Ako sa zmieriť s odchodom človeka?

6. apr 2024

Hneď na začiatok chcem povedať že sa nejedná o smrť blízkeho. Nevedela som ako inak to nazvat. Každopádne jedná sa o to že som si veľmi obľúbila jedného človeka ktorého za pár mesiacov už pravdepodobne nikdy neuvidím. Ja som bohužiaľ ten človek čo sa vždy na všetkých až moc naviaže a potom je pre mňa ťažké keď sa prestaneme baviť. Neviem ako to ovládať proste som na niektorých ľuďoch až moc závislá a stačí že ich nevidím týždeň s už mám problémy. No a ide o to že viem že tohoto daného človeka za pár mesiacov budem musieť opustiť jednoducho sa naše cesty rozídu a už sa neuvidíme a neviem ako sa mám s tým zmieriť aby ma to nebolelo a aby som už na to toľko nemyslela pretože v poslednej dobe má to hrozne trapy a nad ničím iným nepremýšľam.

malinovka333
6. apr 2024

Som na tom momentalne podobne.viem ako sa citis.je to velmi bolestive ale Ja si hovorim iba to ze zide z oci zide z mysle.mozno je to jedine co naozaj funguje.tiez nad tym v kuse roznyslam ze co bude a ako sa z toho dostat ale pomoct ti tak isto neviem ako neviem pomoct sebe.

martinmmartin
6. apr 2024

kup si akvarko

autor
6. apr 2024

@malinovka333 tak to mi je ľúto snáď to obe nejako zvladneme

bloger
6. apr 2024

Tak a nieje možnosť, že by te ostali v kontakte? Vymeniť si povedzme čísla alebo cez sociálne siete.

biglovemom
6. apr 2024

Normalne to neni sa tak na niekoho naviazat ,musis vediet existivat aj sama.by som isto vyhladala psychologa.

maciatkolulu
6. apr 2024

Pokiaľ sa jedná o normálny vzťah,žiadne milenecke,alebo podobné techtle mechtle nevidím dôvod na to nebyť v kontakte. V dnešnej dobe...

autor
6. apr 2024

@maciatkolulu ide o Tom že on má tak nevníma navyše je to komplikované nechceme to tu vysvetľovať ale skrátka nejde to nemôžeme zostať v kontakte a nie nie som jeho milenka ani nic podobne

autor
6. apr 2024

@bloger bohužiaľ nie

malinovka333
6. apr 2024

Ja napisem len tolko nech tu napise ktokolvek cokolvek plati nezazijes nepochopis

bloger
6. apr 2024

Zober si to tak, že je úplne jedno kde sa nechádza. Pokojne aj na opačnej strane zemegule. Podstatné je, že je v tvojom srdci. Nie je potrebné byť fyzicky blízko seba.

klementinka58
6. apr 2024

preco nemozete ostat v kontakte? V dnesnom svete internetu sa daju lahko budovat priatelstva, aj byt v kontakte pokiall obidvaja maju zaujem. Dokonca aj vo vazeni moze ten kontakt byt.
Jedine, zeby on nechcel, alebo to je manipulator prip zbabelec a zahrava to na city ....ze nemoze aj keby taaaaak velmi chcel....

autor
6. apr 2024

@klementinka58 ja by som to rada vysvetlila ale ono je to hrozne komplikované a nie každý to pochopí preto to tu nechcem písať aby ma všetci odsudzovali ale prosto on to tak necíti ako ja taktiež má svoju vlastnú rodinu a povinnosti

alickapusinka
6. apr 2024

Normálne napíš išla som mu na nervy skončil to so mnou a načo komentáre a vysvetľovanie. Ja som mala takú kamarátku zo začiatku dobre a potom ma obmedzovala chcela byť len so mnou volala mi za deň aj 30 krát už to bolo na nervy tak som jej povedala na rozum a teraz mi zavolá tak 2 krát za mesiac.

sevrin
6. apr 2024

https://en.wikipedia.org/wiki/Dependent_persona...

Nemusíš mať zrovna túto poruchu osobnosti, ale vyhľadaj psychológa, symptómy netreba podceňovať lebo časom sa to môže zhoršiť. Radšej skôr ako nikdy.

klementinka58
6. apr 2024

Neviem ja mam tiez kamaratov muzov,kolegov, z vysky a tiez name kazdy svoje rodiny a komunikujeme normalne, s niektorymi aj na dennej baze ak si make co povedat

autor
6. apr 2024

@klementinka58 no lenže toto nie je ani moc kamarat

vilma7
6. apr 2024

Na tvojom.mieste sa skôr zameriam asi ne všeobecné riešenie problematiky, aby si sa na ľudí tak chchorobne neupinala...smer psychológ.

klementinka58
6. apr 2024

Ani kamarat ani milenec....tak co to je?

januska12323
6. apr 2024

Niekoho si si vysnívala? Nie ste spolu ani teraz tak pre teba sa nič nezmení.

