Ako sa vyrovnať s rozpadom vzťahu?

16. jún 2020

Zeny, ja ani vlastne neviem, preco sem pisem, ci sa chcem vyzalovat, alebo pocut rady, alebo kritiku aka som sprosta... po 8 rokoch sa mi rozpadol vztah, zistila som, ze ten chlap si ma vobec nikdy nevazil, pravdepodobne ani skutocne neľúbil, naznaky boli, ale ja som ho tak velmi milovala, ze som ich nevidela, vyklul sa z neho vypocitavy manipulator, koli jednej žabe, ktoru pozna 2 mesiace znicil rodinu a tomu nadhernemu dietatu vzal sancu na kompletnu rodinu a stastne detstvo, s ockom a maminkou. Stacilo mu jedno povysenie, vacsi prijem a uz ma proste nepotrebuje. Ako sa s tymto mozem vyrovnat? Mali sme na september naplanovanu svadbu, cela rodina o tom vie, ja som sa musela vratit k mame, lebo ma to polozilo. Som hotova, nejem, nespim, da sa toto prezit? Viem, ze ano, ale ako? Cele dni sa trasiem, ak maly spomenie ocka, tak mam problem predychat to, snazim sa koli nemu tvarit, ze je vsetko v poriadku, ale nemam sil mu este povedat co sa deje, zatial sme akoze na prazdninach, maly ma 3 roky, ako mu to vysvetlit? A ako sa s tym vyrovnat? Nedokazem si predstavit, ze by som mala este niekoho v zovote tak blizko seba ako jeho, kazdy mi vravi, ze dobre, ze sa to stalo teraz, som mlada a zacnem novy zivot, ale ja som za tych 8 rokov ani poriadne nepozrela na ineho chlapa, nedokazem si predstavit, zdielat taku intimitu s inou osobou, stale ho vlastne lubim....

sissy27
16. jún 2020

Čas je najlepší liek. Nerozmýšľaj teraz nad tým čo bude alebo nebude o rok, o 10 rokov, či bude alebo nebude ďalší chlap, to je nepodstatné v tomto momente. Rieš praktické veci. Prácu, príjem, zverenie dieťaťa do opatery, výživné na dieťa. Ďalší krok bude osamostatnenie sa od rodičov, lebo zas naveky by si tam zostať nemala. Zamestnaj si hlavu takýmito praktickými vecami, nie ľutovaním sa. Určite je lepšie a ľahšie zrušiť svadbu ako sa naťahovať s rozvodom. Lebo čo si budeme klamať, zjavne si v tom vzťahu bola spokojná len ty, skôr či neskôr by to dopadlo rovnako, takže lepšie keď to spravil teraz. Keď nič iné ušetril ti prachy.
A keď príde správny čas, tak pochopíš, že všetko zlé je na niečo dobré a všetko sa deje z nejakého dôvodu.

katty2012
16. jún 2020

nech to znie akokolvek, ale vazne si mala stastie... ale to clovek oceni az s odstupom casu. presne tieto pocity ma asi kazda zena, ktora milovala muza a vztah sa rozpadol a presne tieto pocity k tej bolesti patria. cas smutenia je velmi dolezity a zeny ho obvykle zazivaju hned po rozpade vztahu, muzi, ktori maju "nahrady" si ho neodziju a dolahne na nich az po dlhej dobe. zvladnes to tak, ze sa do toho smutku co najviac ponoris, nebudes sa mu branit, precitis ho hlboko hlboko a prijmes fakt, ze tvoj zivot a stastie nezavisia od jedineho chlapa na svete, ktory ta pri prvej prilezitosti vymeni za inu. skus si zohnat knihu od doris wolf - kdyz partner odchazi, je vyyborna, bude ti neskutocnym pomocnikom.

sunny8
17. jún 2020

Príde deň keď objavis svoju hodnotu a pochopíš aké veľké šťastie si mala v ten deň keď ťa už nepotreboval 🙂 ako vysvetliť dieťaťu ? Ja som povedala priamo že tatik má inú ženu už majú aj spolu dieťa. Moja slečna má 6 rokov a vzala to dobre pochopila že už spolu nebudeme

nina255
17. jún 2020

Mala som to podobne, 8rokov, nejest nespat schudla som, od rana do vecera plakala, ale naozaj to chce len cas 🙂 ani nevies ako sa na celu tu situaciu budes divat s odstupom casu ked tieto pocity prejdu...ake si mala stastie ze ste sa ani nezobrali ver mi... sprav si chvilku pre seba ,musis sa z toho vyplakat, a potom sa niecim zamestnat a netrapit sa tym, bude to lepsie kazdym dnom .. a mozno ani nebudes vediet ako a po case stretnes niekoho na koho sa budes divat s takou istou laskou ako kedysi na toho kvoli ktoremu teraz places 🙂

