Ako zvládnuť rozchod?

7. sep 2024

Ako to mám vydržať? Povedal mi, že nevie čo chce. Že možno sa dáme do kopy ešte, že potrebuje viac priestoru. Prešli dva týždne, sme v kontakte ešte viac ako predtým, teda píšeme. Nie je to také ako ..dobre ráno láska.. ale proste rekapitulácia dna atď. Mne to nerobi dobre, striehnem či sa ozve, či nie. Nakoľko ja ho ľúbim, je mi ťažko, trpím. Žili sme spolu, už som odsťahovana. Ako to všetko riešiť? Máme spolu dieťa, takže v kontakte musíme byť. Snažím sa venovať sama sebe, šport, venovať sa dieťaťu...ale ako vypnúť hlavu? Idem sa z toho zbláznit. Žiadne motivačné drísty nepomáhajú....nechal ma, takže takto, keďže sme stále v kontakte "má" aj mňa, aj svoj život. Uvedomujem si, že jediná cesta je, nechať ho tak, nech si skúsi aké to je, byť bezomna, ale ako sa odmotat? Viem, jedine čas..ale pre mňa je toto stav prežívania, nie žitia

thirstymonk
7. sep 2024

Zacni rozhodnutim.

pribinak
7. sep 2024

Už by som ho nechcela, buď som pre neho Number 1, alebo nie sme spolu

pralinka25
7. sep 2024

ale dva tyzdne su extremne kratka doba. mas od seba nerealne ocakavania. potrebujes si dat cas na odsmutenie. idealne nebyt v kontakte. potrva to, bude to este boliet. ale casom ...
nech sa venuje len dietatu.
P.S tiez by som nechcela spat cloveka co ma opustil.

komplikovana
7. sep 2024

tieto reci, ze nevie co chce a ze je sanca, ze sa date dokopy su len reci do vetra. Aby nebol za zleho. Vies, ze sa mozes aj ty sama rozhodnut, nemusis cakat ako sa pan rozhodne. Hlavne preto, aby si neprezivala. Povedz si, ze clovek, ktory ma opustil ma zjavne nemiluje a nestoji mi za to, aby som sa ja takto trapila.. Nie je recept na to ako sa z toho dostat. Kazdy si tym musi prejst, a ano treba cas.

domka222
7. sep 2024

On veľmi dobre vie,čo chce. Aktuálne to je mať pokoj od povinností a robiť si čo on chce. Vy tam nezapadáte. Rob si svoj program,ako slobodná a vôbec nerieš čo ak. Lebo to čo ak vôbec nemusí už byť.

januska12323
7. sep 2024

Nepíš si s ním, len o dieťati. Časom to prejde.

tenerifka
7. sep 2024

Autorka, tvoj muz ma novu znamost, tie reci, ze mozno budete znova spolu su preto, ze ak by mu to s ñou nahodou nevyslo, aby mu mal stale kto upratovat a varit a obcas zasunul. Ty si teraz out z jeho planov, on je osialeny milenkou. ZIADNY chlap na svete sa nezbavuje pohodlia preto, aby si nieco premyslel atd, on uz to ma davno premyslene.
Tak sa zamysli, ci by si chcela naspat takyto vadny kus....

lindous
7. sep 2024

"Uvedomujem si, že jediná cesta je, nechať ho tak, nech si skúsi aké to je, byť bezomna" toto je úplne zlé nastavenie, ktoré ti nedovolí sa "odmotať", lebo je to stále niečo čo robíš so zámerom ho získať späť, niečo mu dokázať... ty sa musíš chcieť odmotať úprimne, dať na rpvé miesto samú seba, aj keď sa to ľahšie povie ako spraví... na tie reči, že on nevie čo chce a že možno ešte budete spolu mu povedz, že ty vieš čo chceš, nie je to on a byť v neustálom kontakte ti v tom nepomáha, normálne mu povedz, že kontakt navyše ti nerobí dobre, nemáš oň záujem a prosíš ho, aby to rešpektoval a sama dodržuj, že budeš komunikovať iba ohľadom praktických vecí okolo dieťaťa...

