Ako sa vysporiadať s tým, keď partnera kontaktuje bývalá partnerka?

margaretka12346789
10. aug 2023

Ahojte,
Chcem sa poradiť čo mám urobiť. Mám partnera s ktorým som 2 roky. Na začiatok vám napíšem, aby ste ma správne pochopili, že náš vzťah už od začiatku nebol prechádzka ružovou záhradou. Prvý mesiac bolo všetko priam ideálne a tak sme sa dohodli na spoločnom bývaní. Ja mám 28 a on 38. Po dvoch týždňoch spoločného bývania sa na jednej rodinnej akcií opil a doma plakal za bývalou partnerkou, ktorá ho odkopla. Rozprával mi o Tom, že auto si kúpil kvôli nej taktiež zmenil postavu, prestal pit.Ja som to musela ako nová priateľka počúvať....na druhý deň keď vytriezvel ospravedlnil sa mi ukľudnil a bol pokoj na chvíľu. Potom som mala dve operácie kde sa o mňa príkladne staral....po uzdravení sme boli na ďalšej akcii kde pil a balíka ho tam nejaká 19 tak rovno pred mojimi očami....samozrejme že som tam hneď spravila cirkus kde sa postavil na jej stranu...po vytriezvení ja som sa zbalila a išla k rodičom myslela som že to už je koniec.....no tlak jeho a rodiny že mám odpustiť a že sa nič nestalo lebo som tomu zabránila tak som odpustila....no odvtedy mu neviem dôverovať. Nakoniec sme sa presťahovali do iného mesta kde som myslela že nový začiatok kde sme sa zasnubili ....no jeho bývalá mi začala ocumovat fotky a likeovqt...keď som mu povedala čo sa deje ....neriešil že on ju kašle....spýtala som sa či mu písala povedal že ju má bloknutu....tak mi to nedalo lebo som tušila že sa niečo deje našla som že ju bloknutu nemá a z neho vypadlo že mu písala. odpísal jej že má mňa ....povedal že ju blokom no nie...zas klamal..čo mám robiť. Byt je nana a neviem ako to mám spraviť. Či sa už na x milión šancí vykašľať alebo kašľať na ňu, pretože mňa predstavil kamošom rodine
Ked

pininka1
10. aug 2023

Precitaj si to po sebe ešte raz a sama seba sa opýtaj ci ti takého chlapa treba.

monillia
10. aug 2023

@margaretka12346789 vykašľat sa na neho nemá vysporiadanu minulosť ,klame atd.Na comu dávať ďalšie "šance " ktoré k ničomu nevedú

margaretka12346789
autor
10. aug 2023

@pininka1 vieš lenže som sprostá lebo ja ho ľúbim len neverím mu a neviem sa s tým nejako vyrovnať

margaretka12346789
autor
10. aug 2023

@monillia a ako to zvládnuť? Psychicky? Rušenie zásnub a vysvetľovanie rodine? Ja už nevladzem

akiana
10. aug 2023

Dolezitejsie je, ako sa s tym vysporiada on. Dvakrat ti v tejto veci klamal, teda je jasne, ze mu jej iniciativa minimalne nevadi.

monillia
10. aug 2023

@margaretka12346789 radšej si pokazis zvyšok života lebo nevieš ako to vysvetliť iným, tak to ťa naozaj v takom vzťahu čaká raj na zemi . Si mladá baba, skús si vážiť samu seba a mať sa rada ,to čo povie okolie ti môže byť ukradnuté

margaretka12346789
autor
10. aug 2023

@akiana dokonca si upravil stravu začal sa stravovať zdravo a keď som ho o to prosila ja aby som sa vrátila aj ja k nastavenej strave po operácii som pribrala( podarilo sa mi schudnúť 40 pred operaciami) tak na mňa kaslal

tanyag
10. aug 2023

@margaretka12346789
Vysvetľovanie rodine????
Tvoja rodina s ním bude žiť alebo ty? Tvoja rodina s ním bude mať deti alebo ty? Tvoja rodina bude po nociach plakať alebo ty?
Čo ma s tvojím vzťahom tvoja rodina? Či oni chcú, aby si sa trápila? aby si bola nešťastná?
Ak klame teraz, bude klamať aj neskôr.

