Ako sa vyrovnať s rozchodom?

6. apr 2021

Prosím vás ako sa vyrovnať sa rozchodom... S priateľom som sa z rôznych dôvodov rozišla ja... Stále ho ľúbim ale ten vzťah bol nefunkčný... Proste som ho opustila...teraz nesoavam a stále plačem lebo mi je to ľúto... No nemôžem sa k nemu vrátiť... Prosím poraďte mi ako sa s tou stratou vyrovnať...

autor
6. apr 2021

Nespavam*

3009
6. apr 2021

Nájsť si nejaké zamestnanie. Mysli na dôvod prečo si sa s ním rozišla.

janne318
6. apr 2021

Chce to len čas.

haley7897
7. apr 2021

Čistý rez sa hojí najlepšie a najrýchlejšie. Ver, že vracať sa do nefunkcneho vzťahu xy krát nič nezlepší a nezmení. Nemá význam čakať zmenu tým, že dám viac toho co si ten druhy neváži. Pomôže len čas. To ber od niekoho, kto ti rozumie, tiež som vždy strávila vo vzťahu viac času ako som mala 🤪
Hlavne sa sama seba spýtaj, či ti naozaj chyba on, alebo to ako si sa s ním kedysi cítila. To nieje nevyhnutne to isté...

miadi
7. apr 2021

Tak si dookola mysli na tie dovody preco si odisla a Bud rada ze si to urobila. Nelubis ho ale tu predstavu o nom a vasom spolocnom zivote ktoru si si vysnivala, Vztah bol nefunkcny a ty teraz upadas utapas sa v smutku zbycne. Sustred sa na svoj zivot bez neho. Bude krasny a taky aky ho chces.

syslik81
7. apr 2021

treba si najst konicek a zamestnat mysel inak ... plus ho prestat sledovat na sietach akokolvek kontaktovat a vyzvedat co robi s kym bol etc ...

jaskolka
7. apr 2021

Nájdi si nejaké záujmy, čo ťa odputa - kniha, ručne práce, upratovanie. A vždy, keď ti príde na um, ako veľmi ti to je ľúto, si opakuj, že je tak lepšie, že nemá zmysel sa trápiť v nefunkcnom vzťahu kde to nemá perspektívu. Zrejme trois takou nostalgiou, kde mozog ti posúva len to pekne čo bolo, a na to zle zabúda. Ale to bolo, lebo keď si sa rozišla, tak to asi bolo viac zle ako dobre. Čiže len si to opakovať a nechať na čas

gabika0825
7. apr 2021

Treba čas. Hlavne čo mne osobne pomohlo bolo nekontaktovať sa s tým človekom, aspoň istú dobu kým to prejde. Jasne že sa teraz tak budeš cítiť. Ale pre niečo si sa tak rozhodla. Čiže dobre si spravila a teraz nemáš mat prečo výčitky. Sústred sa na seba a na veci na ktoré si napríklad počas vzťahu nemala čas

autor
7. apr 2021

Bojím sa ze ma už nikdy nikto nebude tak milovať.. Ze už nikdy s nikým nezazijem to co s nim

katpizur
7. apr 2021

Praveze mozes zazit nove a ine lepsie veci, len musis ten strach odhodit. Sustred sa na to, preco si to ukoncila.

misinka26
7. apr 2021

Ver mi nájde sa ten, ktorý ťa bude milovať, bezpodmienečne a úprimne... to čo teraz zažívaš je spomienkový optimizmus, tzn. že sa ti vynárajú len tie pekné veci. Asi si mala vážny dôvod keď si sa s nim rozišla a práve na to sa nastav a opakuj si to... nájdi si niečo čo ťa baví, niekoho komu sa môžeš vyplakať... odporúčam s ex prerušiť kontakt, vymazať číslo, blokovať na sociálnych sieťach...

haley7897
7. apr 2021

Nuž, nenapísala si dôvody prečo si sa rozhodla odist, takže ťažko reagovať "na mieru".
Vo všeobecnosti však platí, že čím viac šancí tomu druhému dáš, tým menej si ťa bude vážiť. Zistí, ze bez ohľadu na to čo robí /nerobí neodideš. Neodporúčam dovoliť niekomu cítiť sa pohodlne zatiaľ čo svojim správaním ubližuje. Nikto si nebude vážiť niekoho, kto si neváži sám seba... Ak chceš byť milovaná, musíš najprv milovať sama seba. Ak chceš aby prišlo nové, musíš nechať odísť staré...

maxxim
7. apr 2021

Rob to čo si nestihala ked si mala jeho. Nevracaj sa, nelustruj v spomienkach. Otvor oči pre slnecnejsie dni a snaž sa traviť caš s rodinou...s blizkimi..
Ak si sa riadila rozumom, buď rada, srdce sa časom zahojí. Keď vieš prečo, tak nelutuj rozhodnutie, veď dôlezitý je Tvoj život a ty si ho riaď najmä rozumom. Laska na ihlach prinaša plač a ty potrebuješ usmev, tak sa drž a rozvijaj svoju osobnosť!

moonlight1210
8. apr 2021

Ak si sa nerozisla z trucu, ale pre zdrave dovody, tak sa netrap, ze ta uz nikto nebude milovat ako on.

Jeho laska bola isto v niektorych momentoch krasna, ale platila si za to vecami, ktore robil, pre ktore si sa rozisla.

Taka laska sa casom prevazi. A uz to bude par peknych momentov zaplatenych mnozstvom nepeknych.
Nemas co lutovat.

