Ako ste si po pôrode našli kamarátky?

monikabotosova
19. júl 2024

Ahojte maminy ☺️ kedy a ako ste si po pôrode našli kamošky?

Mám 7-mesacneho synčeka, a poznám presne štyri maminy, čo máme cca rovnako staré detičky. Jedna rozumná nebýva v rovnakom meste ako ja, druhú rozumnú keď volám von, nikdy nejde lebo... stále sa niečo nájde (mám podozrenie, že nechce). Tak si občas aspoň popíšeme. Ďalšie dve sa ustavične chvália čo všetko ich deti už robia a myslím, že už zachvilku pôjdu na strednú školu.

V práci, kde som mala super kolektív sa mi odrazu po pôrode prestal každý ozývať, hoci som im povedala, že na kávu môžme kľudne vybehnúť, malý vydrží v kočíku pri káve.

S priateľom sme sa ocitli v kríze, on mi stále hovorí, nech si nájdem už konečne nejakú kamarátku. Obidvaja sme skôr introverti a ani on nemá kamarátov.

Už neviem čo mu mám povedať, keď mu poviem, nech donesie nejakého kolegu s manželkou a deťmi, tak mi povie, že určite nie, to nie sú jeho kamaráti, ale kolegovia.. 🤷‍♀️ tak ja neviem 😃

Som jediná, bez kamošky? 😃

mikitilik29
19. júl 2024

@monikabotosova ahoj, určite nie si jedina😃 ja napríklad tiež nemám kamošky, tiež len s partnerom som🤷 niekedy si myslím ze to nie je veľmi dobre ze nemám kamošky ale čo už

zoja1234
19. júl 2024

Nijak, od porodu som na samom dne co sa tyka socialnych a spolocenskych interakcii 🤣😭

jaass
19. júl 2024

@monikabotosova každá mamka je iná 😊 ja mám synceka, rok a pol a tiež keď ma mamky volaju von tak nejdem. Ale to som ja 🫠💪 rovno poviem, že mne stačí, keď sa porozprávame na ihrisku ale žiadne dohadovačky, že o toľkej prechádzka alebo ku mne na kávu domov, poviem nie 🙂 mne to vyhovuje takto, synčekovi tiež 🙂 a za ďalšie, ked sme na prechádzke tak sama potrebujem ticho, kedy vypnem a maly zároveň si pospinka🙂

30katrusa40
19. júl 2024

@monikabotosova ono to tak býva. Jakmile máš dieťa tak kamaráti sa stratia. A keď to máš ako my že máme dve , druhé je autista tak to aj takých ktorý sme si našli sa na nás vykašlali. Lebo však autista bude určite agresívny , čo nie je vôbec pravda, a boja sa o svoje deti. Alebo si myslia že je to infekčné 😔

weronca22
19. júl 2024

Na baby cviceni..

niggaballs
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
19. júl 2024

Rok po porode som tu na koni spoznala jednu kočku v terminovkach a sme ako naj kamosky uz 8 rokov. Denne sme v kontakte, stale sa stretavame , bez deti uz dlhe roky. A presne v tom case som dalsiu tiez velmi dobru kamosku spoznala na brigade ked som chodila lebo doma na materskej mi sibalo. Kamosky sme tiez stale, velmi dobre.
Zvysne 2 poznam uz xy rokov z cias skoly

niggaballs
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danyelia
19. júl 2024

Nijako a popravde vôbec mi nechýba to kávičkovanie 🤪 Ale jasné, každá sme iná...

clementine93
19. júl 2024

Mám to rovnako, ja som sa asi už aj zabudla zoznamovať, lebo keď som aj v spoločnosti iných mamičiek, akosi neviem konverzovať. 😅

jana_eyre_2
19. júl 2024

Normálne každý deň som išla v rovnakom čase von, stretávala som rovnaké ženy ktoré sa rovnako prechádzali.. vždy sme sa usmiali na seba.. neskôr som chodila na ihrisko v rovnakom čase syna pohupat, keďže tam bolo vždy rovnaké osadenstvo, tak sme začali mierne sa rozprávať potom viac a viac.. jedna kamarátka z mnohých mi ostala dodnes, (ako sme sa postupne vracali do práce, deti rástli, tak sa kontakty s mnohými prerušili a z kamarátok sa stali len známe) naše deti spolu vyrastaju už niekolko rokov, poznajú sa už aj naše rodiny, chodíme na výlety..

bavlnka92
19. júl 2024

ja mám 10 rokov jednu kamarátku z práce. v pôrodnici nikto, na ihriskách nikto, zo škôlky nepoznám nikoho.... už som si aj zvykla že som sama a syn má kolektív v škôlke. aj by som išla von s niekým novým ale zatiaľ som nenašla nikoho kto by bol na "spoločnú notu".

nataly228
19. júl 2024

Ja nemám jednu jedinú kamošku čo má deti 😂 moje kamošky zatiaľ deti nemajú a to, či chceme či nie, vždy nejako vstupuje do tých vzťahov. Skrátka máme úplne odlišné životy momentálne a každá v ňom riešime iné veci. Mne to nejako nevadí, ale občas by bolo fajn pokecať s niekým, kto je na tom tak ako ja. Btw môj drobec má pol roka😂 ak sa chceš kamošiť, here I am 😂

zuzkapap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz