Aký máte vzťah so svokrou?

7. okt 2024

Ahojte,

aký máte vzťah so svokrou? Moja mi nič zlé do očí nepovie, ale citlivo vnímam tie jej poznámky. Stále rieši a vypytuje sa manžela čo robím, čo som varila a pod. Nedajbože jej povie,že varil on a začne s poznámkami,že či on je žienka domáca. Keď príde svokra na návštevu, silou mocou sa pchá do kuchyne, začne odkladať riad z odkvapkávača, umývať riad, utierať všade. Podotýkam v mojom byte, nie manželovom. Keď som ju upozornila,že je na navsteve a nemá to robiť,tak ma vysmiala. Manžel v domácnosti pomáha, nemá problém navariť, upratať a keby ho o čokoľvek iné poprosím,tak to spraví. U svokrovcov doma je to tak,že svokor chodí do práce a koniec, svokra robí všetko doma, už je na dôchodku. U mojich rodičov to je inak, otec varí aj umyje za sebou riad, proste spolu fungujú. Samozrejme perie a upratuje mama atď. Myslela som,že dokážem úplne ignorovať akekolvek poznámky voči mojej osobe, ale som nejaká precitlivená, asi sa bojím,že manžel to začne celé vnímat ako svokra,lebo do neho s tým stále rýpe. Ak ideme my na navstevu k nej,tak má presne takéto reči o jej ďalších nevestách. Ako nezvládaju domacnost, nevaria, nevedia sa poriadne postarat o deti atd. Takéto sprostosti trepe aj pred cudzími ľuďmi. Poslednú dobu som z toho na nervy. Kontakt s ňou sa snažím minimalizovať ale samozrejme volá synovi. Do neho s týmto nechcem rýpať, aj mna by mrzelo,keby on nejak začal komentovať moju mamu. Snažím sa mysliet na to,ze je to jeho mama a proste musim ju zniesť. No bolí ma ak uraza moju osobu a snazi sa ma vykreslit ako neschopnu. Chodim do prace a zarabam tak isto ako aj jej syn, nerozumiem preco by som mala robit sluzku a obskakovat ho ako to robi ona jej manzelovi. Ja budem robit vsetko doma a manzel co bude za ten cas na pocitaci? Vtedy budem ja žienka domáca a moj manzel co? Neschopak?…zaujimaju ma len nazory žien, ktoré boli v rovnakej situácii

minenkak
7. okt 2024

Svokru územni riadne aj tým ,že je v tvojom byte,keď je neschopná pochopíte,ja som bývalej svokre povedala,že nech sa nestará do môjho muža,už patrí mne nie jej, ja raz som jej aj povedala, že je zlá svokra, prečo chce mať dobrú nevestu

mell27
7. okt 2024

Tento problém by som riešila s manželom, nech si uzemní svoju matku,teba by si mal zastať ... So svokrou by som minimalizovala kontakt, kým nezistí, kde je jej miesto....

snowflakenel
7. okt 2024

Moja vzdy donesie jedlo. Gulas,,segedin....take, co vari na.viac dni. Aby som sa nemusela niekedy nahanat.
Ked a manzelom nestijame,,ppmoze ppstrazit deti alebo v zahrade....

snowflakenel
7. okt 2024

Nepcha sa.nikde, vie, ze to nemame radi

michaela412
7. okt 2024

Moja je technický antitalent, u mňa riad nechytí do ruky, lebo vie že mám umývačku a ona ju obsluhovať nevie. U švagrinej som ju videla riad umývať. Tak viem, že na moju svokru pomáha novodobá technika :D ani kávu by si nevedela u nás spraviť, lebo máme kávovar 😀 Tvoja domácnosť, tvoje pravidlá - normálne ju zakaždým upozorni, ak môže mať ona na teba poznámky, môžeš mať aj ty na ňu...

katulienkat
7. okt 2024

U nas bol podobni problem...bolo mi aj povedane,ze si mam najst inu pracu,lebo nestiham domacnost...lenze v tom byte zijeme traja a len ja som sa starala o domacnost...moj muz asi mal pocit ze zije v hoteli...a to som bola v praci,doma bolo upratane a navarene...denno denne..a tak ako ty aj ja som sa dozvedela,ze som neschopna...a uplne plno inych veci zo sukromia,ktore mali ostat u nas za dverami...pre mna to bolo uz akurat dost...aj muz sa sklamal vo vlaatnej mame...a vidim ze aj obmedzil kontakt...rozbijalo nam to rodinu...

