Ako v dospelosti nájsť kamarátov?

16. júl 2023

Ahojte je tu niekto kto sa presťahoval xy km od rodiny kamarátov a všetkého kvôli manželovi/manželke a našiel si nový okruh kamarátov a známych? Ako a kde ste ich "našli"? Bohužiaľ, nemáme deti (a ani mať nebudeme zo zdravotných dôvodov) takže stretnúť niekoho na detskom ihrisku atď neprichádza do úvahy, pracujem 25km od miesta bydliska a keďže kolegyne majú malé deti tak nejaké stretávanie a dochádzanie moc nie je možné....domov chodím najskôr okolo 17:00 večer - skúšala som pozrieť nejaké skupinové aktivity ako napr jumping, zumba atd ale v lete v našom meste nič nie je majú "prázdniny" do fitka sa mi moc v tomto teple chodiť nechce 😅 máte nejaký nápad kde sa zoznámiť s niekým ?

nataly420
16. júl 2023

Je to veľmi ťažké 😅 som vonku par rokov a zatiaľ človeka ktorému by som mohla veriť som nenasla 🙂 dúfam že budeš úspešnejšia. Našla som si dve známe keď som žili v Taliansku cez tinder alebo bumble. Skor skus bumble. Mladé ženy si hľadajú kamaratky tam 🙂

x015ad
16. júl 2023

No dá sa ,všelikde,len to už to budú známe,nie kamarátky.Aj keďniekedy sa podarí aj to./bývam na 7 mieste/

autor
16. júl 2023

@nataly420 ďakujem za skúsenosť...pozriem aj tie aplikácie, neviem čo som čakala ale nemyslela som si že nájsť si priateľov je tak náročné 😅😅možno aj kvôli tomu že ich zatiaľ nemám sa tu ešte necítim ako doma....

autor
16. júl 2023

@x015ad fíha tak snáď aspoň tie známe nájdem čím skôr až sa doma nezblaznim

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
16. júl 2023

Tak úprimne, asi nikde. Aj tie aktivity, chodievam občas na rôzne aktivity kde sme skupina 4-6 žien a trvajú 2 mesiace a niekedy taká super "partia" že maximum sa pozdravíme, aj to je zaťažko. Niekedy je to "lepšie" že akože kamky budeme, pôjdeme na kávu, potom sa povie, že po kurze a nakoniec nejdeme nikdy. :joy Potom chodím medzi psíčkarov, ale to tiež sme maximálne známe že sa porozprávame ak sa stretneme pri venčení o psoch, ale nič viac.
@elizabet173 A čo keby aj chodili? Však ak sa prihovorí niekomu na plavárni alebo pred kinom bude skôr za blázna ako nadviaže kamarátstvo. V dospelosti je to ťažké fakt.

nataly420
16. júl 2023

V robote sa dá lebo tam trávime vela casu :D ak nie tam tak potom ťažko 😅 alebo skus komunitu Slovákova Čechov nájsť a ísť von 😅 ja som takto bola vonku ale je to skor ojedinele keď mi už úplne hrabe bez ľudí. Kde žiješ ?

marcellka32
16. júl 2023

Ja obdivujem moju mamu ona má 70, kam ide tam sa s niekým zoznámi úplne spontánne, vo vlaku, na kúpalisku, v meste, raz sadla do vlaku že ide na kúpalisko do Podhájska sa kúpať, už v Ba začala debata so ženou vo vlaku a vysvitlo že aj ona sa ide sama kúpať tam, strávili celý deň spolu (aj tá žena chcela spoločnosť)..ja to nedokážem, som viac introvert, stačia mi dve kamošky a rodina

autor
16. júl 2023

@elizabet173 neviem čo si predstavuješ pod tým šport ale napr skúšala som beh alebo korčule no fakt si neviem predstaviť že k niekomu pribehnem alebo dokorculujem a potom čo ? V kine sa zoznámiť ako ? Výstavy v našom meste nie sú , myslím že podujatia obce by ešte celkom šli...

autor
16. júl 2023

@nataly420 žijem medzi Prievidzou a Bánovcami nad Bebravou

misulka22
16. júl 2023

Ja si tiez uz neviem najst.mam komosky zo skoly.teraz v dospelosti som nasla skor zname.aj ked ja by som potrebovala rovnako ako ja "prastenu" do zvierat co je ocividne nesplnitelna poziadavka 🤣

marsmykkok
16. júl 2023

anonym podujatia obce neviem, to každý došikuje svoju rodinu aj čo s ním nebýva a venuje sa jej... Ešte teda mi napadlo nejaký dedinský ochotnícky divadelný súbor ak si to vieš predstaviť (hrať divadlo, nemusíš byť hlavná postava, stačí nejaká vedlajšia). Akože možno kamošky nenájdeš, ale aspoň na skúškach, predstaveniach sa stretneš s dospelými ľudmi a prehodíte pár slov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babulkomale
16. júl 2023

@misulka22 to mi pride zas lahke najst, v ktoromkolvek utulku ist vencit alebo v OZ na pomoc zvieratkam.

babulkomale
16. júl 2023

@marcellka32 ja som bola zamlada tento typ, vzdy na kupku nova kamoska, z kupka po ceste k nej domov sa pohrat a este som si od radosti aj bicykel pri kupku zabudla 😃

alenalm
16. júl 2023

Je to narocne veru a este ked je clovek introvert. Sama som v podobnej situacii uz par rokov a veru nic 🙂

misulka22
16. júl 2023

@babulkomale uprimne, mam doma cez 90zvierat nemam kedy vencit v utulku. A nie, nie je lahke taku najst ale zas ja to ani nesilim ze idem teraz niekoho hladat

zmrzlinka8
11. máj 2024

možno sa zapísať na nejaký kurz, napríklad do jazykovky a pod.