Ako si nájsť cestu k svokre?

6. sep 2023

Ako si najst cestu ku “svokrovcom”? Som tehotna, s otcom dietata teda mojim bývalim priatelom už netvorime par.. jeho rodičov slm videla raz a bola by som rada keby moje dieta lubi svojich starych rodičov. Ale neviem ako to spraviť.. mam ist k nim na neohlásenu navstevu? Alebo až po porode? Bude ma to veľmi mrzieť ak s nimi nebude mat žiadny vztah 😞

h2
6. sep 2023

Po pôrode sa im ozvi, že je ich vnúčatko na svete a že budeš rada, ak v nich bude mať dobrých starých rodičov. Viac asi urobiť nemôžeš, ak by náhodou nemali záujem.

drobcek26l
7. sep 2023

A oni vedia že čakáš ich vnúča?

drobcek26l
7. sep 2023

A oni vedia že čakáš ich vnúča?

ljzozv
7. sep 2023

Toto je čisto na tebe najprv. Kľudne sa im môžeš ozvať už teraz a povedať, čo by si chcela , a uvidíš ako sa budú správať.
Lebo potom je to už zase na nich ako sa k tomu postavia, či budú mať záujem alebo nie.

joesvk
7. sep 2023

Videla si ich raz v živote
Netušíš, či budeš mať aj potom,keď ich prípadne spoznáš ,ešte stále náladu tráviť s nimi čas.
Neviem si to predstaviť. Veď aj keď nie si pár s otcom dieťaťa, skôr s ním by sa malo dieťa aspoň občas stretnúť a on by ho určite zoznámil aj s babkou a dedom.
Ale dobre, ak to nechceš riešiť cez neho...
Zavolala by som im,že aká je situácia, kedy je termín pôrodu. A navrhla by som, že tu je moje t.č.,ak by sa niekedy chceli stretnúť. Časom uvidíš, ako sa k tomu postavia.

januska20
7. sep 2023

Nepíšeš či vedia o tom,že si tehotná. Ja by som si hľadala cestu k nim už teraz.
Na neohlasenú návštevu sa nechodí. Dohodni sa s nimi,že sa chceš stretnúť a porozprávajte sa.
Možno im ukáž fotku z ultrazvuku, porozprávaj im meno aké by si chcela,atď.. atď..

mamina7070
7. sep 2023

daj im info o tom ze cakas dieta alebo ze sa narodilo (mozno o tom ani nevedia) ale lepsie je nie priamo napr na messengeri sms a pod
urcite nie neohlasena navsteva mohla by sinbyt sklamana z reakcie a radsej neocakavaj nic nebudes sklamana

janinah
7. sep 2023

Počkala by som kým sa dieťa narodí a potom im oznámila s tým.ze môžu ho vidieť.ak majú záujem.

mimikarol
7. sep 2023

Napíš jej

cookie29
7. sep 2023

A ako reaguje Tvoj byvaly? Vedia o tehotenstve? Vies, ono je to vytrhnute z kontextu. Ak sa otec k dietatu prizna a bude sa podielat na vychove aj ked nie ste par, tak je sanca ze vztah bude. Tam by som len eventualne povedala, ze mozu kontaktovat priamo a pod. Ak opacne a otec sa k tomu nestavia, tak by som to zatial nechala, pretoze by, najma ak su starsi, mohli na syna vytvarat tlak, respektive mat pocit, ze ho chces dostat cez tehu a pod... a mohlo by to viac pokazit ako ine...

domkakvet
7. sep 2023

Preco by s nimi nemalo mat vztah, ten vztah s nimi vytvori otec dietata, ci tam je nejaky problem?

ciola
7. sep 2023

Dala by som im vediet, ze budu teda starymi rodicmi a sama potom uvidis, ako sa k tomu postavia. Bud dobre alebo nie. Co ty ives, mozno si najdes niekoho a tak bude mat zas tam novych starkych

autor
7. sep 2023

@mimikarol nemam na nich žiadny kontakt 😊 a vedia o tehotenstve..

autor
7. sep 2023

@ciola kiežby to tak bolo, ale nepoznam nikoho v mojom okoli kto ma dieta s niekym inym a “náhradní” starkí to dieta beru ako vnúča ☹️

mimikarol
7. sep 2023

Akože nie? Ak nevieš adresu, napíš list a hod im ho do schránky

luccija
7. sep 2023

Tak, keď vedia o tehotenstve čakala by som, že sa ozvu, ak nie po pôrode dáš vedieť, že majú vnúča.Videli ste sa raz musíš byť realistka, že možno s dieťaťom nebudú mať žiadny vzťah a nebudú ho chcieť vidieť.Aj, keď teraz tebou lámu hormóny a chcela by si ružový svet a všetci sa lubime

minenkak
7. sep 2023

A to načo?

mamina7070
7. sep 2023

ak vedia o tebotenstve tak nerob nic uz a pockaj predpokladam ze buduci otec nechce dopredu priznat otcovstvo takze ani z ich strany zaujem byt nemusi

autor
7. sep 2023

@minenkak čo na čo? Ja už rodičov nemam, tak by som chcela aby malo aspoň jednu babku a dedka

tanyag
7. sep 2023

To, čo spravíš je len a len na tebe. Ja len niečo k tomu, že nemáš rodičov a chceš babku a dedka pre svoje dieťa. Najprv to musia chcieť aj oni, zisti, či majú záujem, lebo ak nemajú, síliť to nemôžeš. Moja dcéra napr. má len jednu babku a aj to ju už možno dlho mať nebude. Môj otec zomrel veľmi dávno a rodičia môjho bývalého partnera tiež veľmi dávno zomreli.
Aj keď nebude mať babku a dedka a prídu otázky, lebo otázky isto prídu, tak to svojmu dieťaťu vysvetlíš tak, ako som vysvetľovala svojej dcére ja, že prečo nemá dedka a prečo má len jednu babku a prečo jej tatík nie je s nami a je ďaleko atď.atď.atď.
Niekedy to budeš vysvetľovať veľakrát a viackrát za deň, ale jedného dňa to dieťa pochopí.

cacianka
7. sep 2023

Nespomínas biotatka, aký je jeho postoj. Je to krásna predstava, že tvoje dieťa by mohlo mať milujúcich starých rodičov, ale nemaj zbytočne ružové sny.
Po jednom jedinom stretnutí nemáš ani šajnu, aki sú, aby si potom nemala hlavu v smútku, že si budú privlastnovat dieťa , robiť na teba nejaký nátlak, manipulovať a vydierať cez dieťa. Alebo aby si nebola zlatokopka čo sa nalepila na ich syna, či nejaká neželaná nevesta, čo chce vydierať cez dieťa. Nesil to, aby si neľutovala. Opatrne zváž, oni sú na rade aby prejavili záujem o vnúča, cez svojho syna, oni vedia ako ho vychovali, či sa postaví k otcovstva čestne, alebo ani nevieš ako ťa pred nimi vykreslil.

marca12
7. sep 2023

Ja by som to nesilila. Ak ste zblizka,rozvedia sa to a sami rozhodnu,ci ta kontaktuju. Nemali ste cas vybudovat si vztah k sebe,tak tazko sa budu zaujimat o vnuca. No ak silou mocou trvas na stretavani sa,tak by som im po narodeni babatka napisala,ze maju vnuca,kedy sa narodilo a pozvala ich na navstevu.

minenkak
7. sep 2023

Však radšej nájdi dobrých susedov ako sa niekde tlačiť

cacianka
8. sep 2023

@minenkak veru, susedia môžu byť lepšia rodina ,ako bio