Ako spoznáte závistlivého a neprajného človeka?

16. jan 2024

Ahojte. Podla coho spoznam, ze mam v okoli zavisliveho a neprajneho cloveka, ktory sa vsak naoko snazi robit, ze taky nie je? Co takych ludi prezradi, aki skutocne su?

beata_k
16. jan 2024

Sarkazmus.

zeldia
16. jan 2024

Podla slovenskej národnosti😂

roja01
16. jan 2024

Ja by som sa nesnazila takeho cloveka cielene hladat, len by som sa trocha viac riadila intuiciou. S kym je mi dobre, s tym by som sa castejsie stretavala a naopak.

badinkka
16. jan 2024

To jednoducho vycitiš nedá sa to prehliadnuť, človek to cíti ci niečo dá len tak lebo chce alebo dá ale horkotažko, a závisť tiež nieje ako závisť aj ja niekedy závidím ale tak v dobrom a len si pomyslím hmm aj ja by som chcela .....

alex248
16. jan 2024

Podľa mňa keď sa z niečoho tešíte alebo na niečo a ten človek to zhadzuje spochybňuje všade nájde chybu.to sú podľa mňa neprajni ľudia čo sa nevedia tešiť s druhým.Jedna vec je keď niekto je úprimný a povie svoj názor ale druhá keď sa nevie s vami tešiť z veci a hľadá na nich chyby a negatíva

wanduska327
16. jan 2024

Čas, prezradí ich čas... nevydržia sa dlho pretvarovat

veklipo
16. jan 2024

Jednoduchý test- povedz: podarila sa mi veľká vec… a uveď niečo, na čo si hrdá.
Každý prajny človek ta pochváli a teší sa s tebou. Závisť a zákernosť sa hneď prezradí neprirodzenou reakciou.

valeria_h
16. jan 2024

Takí ľudia sa snažia hľadať príčiny tvojho úspechu, samozrejme v negatívnom zmysle. Napríklad len sa dobre vydala, ktovie odkiaľ na to vzali, hovorí sa že.., určite je v tom niečo nelegálne atď...
Ja keď som odišla pracovať do zahraničia,aby som si zarobila korunky a neskôr kúpila nehnuteľnosť, tak sa povrávalo, že tam určite robim prostitútku 😁🤣 Alebo sa ľudia snažia všetko negovať, že oni majú lepšie, oni majú lepšiu prácu, viac peňazí zarobia, nemajú byt ale dom s bazénom atď..

kornelies
16. jan 2024

@zeldia Vyvediem ta z omylu. Vsetky narodnosti si medzi sebou zavidia. 😉
Si Slovenka? Ak ano, tak si si prave nalozila na hlavu.

ema22270
16. jan 2024

@beata_k ano, presne ked sa niekto rozprava ironicky a pouziva taky zvlastny ton... suhlasim

zeldia
16. jan 2024

@kornelies nie nie som Slovenka. Som jedna z 11 narodnostnych menšín žijúca na Slovensku.

ndrag
16. jan 2024

Ohovaraju vela a aj ludi co nepoznaju. Nikdy uprimne nepochvalia, iba ak doliezaju. Su prehnane mily k ludom, ktory im niesu az tak blizky oslovenia ako zlatko, anjelik a podobny grc. Za mna takto, od takych sa drzim na mile daleko...

kornelies
16. jan 2024

@zeldia No mna si napr. urazila
A to som polovicna Slovenka.😉 Odhliadnuc od narodnosti, ludia su prirodzene zavostlivi, len zalezi, ci je zavist v normalnej miere. Zeny zenam zavidia krasu, uspesnych muxov, atd. Muzi muzom drahe auta, vela penazi a pekne zeny.