ibajaanikiny
7. sep 2024

Sebazaprenie,do slova a do pismena. Priste si 100krat buchni po prstoch,ak mu budes chciet odpisat a rychlo si spomen,preco a ako ta opustil! Rozumies? Lebo teraz ako pises,on je v “zisku”,ma to,co chcel. Chces sa znicit?mas dieta,tak sa vzchop. Napise,dobre rano,ako sa mas? Ty nenapises nic,alebo,dobre,maly/a sa ma dobre a ticho. Proste mu daj na javo,ze svoju komunikaciu obmedzujes len a len na dieta. Dva tyzdne je nic a ty si uvedom,ze teboue takto manipuluje. Prejdes fazami-smutok,zlost,laska,nenavist a potom pride den,kedy sa zobudis a zistis,ze citis uz len lahostajnost. A to bude ono,nebude ti zalezat,ci ti pise,s kym je atd. Mechanicky sa dohodnes,kedy pride pre dieta,pripravis,odovzdas a budes sa venovat tu chvilu sebe!

h2
7. sep 2024

Týpek to vyhral. Má aj svoju slobodu, aj teba, milujúcu a v strachu čakajúcu, pripravenú pribehnúť na zavolanie, keď sa pánko rozmyslí. Nekomunikuj s ním o ničom inom, okrem dieťaťa. Dávaj mu dieťa občas na večer, s tým, že ty máš program. Keď po dieťa príde, nech ťa vidí pekne upravenú, vychystanú ako na rande, aj keby si mala zostať doma. Nech má o čom rozmýšľať.

lenkakravcova
7. sep 2024

Čo bol dôvod toho, že ťa opustil?

h2
7. sep 2024

@lenkakravcova Píše to v prvých dvoch riadkoch: nevie, čo chce, potrebuje viac priestoru (v preklade: má milenku).

autor
7. sep 2024

Ja si to všetko uvedomujem, že to tak je. Ale proste, srdce nepustí. Áno, má všetko, mňa aj pokoj.

@lenkakravcova ja ani neviem. Asi to, že sme spolu nedokázali komunikovať. Problémy sme nikdy neriešili, len tlačili pred sebou. No a, prvé problémy začali po tom, ako som nastúpila do práce. Cakala som viac pomoci v domácnosti. Takže nastali z mojej stránky výčitky, že sa nám nevenuje, že s nami netrávi čas. Dieťa náročné, večný nespavec. Bola som ako vyflusnuta špongia, v depresií. On sa snažil ale nevedel ako na mňa. Odmietala som ho. Až to raz vyvrcholilo hádkou. Toto nie je pauza, toto je proste rozchod. S tým, že ktovie čo prinesie budúcnosť. Ja viem, že to je strašné krátko. Mám tam ešte kopu vecí unho, ale nevládzem k nemu chodit, tisícky krásnych spomienok. On úplne prepol. Ide z extrému do extrému. Robí veci, ktoré nikdy nerobil. Začal nadávať, začal športovať (až sa prepína). Za celých 8 rokov, čo som ho poznala, sa nikdy takto nespraval. Nespoznávam ho, akoby bol ina osobnosť. Ešte mesiac dozadu sme plánovali spoločnú dovolenku, výlety, Vianoce a zrazu sek. Nechápem to, nerozumiem tomu. Hlavné neviem ako sa zbaviť tej nádeje

autor
7. sep 2024

Ten milý človek, ktorý bol vždy ochotný voči mne, čokoľvek som potrebovala, snažil sa vyriešiť. Je zrazu preč. Sníva sa mi o ňom, v noci mi chýba jeho dych. Teplo jeho tela. Neviem si rady sama zo sebou

h2
7. sep 2024

Autorka, nechápeš? On má inú! Je to nad slnko jasnejšie.

autor
7. sep 2024

@h2 nemyslím si, možno ak tak, s niekým píše. Ale určite sa s nikým nestretáva.

h2
7. sep 2024

Chápem, že tomu chceš veriť. Bodaj by si mala pravdu.

autor
7. sep 2024

@h2 on totižto nesklame. Aj keby pravda akákoľvek bolestivá, povedal by mi to. On je veľmi priamy človek. Preto určite viem, že tam ina žena nie je. A ak by bola, on by sa proste tym netajil. Verejne by s ňou chodil na akcie. Ale, môže tam niekto byť, zatiaľ iba v rovine písania. Niekto, s kým si momentálne buduje "vzťah".