gab1sol
7. okt 2024

U mňa je to na bode mrazu… Raz mi povedala, že som rozmaznaný fracek a že ja s mojim mužom nikdy rodina nebudem, len oni štyria sú rodina (svokrovci, muž a jeho sestra). Že sa nemám starať do ich financií, lebo mňa do toho nič, ak môj manžel dá “jeho” peniaze im (nabúrali auto a chceli si kúpiť nové, tak si vypýtali od muža bez môjho vedomia). Ja som jej na základe toho všetkého povedala svoje a teraz je to také, že len kvôli manželovi a deťom sa tvárime, že je všetko v poriadku. Ale na meno mi nevie prísť. Nerešpektuje ma ani čo sa mojich detí týka a robí prieky. Na kávičky spolu nechodíme, sama k ním na návštevu nikdy nepôjdem.

la_dolce_vita
7. okt 2024

To su tie nazory starsich zien... moja vlastna mama mojmu muzovi kedysi davno zahlasila, ze su zenske a muzske prace 🙂))

biba_18
7. okt 2024

moja svokra je presne taká istá ale už to neriešim ... keď niečo chcela silou mocou doniesť, jasne som povedala nech nie a keď doniesla a nehodilo sa mi to - vyhodila som. chcela silou mocou robiť v kuchyni, čo som sa mala hádať? až kým nám neumyla okná keď sme boli na dovolenke - všetko fasa len nám zhodila sieťky na oknách - zo 4. poschodia, dole parkujú autá - mala šťastie že niekoho neprizabila alebo nepoškodila auto - a zatlkala a zatlkala, že to ona nie. ale asi jej muž vyčistil žalúdok, lebo odvtedy to nerobí, ani do kuchyne sa netrepe ... ale koláče mu nosí cez celé mesto aj keď on nechce ... celkovo k nám veľmi nechodí, lebo raz som sa dôrazne ohradila voči jej rečiam na syna a ona urazená že veď ani k vám chodiť nemusím - musela som sa veľmi premáhať, aby som neodpovedala že presne toto je niečo čo by bolo super 😂😂 ja sa snažím sa s ňou nebaviť. skúšala som, ale nejde to .. som k nej milá, nie som drzá ani sa nehádam - proste sa s ňou bavím minimálne a keď tak len úplne neškodné plytké plky ...

biba_18
7. okt 2024

@gab1sol sama akože bez muža a detí? to ani u nás nehrozí, netuším o čom by som sa s ňou bavila ...

biba_18
7. okt 2024

@minenkak 😂😂 s tou dobrou nevestou, to je pekné ...

michaela329
7. okt 2024

Normálne jej daj najavo, že je v TVOJOM byte -zopakuj v TVOJOM a tam sa bude, drahá mama, robiť ako ja poviem. Moja svokra je našťastie skôr typ, ktorý nemá rád domáce práce, v tomto mám od nej pokoj. No na druhej strane je to neskutočne rozmaznana žena a rada sa necháva obskakovať - každým 😀 Ale zas ja nemám problém to povedať aj pred mužom.

biba_18
7. okt 2024

@michaela412 moju svokru by umývačka v umývaní riadu nezastavila veru ...

