Aký život by ste si vybrali?

28. sep 2021

Ahojte, čo by ste si vybrali ? Život vo vile, drahé auto, dovolenky no vzťah bez citu, lásky, bez porozumenia, bez úcty od manžela a večnemu riadeniu každej minuty času, bez vlastného priestoru alebo by ste odišli z takéhoto vzťahu aj s dvoma malými detmi a skúsili by ste začať nový život od nuly? Ďakujem za každú odpoveď.

martinkatinka
28. sep 2021

No ak ta to zrazu prestalo bavit, tak teda odid 🤷

ivca88
28. sep 2021

Záleží, kde nastala zmena.
Ak si si vzala toho muža z lásky, mala s ním dve deti z lásky, tak kam sa potom podela ?
Je nenávratne preč ?

Mne osobne nejaké riadenie osobného času nevadí. Ani to, že by som nemala priestor na nejaké kavičky s kamoškami.. omnoho radšej by som volila čas s mužom a s deťmi ( napríklad kino).
Ale to len triafam do slepého, keďže si to až tak nerozvinula...
Ja som taká osoba, že muž a deti sú prvý... Takže teoreticky by mi nemal čo zakazovať..🙄🤷🤣

autor
28. sep 2021

@ivca88 on si môže ísť kam chce, kedy chce, s kým chce no mne robí scény, nepostrazi deti, nemám čas sa ani len okúpať bez toho aby dieťa nebolo v kupelke so mnou a nehadzalo mi do vane hračky. Som spoločenský človek a posedieť s kamoškou niekde na káve je pre mňa veľmi potrebné pre moju psychickú pohodu.

annamalaga
28. sep 2021

Možnosť A. Ale to je iba moja vec. Ja niesom spoločensky typ a kamarátov nemám. Ja skôr doma s deťmi. Takze A.

ivca88
28. sep 2021

A prečo ti robí problémy ?
Žiarli ? Alebo .. ako ti to vysvetlil ?
Chodíš na tie kávy aj večer ? Alebo...

To s tým sprchovaním ,haha, to pozná každá mama predsa. Mne síce do kúpeľne častejšie ide muž, ale sem tam sa stane, že aj deti 🤣

dadis
28. sep 2021

City uz ziadne? Urcite by som sa snazila najprv napravit vztah, nie kvoli majetkom a dovolenkam, ale kvoli detom. Ale bez lasky a respektu by som nezila, opat kvoli detom, deti maju v rodine lasku citit...ono to opravit ide, v kazdom vztahu prichadzaju krizy

autor
28. sep 2021

@ivca88 práveže nechodím nikam ale teraz mu vadí aj to, ze so starším chodím na treningy a dokial ho čakám tak si tam pokecam a dám kavu s inými mamičkami, povedal mi, ze bud nech beriem aj mladsieho (2roky) alebo ten čas nech využijem na nákup. S dvojročnym sa naozaj nedá ani 5 minut posedieť.

ivca88
28. sep 2021

Ale prečo ? Žiarli ? Bojí sa že robíš niečo iné v tom čase ?
Alebo mu išlo v tomto prípade o nejaký časový harmonogram, aby si nemusela ísť na nakup po tréningu a aby ste tým padom boli doma skôr a boli spolu...

Vieš, ak majú jeho výčitky ( tvojimi slovami - obmedzenia) myšlienku v zmysle, chýbate mi a chcem ťa mat doma keď som doma aj ja, tak toto by mi nevadilo..
Kamošky mám rada, ale ako za nejaké problémy s mužom, ktorý si ma zobral a má ma rád, my to nestojí.
Možno by pomohlo, keby išiel aj on pár krát s tebou. Spozná tých ľudí, možno mu to potom nebude vadit. Neviem.

Ono, píšeš že tam nie sú city, ale keby tam neboli, tak si myslím, že by ťa mal úplne na salame a vôbec by ho netrápilo, čo cez deň robíš.
Chápem že ti to nie je príjemné, že robí caviky, ale to že pôjdeš protiútokom a budeš skloňovať slovo rozvod, tak to ti fakt nepomôže...
Je to dobrý chlap ? Detičky ho majú radi ?
Naozaj sa chces odlucit kvôli kktine ako je káva s kamoškou ? 🤔

autor
28. sep 2021

@dadis ja mam taký pocit, že do vzťahu som za 16 rokov dala všetko čo som mala, viac dať už neviem, cítim sa mimo jeho kruhu, dnes mi povedal, ze mam byť vďačná a pokorná za to čo mám ale čo mám? Žiť takto ešte x rokov? Neviem si to predstaviť, intímne spolu nežijeme už viac ako rok, on nikdy nebol na sex, stačilo mu to raz za 2-3 mesiace napriek tomu, ze ja som na takúto intenzitu nebola zvyknuta ale nakoniec som si zvykla no teraz už ja nechcem, ani si to neviem predstaviť. Velmi sa mi odcudzil svojím chovanim ku mne.

ivca88
28. sep 2021

Tak keď už spolu ani nespavate, asi sa bojí, že ho podvádzas a preto vyvádza, nie ?
Tak skúste nejako popracovať na sebe.. veď 16 rokov, to nie je len tak.
Isto to nie je ľahké, ale kto vie, možno by si s druhým nevydržala ani 2 roky...
Asi si len teraz naštvaná..
Porozmýšľaj v kľude.. prečo sa tak správa

dadis
28. sep 2021

Prezit s niekym 16 rokov nie je len tak. Rok bez sexu je velky problem. Skuste si sadnut a rozobrat bez afektu, co dalej. Ze ty si mlada, chyba ti intimita, dotyky, zaujem. Ze co navrhuje.

autor
28. sep 2021

@ivca88 doma si nasadí sluchadla a nevsima si ma, nadava mi pred detmi, ze som pi...., neschopna, ze som prisla k nemu s jednou igelitkou, psychicky ma depta, ze bez neho neprezijem ani minutu, nedovoli mi pracovať. Ma prehlad o kazdom eure. Dal mi kartu ale vidi, co kedy platím a ked detom nakupim nejake oblecenie tak mi hned vola a nadava mi, ze míňam jeho peniaze napriek tomu, ze nemusime počítať každé euro.

luccija
28. sep 2021

Už si sa mu niekedy vzoprela?máš niečo svoje našetrené či kam by si išla?asi si je príliš istý, 16 r je dosť, ale správa sa hnusne.Ved si psychicky manipulovana žena, ktorá môže robiť iba to, čo chce on.Nevydrzis roky v takomto nevztahu.Trva to už dlho?nedá sa nijako zapracovať na vzťahu bez osočovania, hádok, ponižovania?

ivca88
28. sep 2021

Pozri. Ak po sebe štekate celé dni, tak ja sa tomu ani nečudujem.
Manželstvo nie je prechádzka ružovou záhradou... a niekedy sa to mení na takú vojnu - kto ublíži druhému viac, tak vyhráva...
Proste su tam aj dosť zle momenty..
Ale je len na tebe, ako s tým naložíš..
16 rokov naozaj nie je malo. Prečo sa tak k sebe správate ?
Tým že spolu nespavate, tak ste skôr ako taký spolubývajúci...
Aj ste si vynahradzali nežnosti nejako ? Masáže.. objatia.. pekne slová.. gestá ..ukazovali ste si, že vám na sebe záleží?
Keď nie... Tak sa nečudujem, že to takto máte..
Otázne je, čo teraz?
Možno keby si spravila prvý krok, tak sa zmení aj on..
Neviem, nepoznám vás..
Ty musíš vedieť, či je táto situácia krátkodobá, alebo ste takýto už odjakživa

luccija
28. sep 2021

Ak je takýto roky vie, že si na ňom závislá a patrične to využíva.S takýmto chlapom asi nebude žiadna dohoda.Mala by si začať pracovať nemôže Ta nútiť byť doma...

autor
28. sep 2021

@dadis uz sme sa rozprávali ale on nie je ochotný nič zmeniť, on mi tvrdí, ze ma miluje ale slovo je slovo a skutok je skutok. On ma bral ako samozrejmosť pretože nemám na výber, nemám nič a ani podporu rodiny. Teraz už rok sa veľmi hádame pretože už so sebou nenechám zametať a vsetko mu vraciam a jemu sa to nepáči. Dovtedy som len v sebe vsetko dusila pokiaľ som nezačala mať uzkostne stavy a nervové tiky. Uz som bola naozaj na pokraji zrutenia a vtedy nastal zlom a povedala som si, ze zabojujem za seba, nenechám zo seba robiť handru, slúžku a z dňa na deň mi úzkosť prešla, začala som sa vnímať inak, som sebavedomejsia, silnejšia a asi som ho v tom momente prestala mať rada. Rok som ho prosila o pomoc, trpela som nespavosťou, musela som sa starať o deti, domacnost a on sa na mňa vy... keď mal mladší 2 mesiace ochorela som, vysoke teploty, zimnice a on mi ani len čaj neuvaril, nevstal k malemu ani raz, neprebalil, neurobil vobec nič a to som fakt nevedela stáť na nohách . V podstate keď som za tyx x rokov bola niekedy chorá tak mi to ešte vyčítal namiesto toho aby mi pomohol

