Ako veľa priestoru potrebuje pre seba chlap?

15. aug 2024

Otazka skor na chlapov lebo ocividne my zeny to vnimame inak. Mam partnera ktory mi neustale vycita ze mu nedavam dost priestoru. Dva dni v tyzdni spolu vobec nie sme. Vikendy ako kedy a ostatne dni v tyzdni cca dve hodiny.
Ked sme spolu napr cely vikend tak sa rano zobudime spolocne si dame caj/kavu a ja si vacsinou najdem nejaku aktivitu mimo neho aspon na par hodin lebo to nezvlada 48 hodin spolu.
On ma za sebou viac partnerskych vztahov ale nikdy s nikym nebyval a je zvyknuty byt sam. Ja naopak, som vzdy s niekym byvala a teraz prvy krat byvam sama. A je mi to divne ze ja sedim sama doma a on sedi sam doma. Ze pri mne si tak neoddychne mi stale hovori. Pritom po nom nic nechcem ale ked je tu tak sa stale chyta nejakej roboty a potom frfle ze je unaveny.
A riesi to tak ze odide domov si oddychnut.
Povedzte chlapi, mate prenho pochopenie? Ma fyzicky narocnu pracu takze potom doma len lezi a pocuva nejake podcasty. A ked sa stazujem ze sme spolu malo tak vyleti ze mu nedavam priestor.
Nemame ziadne ine konflikty ani nezhody, len toto stale riesime

anjelicek26
15. aug 2024

Tu je tych chlapov tak 5,5 skus ine forum... vy si evidentne nesedite, jeden chce priestor, druhy blizkost, vzdy to skonci tak, ze jeden alebo druhy bude nespokojny...

lindous
15. aug 2024

Podľa mňa je jedno či sa nájde niekto ako on alebo bude mať pre neho pochopenie, nevyhovuje to takto tebe a to je to dôležité, lebo ty si s ním vo vzťahu, nie niekto z diskutujúcich... ja osobne si neviem predstaviť byť vo vzťahu, ktorý nemá perspektívu sa niekam posunúť a plnohodnotne spolu žiť, lebo partner odo mňa potrebuje mať pokoj... chápem, že niekomu taký vzťah vyhovovať môže a chce len randiť na spríjemnenie voľného času, keď mu to vyhovuje, ale musia to tak cítiť obaja...

autor
15. aug 2024

@anjelicek26 ja som praveze mala exa co bol stale na mne nalepeny a nevyhovovalo mi to. Mam vela svojich zaujmov a konickov. Ale tak ocividne idem z extremu do extremu lebo ja mam ozaj pocit ze toho priestoru dostava dost. Inak si dost rozumieme, mame spolocne hodnoty, zmysel pre humor, velmi si ho vazim ako cloveka, uz mam aj dost rokov (takmer 50) tak sa mi nie uplne chce byt zas ktovie ako dlho sama

autor
15. aug 2024

@lindous tak ja som za to ze na vztahu treba pracovat a robit kompromisy. Obaja sme uz urobili dost prace na tom aby sme sa k sebe priblizili. A v mojom veku sa mi nechce zahadzovat vztah kvoli tomuto radsej sa prisposobim. Zas ma to tolko nestoji. Len ma zaujimalo ako to maju ini ludia lebo mne toto od neho pride dost extremne. On je taky odlud, no. Vseobecne ho komunikacia s hocijakymi ludmi vycerpava a ja som dost urozpravana. On sa ani s nikym poriadne nestretava, len v praci a so mnou

mabenn
15. aug 2024

nechcem byt sprosta, ale ked si chlap od teba potrebuje oddychut, neje to dobre znamenie...

autor
15. aug 2024

Teraz v lete je to taky extrem lebo velmi zle znasa to teplo a chodi na stvrtu do prace a potom je stale unaveny a nic sa mu nechce

autor
15. aug 2024

@mabenn on si potrebuje od vsetkych oddychnut. Byt vyslovene iba sam so sebou. Lebo je tak zvyknuty po rokoch samoty

koniarova
15. aug 2024

Keby ťa miloval, nevie sa od teba odtrhnúť. Prvé mesiace určite.