Alebo...vydaj sa za neho, nech je tvoja rodina šťastná, urob si s ním minimálne 2 deti a tráp sa do konca života..

Máš len 2 možnosti. Vyber si.

tykat
10. aug 2023

@margaretka12346789
"...no tlak jeho a RODINY že mám odpustiť" to akoze ste kde niekde v Juznych krajinach ze riesi cela rodina??? Tak snad sa vies rozhodnut sama.
"...Rušenie zásnub a vysvetľovanie rodine?" A? kto s nim bude zit a odhanat od neho 19tky a riesit jeho opilecke opustacky?

Boze zena, vyhrab zvysky dostojnosti a kopni ho ponize chrbta.

deti95060810
10. aug 2023

dievča nájdi si radšej chlapa slobodného...vidíš že s týmto rozvedeným to nemá zmysel... to si chceš takto pre*rať mladosť ? Ešte stále máš na výber - tohto tu prenechaj nejakej rozvedenej ktorá bude s ním spokojná...

aurinia
10. aug 2023

@margaretka12346789 zaľúbená do debila....neboj to prebolí ..a bude dobre.... Takto si ničiť život. Nehovorím že sa nemá odpustat ale toto je moc

maryetta
10. aug 2023

Normalne. Och ako mam jednu dceru ale toto jej budem asi prizvukovat ked bude velka-nech robi ako citi. Resp ked sa jej nezda neciti tak nech ide z kratsej cesty. Ty mas svoj zivot. Mas pravo byt stastna nie podla rodiny. Ale podla seba.
Uprimne? 2roky su uplne “smiesne”. Keby ze 10ok. Nieco uz clovek zazil. Ak mate byt spolu budete. Ale… ja by som v takom vztahu nebola.

akiana
10. aug 2023

@margaretka12346789 Chces byt s niekym, kto evidentne nie je emocne vysporiadany s byvalou?

keiko33
10. aug 2023

Po tom čo ti navyvádzal mu už veriť nebudeš. Vždy budeš mať nejaké pochybnosti a to postupne tu tvoju lásku zahubí. A podľa všetkého jeho láska úprimná nieje. Veď má 38 a správa sa ako nerozhodný pubertiak. Ty si ešte mladá a na svete toľko ďalších a lepších chlapov. Nestrácaj ani minútu s takýmto nepodarkom. Na ostatných sa vykašli, oni s ním žit a trápiť sa nebudú. Ži pre seba a pre svoje štastie.

kvetinka75
10. aug 2023

@margaretka12346789 nehnevaj sa, ale teda keď si sprostá tak trp a nepýtaj sa, čo máš robiť. Toto chceš riešiť celý život? To fakt?

chances
10. aug 2023

@margaretka12346789 môžeš všetkým napríklad napísať len krátku sms v style: zásnuby s XY sú zrušené, rozišli sme sa. Prosím, teraz mi nepíšte ani nevolajte, chcem to najskôr spracovať sama/nemám teraz silu to vysvetľovať/nechcem to nikomu vysvetľovať apod.

1234321
10. aug 2023

Autorka z toho čo pises, tak sa bojíš byť sama nič viac. My sa za teba s ním nerozideme. Čiže buď to ukončiš alebo to takto bude aj naďalej, budeš nám tu vypisovať o mesiac, dva, rok, dva, tri aký je 🤦‍♀️ je to na tebe 🙂

lonely66
10. aug 2023

@margaretka12346789 ty predsa nemusis nikomu nic vysvetlovat. zasnuby sa zrusia a hotovo. napokon, nemate naplanovanu svadbu a ak by aj ano, este stale by som od takeho radsej utiekla, nez sa cely zivot trapila a neverila. mas 28, mas svoj byt, asi aj pracu, si sikovna. nepotrebujes sa v zivote trapit, posli ho k vode a rodine povedz jednou vetou: viem, preco to tak dopadlo a nemam chut to niekomu vysvetlovat... a koniec. ak budu dobiedzat, das si pokoj na par mesiacov aj od rodiny. neboj, pochopia a prestanu robit natlaky a klast debilne otazky.

lonely66
10. aug 2023

@margaretka12346789 este dodam, ze naozaj to uz lepsie nikdy nebude. uz nikdy mu nebudes verit a on je zjavne nachylny ti klamat. ked to robi uz teraz, co bude robit o 10 rokov? bude klamat, az sa bude prasit.