cacianka
7. okt 2024

toto si musíte odkomunikovať s manželom. Nie útočne na jeho matku, ale úplne realisticky. A nech a k tomu postaví ako chlap, ako tvoj manžel. Pochváľ ho , že je aj on vo vašej domácnosti plnohodnotný člen, pracuje tak ako aj ty, stará sa o domácnosť tak ako aj ty. Nie je lemravé drevo, ale správny a rovný chlap. Tak nech si uprace mamu.
To že sa svokra pýta, čo si varila, čo robíš, by som ešte brala OK, prejavuje záujem,, ale v kontexte že ak varil manžel, tak má nepríjemné poznámky a buzeračné reči mi to príde úplne farizejské a falošné, lebo vyzvedá len aby si mohla kopnúť a zhodiť teba.
Ak na návšteve sa hrnie demonštratívne robiť domáce práce u vás, stopni ju, je návšteva, nech sa páči sadnite si na riť a popíjajte čajík a kávičku svokruška. Na naše /moje veci nesiahajte, a keby mňa vysmiala, tak ju z tej kuchyne vykážem a vytlačím do obývačky, a ten výsmech jej rázne zotriem z huby. Božechráň fackou ani ničím podobným, ale slovne. Že veľmi dobre vidím a cítim jej snahu zhadzovať ma, vysmievať sa mi, že mňa veru neobabre, tak nech sa láskavo ukľudní a správa sa ako normálna slušná žena. Ak neprestane, ja by som jej už povedala, že je maximálne trápna a úbohá, že ma príde urážať a útočiť do mňa rovno do mojej domácnosti, že si to neželám a ak nemieni prestať, tam sú dvere. Tak ako pri návšteve u nej ohovára iné nevesty, tak ohovára za tvojim chrbtom aj teba a ver tomu že poriadne ťa má v hube.
Takže začni u muža, hádam ked je taký schopný a šikovný v domácnosti, pochopí čo má robiť a ako konať. Mama nemama, z hrušky dole. Nemôže ju nechať, aby sa takto k tebe správala, a ak si mama nedá povedať a neskludní svoje vyjadrenia, tak kontakty minimalizovať, ba až ukončiť. Skúste sa porozprávať so švagrovcami, toto treba zastaviť, alebo minimálne aspoň hranice nastaviť - svokra trepe chrapúnske reči, okydáva nevesty ? tak ju treba odstaviť. Vychovať sa už nedá v jej veku, ale tvrdé opatrenia urobiť môžete.
Kľudne mu daj túto diskusiu prečítať, že mu odkazujem, aby sa prebral a mamu slušne upratal.

michaela412
7. okt 2024

@biba_18 ja viem, že niektoré si idú svoje aj tak 🙂 moja je našťastie takáto, takže čo sa domu týka nestará sa, ale vonku to je katastrofa. Nasadila som si kvety chodila mi ich polievať, tak som ju musela fakt, že ako malé decko zrušiť, že ja sa nestariem do jej nebude sa ona do môjho. A že ak ešte raz poleje nenasadím nič a nech sa potom nečuduje. Niektoré fakt potrebujú priamu a ráznu komunikáciu 🙈 A samozrejme môj muž je na mojej strane a tiež jej to opakuje.

cacianka
7. okt 2024

@gab1sol jeho peniaze sú aj tvoje peniaze, svokre asi nič nehovorí BSM, takže jej to treba objasniť. a mužovi tiež.

biba_18
7. okt 2024

ženy, ja by som mohla román napísať o mojej svokre, možno aj niekoľko 😂 😂 za všetko hovorí výrok môjho vtedy 12-ročného syna, keď sa chcela presťahovať k nám do mesta po tom, čo zomrel svokor a deti rozpŕchnuté po svete, aby bola bližšie k deťom - tak to vtedy 12- ročné chlapča zahlásilo keď zháňala byt, že "dúfam že nie niekam blízko ku nám 😲" s mužom sme šli do kolien ... našťastie si vybrala byt 3 zastávky od švagrinej 😀

biba_18
7. okt 2024

@michaela412 ja som našla balkón total vyplienený, mala pocit že moje odkvitnuté ešte nezazimované trvalky sú iba vyschnuté kýpte - a odvtedy mám prázdny balkón... ale aby som jej nekrivdila - aj moja mama vie dobré kúsky stvárať 😂

michaela789
7. okt 2024

Otras. Ako sa poznám, začala by som to tlačiť do ťažkej satiry a nachystala by som jej zoznam prác čo má urobiť keď príde 😂 pekne začať v kuchyni, potom nech sa páči, okná poumývať, nábytok poodťahovať,... 😂
No, tak či onak, neznie to ako typ ženy, ktorú nezmeníš a ona po dobrom neustúpi. Podľa mňa to bez tasených zbraní neprebehne. Buď sa pohádaš ty s ňou alebo manžel s ňou.... Lepšie by bolo, keby manžel. Je to jeho mama, nech si ju sprace.

elizabet245
7. okt 2024

Ja som si dlho zvykala na svokru, je taká svojská a ani muž s ňou nemá nejaké extra ,,maminkovské” vzťahy ale to z osobných dôvodov. Chodili sme k nej len keď bolo treba 😃 no jedného dňa som s ňou bola sama, keďže ma nemal kto zobrať k lekárovi so synom a celý deň sme sa rozprávali, čo nám obom dosť pomohlo a navzájom sme sa pochopili. Teraz mi dosť so synom pomáha a je z nej nie len dobrá starká ale aj svokra.

gab1sol
7. okt 2024

@biba_18 tak švagriná (bratova žena) nemá problém, ale moja mamina ju prijala za našu ako aj môjho manžela.

