Ako spoznávate nových ľudí?

miss_12
7. jan 2024

Zdravím. Ako spoznávate nových ľudí? Alebo ako ste spoznali svoju naj kamarátku?
Mám 27 nemám deti, som slobodná, mám psíka a bývam v okolí Popradu. No nemám žiadne kamarátky s ktorými môžem hocičo len tak podniknúť, napr. ísť na kávu, nakupovať... No nikoho neviem spoznať. Do fitka kam chodím chodia ludi so sluchadlami a chcu si len odcvicit svoje ani sa nepozdravia, ked idem so psikom nestretavam ludi v mojom veku a nie su tam take prilezitosti jak nadviazat taky kontak ze by sme sa aj inokedy stretli. Som introvert a ani ked som isla na jogu tak som nevedela sa nejako zoznamit.. Jak to robite ? Skusam badoo ale tam len pisu muzi co chcu vztah.

Za kazdu jednu radu budem vďačná a čím konkrétnejšia je tým lepsie lebo samozrejme ze uz som si presla vela clankov o tej to teme 😅

egonsk
7. jan 2024

@miss_12 pockaj na jar, potom zober bike a urcite stretnes niekoho.

marca12
7. jan 2024

@miss_12 Ja chodim na kruhove treningy,jumping,tam som spoznala fajn zeny.

lindous
7. jan 2024

Asi všetky moje dobré kamarátky som stretla v škole, od základy až po vysokú.. ale to je info, ktorá ti teraz asi moc nepomôže… nových ľudí väčšinou stretávam cez iných známych, ale nové pevné kamarátstvo som takto nevybudovala už dlho a v podstate o to ani nemám záujem a toto je ten problém, väčšina ľudí už v tomto veku jednoducho má vybudované nejaké sociálne väzby a novým sa neotvára tak ľahko… viem, že týmto som ti asi moc nepomohla, ale myslím si, že to je jednoducho veľká časť problému a nie je nič zlé na tebe, že len zrovna tebe zo nejde… pracuješ? nejaké kolegyne, s ktorými by si niekam vybehla? a postupne sa možno zoznámila s ich známymi atď. 😊 inak mi napadá skúsiť aktivity, pri ktorých si skôr pokecáš… do fitka si aj ja idem odcvičit proste svoje, ale pri takej turistike alebo nejakom poznávacom zájazde sa jednoduchšie a prirodzenejšie s niekým zakecáš 😊

miss_12
autor
7. jan 2024

@egonsk Zboznujem sa bicyklovat ale ked bicyklujem tak si neviem predstavit zastavovat okolo iduch a len tak ze "a dobry den,ako sa mate ja som blablabla" 😅 ja neviem ci som "iná" ale neviem jak to má vyzerať

fairyy
7. jan 2024

@miss_12 uf som extrovert no dufam, ze nejak pomozem... v praci je to najlahsie, ak som aj mala v praci zenu len na recepcii abo vratnici tak som sa pri zapisovani dala do rozhovoru najcastejsie ja pochvalim osobu, ze ma nieco pekne alebo dobrr vyzera pripadne, ked vidim, ze ma dost snazim sa prejavit pochopenie, ale ked to tak citam pre introverta asi nie.... potom hobby lezenie, keramika hocico, nieco kde sa bude pracovat v skupine a spoznas novych ludi 😊 alebo dobrovolnicenie ...kadejake zbierky a pod kde hladaju ludi na vypomoc tam su super ludia vzdy 😊

miss_12
autor
7. jan 2024

@lindous teraz prácu akurát mením ale s kolegyňami som si nikdy veľmi nerozumela, respektíve som k ním nezapadala.
Poznávací zájazd znie skvelo ☺️ Skúsim o tom viac nájsť na internete. Ale tiez je to asi len raz za čas. Viete nejaké typy v bežnejších situáciach ? Každopádne som veľmi vďačná za odpoveď ❤️

miss_12
autor
7. jan 2024

@fairyy S tým oslovením ako s recepčnou nemám problém ale v podobnej situácii to vždy ostane na bode mrazu small talk a dalej uz neviem ako.. ako extrovert ako to robis ? Popytas si kontakt alebo kedy a ako vies ze co dalej ?