katarinka89
10. aug 2023

@margaretka12346789 ty ho ľúbiš a veríš, že si tá bude vážiť, hyckat, ale to by už dssaavno robil, lenže nerobí a ty ho nezmeníš. Žiť v otaznikoch a neistote ? Takýto ta caka život pri nom. Radšej by som to s nim ukončila. Možno dostane rozum.( o com pochybujem)

hefo
10. aug 2023

Buď sa s predošlým vzťahom nikdy poriadne nevysporiadal (koľko prešlo od jeho rozchodu po začiatok vášho vzťahu?) alebo je to tzv. neverný typ, ktorý nevydrží v kľudnom vzťahu s jednou ženou, tak ho páli dobré bydlo...

Ani jeden prípad nie je pre teba príliš pozitívny.

melanta
10. aug 2023

@margaretka12346789 neľúbiš ho, ty ľúbiš predstavu, že s niekým si. Jeho nemáš prečo ľúbiť. Ak by si mala dcéru a toto by ti povedala, čo jej povieš? To je odpoveď. Začni sa mať rada, potom si uvedomíš, že ľúbiš iba predstavu spoločného života s mužom a uvedomíš si, že toto nie je muž, ktorého chceš, pretože je to obyčajný pako. Alebo buď na hlavu a ostaň s ním. Ale toto čo máš teraz, to budeš mať celý život.

nikpa
10. aug 2023

@margaretka12346789 ja neviem, povedz mi, má ho diamantového alebo vlastní luxusnú jachtu, či je jediný chlap na zemi?!
Prečo sa s ním ešte zahadzujes, premarnis s ním mladosť.

monikkatt
10. aug 2023

@margaretka12346789 omg komu niet rady tomu niet pomoci
Uz daaavno by bol byvaly takyto zufalec co sa vie len ozierat, vyplakavat za byvalou a hanbu robit

zmrzlinka2021
10. aug 2023

@margaretka12346789

A prečo nelubis seba?
Prečo sa nemas rada?

Naozaj ti taky clovek stoji zato aby si si znicila zivot?

Vies, len ty budes s nim musiet zit, a trpiet. My nie 🙂

Uz davno si tu tragediu mala ukoncit a odist z takeho vztahu. Zacni sa mat rada.

banderaska29
10. aug 2023

no tak ty nevieš čo robit.... mne sa asi sníva.

tak si ho vezmi, pokojne. ži v takomto nepokoji, lebo ved "ho ľúbiš".

a čo budeš robit, ked budete mat dieta a on ta s tou jeho ex, alebo nejakou dalsou neznámou podvedie. ? hm ? s obrúčkou na prste a zradou to bude lepšie ? lebo vieš, že toto nie je moje prozreteľné "možno", ale on to aj reálne urobi ?

prosím Ťa odsmúť si radšej mesiac do vankúša a začni potom žit, bez neho. daj si šancu na štastny život, čo ty na to ?

btw baby toto nech je memento pre všetky slobodné- nezačínajte si s chlapom, ktorý je tesne po rozchode. nikdy.

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
10. aug 2023

@margaretka12346789 pravdu si napísala - si sprostá. TOTO ľúbiš? A prečo, preboha? Je jediný chlap na svete?

gabika0825
10. aug 2023

@margaretka12346789 Vyzerá to, že problémy vo vašom vzťahu spôsobuje alkohol. Ja ti poviem narovinu že ja by som s ním už nebola po tom prvom incidente, kde plakal za bývalou. To by bol pre mna koniec a definitívny. Ale ak chces tomu dať ešte šancu, dala by som mu narovinu ultimátum, že nech sa rozhodne, buď skončí s alkoholom úplne! A das tomu šancu, alebo bude pokračovať v pití a spomínať bývalé a v momente rozchod. Byt je na teba? Lebo moc som tomu neporozumela na konci. Ak áno hneď by mal zbalené kufre. Ale za mna je to nedobrý partner, on nemá vysporiadanú minulosť a predošlý vzťah v sebe nemá uzavretý. V dôsledku čoho je to tak ako to je.

gabika0825
10. aug 2023

@uprimnazienka bohužiaľ to robia aj ženy