gab1sol
7. okt 2024

@cacianka áno, to som povedala, na čo sa voči mne osočila, už mala plné ústa, ale vtedy si ma zastal aj svokor, že peniaze nie sú ich, ale naše, nás dvoch, muž priznal, že to mal prejsť aj so mnou (a viac sa to už nezopakovalo).

tiezjedna
7. okt 2024

My máme výborné vzťahy, ale ja mám svokru normálnu... Túto fúriu by som nezniesla.

gaja78
7. okt 2024

Ja by som jej slušne povedala, že my máme svoju domácnosť a rozhodli sme sa ju riadiť takto. A keby komentovala ostatné nevesty, by som ju poprosila, aby sa venovala nám, keď sme na návšteve teraz my, veď nebudeme tu snáď ohovárať iných členov rodiny, mne by sa tiež nepáčilo, keby ste mňa takto komentovali pred nimi.

lavender94
7. okt 2024

Moja obcas zadrie niečo podobné zo srandy, vie, že keby to aj chce myslieť vážne, tak by nepochodila. Čo ale nevedela rozdýchať bolo keď išiel môj muž na materskú. Lebo ako toto môže jedna matka… a bla bla. To sme sa vtedy dosť pohádali, povedala som jej aj ja svoje, čo som možno prehnala. Ale už je to dávno za nami a sme v pohode.

nelka93
7. okt 2024

Ja skvelý, vychádzame spolu veľmi dobre. Mam ju rada ako druhú mamu. Nikdy nič zlé na mňa nepovedala, skôr je ochotná vynadal synovi 🤣

tesi56
7. okt 2024

Moja svokra keď zostala u nás s deťmi sama, tak mi preorganizovala domácnosť, povyhadzovala veci čo sa jej nepáčili, bez opytania, poprala, pozehlila, prezliekla nám obliečky na posteliach aj keď som ich poprala a vymenila pár dní pred tým, lozila mi bežné do skríň a robila si tam čo chcela. Dokonca nám objednala do detskej izby skriňu, s ktorou som absolútne nesúhlasila. Dokonca keď prišla prezliekla mojim deťom oblečenie za oblečenie ktoré im ona kúpila a ktoré ešte nebolo ani oprate, lebo že je lepšie, alebo lepšie vyzerá. Pravidelne sa stávalo, že deťom vyzliekla puncosky, lebo ich mali vraj spotené a hodila jedny puncosky prať do práčky same. A vedela im tie puncosky takto vyzliecť a oprat aj 5 x denne. No nervy som mala. Na návštevy chodila hocikedy neohlasene, keďže jej manžel dal kľúče a chcela vidieť deti. Potom som sa s manželom rozviedla a svokra nechápala, prečo chcem, aby mi vrátila kľúč od bytu, že veď ona chce za deťmi chodiť aj tak.

ibajaanikiny
7. okt 2024

Moje je uz vdaka bohu “ex”,ale stale ostava “babkou”,takze prerusit to uplne nemozem. Ale bola to mrcha,na oko same “mojko,hej zlaticko,” a same “tutku mutku”,ale zavreli sa dvere a uz brala mobil a volala “svagrine”. A tak aj naopak,pri exmuzovi zase vytahovala veci z prostredia svagriny. Strasne klamala,vela si nepamatala,tak si aj domyslela,prifarbila a urobila vela zloby. Typicka zakeracka,u nas aj keby mame v dome 0,0000 % prachu,navarene 4 chody jedal a 5-poschodovu tortu,nasla by si nieco ine. Je to hypochondricka a latentna alkoholicka,ktora musi mat pravdu,inak u nej clovek skoncil. Rok som sledovala a “nepapulovala”,no po jednom velkom prusere som jej povedala vsetko do oci,na oko sme sa tolerovali,ale chladne to bolo. No a potom za kazdym,ak nieco prestala,povedala som to rovno. Nedokazala to prijat,aj ked nam nicim nepomohla,ale dirigovat chcela. Nikdy sa nezmenila,stale chce od telefonu dirigovat,ale uz to chvala bohu nie je moj problem.

autor
7. okt 2024

No ženy, poniektoré čo píšete,tak som na tom ešte dobre😀 aké vedia byť ženy hnusoby, to snáď ani nie je pravda

ahhola
7. okt 2024

Nie je to v podstate jednoducha osobka, co nema inu temu, len to, co doverne pozna a co jej vlastne, domacnost a jej vedenie. Co vie najlepšie v celom vzdialenom vesmire jedine-ona🧐