lindous
7. jan 2024

@miss_12 Neskúšala si niekedy napr. cez nejakú mestskú skupinu na FB nájsť parťáčku na cvičenie? Ak chodíš dlhšie, nejaká kočka saurcite poteší, že jej bude mať kto poradiť a podobne… ono je to náročné takto s niekým chodiť do fitka, zladiť sa časovo, ale ak si sadnete, tak z toho môže byť inokedy aj drink v meste či kino 😊

valeria_h
7. jan 2024

Skús nejakú zoznamku

fairyy
7. jan 2024

@miss_12 ja vacsinou rovno pozvem na kavu, cigu (aj ked nefajcim, ale viem postat tam 😀) teda modelova situacia idem odniest papier ocr napriklad oslovim babu a dam nejaku otazku snazim sa ju rozkecat (samozrejme.nie kazdy clovek chce) a ked reaguje az tak ze sa zakeca poriadne tak zahlasim, ze toto uz je na kavu a dohodnem rovno cas a miesto 😊 rovno ale vravim, ze z toho taka ozajstna kamoska nemusi byt, treba skusat, ja som tiez az po rokoch po skole jednu taku tu naozajstnu pravu kamosku nasla

andigab
7. jan 2024

@miss_12 skús aj sem napísať, mne sa tak ozvali

ruzasipova
7. jan 2024

@miss_12 Cvicenie pre zeny, napriklad kruhove, kde nemame sluchatka. A mojim najvacsim zdrojom su tanecna - kurzy a tanciarne.

miss_12
autor
7. jan 2024

@andigab No veď píšem 😃 či ako myslíš kde do akej skupiny ?

miss_12
autor
7. jan 2024

@fairyy Ďakujem ❤️ Presne modelové situácie potrebujem pre inšpiráciu
Ešte by sa zišli nejaké iné miesta ako recepcia v práci 🤞🏼

andigab
7. jan 2024

@miss_12 takú istú diskusiu, ale napr. : som z PP a hľadám parťáčku. Názov tohto fóra je pre tvoju potrebu veľmi všeobecný. Nemusí sa tu objaviť nik spod Tatier 😉
Držím prsty, informuj ma priebežne, slečna s 12 🙂

miss_12
autor
7. jan 2024

@lindous Síce sa do cvičenia vyznám lebo kedysi som cvičila celkom dosť a mala som kvalitných trenérov ale na dlhšie obdobie ma to prešlo a teraz opäť začínam a v takej forme by bolo smiešne byť "trenerkou" 😃 ale napisat do mestskej skupiny je velmi dobry napad ❤️ len nieco ine, ale co .. 🤔 Nad tym budem rozmyslat

lindous
7. jan 2024

@miss_12 tak nemusíš sa hneď stavať do role trénerky, niekto hľadá aj len spoločnosť… ale aj nie na cvičenie, tak hľadaj parťáčku na film, do divadla, na túru, na koncert, čokoľvek, ale skús konkrétne… nejakú aktivitu, ktorú rada robíš, ak sa nájde niekto kto ju rád robí tiež, už budete mať aspoň čosi spoločné a o čom sa rozprávať 😊

vanilkovazmrzka
7. jan 2024

Z detstva nemas ziadne kamaratky? Ono v dospelosti to uz ide tazsie… obzvlast teraz, ked ako sama vravis, vsetci su zastuplovani sluchadlami… nejaka fb skupina ludi v tvojom okoli?

xkarolina
7. jan 2024

@miss_12 Mám 25 a tiež sa považujem za introverta aj keď veľa ľudí mi v tomto protirečí. No, ale väčšinu mojich kamarátok som spoznala v práci keďže som zatiaľ vždy pracovala, ako čašníčka/barmanka tak tam je skôr nemožné sa neskamaradiť. Najlepšiu kamarátku som spoznala, keď som pracovala za pokladňou a zarozprávali sme sa a prišli sme nato, že obe chceme ísť na Halloween, ale nemáme, s kým, tak sme šli spolu a od vtedy sme “neoddeliteľné” už asi 3 roky. A jasne, že škola. Napríklad svojho terajšieho priateľa som stretla v bare, kde som videla som 3 chlapov hrať stolný futbal. Chýbal im jeden člen tak som sa šla opýtať či nepotrebujú doplniť tím. Proste ak vidíš ľudí v tvojom veku chod sa prihovoriť, nič tým nepokazíš. Zas chodím aj do fitka aj bicyklujem ale takto som naozaj nikdy nikoho nestretla.

