Aký máte názor na moju situáciu?

17. aug 2023

Ahojte..potrebujem sa trochu vyrozpravat a mozno aj zistit nazor inych osob na situaciu co sa mi stala uplynuly vikend. Byvam v kosiciach s manzelom a dcerkou a mam jednu jedinu sestru ktora zije dlhodoba v cechach-tym ze byvame od seba tak daleko vidime sa raz do roka niekedy ani to nie. zaciatkom mesiaca sa mi vsak sestra ozvala s tym ze by tento vikend rada prisla s manzelom na navstevom..zaradovala som sa lebo som ju nevidela rok a pol ..s manzelom sme im teda naplanovali u nas aj program .velmi sme sa na nich tesili kedze obaja s nimi vychadzame skvele. Samozrejme o tom ze mali prist vedeli aj svokrovci a manzelova sestra tak isto. V piatok kratko predtym ako mali prist vola svagrina muzovi ze zajtra ( sobotu) je treba prist k rodicom lebo sa ide murovat na chalupe ( svokrovci si kupili taku starsiu chalupu ktoru s prestavkami prerabaju uz vyse 3 rokov- my tam samozrejme chodime zakazdym pomahat robit). ze je uz vsetko dohodnute a ze nas ocakavaju pomahat. Tak jej muz povedal ze neprideme lebo dnes očakavame predsa moju sestru s manzelom ze pridu na vikend..na to svagrina spustila krik ze ako si to predstavujeme ze neprideme ze tam budu vsetci lebo hlasia pekne pocasie a ide sa makat..tak jej muz ešte raz dorazne zopakoval ze mame predsa navstevu..tak nenechame ich u nas doma samych a mi nepojdeme makat predsa..ked prisli k nam ..na to zahlasila ze vsak ich mozeme tam zobrat a mozeme aj ich zapriahnut..na to som muzovi vytrhla telefon a pytam sa jej co sa deje ..a ona ze noo vsak som povedala bratovi ze sa zajtra ide makat a ze ste očakavaní..hovorim jej ale ze ti brat povedal ze mame navstevu..pride mi sestra ktoru som rok a pol nevidela a ze urcite neprideme je mi luto..tak na mna zhukla ze ci nam nieje trapne nechat starych ludi tam samych sa trapit na stavbe a ze sa mame potom ozvat ked bude treba nam s niecim pomoct na byte a bachla mi telefon.. je podla vas toto normalne?..

0silvia0
17. aug 2023

Ved ona sa vyventilovala, vyhucala sa, citovo povydierala. Ty si pokojne uzi navstevu sestry a s neempatickymi hulvatmi si nerob starosti. Vobec to neries. Nie ste povinni pribehnut na kazde zapiskanie.

autor
17. aug 2023

@0silvia0 ale ešte mi toto povie ze mozeme aj ich zapriahnut..lebo ze aj brat jej manzela tam bol robit..hovorim hej ale brat jej manzela je ich sused pozna sa so svokrovcami od malička a navyse je elektrikar..ale moji svokrovci sa s mojou sestrou a jej muzom videli akurat na nasej svadbe a na krstinach to je vsetko..nepoznaju sa a nenavstevuju sa a teraz ich tam mam dopratat nech idu makat?

gaborka28
17. aug 2023

nie, nie je to normálne, ale žiaľ, funguje to tak často. keď rodičia očakávajú, že deti budú v pohotovosti a tiež, aby som bola objektívna, deti často čakajú, že rodičia budú na špagátiku, ak treba strážiť deti. a potom vznikajú zbytočné konflikty, pretože jedna strana si myslí, že druhá musí mať vždy čas.

vo vašom prípade by som určite nepovolila, mali ste ohlásenú návštevu, dokonca sestru, ktorú ste nevideli rok a pol. svokrovci aj švagriná o tom vedeli a to, že sa urazia alebo VÁM naplánujú deň, je ich problém. je super, že je manžel v tom s tebou, pretože veľakrát tieto situácie spôsobia akurát tak rozbroje medzi manželmi.

melanta
17. aug 2023

Chodíte makať na chatu svokrovcov už 3 roky? V prvom rade to nie je normálne. Aj my pomáhame rodičom. Ale ak kúpili starú chajdu a nie chatu, tak buď si ju mali dať opraviť odborníkom alebo bývať v chajde. Mám dospelú dcéru, to posledné čo by som chcela je to, aby s mužom trávili víkendy makaním na mojej chate. To aká matka chce, aby jej dieťa 3 roky namiesto žitia pracovalo po víkendoch na chate? Takže bez ohľadu na to, že teraz nemôžete, pretože po vyše roku sa stretneš so setrou, riešila by som to, že 3 roky naozaj stačili. To už nie je pomoc. To už je využívanie. Určite by som ale neriešila urazenú švagrinú. Užite si čas so sestrou.

0silvia0
17. aug 2023

Je to krava, vobec sa nad tym nerozculuj.
Zavidi ti, ze ta pride sestra pozriet a ze budes mat pekny vikend. Nabuduce jej povedz, ze ty mas ine priority a ste s muzom davno dospeli a mate pravo sa rozhodovat sami za seba. A travit leto a teple dni na chalupe? Nech zabudnu. Nie ste otroci.

trinityf
17. aug 2023

Jej nie je trapne organizovat druhym zivot?
Pozri, je to jej problem. Dobre ste s muzom zareagovali. Uzite si navstevu.

janage
17. aug 2023

Švagrine povedz, že nech to berú ako ponaučenie a nabudúce si takéto veci dohadujú aspoň týždeň, dva vopred. Vyhnú sa neželaným prekvapeniam oni aj vy.
A ďalšia vec, ak sú tam citujem všetci, tak bez vás 2 sa zaobíjdu. A nabudúce ak svokrovci niečo očakávajú nech komunikujú oni s vami priamo. Lebo je dosť možné, že švagriná to vyeskalovala v ich mene a oni s tým vôbec problém nemajú.

katulkagajdos
17. aug 2023

Švagriná nech si vezme tabletku na nervy a vy si užite super vikend a oddýchnite si so sestrou ☺️

autor
17. aug 2023

@melanta ano uz tri roky..samorzejme nie kazdy vikend ale minimalne jeden vikend do mesiaca urcite..teraz ked sme mali dovolenku tak sme tam boli 4 dni vkuse makat..vratili sme sa s muzom z chorvatska a rovno na stavbu..

pribinak
17. aug 2023

Začala by kričať? Zložila by som telefón. Nech si kričí na niekoho iného

Uzi si sestru

mamina7070
17. aug 2023

vobec ju neries je to krava, muz nech napise rodicom sms ze nepridete mate navstevu a bodka
uzi si sestru

janetinka27
17. aug 2023

ked sa to vlecie tri roky, urcite tam jeden vikend nebudete chybat.
zavolala by som rodicom, ze mate teraz tu sestru, co ste spominali, takze nepridete. myslim, ze normalni rodicia to pochopia

autor
17. aug 2023

@janetinka27 svokrovci to podla mna celkom chapu..svagrovci to nevedia pochopit..hlavne svagrina teda

amer_pogeris
17. aug 2023

Ak oni vedeli, že budete mať návštevu, tak potom vás nemali čo očakávať a už vôbec nemá švagriná akékoľvek právo na vás húkať. To čo sú za spôsoby? 🙄

o__o
17. aug 2023

Neries ju, este by som jej odporucila vysetrenie pamati, kedze ste im uz davno hovorili, ze ti pride sestra

pininka1
17. aug 2023

Vieš ako sa hovorí, najhoršie sa bojuje s blbosťou. Kamoška ma takú švagrinu, každému organizuje život a svokrovcov vypadala ze prečo idú na dovolenku, že sú už starí a majú dávať peniaze svojim deťom a vnúčatám.

babulkomale
17. aug 2023

Pozname take generalky...nesmies ustupit, muz si musi spravit poriadok. Chalupu - ty asi myslis normalny dom, kde mienia byvat? Alebo vikendovu chalupu? Lebo v niektorych krajoch nazyvaju rodinny dom chalupou, z coho som zmatena.
Kazdopadne som si predstavila situaciu, ako sestra s muzom vystupia z auta, ovesani darmi pre vas a pekne obleceni a vy im hodite na hlavu teplaky a zahulakate - ide sa makat na stavbu moji mili, lebo svagrina povedala! 😂

martinka13
17. aug 2023

Nie, nie je to normálne. Povedali ste jej dobre, manžel stál pri Tebe. Ich problém, ze to zle načasovali. Vedeli predsa, že príde sestra po takej dlhej dobe. Pusti to z hlavy, užite si spoločné chvíle. A podla možnosti švagrinej ani svokrovcom nezdvíhaj telefón 🙂

autor
17. aug 2023

@babulkomale to je vikendovy dom, svokrovci byvaju v byte toto si kupili akurat ked zacinala pandemia

janetinka27
17. aug 2023

ano, predpokladam ze su normalni. ale mozno zabudli na tu navstevu, ked zorganizovali taku brigadu - preto by som im zavolala, aby si nemysleli, ze sa zduvam, ved s rodicmi si clovek moze zavolat hocikedy kvoli comukolvek, ked vychadzaju spolu dobre

petamich
17. aug 2023

vobec by som s nou nediskutovala - Jana sme dospeli ludia a nezelame si, aby si nam planovala program bez nasho vedomia a prechadzajucej dohody, cez vikend mame iny program, viac sa o tom nebudem dohadovat a uprimne ma mrzi, ze to nevies pochopit - pekny den a zlozila by som telefon

babulkomale
17. aug 2023

...a vyzivovy doplnok z Ginkgo biloba, na pamat, najblizsie Vianoce by dostala svagrina.

alenah31
17. aug 2023

je to chata svokrovcov, nech manžel alebo ty - ak máte dobré vzťahy - zavolá im a ešte raz potvrdí, že neprídete kvôli návšteve sestry, o ktorej predsa dopredu vedeli. Zároveň by som sa ohradila voči tomu akým spôsobom so mnou švagriná jednala - oni ani nemusia vedieť ako sa ich dcéra zachovala a ešte narobí týmto spôsobom dusno medzi všetkými. Švagriná asi rada organizuje ostatných - tej by som pri prvej príležitosti oznámila nech hranice svojej buzerácie obmedzí výlučne na svoju vlastnú rodinu. .

sense
17. aug 2023

Ako v danom momente by ma to vytočilo, ale teda ako sa poznám. By som stihla zložiť telefón skôr ako ona.... 🙈 Ale ďalej by som to neriešila. Ja som za pomoc rodičom ale, tiež odtiaľ potiaľ. Vedeli ze vám príde návšteva, vedeli.... Prídete nabudúce pomôcť. Škoda ze vás nenapadlo povedať ze ci je taka nabrusena ze ona musí ísť pomáhať a vy máte navstevu
Teraz by som si užila navstevu

babulkomale
17. aug 2023

Tak vikendovy dom ma cas. Ked maju na vikendovy dom, nech si platia murarov. Je absurdne aby ste sa drali na ich stavbe, ked nejde o nutne byvanie.

sissy27
17. aug 2023

Keby si aj chcela sediet s vylozenymi nohami cely vikend tak je to v poriadku. Najradsej mam tieto napady, kde si ludia na stare kolena obstaraju nieco o co sa nevladzu starat a treba do toho investovat, potom budu buzerovat vsetkych naokolo aby prisli muklovat a financovali to. Normalne by som svagrine povedala, ze sa tam moze aj zodrat ked jej to vyhovuje, ja nemam zaujem.

sono2
17. aug 2023

A vy ste malé deti, že vám bratova sestra hovorí, čo máte robiť? A ešte sa tu pýtaš na názor...

autor
17. aug 2023

@sono2 a co je na tom ze sa pytam?

hugger
17. aug 2023

Tes sa ze mas muza ktory ma jasno vo svojich prioritach

maranco
17. aug 2023

Plánovaná brigáda na stavbe sa nerieši tak, že v piatok sa zavolá, že v sobotu bude. Ani majstrov na murovanie si zo dňa na deň nezoženieš. Aj keby si nemala návštevu by som nešiel, lebo na sobotu "mám iné plány" treba dať vedieť skôr.

Iné je keby bol havarijný stav a treba niečo rýchlo opraviť, ale takto plánovať si prácu a dať vedieť deň vopred sa môže maximálne opýtať či máte voľno či by ste neboli ochotný prísť a nie že s vami počíta.