Ako vnímate obézne ženy?

29. jún 2023

Ahojte
V poslednej dobe si vsimam, aky boom obezity tu mame. Okej, nehodnotim zeny tesne po porode, ale staci sa pozriet uz na deti v ZŠ. Vela z nich ani behat nedokaze.
Mlade 20 rocne zeny sa napchaju do crop topov a leginok, no postavy na to nemaju.
Zaklincovala to zena, akoze influencerka na ig, ktora na moje zdesenie nema ani 30 rokov, no slusnu morbidnu obezitu. A 17tis sledovatelov, ktori jej pod fotku, kde svoje obrovske telo zahaluje do obrovskych nevabnych siat pisu, ako jej to pristane a aka je krasna.
Pytam sa teda, to naozaj je toto krasne?
Zena, vychodniarka, je sice naozaj mila a prirodzena, ale naozaj sa treba tlapkat po pleci, ako jej pristane 100kg nadvahy?
Ako to vnimate vy?
Nieje to totiz iba esteticky problem, ale vznikaju z neho mnohe zdravotne problemy.

kvetinka75
29. jún 2023

a načo ďalšia téma o tomto? Už teraz sa v jednej diskutuje o obezite.

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

Ved bud priama a rovno jej tam napis, co si myslis😉

divokykonik
29. jún 2023

Ja som mrož a je mi jedno, kto ma ako vníma. Obliekam sa normálne, tak aby mi zakryli mrožie proporcie. Iné mrože ako ja vnímam ok, však sme na tom rovnako. 😃

bessie12
29. jún 2023

Ako to vnímam?? Tak, ze neriesim kto ako vyzerá a co si oblieka.. Mat tak tvoje problémy 🙄

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

@kvetinka75 tak vies, asi treba aj jednu anonymom zalozenu😉

dadis
29. jún 2023

Nemyslim si, ze by bol boom obezity 😀, kuk kolko ma verinikarajek followerov. Kazdorocne sa % obezneho obyvatelstva zvysuje, ale nemyslim si, ze to je preto, lebo ludia chcu byt obezni, nechcu, ale nechcu ani menit zivotny styl.

beata_k
29. jún 2023

Su lenive. Najradsej by zhltli tabletku, ktora za nich schudne. Ak sa ozaj nebavime o nadvahe, kvoli zdravotnym problemom alebo kvoli liekom.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

Autorka: Uplne najlepsie bude, ked sa kazdy bude starat v prvom rade o seba-o to, ako vyzera, ako sa stravuje, oblieka atd. Clovek, ktory ma svoje zaujmy, nie je odkazany obcumovat, kto ako vyzera, co konzumuje. Len ludia ducha mdleho maju neustale potreby riesit inych, pritom by mozno sami najviac pomoci potrebovali😉

viestta
29. jún 2023

@kvetinka75 lebo tam by nemohla pisat ako anonym, treba si zalozis svoju, kde vypluje svoju jedovatu slinu
(Ano, autorka som obezna. No a? Teba to nejak ovplyvnuje?)

avonladyba
29. jún 2023

Tak vieš, to že niekto váži 100 kg, neznamená že má 100 kg nadváhu, ale možno len 30 kg z toho je nadváha. Takže čo si myslím? Že by si sa mala najskôr doučiť správne vyjadrovať s ohľadom na použité pojmy.
A taktiež si myslím, že keď niekto prejde depresiou, PPP, tak áno, vie byť krásna aj so 100 kilami, slečna vazila aj 50 kg, je to o vnútornom pocite.

maca1984
29. jún 2023

Vnímam to tak, že je mi úplne jedno kto koľko kíl váži. Starám sa o seba a či má "Etela" 150 kg alebo 45 kg je asi posledná vec ktorá by ma zaujímala.

beronsche
29. jún 2023

Nuz, vnimam najma, ze medzi body pozitivity a nekritickym obhajovanim obezity je tenka ciara...
Obezne zeny inak nijako neriesim, ale z obeznych malinkych deti mi je trochu smutno.