autor
6. apr 2024

@januska12323 zmení celkom dosť pretože ho beriem ako dosť dôležitú súčasť v mojom živote pomáha mi a stačí mi aj keď o vidím s mám hneď lepší den

autor
6. apr 2024

@vilma7
A mate s tým nejaké skúsenosti? Poprípade poradiť nejakého dobrého pretože zatiaľ čo som ja bola tak sa absolútne nič nezmenilo

jimi1985
6. apr 2024

Ja som presne taka ista. Tazko sa lucim s ludmi,ktorych uz neuvidim. Momentalne to prave zazivam. Uz druhy tyzden placem,som smutna,ale lepsi sa to. Do mesiaca budem na tom lepsie. Ono naozaj plati,ze to chce cas. A ktovie,mozno sa estw niekedy stretneme. V dnesnej online dobe nie je problem byt v kontakte alebo sa navstivit.

lindous
6. apr 2024

Ja som strašná citlivka, keď ide o lúčenie, poplačem si dokonca, aj keď sme si neboli nejakí extra blízki, často je to spojené s tým, že celkovo končí nejaká etapa… píšeš, že nie ste ani moc kamaráti, takže asi ani teraz nie ste v nejakom intenzívnom kontakte, keby hej, vzdialenosť nič nezmení… takže súhlasím s tým, čo už je vyššie, že zas až taký rozdiel to nebude, sj keď teraz sa ti zdá, že hej… život pôjde ďalej, čas ťa vylieči… pokiaľ to nie je vyslovene nevhodné akože končíš školu a bude ti chýbať nejaký učiteľ alebo z práce odchádza kolega, ktorého tajne miluješ a on je ženatý, tak o udržanie nejakého kontaktu sa môžeš pokúsiť, aj keď teraz nie ste nejakí super kamosi… ak to je ale naozaj neopätovaná láska, ten odstup, rozlúčka a uzatvorenie všetkého ti môže len a len pomôcť

gribka1
6. apr 2024

Ak ti tak prirástol k srdcu, buď vďačná, že bol v tvojom živote a nechaj ísť. Ak jemu nestojíš za to, aby bol s tebou v kontakte, nepomôžeš si. Iba čas ti pomôže, nič iné.

vler
6. apr 2024

Aj mne sa to stalo. Preslo uz 9 rokov odkedy som naposledy osobne hovorila s istym clovekom. Sanca ze ho este niekedy uvidim je miziva- nie je rodina, ani ta ista spoloc. vrstva 🙂 ( to na odlahcenie -nepohybujeme sa v spoloc okruhu znamych), a byva daleko. A po tolkych rokoch som sa dopracovala len k tomu ze obcas sa mi stane ze nanho cely den nepomyslim.

autor
6. apr 2024

@vler tak snáď to pomôže len mne sa to stáva častejšie s viacerými ľuďmi keď jeden odíde zasa si akoby nájdem druhého na ktorého sa naviazem

belaaaaaaaaa
7. apr 2024

Ahoj. Keď Ti napíšem, že nie je dobré takto sa naviazať na človeka, aj tak to bude jedno. No myslím, že by Ti prospelo zvieratko. Krásna čistá dušička, pri ktorej zákonite prídeš na iné myšlienky, pretože stačí pohľad môjho psíka alebo očičká mojej mačičky. S nimi je život hneď lepší, pretože si uvedomujem ich bezoodmienečnú lásku a to, že sú odomňa závislé tvory. A hlavne, si určíte citlivá dušička, ktorá sa musí naučiť rozptyľovať iným spôsobom. Alebo terapie u psychológa. Je to pecka pre každého, nie len pre ľudí, ktorí už majú nejaký problém.

luccija
7. apr 2024

A čo Ti dávak ten človek oporu, alebo za čím Ti bude luto?keď ste vzťah nemali...nemôžeš brať energiu z druhých neviem to inak napísať musíš veriť v seba a svoje chorobnosti, že vždy všetko zvládneš aj, keď tam xy nebude.Taketo lipnutie nikdy neprinesie nič dobré.Kolko máš rokov?
Hovorí sa, že deti, ktoré nemali blízky vzťah s rodičmi hľadajú potom tú lásku, pozornosť čo nedostali v iných ľuďoch a to je dvojsečná zbran

nops
7. apr 2024

Nie je to zdravé a akokoľvek ťa uchlacholit sa tu asi nepodarí nikomu.Jednoducho to musí preboliet a prejsť.Zameraj sa na seba.Dopraj si,vzdelávaj sa,rob niečo čo ťa pohltí.Kup si psa,morča,zajaca.Skrecok nie,ten žije krátko.🙂(na odľahčenie)

autor
7. apr 2024

@luccija Skôr ma podporoval a celkovo z neho sla dobrá energia vie ľudí rozosmiat a je to skrátka taký ten typ človeka čo zo seba vyžaruje charizmu a každý si ho obľuby . je to dosť možné ja nemám moc dobrý vzťah s rodičmi.