autor
17. jún 2020

Dievcata dakujem, najhorsie asi teraz znasam tu stratu domova, to nase pohodlie, ktore sme so synom mali, nemam tu chvilocku sukromia, syn je velmi aktivne dieta, doma sa samozrejme volne pohyboval, po dome aj po dvore, tu musim byt neustale v strehu, aby sa neprizabil niekde, nemam tu ziaden vlastny priestor, prave sme sa pohadali s mamou, lebo mi vosla do kupelne pocas sprchovania, toto vsetko mi nepridava, moje osamostatnenie pride narad az ked budeme pravne vysporiadany a budem vediet, na com som aj financne, zatial budem musiet nejako zatat zuby

autor
17. jún 2020

@nina255
@katty2012 zeny, tak velmi by som sa potrebovala vyplakat, aspon 1 den si niekam zaliezt a nikoho nevidiet, nepocut, vykricat sa... ale momentalne mam vsade za patami mamu a ta ma smutit nenecha, tvrdi, ze sa nemozem teraz zrutit, ale nedokazem jej vysvetlit, ze to potrebujem, ze ak to nepride teraz, tak o tyzden urcite, musim to zo seba dostat

slnecnica82
17. jún 2020

Píšeš, ze "vyklul sa z neho vypocitavy manipulator", a ty ides smutit...ja byt tebou mam ruku hore, ze konecne mi docvaklo s kym som zila...a bud rada, ze si mala kam ist, vela zien tu moznost nema...tak sa nelutuj, ale bud rada, ze si sa ho zbavila...

autor
17. jún 2020

@slnecnica82 mas pravdu, rozum mi vravi, ze takto to mam brat, snazim sa stale o tom samu seba prsvedcit, ale este je to velmi cerstve, istym sposobom je to aj sklamanie sa sama v sebe, ze som si pre syna nevybrala spravneho otca, ze som tolko rokov budovala nieco, co za to nestalo...

anita6666
17. jún 2020

Na základe čoho si zistila,že je manipulátor po toľkých rokoch? Nejako neskoro nie? ak vôbec...

slnecnica82
17. jún 2020

Nehladaj len negatíva a hlavne nezacni sama sebu presviedcat ze ty si na vine...zivot mas pred sebou...

deti95060810
17. jún 2020

jeden známy vtip, ale pravdivý....

Čo je na mužoch najpríťažlivejšie? FUNKCIA....

Prepáč že som odpovedala takto, ale je to veľmi veľmi pravdivé.

nina255
17. jún 2020

Aha tak, no chapem mama ti chce asi len pomoct no neuvedomuje si ze mas v seba smutok ktory potrebujes dostat zo seba von...a to ze ho nosis v sebe ti momentalne asi viac skodi ako prospieva

renatka1985
17. jún 2020

tu ti napisem len jednu vec - NEVRACAJ sa - nikdy a za ziadnu cenu. Prezila som 6 rokov s narcisom a manipulatorom, presla som si velmi podobnym obdobim ako teraz ty a s odstupom casu viem, ze to bolo to najlepsie co sa mohlo stat.
Prve pocity ulavy pridu pomerne rychlo, neboj.

autor
17. jún 2020

@deti95060810 ano, ked som sa s nim dala dokopy, nikto nechapal, maly, cbudy, v dvadsiatke plesaty 😂 kamoska mi raz povedala pri pohari vina, ze nechape, lebo som podla nej mimo jeho ligu, ale mne sa pacil, hlavne mal vharizmu, zo zaciatku ma na rukach nosil, ja som ale vedela, ze je sikovny a ma potencial nieco dosiahnut v zivote, vo vsetkych rozhodnutiach som ho podporovala a on ma jednoducho vymenil za mladsi model, okej, uz nevyzeram ako po dvadsiatke, prsia po kojeni ovisli, brucho nie je pevne, ale ani mi nedal priestor, nieco robit pre seba a teraz, ked sa mu zacalo darit, proste ma bral ako stare auto, ktore kedysi bolo nove ale teraz uz ma nejake drobne vady, tak je cas ho vymenit za nove

autor
17. jún 2020

@anita6666 na zaklade toho, ze vzdy mi len sluboval svadbu, vzdy ju odkladal z roznych dovodov, nemame dost penazi, on chce velku svadbu... konecne sme sa dohodli na termine a odvtedypre tu svadbu nic neurobil, mal to cele naplanovane, lebo vedel, ze ziadna svadba nebude. Bolo viac situacii, ked mi vnutil nieco, co som nechcela

katarinka89
17. jún 2020

Najlacnejším a najúčinnejším liekom je iba čas...nič iné ti nepomôže, vždy je nádej a šanca na lepšieho muža ale je normálne, že teraz si to nepripúšťas, lebo si sklamaná a zranená. Časom prehodnotis tieto svoje obavy ...pretože ak chces byť stastna- dostávať lásku muža, bude to už po boku iného. viem čo pisem