autor
15. aug 2024

Problem je v tom ze on sa mi strasne snazi vyjst v ustrety aby som bola spokojna. A potom ide proti sebe (co ja casto ani neregistrujem) a potom zrazu vyleti kvoli malickosti.

mabenn
15. aug 2024

a preco obhajujes nieco, co sa ti samej nepaci a nezda...ved ok, raz mu je teplo, potom je unaveny, potom "potrebuje byt sam", ...je to na tebe..ale poviem to pekne: takyto pristup zranuje tvoje city lebo si pravidelne odmietana a nie su naplnene tvoje potreby...hladanie obhajoby bude docasne a bolestive...kazdy normalny zamilovany chlap ide po zene a nepotrebuje si "oddychnut"

mabenn
15. aug 2024

"potom zrazu vyleti kvoli malickosti." - toto je tiez velmi nedobre znamenie a hlavne znak nestabilnej (emocne) osobnosti

autor
15. aug 2024

@koniarova my sme spolu uz niekolko rokov.

koniarova
15. aug 2024

Ale nikde ste sa neposunuli.

nika3136
15. aug 2024

Vzdy je to individualne. To je ako keby si sa pytala zien 🙂 ja napriklad potrebujem priestor raz za pol roka mozno a moj "priestor" je moj partner. On ide na pivo tiez raz za cca 2-3mes aj to na 3-4hodiny a pride domov.

My mame najradsej priestor spolu. Kvoli detom ho vela nie je, ale fakt sa velmi lubime a uz sme spolu 150 rokov sice, ale je to stale lepsie 🙂 ma svoju firmu, cize zacina kedy chce, obvykle ale maka od 4-5tej. Doobeda si niekolkokrat volame. Na obed pride domov, musime sa kontropovat, aby sme neprekecali viac ako hodinu, poobede sa uz nanho tesim, do vecera sme spolu a s detmi, po 20tej mame priestor na seba, max 22hod chodi spat. Kazdy vikend spolu. Ked niekto ma potrebuje niekde ist, kedykolvek moze. Ja som bola nedavno na film Kavej a on na pivko 😊 obaja sme si to uzili ale nemame tuzbu chodit niekam castejsie, mne tvoj partner pride nevyspely

lindous
15. aug 2024

Ja úplne súhlasím s tým, že na vzťahu treba pracovať a aj kompromisy robiť, ale sú veci, v ktorých sa kompromis jednoducho nedá spraviť bez toho, aby jeden netrpel... u mňa tam rozhodne sapadá aj spoločne strávený čas a bývanie... ja ho síce dokážem čiastočne pochopiť, tiež sme obaja doma introvertnejší, ale pred svetom sa "schovávme" a oddychujeme spolu... ak ty nemáš problém ustúpiť a prispôsobiť sa tomu, tak to je samozrejme na tebe, ale úplne zvyčajné to v takomto merítku nie je.. mňa by to mrzelo dosť

autor
15. aug 2024

@mabenn ano. On je emocne nestabilny. Ked je unaveny tak sa vytoci kvoli hocicomu na hocikoho. Pride mi casto ako male decko. Ale nie je to pre mna taka prekazka aby som sa s nim rozchadzala. Skor sa snazim pochopit

autor
15. aug 2024

@koniarova praveze posunuli. Ja na nom vidim ze sa snazi. Len potom to vzdy niekde narazi a on uplne vyleti a zas sme o krok spat

autor
15. aug 2024

@nika3136 vy ste ale manzelia a mate spolu deti. Ste rodina. To sa nedava porovnavat so starym chlapom co byva roky rokuce sam

mabenn
15. aug 2024

kolko mate rokov?

mabenn
15. aug 2024

mne keby chlap vycita, ze mu nedavam dost priestoru, dostal by ten priestor okamzite bezo mna neobmedzeny...

lubossi
15. aug 2024

Haha poznám.
Máš chlapa co je jak prilepok a potom aj opačný extrém, takého co si zvykol na svoje rituály - pozeranie sci-fi seriálov, hranie hier, šport alebo len proste ticho a kľud a pritom je žena skôr na obtiaž. To máš jak kino. Je to super ale zas nemusí byť každý deň 🙂

