Ako sa vyrovnať so zlými životnými rozhodnutiami?

25. jan 2024

Ahojte, vzdy som snivala o dobrom muzovi, peknej rodine a o dobrom vztahu a pokojnej atmosfere doma - u nas doma nikdy pokoj nebol tak asi preto som bola za tym taka vnutorne zabazana (ze u mna doma to raz bude inak). Bola som strasne hlupa asi. Spravila som si dieta zial s nespravnym clovekom, pri ktorom teraz fakt trpim. Ja som mu fakt verila vsetko na zaciatku myslela som ze do toho vztahu ide s dobrymi umyslami ako ja a uverila mu aj cela moja rodina aj cele okolie. Myslela som si ze som najstastnejsia zena na svete - ze som vyhrala takeho chlapa. Teraz uz viem ako to cele je proste som sa nechala nim oklamat a nalakat do pasce. Ostanem sama bez VŠ, bez pracovnych skusenosti a s dietatom na krku a je mi z toho tazko. Zahodila som VŠ, moznost pracovat, cestovat, lietat s kamaratkami... ale nevadilo mi to vtedy lebo som si myslela ze nam bude spolu dobre. Teraz mi ostava bud ostat pri nom alebo sa vratit s dietatom k nasim odkial som sa celu pubertu tesila kym zduchnem. Ostava mi moznost dakej mizerne platenej prace. Ostava mi nalepka slobodna matka v mojich 23 rokoch. Ostava mi totalne znicene sebavedomie a zlomene srdce. Ako sa s tymto da vyrovnat? Popripade ak ste tu niektora co ste take daco prezili tak ma prosim uteste ze ste napokon vsetko zvladli

januska12323
25. jan 2024

Máš celý život pred sebou! Dieťa odrastie, nájdeš si robotu a môžeš si spraviť aj vš. Píšeš akoby ti skončil život. Áno, určitý čas to bude ťažké ale nič nie je nemožné. A v tvojom veku aj ako slobodná matka nebudeš mať núdzu o napadnikov.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mable123
25. jan 2024

Nie si prvá ani posledná... Vysoká škola nie je všetko🙂 lietať s babami môžeš aj tak keď Ti rodičia pomôžu síce možno prvých pár rokov len na kávu večer, ale dieťa keď bude mať 4 roky, tak môžeš aj do rána 🙂 Možno Tvoje dieťa bude tvojim najlepším kamarátom, pretože si mladá mamička a keď budeš staršia, budeš rada že si bábo mala🙂

autor
25. jan 2024

@januska12323
@chodec15
Dakujem je pravda ze teraz vsetko asi vidim strasne cierne. Nikdy by mi nenapadlo ze prave mne sa toto stane totiz. Chodila som na velmi tazku VS to s dietatom urcite nedokoncim davala mi zabrat aj kym som nemala este ziadne starosti (ani sa to neda studovat externe). Ale je pravda ze inu si urobit este mozem len mi to pripada narocne popri praci a dietati ked budem sama na vsetko. Nemam nikoho na dochodku komu by som dieta mohla cez den dat - vsetci pracuju. A teda poucit sa naozaj planujem!!! Obavam sa ze az natolko ze uz nikdy ziadnemu muzovi nebudem moct verit

libertz
25. jan 2024

No ked to bol hentaky zamaskovany ze mu verila aj rodina tak to bol asi ozaj nejaky profik... bohuzial tieto veci su vzdy loteria. Ked sa niektori ukazu aj po rokoch. Ale jak sa hovori, ludia sa nemenia len sa stavaju viacej tym kym skutocne su...

autor
25. jan 2024

@mable123 ja som uz teraz rada za moje dieta, je to zdrave, krasne, usmievave babatko a o to viac ma mrzi ze mu nemozem dopriat kompletnu harmonicku rodinu :/
@libertz ano je to profik on isiel na istotu podla mna je to hrozneeee no ja som neverila ze ludia su aj takito

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
25. jan 2024

ano, chyba bola snivat o tom, ze niekto iny - muz, mi splni sen o pokojnom zivote...potom sa velmi rychlo take veci zakladaju a clovek este pomerne nezrely, neinvestoval do seba, ale do ineho...ale toho si si uz vedoma...tvoja vyhoda momentalne je jednak to, ze si to uvedomujes, hoci aj na zaklade zlej skusenosti, a zaroven mas vyhodu mladeho veku, kde stale mas moznost vsetko si splnit a napravit: tentoraz makat na sebe, aj popri dietati, ktore ta ver tomu, bude podporovat, hoci mozno nie hned, kym je male

libertz
25. jan 2024

ja som tiez kolkokrat neveril ze jaki mozu ludia byt... ze tiez ma to nikdy neprestane prekvapovat... ale proste zatrpknut neni riesenie. Keby chces mozes mi do spravy napisat aj konkretne jak sa to v tvojom pripade prejavovalo... ci tam naozaj neboli ziadne naznaky.

autor
25. jan 2024

@chodec15 no neverim ze nejakej zene by on dobrovolne a dlhodobo vyhovoval (najskor najlepsi najchapavejsi partak a chlap do zivota a ked si ta priputa tak despoticky chladny pako) ja viem ze on nechce aby sme od neho odisli a bude mi robit este problemy po rozchode... a vlastne aj teraz ked vam to sem pisem ja vobec netusim ci mi nespehuje telefon ale uz mi je to fuk😅

autor
25. jan 2024

@mabenn dakujem to mi zdvihlo naladu

luxus10
25. jan 2024

a aka je to vs?

autor
25. jan 2024

@luxus10 nechcem to tu pisat aby ma v tom niekto nespoznal

luxus10
25. jan 2024

a kto by ta tu spoznal?😍

bluka2
25. jan 2024

Je mi ľúto, že ti to nevyšlo, ale prečítaj si po sebe toto: Ostava mi nalepka slobodna matka v mojich 23 rokoch.
To čo je “nálepka slobodná matka”? Pozerala si na ine slobodne matky zhora ako na nejaké chudery? Tak si sa asi poučila bohužiaľ až na vlastnej skúsenosti, že sa to môže stat každému a ze sú to vlastne normálne ženy ako ty. Tak zmeň trochu pohľad, ak sa to ešte nestalo… a veľa šťastia

luxus10
25. jan 2024

nechce sa mi verit, ze by si kvoli chlapovi nechala vs? leda ak by mal zlatu kreditku...

janickacrazy
25. jan 2024

Bola som na tom skoro rovnako ako ty, tiež som stretla chlapa, ktorému som verila a v 22 sa mi narodil syn ako slobodnej mamičke. Mna opustil ešte ako tehotnú. Vobec to nie je koniec sveta. Možno sa ti to teraz tak zdá, ale bude lepšie, uvidíš. Ja mám momentálne 47 rokov, úžasného manžela a dalšie dve krásne deti a som absolútne šťastná a spokojná už 14 rokov. Nie každý má také šťastie, že stretne dobrého partnera na prvý pokus.

autor
25. jan 2024

@bluka2 nie ja sa na to nepozeram zhora ale kopu ludi bohuzial este stale ano...
@janickacrazy to sa dobre cita dakujem. Mozno to ze ta opustil bolo stastie lebo ja si myslim ze mne tento moj neda pokoj skutocne uz nikdy

rorino
26. jan 2024

Nenalepkuj sa už sama dopredu. Nikde nie je napísané,že nenájdeš prácu ktorá ťa bude baviť a VS sa dá robiť v každom veku Nezufaj,máš dieťa,máš pre koho žiť,vytvárať vám krásnu budúcnosť,nič nie je stratené.