11mirka22
17. jún 2020

A prečo si odišla k mame? Váš dom či byt nebol spoločný? Skús premeniť svoju seba ľútosť na hnev voči nemu a vybojuj pre seba a syna to, čo ti patrí.... Nech on odíde z bytu, ak sa chce s inou vláčit, alebo nech ti nájde vhodné bývanie,ved už nie si sama, máš malé dieťa, jeho dieťa... Príliš mu to neulahcuj...

autor
17. jún 2020

@11mirka22 dom bol jeho, aj ked som mu ho pomohla kupit, podiel na nom nemam

anita6666
17. jún 2020

@11mirka22 dom je jeho,ale aj keby ho mali na polovicu,ani jeden nie je povinný odchádzať a môže mať frajeriek aj sto (alebo aj opačne,platí aj pre ženu) 😀

11mirka22
17. jún 2020

Chápem... Tak potom už len čím skôr žiadať výživné, primerané potrebám dieťaťa a otcovmu príjmu a skúsiť si nájsť niečo vlastné na bývanie... A aj keď si po plačeš, neopúšťaj sa.. Život má pre teba nachystané ešte krásne veci.

danbo
17. jún 2020

Ja som tak dopadla po 13.rokoch,ale našťastie mám vlastný byt a tam som to celé prežila.V súkromí,medzi stenami.Najhoršie bolo vysvetľovanie na ulici známym,čo sa stalo.Nerobilo mi to dobre.Mne veľmi pomohla mamina.Ale nechcela som ukázať pred ňou svoje sklamanie.Odkiaľ si?Potrebovala by si vypadnúť niekam.Iba tak.........

kecalko
18. jún 2020

Ja to mala takisto..dnes neľutujem..trvalo mi to rok kým som sa odputala..kym som asi tie oči otvorila...naši ma najskôr skoro vyfackali...ale dnes by som ich nevymenila za nič..čas naozaj všetko zahojí 😏

misinka26
18. jún 2020

Ahoj ... mrzí ma čo prežívaš a veľmi dobre viem ako sa cítiš... ja som toto prežila pred viac ako rokom , jeden deň všetko ok a na druhý deň sa mi zrútil svet, manžel mal milenku už niekoľko mesiacov... rozpad rodiny bolí, preplakala som veľa nocí aj dní, navštívila som psychológou atď. Nakoniec mi pomohla terapeutka... My sme to mali o to horšie, že sme sa bili o malého takže súdy, polícia atď. Ďakujem Bohu, že mám skvelú rodinu a kopu ľudí, ktorí ma podržali... ex je psychopat s manipulátorskými sklonmi, egoista a sebec... až teraz som pochopila, že som sa vlastne pred ním zachránila lebo by ma zničil ... ak chceš kľudene IP ... napíšem ti čo pomohle mne... chce to len čas...

blondtana
18. jún 2020

A tomu chlapovi ani nenapadlo prísť za tebou a povedať, že urobil chybu a nechce prísť o teba, ani o malého a chce, aby ste sa vrátili??? Ak nie, tak je to riadny idiot a buď rada, že si sa ho zbavila, lebo keď je ochotný kvôli mladej žabe prísť o svoju rodinku, tak si nezaslúži, aby si sa trápila...príde lepší, ktorý bude ochotný zabojovať o teba a tvoje dieťa vždy a za každých okolností a nemusíš sa za takým ani sama obzerať, keď príde vhodný čas, on si ťa nájde. Poplač si, popros mamu, nech ti navarí tvoje obľúbené jedlo, otvorí s tebou fľašu vína, alebo aspoň nech postráži malého, kým si tú fľašu vína vypiješ s kamoškou, ktorá ťa vypočuje a podporí a od toho chuja vybojuj všetko čo si zaslúžiš a čo si do toho vzťahu investovala 😉

autor
18. jún 2020

Baby, dakujem vam vsetkym, velmi mi pomaha, ked to citam, poplacem si pri tom, ale pomaha... najviac mi chybaju nase vecerne rozhovory, to objatie v noci, aj ked viem, ze za to nestoji, je to mozno viac o zvyku, takmer hned ako sme sa spoznali sme zacali aj spolu zit, ale hlavne je, ze mam maleho pri sebe, to je teraz najviac

andula09
19. jún 2020

Chce to čas, ale radšej teraz ako po svadbe. Nemáš čo ľutovať, bude lepšie a nájdeš si lepšieho 🙂

micusa2222
2. okt 2022

moja zlatá,,buď šťastná, že ste od seba ! Vieš prečo, lebo ja som prežila to isté, smútila,revala a dobre, že som sa psychicky nezrútila...až postupom času sa mi otvorili oči a zistili som, s akým manipulátorom, falošným,vypočítavým mužom som bola...brrr....držím palce, čas všetko vylieči,,,len si rob program, choď s rodinou, kamarátmi kade tade,aby si stále nespomínala a nesmútila...