Ako ste riešili príliš časté návštevy kamarátov vašich detí?

6. júl 2024

Ahojte.
Chcem sa spytat, stalo sa niektorej z vas, ze vase dieta si zacalo vodit domov nejakeho kamarata az prilis casto? Presnejsie povedane sa ten kamarat casto tak sikovne votrie dnu sa hrat, ze ani same neviete ako. Nasledne zostava takmer cely den, stravuje sa, atd.. Zaujima ma, ako taku situaciu citlivo riesit, ak nechcete detom narusit kamaratstvo, ale zaroven ani mat doma az prilis casto cudzie dieta..

janickacrazy
6. júl 2024

No ja neviem teda, ty si nechodila ako dieťa ku kamoške aj každý deň? Ja teda áno alebo kamoška ku mne, furt sme boli spolu. Doprajem to aj svojim deťom. Niekedy sú u nás aj 4 cudzie deti naraz. Áno, občas mi to trochu lezie na nervy, tak ich vyzeniem von na trampolínu. Jedno cuzdie dieťa by som ani neriešila.

mamina7070
6. júl 2024

a jeho rodicom to nevadi? navrhni nech sa idu hrat na cely den aj k nim alebo ho na obed posli domov

januska12323
6. júl 2024

Pošli ich von alebo na striedačku ku kamošovi. Nie je dôvod aby boli len u vás vnútri.

danieli
6. júl 2024

Normalne som synovi/dcere vysvetlila, dnes nie, pretoze som unavena/mam povinnosti, kde sa im nemozem venovat/nehodi sa to/mame rodinny den/atd a navrhla som iny den, kedy moze kamarat/kamaratka prist, uplne normalne komunikujem a na rovinu poslem dieta domov, ked sa nam to nehodi, najskor som sa necitila komfortne pri takejto komunikacii, ale uz aj deti vedia, ze su dni kedy ano v pohode aj pol ulice a kedy ano, hrajte sa, ale vonku, u susedov niekde kde vas vidim, ale nie u nas, nam doma vkuse zvoni zvoncek, co niekto hlada deti a nase tiez stale niekomu zvonia, normalne komunikujeme, samozrejme neurazim sa, ked mi niekto posle moje dieta domov, ze prislo nevhod, zazila som si par navstev, kde deti nikto nepotreboval ani o 21:00, ked mi vyrabovali sladkosti, ked zmizlo pol chladnicky, ked bol dom obrateny naruby za 5 minut, ked deti vkuse volali mamiiiiiii a ine vesele prihody a tak uz si urcujem hranice doma ja a nie nase navstevy…dospele navstevy si planujem, jedine moja mamina a svokrovci maju kluce a pravo prist kedykolvek, vsetci ostatni zvonia a volaju dopredu aj deti

zuzi0911
6. júl 2024

Pokiaľ vonku nie je -30 a +50 tak sú vonku bud teda u nás na dvore ,alebo v dedine . Vynimocne sú dnu . Ak je zle počasie sú dnu .

jablkovastrudla
6. júl 2024

Ku nam chodili nonstop deti od susedov len tento rok som synovi vysvetlila ze mame male babatko a rusi ho Ked u nas vecne niekto je- deti cca 6 rocne takze dvere zatvaraju buchnutim plus kricia. Tak su decka vonku, dala som im tam piknikovu deku a vzdy im hodim nejaky kolac na tanier a mam klud 😁

ktochytavzite
6. júl 2024

@janickacrazy j my ale vínku na ceste, evolúcie sme ani len n záhrade.

tykat
6. júl 2024

@mamina7070
"a jeho rodicom to nevadi"
no ak ma rodicov ako moja svagrina tak casom pribalia aj surodencov.

tykat
6. júl 2024

Tiez sme takych zopar mali, riesenie
- na striedacku - raz u jedneho raz u druheho
- urcit 1 den v tyzdni kedy moze poobede prist.

andreatytler
7. júl 2024

Aspon vies kde je tvoje dieta. Podla mna lepsie ked chodia k vam ako by tvoje dieta chodilo k niekomu inemu.

fairyy
7. júl 2024

nie som z tych, ktorym to vadi, pretoze sama som tak vyrastala...proste stale je u nas prievan vo dverach, stale tu niekto je alebo prespi alebo dcera prespi u kamosiek ...medzi sebou si len matky potom piseme v skupine, ze deti su tu a tu a tie dni kedy nam to nevyhovuje lebo mame nieco hocico tak jednoducho ich poslem prec, ze do vtedy a vtedy u nas sa neda ... a co sa tyka jedla no mna skor trapi, ze zabudaju jest tak ich nahaname v kazdom dome, ze tam je chladnicka a bez jedla nepokracujete v cinnosti ...a neriesim ci jedia u nas aj keby kazdy den hlavne, ze jedia ..ked nic nemame dam im peniaze, zoznam a tasky a nech idu nakupit ....ak by mi vsak vadilo, ze jedia u nas normalne by som poslala deti domov sa najest, ze ideme ja neviem obedovat mozte sa vratit o xy neskor

gaja78
Včera o 13:06

Ano, toto poznám. Aj ku nám chodia cudzie deti. Keď sa pekne hrajú, mi to nevadí, ale chodí jeden, čo robí rozbroje medzi mojimi, alebo z nudy vymýšľa blbosti, tak ho pošlem domov. U nás máme zásadu, že kamošov až po obede (našom aj ich) a ked sa zdržia, ponúknem im jedlo to čo aj svojim, poprípade chrumky, ovocie, pitie. A priznám sa, som radšej ked su u nas, lebo mám skusenosť že ked su moji u kamošov, tak tam celý čas presedia pri PC, doma im to nedovolím