Ako zistím, či je ten pravý?

27. júl 2024

Necely rok sa poznam s jednym muzom, stretavame sa pomerne casto, mame spolocne aktivity no sme na moj podnet skor priatelia s vyhodami. Ja som vztah nechcela, on casom ano aj mi vyznava lasku a ja citim, ze ho lubim takisto. Netlaci na mna, no viem ze vztah by chcel. Je velmi pozorny a snazi sa vymysla ako stravit spolocne chvile, chodime na vylety na vecere atd. Vzdy mi kupi aj nejaku drobnost pre radost.atd proste vidim ze ked ma potesi je stastny. Potrebuje to aj pocut a vediet. Je trosku tvrdohlava povaha a v niektorych veciach to ego nepusti no nic hrozne to nie je. Pozera sa vzdy aj na moje potreby. Niekedy mam pocit, ze som konecne stretla spravneho chlapa no je tam jedno ale..a to ze nedokazem akoby.verit chlapovi a to ziadnemu a som stale podozrievava

autor
27. júl 2024

Neviem ci zle skusenosti z minulosti ma az takto ovplyvnili, no neviem to zmenit. Aj to je jeden dovod, preco vztah nechcem. No v kutiku duse po tom aj tuzim. Tento chlap napriklad sam osebe puta pozornost ludi ked niekam pride a samozrejme aj zien a viem ze si to uziva akoby taky obdiv, aj ked za tym nic nemusi byt. No ja som sa uz neraz pristihla pri tom, ze ziarlim niekedy. Neviem proste.verit a stale mi beha hlavou ze riesi nieco aj s inymi zenami atd. Niekedy mam pocit ze on je ten pravy pre mna a je nam spolu uzasne a potom to zas opadne. A teraz neviem, ci som vadna ja alebo mi intuicia hovori, ze predsa len nepatrime k sebe. Ako spoznat, ze s tym clovekom to bude konecne tak ako byt ma?

h2
27. júl 2024

Ja už som asi stará, ale ja som si vždy myslela, že keď s niekým chodím na výlety, na večere, trávim s ním čas, máme sa radi, dokonca sa milujeme a máme spolu sex, tak to je vzťah. Dnes ľudia asi nemajú vzťah, kým si to vyslovene nepovedia, že "už", prípadne nenapíšu do statusu na sociálnu sieť. 🙃

natalia2007
27. júl 2024

Ked sa musis sama seba pytat, ci ho lubis a je to ten pravy, tak ho nelubis. Moj nazor

autor
27. júl 2024

@h2 noo ono to je asi len posledne dva mesiace takto, ze spolu travime viac casu a on mi zacal vyznavat lasku a ja som sa cukla proste, ze nechcem vazny vztah a bojim sa toho. No zamotavama sa do toho stale viac a neviem ci to radsej ukoncit, alebo dat tomu sancu

autor
27. júl 2024

@natalia2007 no ja citim ze ano, len akoby som mala strach zo zavazku a nasledneho sklamania. Tak to citim momentalne

meduzzzka
27. júl 2024

Buď s niekým chceš byť, alebo nie. Všetko ostatné sú len omáčky. A ak si tak silne traumatizovaná vzťahmi s minulosti treba vyhľadať odbornú pomoc. Takto zbytočne trápiš úprimne zamilovaného muža ktorý už dávno mohol nájsť šťastie pri inej žene, ak ty nevieš na rovinu on pri tebe len stráca čas. Očividne jeho pozornosť je ti príjemna. Ale láska to byť nemusí s tvojej strany. Keby si ho ľúbila nepísala by si sem. 😉 Vlastná skúsenosť, bola som 6 rokov nezadaná po predošlom vzťahu. Pochopila som, že najprv sa musím dať dokopy ja aby som si do života pritiahla toho koho ja skutočne budem milovať ...

rorino
27. júl 2024

@h2 presne

medda_beda
27. júl 2024

Ten pravý? Veď dôležité je to či ste spolu teraz šťastní, či k nemu niečo cítiš.Keby som mala analyzovať kto je ten pravý tak by som žiaden vzťah nikdy nemala.Popravde neľutujem ani vzťahy ktoré mi nevyšli lebo vtedy to bolo tí praví pre ten moment.
Ani pri manželovi som netušila, že si ho raz vezmem, nemám vešteckú 🔮 aby som vedela ako sa vzťah bude vyvíjať.

A nie neskončilo sa každé sretávanie dlhoročným vzťahom niekedy ani pármesačným lebo to človek nikdy nevie kedy nastane ten bod, že ti niečo začne vadiť či už z tvojej alebo partnerovej strany.

bolarazjedna
27. júl 2024

Ci je to ten pravý, to zistíš po 20rokoch....ked neskusis, nedozvies sa..... Ty si sa zaľúbila, on ťa ľúbi tiež.... Tak proste chod do toho, podla toho co píšeš, robíte úplne vsrzko, čo ľudia v bežnom vzťahu, ibaže to tak nenazyvate.....
Teraz ukončis stretávanie a co keď potom zistíš, že predsa on bol ten pravý, a už bude mať po boku niekoho iného? Budeš to potom ľutovať... Tak prečo to neskusit? Za to ze je veľa chlapov magorov, ešte mu môžeš dat šancu, on predsa nemôže za prešľapy všetkých mužov na svete

mirkava
28. júl 2024

No ved už máš vzťah. Stretávate sa, je vám spolu dobre, je milý, pozorný. Prosím ťa, čo od muža ešte očakávaš? Len pekne váhaj a najde si inú...

mirkava
28. júl 2024

@h2 možno sa chcela len s nami podeliť aká je šťastná 😊, ale my jej to prajeme 👍

autor
28. júl 2024

Paradoxne stastna nie som, pretoze stale len vela premyslam..ze ked tomu cloveku dam sancu, opat ma sklame..ze opat zistim, ze ma len motal a tahal za nos a popri mne riesil dalsie zeny atd. Mam velky problem s doverou uvedomujem si to. A nech sa ktokolvek snazi akokolvek, ja proste neverim, ze to mysli uprimne. Asi som naozaj vadna 🙈

autor
28. júl 2024

@mirkava ja neviem, co ocakavam. Naozaj to nechapem, preco som taka

autor
28. júl 2024

@bolarazjedna v tom mas pravdu, aj by som chcela, ale stale ma nieco brzdi. Na jednej strane chcem byt bez vztahu, ze mi to tak vyhovuje a na druhej strane tuzim mat po boku konecne skutocneho chlapa. Asi som prilis narocna

mirkava
28. júl 2024

To k životu bohužiaľ patrí, sklamania, rozchody... nikto to nemá rád, ale ak nezačneš dôverovať, nezistíš. Na druhej strane mi raz jeden človek povedal vetu: "Ak rozmýšľaš či miluješ, tak nemiluješ."

pet888
28. júl 2024

Urcite zacni riesit seba a svoj problem nedovery,vyhladaj psychoterapeuta,nech to postupne dostavas zo seba.A ked to pri tomto chlapovi necitis,intuicia ti v tom brani,len rozum ta pusta,tak do toho nechod.Ked to mas teraz tak,o rok to bude este horsie,ked uz jeho zamilovanost opadne a nebude tolko prejavov lasky ako na zaciatku.

h2
28. júl 2024

Autorka, ale veď vy sa stretávate, ste spolu, spávate spolu... Čo sa zmení, keď si poviete, že teraz už ste spolu, ako pár? Keď on váš "vzťah" ukončí teraz, nebude ťa to mrzieť, ale ak až potom, ako si to poviete, tak už áno? Nechápem.

earlgrey
28. júl 2024

@h2 To isté som išla napísať ja. Presne, tiez bude sklamaná, poplače si atď. Aj bez nálepky "vzťah". Žiaden rozdiel v tom nevidím.

bodka70
28. júl 2024

Po svete nechodia muži s nálepkou na čele, ten pravý. To čo je a bude medzi vami, závisí od vás dvoch. On kľudne môže byť super muž pre nejakú ženu, ale ty svojím správaním mu neumožnis takým byť. Ako sa spieva v jednej pesničke, záruku na lásku ti nemôžem dať. Ty sama ako žena nemôžeš nikomu zaručiť, že budeš milovať do konca života len jeho, nevieš predvídať, ako ty budeš sa správať v budúcnosti, nieto aby si to vedela u niekoho iného. Vo vzťahu sa nehľadá 💯 istota, vzťah budujete obaja a vždy je to určitý risk. Kto sa neotvorí a nezariskuje, ten nebude nič mať. 💯 istota, že ťa nik nesklame je len tá, že do konca života nebudeš mať žiaden vzťah.

stanulienkat
28. júl 2024

Uzivaj zivotu tu a teraz a nerozmyslaj stale nad nesmrtelnostou chrusta. Ty vztah uz mas, aj ked si myslis, ze nie. Zaruku ti nikto nikdy na nic neda. A zbytocne sa rozmyslanim pripravujes o pekne chvile. A co ked sa o 5 rokov rozidete? Tak sa rozidete. Ale teraz si uzivaj.

anketkarka
28. júl 2024

@h2
@earlgrey
Je v tom taký rozdiel, že nič si nikto nemôže od toho druhého sľubovať. Žiadnu vernosť a žiadnu budúcnosť. Autorka išla do kamarátstva s výhodami a žiarli. To už je znamenie, že pre ňu už je to viac ako kamarátstvo. Ale odmieta to tak cítiť, takže chlapíkovi dala voľnosť, nech si robí čo chce, lebo ona sa bojí viazať. Ale citovo už namotaná je, takže ste dobre napísali, že bude po rozchode trpieť rovnako. Ale ona to zjavne ešte netuší.

earlgrey
28. júl 2024

@anketkarka Áno, ale aj vo vzťahu ak sa sľúbi vernosť a plánuje budúcnosť. Kde ma záruku, že o niekoľko mesiacov a rokov to bude rovnaké? Nikde. Čiže v tom podstatný rozdiel nevidím.

h2
28. júl 2024

@anketkarka Ale ak som dobre pochopila, tak chlapík žiadnu voľnosť nechce, lebo ju miluje a chce vzťah len s ňou. Ak by nechcel a mal by viacero podobných "vzťahov", bola by to iná situácia.

libertz
28. júl 2024

ked je praviciar

mimikarol
28. júl 2024

Nič také ako "ten pravý" neexistuje. To či to vyšlo zistíš po rokoch. Vzťah je len o schopnosti jeden druhému sa prispôsobiť, vážiť si toho druhého aj po xy rokoch ako človeka. Keď sa taký dvaja stretnú tak to môže klapať celý život. Ak jeden z nich toho schopný nebude tak smola ...

domkakvet
30. júl 2024

Za mna vztah bez buducnosti, lebo vztah sa nezacina kamaratstvom s vyhodami.