ivca88
28. sep 2021

Dosť veľa žien píše v takýchto diskusiách hneď o rozvode a tak., Ale pravdou je, že žiadna z nás tvoj život nežije.
Čakali by ťa teda riadne zmeny a ťažké rozhodnutia. Nehovoriac o deťoch.
Takže ak je tam mala šanca, že vy sa máte vlastné radi, tak by som sa tej šance chytila.
K mužovi by som hneď teraz nacupitala. Objala by som ho. Povedala by som mu, že ho mám rada a že sa nechceš hádať. Že ťa táto situácia mrzí.
A že by si to chcela zmeniť... Pobozkala by som ho
A uvidíš, ako zareaguje...
Ak ťa má rád, tak dáte kľudny rozhovor a sex ( možno v opačnom poradí 🤭😁).
Ak sa bude chcieť aj tak hádať, tak sa len otoč a odid. Nehadaj sa.. uvidíš čo prinesú ďalšie dni
Ak to bude naďalej zle, tak potom niet čo zachranovat

marsmykkok
28. sep 2021

Ja by som nevedela žiť v zlatej klietke, som skôr tá vo vzťahu čo potrebuje byť vodcom, teda ja by som v takom vzťahu určite nebola lebo by ma to ničilo. Radšej skromne a byť sama sebe pánom.

lindusss2016
28. sep 2021

A ked odides, kto ti postrazi deti? Ak chces ostat len kvoli peniazom, tak to si ja osobne nedokazem predstavit, ale pre mna luxus nic neznamena, rozumiem, ze vacsina ludi jr inak nastavena. Ak si ale myslis, ze sama s dvomi detmi budes volnejsia, tak to sa podla mna velmi mylis. A kde je vlastne problem? Preco nemozes ist von? Ved ak zijete vo vile, v luxuse, tak ti snad moze zaplatit opatrovatelku, ci? Teda ja si nedokazem predstavit, ze vlastny otec sa nevie ani len postarat o svoje deti a ze s nimi NECHCE travit cas. Moj muz je sam na deti minimalne 3x tyzdenne, ked ja mam svoje aktivity, tento tyzden je to napr.kazdy den. Tomu ja hovorim luxis 😊

nicicka
28. sep 2021

Ako toto fórum už asi nepochopím. V každom druhom príspevku sa ženy sťažujú že si doma "prdnu" a dostávajú x komentárov nech sa rozvedu lebo chlap je blbec. Tu ide o prachy a podľa príspevku o psychické týranie a väčšina komentárov za to nech to ustojite. No ja by som si asi nadávať od chlapa nedala. A sloboda pre mňa znamená skoro to isté čo celá rodina. Ale ak chces žiť ďalej život v zlatej klietke tak nech sa páči.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
28. sep 2021

@nicicka tiež nechápem, chlap si dovolí neposluchnut ženu v nejakej banalite a hneď sa má s ním rozviesť, ale tu keď má muž prachy a evidentne psychicky a finančne tyra ženu má žena na vzťahu popracovať. Zjavne peniaze pre mnohé ženy znamenajú viac ako dôstojnosť.

autor
28. sep 2021

@lindusss2016 on ma peniaze ale kupi len to čo chce a hlavne to čo je vidieť ( opatrovatelku, upratovačku, kaderníčku, kozmeticku, masaze a pod. mi nedovolí)

rooberta
28. sep 2021

Ja by som chcela byt v zivote lubena a stastna, takze moznost A by som si nikdy nevybrala. Aj ked lahsie sa to napise ako kona ja viem…
Prajem ti aby si nabrala sily a spravila vsetko preto, aby ti bolo v zivote dobre, lebo si myslim, ze nikto si nezasluzi taky zivot aky opisujes.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicicka
28. sep 2021

@marsmykkok asi je tu viacej takých 🤦

dskjhfdlkdjhl
28. sep 2021

Tu je tazko radit. Ja si neviem predstavit, ze by som bola takto zavisla na manzelovi-tym padom sa vobec nemusim takto zamyslat-ak by sa ku mne takto choval, tak nemam problem hned odist a fungovat bez neho. V pripade autorky je to vsak ine, lebo evidentne ziadna praca, pracovne skusenosti, takze v podstate by to mala ovela tazsie po odchode a toto nemusi kazda zvladnut.

dadis
28. sep 2021

Musis si vybrat ty, nikto z nas nevie, co prezivas a aky mate vztah. Ak si chces byt ista, ze nerobis hlupost, vyhladaj psychologa. Rozviest sa je zasadny krok. Mas kde ist? Co tvoja kariera? Vies ju este ozivit? Budes mat sice svoju slobodu, ale opatrovatelky, upratovacku, masaze, kozmeticky ci kadernicky nebudu ani po rozvode, alebo teda nie pravidelne. Netreba si to zas malovat ruzovo.

maciatkolulu
28. sep 2021

Aha, takže takto sa choval a ty si si spravila ďalšie dieťa... To ma 2 roky a ste spolu 16.... Dobre.

tncka
28. sep 2021

Novy zivot. Otazka je ci je to vobec mozne? Sleduje kazde euro,neprscujes,tazko si naskrabes na novy zaciatok...