liusa82
29. jún 2023

ja som takúto babu tiež minule videla u nás v dedine.Také obtiahnuté legíny som nevidela ani na štihlej babe ako na nej.Normálne jej bolo vidno obrysy tam dole cez ten tuk sa jej prehýbal ako tak išla.Keby si dá aspoň nejaké dlhé tričko k tým legínam alebo čo.Ja som síce chudá ale neobliekla by som sa takto nikdy.Chúda len sa v kuse utierala vreckovkou.No radšej som sa na ňu ani nedívala nech nepovie že čo čumím.Jasné že to nie je pekné.Ani na zdravie a ani na pohlad.A plno ich vidím a v meste takto dogabaných.Ved ak už mám obezitu alebo dosť kg navyše,tak sa aspoň primerane k tomu obliekam a nie to ešte zvýrazním.Ale nakoniec to dopadne tak že my sme tí kto ich obmedzuje lebo sloboda už vo všetkom a nech sa nedívame ak sa nám nepáči🙂

jana_eyre_2
29. jún 2023

Ja si zas všímam inú vec - akoby sa roztrhlo vrece so ženskými co sa tak nedokážu sústrediť na vlastný život, že furt riešia tie cudzie.. čo koho do toho kto je aký obézny, či chudý, vysoký, či krátky..

A nie, nie som obézna, len ma irituje že tu furt zakladajú diskusie staré blazkove..

missviolet
29. jún 2023

viem presne, o kom hovoris, baba sa upravuje, makeup, šaty - vnimala by si ju azda lepsie, ak by chodila v sivom vreci nenamalovana? podla mna ju chvalia, lebo to nevzdala so sebou, oblieka sa zensky, farebne, snazi sa. a naco by ludia len vypisovali, ze je tucna, ty myslis, ze tucni ludia su slepi? oni to vedia, ze su tucni - aky efekt konkretne si myslis, ze bude mat, ak im pridu do komentarov vylucne povedat, ze su tucni? tak ja ti to poviem - budu sa citim eate viac naprd a mozno sa prejedat sste viac, lebo jedlo je pri takych utokoch emocnou barlickou. inak - ja som schudla az vtedy, ked mi všetci dali pokoj a nehustili do mna s tucnotou. ked prestali mat poznamky. hovoríme o skoro 40 kilach a ako vysledok normalna vaha. ale ludia ako ty ma fakt demotivuju a ak by som stale pocuvala take poznamky, bola by som stale obezna

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

@jana_eyre_2 to vies, je lahsie oklepavat cudziu celulitidu, ako sa venovat svojmu rozvoju😉

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
top_manazerka
29. jún 2023

Veď ty obézna nebuď - a máš po probléme. Mňa zas vytáčajú ľudia, ktorí sa drzo starajú do druhých a dávajú nevyžiadané rady o ktoré nikto nestojí… ty vieš houby o tom, že prečo je niekto obézny. Môžu to byť vážne zdravotné problémy, užívanie liekov, atď.

sajmonka_1216
29. jún 2023

ja sa len pozastavujem nad tým, čo má spoločné bydlisko a váha, keď hovoríš žena, východniarka má 100 kíl ...
to ženy na západe nemajú nadváhu, či ako? :D :D
a k tomu ostatnému.. teba do toho nič nie je.. ked sa nehanbí, je jej v to príjemne, nech si ide aj v croptope....
ja by som sa síce hanbila, takže ja v tom nechodím..ale ked jej to nevadí, je to jej vec...
a prečo by sa nemohla fotiť.. je nejaký limit od koľko kíl sa už žena nemôže fotiť a zverejniť si to na svojej osobnej stránke? ved sa nepozeraj, ked nechceš..

zuzubb007
29. jún 2023

Nech je kazdy hroch aky chce, ale pochopenie nemam pre obezitu snad sa kazdy vie odvazit a povedat si cica nezer, a ano ked som tucna tak si nedam vypasovane veci kde vidno viac ako treba, nadvaha je nic ale to sebavedomie tucnych je neskutocne, na margo tucnych deti ano je to strasne obezne deti, ale koho je to chyba len rodicou a dieta trpi posmeskami, a nie vyhovorky stitna zlaza a podobne kraviny to je mozno 0,001 % ludi ostatni si mozu za to sami

beronsche
29. jún 2023

Inak, trochu ma prekvapuje ta vlna hejtu na kazdeho, kto poukaze na epidemiu obezity, ktora realnym problemom je.