lula313
7. jan 2024

Psi park, psi kurz poslušnosti - veľmi dobre fungujú ako komunita. Suseda je bez partnera a s ďalšou chodia spolu vencit. Potom kurz salsy, jazyka, akýkoľvek iný, kde chodia baby dlhodobejšie a vieš sa k nejakej prikmotrit. Praca, komunitne aktivity, dobrovoľníctvo.. tých možnosti je fakt veľa.

anos18
7. jan 2024

@miss_12 Mne ostali aj kamarátky zo školy, ale aktuálne sa najviac stretávam s kolegyňami z bývalej práce. Momentálne je moja najlepšia kamarátka bývalá kolegyňa. Ale aj na tanečnom kurze som sa zoznámila s jednou babou, sporadicky vybehneme na kávu alebo na pilatese. Ale ja som extrovert, čiže ja sa prihovorim aj na ulici 😁

mk1111111111
7. jan 2024

Necitam vsetko, ale v PP skus nejaku turistiku - teda "turisticky kruzok", na turistike sa bavi kazdy s kazdym, aj psika mozes zobrat, aj priatela si tam najst. Tury trvaju dostatocne dlho na to, aby pokavakali ludia mezi sebou a turisti su z duse dobry ludia, niksm sa nenahlia a ked kecaju, lahsie sa im do kopcov stupa

beataxxx
7. jan 2024

My mame veľmi veľa partii a vznikali postupne….napriklad so susedkami sme si zvykli sadnúť na drink, najprv dve, postupne sa pridávali ďalšie , dnes je nas okolo 20 a niekedy mame akcie aj s manželmi… alebo bývalé spolužiačky - stretávame sa dokonca piati aj zo zakladky,ďalšia partia je z gympla, iná z vs, potom kolegyne z roboty….a tiež som psickarka, deň pri venčenie sa ľahko skamosis, teda v prípade ak mas mierumilovnej psa🙂🙂🙂toľko mas možnosti, treba mať oči otvorené a trebárs urobiť sama ten prvý krok

miss_12
autor
7. jan 2024

@lula313 čo je komunitná aktivita presne a kde to nájdem ? Ked som to dala do google tak mi nic v mojom okoli nenaslo. Existuje na to nejaka stranka alebo kde presnejsie to mozem najst ? To iste aj s tym dobrovolnictvom 🙏🏼 Obidve urcite vyskúšam

miss_12
autor
7. jan 2024

@beataxxx fuuha tak ty si z mojho pohladu v raji. Tolko ludi mas okolo seba ❤️ Musis mat neskutocnu charizmu. Ja som mala susedku naj kamosku ale odstahovala sa a uz nema zaujem sa stretavat, vzdy povie ze nema cas tak uz niesme take kamaratky a podobny pribeh to ma s viacerými ...

sandrasstini
7. jan 2024

Mne dala zaklad kamosiek stredna skola, nastastie sa bavim s tymi kamoskami dodnes.
No ale dalsie kamosky som stretla na treningoch skupinovych. Jasne nezacalo to hned, ale po par tyzdnoch sme zacali chodit skorej do gymu a vykecavat a kecali sme aj po treningoch az sme sa stali kamoskami. Vsetko chce cas, urcite by som este skusila dake aktivity aj ked si nemala stastie napr na tej joge, skusaj dalej a potom dake podobne aktivity nvm daky kurz malovania, meditacie alebo nieco taketo, alebo ako kocka vyssie pise su aj turisticke skupiny napis ze hladas partacku na turu a mozno motyka vystreli
Pre mna nie je kamaratstvo o kvantite ale kvalite, nepotrebujem mat 30 kamosiek a vidiet ich 1x rocne, ale par, s ktorymi som stale v kontakte.
Drzim ti palce!

ivangeline
7. jan 2024

Kurz. Kruzok. Dobrovolnictvo. Praca. V mojom... spoločenstvo,materske centra,ihriska,internet. ;D

stinia
7. jan 2024

@miss_12 ahoj, napísala som ti správu.

candii
7. jan 2024

Podľa mňa záleží od typu človeka. Ja nemám problém sa s kýmkolvek za chvíľu s kamarátit.

beataxxx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz