď sa mi raz stalo, že som potrebovala po mnohých rokoch pomoc s autom... Skutočne nemal mi vtedy kto pomôcť, tak som mu zavolala...aj keď bol už ženatý. Ochotne pomohol, ale už sme sa nestretli.
Bolo to tak dobre.

autor
15. sep 2024

@mantilka 😇

lienka434
15. sep 2024

Pozri si na Insta radipsychlogicka veľmi dobrý profil.

ndrag
15. sep 2024

Mala som taky rozchod, co sme chceli skoncit ako kamarati. Kamaractvo bolo akurat tak falosne, on dufal, ze sa to da znovu dokopy a ja som uz bola davno prec bez sance na navrat, ale bolo mi ho luto. Utrpenie skoncilo, ked konecne nasiel partnerku pre zivot a ja mam konecne pokoj od doternych sprav. Ja na take ciste porozchodove kamaractva neverim, mozte ostat tak znamy co sa niekde obcas pozdravia a prehodia zdvorilostny small talk, to je vsetko. Ziadna hlbka v tom uz viac nebude.