autor
7. sep 2024

*neklame

vikiki29
7. sep 2024

Podľa mňa je v tom nejaká iná. Chlap nezačne športovať, spravat sa inak a hlavne neodíde, pokiaľ už nemá inú. Keď sa nestretávajú a nespia spolu, tak ju rieši určite minimálne v hlave. Keď mu to nevyjde, tak sa k tebe vráti. A ver mi, aj keď si myslíš, že by ti to povedal, tak nie - nepovedal.

autor
7. sep 2024

@vikiki29 lenže, on nešportuje ako taký šport. Začal s boxom. Chodí dobitý jak delo. Nechodí do fitka alebo tak. Proste čistý extrém. A áno, v hlave niekoho môže mať. To nevylučujem. On odmietol akúkoľvek debatu ohľadom nás a vzťahu.

ovaaa
7. sep 2024

Ach..utiecť od svojej rodiny je tak zodpovedné. Ja by som s ním nekomunikovala do doby pokiaľ si to uprace v hlave. A to by mohol byť ešte rád, že som ochotná počkať a aj to kvôli dieťaťu. Ja by som mu dala dieťa na víkend a venovala čas sebe, trošku vypla, vypadla z domu. Nech sa učí byť správnym rodičom, keď tým partnerom nie je a má problém pomôcť v domácnosti...atď...sakra veď je jeho, kto iný sa má o ňu starať ak nie vy dvaja spoločne. Nechal ťa v rodičovskej zodpovednosti a on si užíva kľud slobody, to je tak cool. A ty ešte nadšená, že sa veľa rozprávate a reportujete si život ...trošku sa zobuď...Ja viem, že láska je silná, ale toto sa nerobí. A s čistým svedomím by som reportovala jeho rodičom, čo majú za zbabelca syna!!!

gribka1
7. sep 2024

No po tom, čo si teraz napísala, ani sa mu nečudujem. Ak by neodišiel, bola by si ešte horšia a on by seba nepoznal.

domka222
7. sep 2024

@lenkakravcova len jej prosím nedávaj tie svoje rady,ako spravila chybu,že odišla a vlastne má dobrého chlapa. Lebo ty doma tiež všetko robíš sama a podobné veci

stanulienkat
7. sep 2024

On dieťa chcel? Vedel do čoho ide a čo to obnáša? Ze sa bude musieť aj on zapojiť?

autor
7. sep 2024

@stanulienkat tešil sa veľmi. Ale, on má 45 rokov. Čiže v podstate starý mládenec keď prišla zodpovednosť. A ano, dohodli sme sa, ako bo bude mávať od pondelka nastupujeme na režim.
@gribka1 nechápem. V čom sa mu nečudujes?

gribka1
7. sep 2024

On sa snažil, ale nevedel ako na mňa. Odmietala som ho. Tak preto, neviem ako to medzí vami prebiehalo, ale možno to lepšie sám od seba nevedel, a fakt bola potrebná dohoda kto, čo, ako, kedy. Možno je typ, ktorého zaženieš týmto do kúta a zvolí útek. Nie je to bohviečo, ale mali by ste sa o tom ešte porozprávať, a buď to skúsite znovu alebo skutočný rozchod.

autor
7. sep 2024

@gribka1 ano, toto si presne stále výčitam. Preňho toto rozhod je. Pretože, keď som sa pýtala, či si tam môžem nechať nejaké veci, povedal že nie. A zároveň, ak že nevie čo bude, že či ešte tam je nádej, že on to proste nevie. Nemyslím si, že ma nemá rád. Veď mesiac dozadu sme mali ešte sex. Len proste chce to čas. Ja si potrebujem riešiť sama seba. Ale proste, len prežívam...

gribka1
7. sep 2024

Ak mu nechýbaš, tak buď ťa nemá až tak rád, alebo si mu dávala dole ego dlhodobo. No a ak ťa nemá dostatočne rád, chcela by si ho späť? Keď mu za to nestojite, aby ste to skúsili znova, vôbec sa to nedotklo tvojej hrdosti? Vôbec ťa to neurazilo?

autor
7. sep 2024

@gribka1 je nahnevaný momentálne. Nedá sa s ním normálne porozprávať. Musím proste mu nechať čas. Chcel byť bezo mňa, nech si to skúsi