Ako zvládnuť rozchod?

gvendinka
22. dec 2021

Ahojte s partnerom sme sa rozišli mame spolu 5 ročne dieťa. Partner chce aby sme ešte spolu fungovali až do nového roka ale už nevládzem a nechcem sa pretvarovať poraďte prosím čo v tejto situácii ako ju čo najlepšie zvládnuť? Zobrať sa a odísť?? alebo to nejako pretrpieť.

elenka74
22. dec 2021

@gvendinka Ak máš kam odísť, tak odíď, ja by som sa nedokázala pretvarovať

sona110
22. dec 2021

@gvendinka Odísť čím skor.

tosomja
22. dec 2021

Ja som tak už teraz exovi "vyhovela" že ešte pôjdeme na dovolenku, ktorú sme mali zaplatenú. A potom si pôjdeme svojou cestou. Najhoršia dovolenka aká mohla byť. Takže ..ak môžeš, odísť, chod. Čím skôr. Netrápte sa. Nepredlzijte to zbytočne.

gvendinka
autor
22. dec 2021

@tosomja a mate aj deti tie to ako zvladli?

tosomja
22. dec 2021

@gvendinka moja dcéra veľmi vnímala, že sme ako cudzí, už sama hovorila, že poďme preč radšej.
A tak sme išli a zvládla to. No teraz majú s otcom pekný vzťah.

7lenka11
22. dec 2021

asi by som v prvom rade brala ohľad na dieťa, a to najmä z toho dôvodu, že je obdobie Vianoc a rodinnej pohody.. zvládne dieťa čas bez otca? aký majú vzťah? nepreplače celé Vianoce, že je bez neho? podľa toho by som sa rozhodovala.. zase 10 dní nie je doba, ktorá by sa nedala vydržať, aspoň pre pokoj v rodine.. ak si však pevne rozhodnutá odísť a vieš, že to ako rodina ustojíte aj v tomto sviatočnom období, tak odíď..