Poznám aj ženy co chcú veľa "voľnosti" na knihu, kávičku s kamoškami a vydá tak 1-2x do tyzdna len na spoločný večer.. (vlastne len jednu takú)

Ešte som to mal podobné keď som chodil s babou ktorá ma nejak moc nenapĺňala a bol som s ňou nech nie som sám kým si nenájdem 'lepšiu"

anketkarka
15. aug 2024

Mal viac vzťahov, roky bol sám. Takže asi len krátkodobé vztahy. Na čom mu stroskotali vzťahy? Zdá sa, že je introvert. Máte aj spoločné koníčky? Ako dlho ste spolu? Ty k nemu prečo nemôžeš ísť? Možno je rád u seba doma a u Teba ho vyčerpáva to, že je vlastne na návšteve. Je to len návštevný vzťah. Tri dni do týždňa po dve hodiny. Víkendy už si leziete na nervy, ak je to dlhšie ako dve hodiny. Zdá sa, že on nie je schopný vzťahu po akom túžiš Ty. Buď Ti on stojí za to, aby si zmenila pohľad na vzťah a musia Ti stačiť návštevy, alebo to nemá význam. Časom to bude len horšie.

autor
15. aug 2024

@lindous ja mam praveze pocit ze ustupujem dost a ze jemu je to bohuzial stale malo. Napr tento vikend sme boli spolu. Ale celu sobotu bol sam lebo ja som sla na vylet s kamoskou. Potom sme boli na noc u mna, rano si dali ranajky a potom odisiel ze potrebuje cas pre seba.

Ono sa to cele odvija od toho ako moc je unaveny a ako je vyspany. Mal teraz napr dva tyzdne volno a cely cas sme boli spolu mna a nebol ziadny problem. Ale ako zacal chodit do prace tak uz to znova psychicky nedava

kristinka92
15. aug 2024

prepáč ale toto nie ne chlap na vzťah a ani normálne fungovanie vo vzťahu. a to ešte nemáte deti. to ta potom necha s dietatom cely víkend lebo on sa “dusí”? keď teraz nevie zniesť ani teba? nikomu si nič neurobila zle aby si takto trpela, sama a zalezená v byte…tohto nechaj plávať životom, ten na rodinný život nie je vhodný.

autor
15. aug 2024

@lubossi no vsak toto. On ma tie svoje ritualy 🙄 to uz sa asi tazko meni v takom veku. On sa aj snazi sa mne prisposobit ale aj tak nakoniec ide proti sebe a v urcitom momente vyleti a ja nechapem ze co sa deje

autor
15. aug 2024

@mabenn pisala som vyssie ze mame obaja okolo 50

mabenn
15. aug 2024

na tom sa neda nic pochopit - sprava sa ako sa sprava, lebo nedospel emocne

autor
15. aug 2024

@anketkarka problemom je ze chodi strasne unaveny z prave. A chce byt vyslovene sam. Uz dva roky rozmysla ako pracu zmeni ale stale sa k tomu nejako nedokopal lebo ma dobry plat a nevie najst nic porovnatelne.
Pisal som vyssie ze ked mal dovolenku tak sme normalne dva tyzdne spolu byvali a vsetko bolo super. Ale on ako keby nevedel sklbit vztah, pracu a ten cas pre seba

nika3136
15. aug 2024

Ano, zvyk je zial zelezna kosela. Od toho sa moze potom odvijat to, kolko casu muz potrebuje pre seba. Aby som odpovedala k otazke blizsie - moja mama si nasla partnera pred 50tkou. Obaja boli dlhsie rozvedeni.Ale taketo nieco ako oddych od nej nikdy nepotreboval. Mozno raz-dvakrat do mesiaca isiel ku svojim rodicom sam pomoct inak spolu fungovali stale a bez problemov. Je to zvlastne, mrzi ma to a drzim palce. Nemusi to byt nutne zle. Ale musite sa dohodnut ako vam to vyhovuje. Mne by to nevyhovovalo vobec, ale to som ja🙂))

harrisson
15. aug 2024

Úplne ho chápem. Ja som so ženou do týždňa len par hodín. Inak tiež som zavretý u seba alebo vonku 🙂 a ten spoločný čas je buď sex, bar alebo prechádzka 🙂 nikdy by som nevenoval žene cely vikend