Ako spoznať ľudí na dovolenke?

17. júl 2024

Mám menej ako 25 (nazvala by som to early twenties), a som na dovolenke s rodičmi. Prosím neriešme to, chceli aby som išla a som jedináčik, sú radi že spolu trávime čas. Každopádne keď som s nimi chodievala ako mladšia - pod 20 rokov som si vždy vedela nájsť kamošku/kamoša a stráviť s ním nejaký čas. Sme na 14 dní a preto by som chcela niekoho spoznať, mám to rada, nemám problém sa dorozumueť, práve naopak chcela by som si udržiavať anj konverzáciou. Teraz som už však vo veku kedy nieje ľahké si nájsť kamarátov a preto sa obraciam na vás, predstavte si že ste v rezorte - ako niekoho len tak osloviť aby to nebolo trápne? Alebo mám čakať kým niekto príde za mnou? Je tu síce aj klub ale je mi trápne tam prísť samej

anjelicek26
17. júl 2024

Tazko radit, drviva vacsina zien-muzov v tvojom veku uz s rodicmi na dovolenku nechodi (a to nemyslim nijako negativne), ale drviva vacsina je tam s partnerom ci detmi...takze vykecavanim sa s nejakym chalanom v bare moze pre neho skoncit ziarlivostnou scenou od jeho priatelky-manzelky... skus ist na nejaky vylet - na lod, jaskyne, potapanie, to je jedno, nieco, co organizuje hotel a uvidis, ci tam niekto bude sam ako ty a mozete pokecat...

marianarem
17. júl 2024

Ja som bola velakrat sama na dovolenke a vzdy som sa nejako zoznamila, len teraz rozmyslam, ze ako presne 🙂 Myslim, ze ked som takto sama, tak viac pozeram po okolitych ludoch, nadvazujem ocny kontakt, usmejem sa a nejako vidim, kto ma zaujem o zoznamovanie. Potom sa aj prihovorim alebo on/ona mne. Niekedy sa dam do reci s predavackou, casnikom, s ludmi na susednom balkone, v dopravnom prostriedku...Isla by som kludne aj do toho klubu, podla mna nebudes jedina sama. A mozno tam natrafis na partiu nejakych juzanov - Talianov, Spanielov, Grekov, s nimi sa zoznamuje extra lahko, hned ta vezmu medzi seba. Viackrat som sa inac zoznamila aj s parom, niektori su v pohode a radi nadviazu kontakt aspon na nejake posedenie alebo spolocnu veceru, jasne ze nie sa na nich prilepit.

petamich
17. júl 2024

@anjelicek26 no ja to chapem tak, ze pohlavie jej je jedno 🙂 hlada niekoho kto s nou pokeca, pripadne drink daju a ak su tam aj rodiny, tak zena mozno rada pojde na drink a muz uspi dieta

autorka: ja som ten typ, co sa vzdy a vsade da s niekym do reci a bezne napr. pri animacnych aktivitach, napr. na joge a pod. alebo vecer ked bol nejaky kviz atd., ludia co sa chcu dat do reci nadvazuju castejsie ocny kontakt podla mna

pralinka25
17. júl 2024

ale ved do klubu chod. daj si drink a mozno sa niekto prihovori. trapne netrapne ved tych ludi uz neuvidis.
nie su tam animatori? vecer sa tiez mozno chodia zabavit

maca1984
18. júl 2024

Animátori tam sú ?
Ak áno a organizujú niečo ( volejbal, aqua gym ...) tak choď.

autor
18. júl 2024

@maca1984 skúsim si ísť dnes zahrať volejbal a uvidím

autor
18. júl 2024

Ďakujem vám 🙂

vilma7
18. júl 2024

Stačí len prihovoriť sa ..buď v bazéne, na lehátku, v bufete..a tak, zatiaľ pokecať o ničom. Vsimaj si, či s tam tiež niekto viac menej potuluje sám zhruba v tvojom veku a vyhľadaj situáciu, kde môžete prísť ku kontaktu.
Alebo aj v jedálni ..len si treba otvoriť pusu...a pýtať sa.

kiwi3
18. júl 2024

@anjelicek26 v dnesnej dobe tesne po dvadsiatke s detmi a manzelkou? velmi raritne. tiez som v tej dobe chodievala s rodicmi.

ale ako introvert inak velmi poradit neviem, ja sa musim priznat, ze by som velmi nechcela, aby ma niekto oslovoval. ked tak by mi musel byt niecim sympaticky a muselo by byt zjavne, ze je o com. asi treba hladat niekoho v tych kluboch, kto sa bezprizorne potuluje a asi to citi podobne 🙂

autor
18. júl 2024

@vilma7 predtým som nemala problém prísť za niekym kto v kľude sedel a otravovala ho len sa bojím či to už nieje trochu blbé

zazrak1991
18. júl 2024

Stačí tzv. smalltalk, keď si pri bare a niekto príde ,vidíš že sa nevie rozhodnúť tak skús poradiť , čo majú dobre. A ja som sa raz spoznala s jednou babou lebo mala krásne šaty , normálne som sa nevedela inde pozerať tak strašne sa mi páčili 😁 tak som jej ich pochválila a skončilo to tak že mi rozpovedala celkom dlhý príbeh ako si ich kúpila ,neskôr ako sa zoznámila s priateľom , ako sa rozišli ....😁 Aj pol dňa by sme sa vedeli rozprávať . Alebo skús pozorovať či nenájdeš ďalších v tvojom veku ,možno zrovna tam bude niekto ako ty s rodičmi a tiež by rád vypadol ,pokecal

vilma7
18. júl 2024

Neber to ako stravovanie ..buď s tebou naviažu kontakt alebo uvidíš, že dotyčný sa nemá záujem baviť.
Treba vybrať neutrálne témy, nie nejaké osobné, aby to nebolo moc nepríjemné dotyčnému.
Napr.ze či je tu tiež s rodinou alebo kamarátmi, či je tu prvý x atď

lakebabe
18. júl 2024

Väčšinou co si všímam takéto vekove skupiny sa zoznamujú na party po programe Väčšinou zvazaju na diskotéky z hotelov alebo na športových akciách s animátormi. My sme starší 38 ale teraz sme sa zoznámili so super parom bez deti ako my na výlete loďou. Mame dokonca v plane v septembri spolu dovolenku este jednu.
Ale väčšina tam bude podľa mňa v pároch v tvojom veku.