Venuj sa sebe. Venuj sa ludom okolo seba.
Mozno skus aj kontrolovany plac. Ze si vo chvili, ked sa ti chce plakat, povies, ze nebudes na to mysliet a budes preto plakat neskor. Alebo vo vyhradenom case (hodinu denne vecer).
Vyzera to divne, ale funguje to.
Potom vo vyhradenom case si proste prejdi vsetko, co ta trapilo, precit to a poplac si. Mozno zistis, ze aj ked na to myslis, uz tolko neplaces. Lebo citis, ze na to vlastne necitis dovod. Lebo je to OK tak ako to je.

autor
8. apr 2021

No tak rozpoviem vám môj/náš príbeh.... Dali sme sa do vzťahu keď sme sa v podstate ani nepoznali proste on sa páčil mne ja jemu a vzťah bol na svete.... Po týždni písania si, sme šli von a prvýkrát sa videli naživo... Všetko bolo fajn rozumeli sme si.... Potom druhy krát zase fajn bolo nám spolu dobre... No lenže on mi po pol hodine písania si keď sme sa ešte ani nevideli naživo povedal ze ma miluje.... Po cca 5mesiacoch vzťahu sme sa začali hádať kvôli blbosti am najprv kvôli peniazom... Nakoľko stratil prácu a všetko som platila ja.... Potom mi nedal dýchať nebyvali sme spolu on býval u kamaráta.... Naozaj som s nim musela volať stále s kamerou cez videochat... Keď sme nevolali musela som mu písať STÁLE, ak som mu odpísala o 3-5min mal nervy na mňa ze sa mu nevenujem.... Keď som išla do sprchy mušle asom ho zobrať so sebou a kameru natočiť na mňa... Nemohla som masturbovat... Nútil ma občas do sexu... Sém tam mi strelil jednu facku ktorú odôvodnil tým ze on nevedel co sa to s nim vtedy dialo ako keby to nebol on.... Boli sme spolu každý alebo každý druhý deň... Zakazoval mi nosiť niektore oblečenie podotýkam nie vyzivave bez neho len preto ze sú pekné.... Snažila som sa robiť všetko tak aby bol spokojný a šťastný v našom vzťahu lenže už mi to išlo všetko na nervy povedala som mu nech sa zmení a uvedomí lebo sa rozideme.... Nechcem naňho kydat špinu musím uznať ze bol aj veľmi milý, bol tu pre mňa 24/7, viem ze by ma nikdy neopustil... A ze ma miloval... Ale ja už som nemala nervy na to.. Tak som začala byť nervózna a hádali sme sa každý deň... Mam jeden koníček (reborn babiky)... Nakoľko ešte nemôžme alebo teda už len nemôžem mať živé dieťa brala som to ako koníček.... Mala som na Instagrame založený profil ako veľa mojich známych a iných žien z celého sveta s touto bábiku.... On o nej vedel a aj o tom profile ale nechcela som aby to pozerala lebo sledoval... Zakázala som mu to a on si dal tu námahu vytvoriť si nový profil a votriet sa mi na ten profil s ospravedlnením že on chcel vidieť tie fotky pritom mi ani raz nepovedal nenapísal ci mu ich ukážem pošlem a pod... No a to bola posledná kvapka.... Ja som síce vtedy bola tehotná neplánovane ale spontánne som potratila alebo to bolo skôr len biochemické tehotenstvo... On vtedy prišiel o "brigádu" a mne napísal nový muž s ktorým si perfektne rozumiem spoznávame sa a o navrhol mi už aj vzťah že mu je so mnou dobre mne s nim tiež a ci to neskusime tak som si povedala ze prečo nie... Lenže bývalý mi stále vypisuje ako ma miluje že ma už nikto tak nebude milovať... Ze som jeho láska jediná aj s tým bábätkom.... Ze nás miluje an keď som potratila oboch... A takto mi brnka na city.. Tak poraďte mi co mam robiť.... Alebo co by ste na mojom. Mieste robili vy?

jaskolka
8. apr 2021

Jezismaria, precitaj si to, čo si napísala... A potom ešte raz... Treba to takého človeka v živote? To nebola láska, čo k tebe cítil, ale túžba riadiť ta a manipulovať tebou. Aj to, čo robí teraz je len manipulacia(citové vydieranie). Došla som po to, že sem tam ti strelil facku... Ozaj "strašne ta miloval" dievča, otvor si sampus a bud rada, že si sa rozišla. K rebornom sa nevyjadrujem, ale mne už by tie dôvody vyššie stačili na to, že proste "tudy cesta, nevedie" to ozaj nie je láska, len manipulácia. A co by som robila ja na tvojom mieste? Odpísala by som bývalému, že nech mi dá pokoj, že nemám už záujem a blokla si ho. Koniec, finito

autor
8. apr 2021

@jaskolka ok, ďakujem za názor a odpoveď... Je to už nekonečný príbeh

kikaaa444
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
canany
8. apr 2021

A mna zaujalo, ze napisal dalsi muz. To akoze vazne? Si niekde na pokeci? Ci na akych appkach, ze ti pisu cudzi muzi. Nenamotavaj sa cez pismenka zas na dalsieho. Daj si pauzu od chlapov a venuj sa babikam, ten prvy Ta oblbol, spravi to aj dalsi

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. apr 2021

@canany nie niesom na žiadnej zoznamke... Ani nič podobné... A zo začiatku sme boli len kamaráti...

fiafia
8. apr 2021

Toto je naozaj? A ešte plačeš? Nad rozchodom? Otvoriť šampanské a oslavovať. Toto bol manipulátor a od šťastného vzťah u to malo ďaleko. A tolerancia vo vzťahu mu nič nevravela a ty si sa ako putka vo všetkom prispôsobila? Zablokuj ho všade a buď rada,že patrí minulosti

gazpalm
8. apr 2021

Kks taketo pribehy🙄🙄🙄no je to kok...a ty si dobre urobila ,nezabudni hned skocit do inehu vztahu s takymto blbom