@zuzubb007 zial, nie je to take jednoduche, ze "cica nezer"... Casto sa za obezitou skryva x inych problemov a traum. A o tom by sa malo viac hovorit, namiesto vsadepritomneho presviedcania, ze byt obeznou je vlastne cool ..

h2
29. jún 2023

Tak zjavne si jedna z tých 17 tisíc, čo si tiež na ňu klikli, tak sa nečuduj, že má toľko sledovateľov. Ja teda netuším, o koho sa jedná, lebo nemám IG a príde mi divné kohokoľvek sledovať. Ale predpokladám, že väčšina ľudí ju nesleduje preto, aká je krásna a ako ju obdivujú. Ak má naozaj morbídnu obezitu, tak je to hrozné a rozhodne sa netreba tváriť, že je to v poriadku, pokiaľ sa ona sama cíti vo svojom obrovskom tele dobre. Čomu teda rozhodne neverím.

oli18
29. jún 2023

Jej, ako vas nezaujimaju ine zeny 🤣. Mam dojem, ze to chlapi pisu pod zenskymi nikmi🤣. Klamete, kazdu z vas zaujimaju ine zeny, ci uz take, alebo onake. Som zena a viem, ake sme. A vy nie ste ine. Tak tu nerobte na nikoho dojem, ako sa starate len same o seba. 🙉

ewka0012
29. jún 2023

ja sa na toto tiez jedujem, ze deti su obezne,a hlavne teenagerky, obdivujem dnesnych chlapcov, ze si maju z coho vybrat a na co sa pozerat. neni som az taka stara,mam 37, ale za nasich cias sa baby chceli pacit, nosili sme sukne,saty,niektore aj opatky, jemne licenie primerane veku, kazda jedna sme boli chuda,lebo sme nonstop behali po vonku, na skolaku,na ihrisku, v lete letne sporty a v zime zimne. nie ako dnes,sedia na zadkoch a priberaju,mobil, chipsy, cola a PSko ci Xbox. ked vidim tie dievcence, siroke gate,este sirsia mikina, ci tricko,ke dje chuda, a naopak tie so spekmi si navalia na seba obtiahnute gate s crop topom. a zmalovane,linky tmave az neviem kam,vlasy pofarbene,mne to pride akoby bolo moderne co najviac sa zhovadit. na co sa mladi muzi pozeraju?na toto? my ked sme kedysi v 17-18 rokoch sli na zabavu, natacali sme si vlasy navzajom,malovali sa, poziciavali si oblecenie,aby sme vyzerali co najlepsie.dnes je to naopak. a obezitu neobdivujem,nehovorim ze odsudzujem,su aj ludia ktori chudi nebudu nikdy alebo maju zdravot.problemy,ale urcite by som to nepropagovala akoze je to ok a podme to obdivovat.ze je to normalne,lebo nie je, je to choroba ktoru treba liecit-obezita.moj nazor

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

@oli18 Nie kazda zena je ako Ty, aj zeny su rozne.

autor
29. jún 2023

@ewka0012
@ewka0012 ano, o tomto mala byt diskusia, no zvrhlo sa to proti mne, ze sa mam starat o seba. Mam o rok viac ako ty, presne viem, co myslis.
Na toto som chcela poukazat, ze deti a mladych ludi vedieme k tomu, ze je v poriadku byt tucny, ale nestarat sa o inych.
No pritakavat obeznym ludom, ze su krasni snad tiez nieje v poriadku.

oli18
29. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl ano, tie na koniku sa zaujimaju len same o seba, to vidiet v diskusich

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

@oli18 Ked myslis😉