Ako sa vyrovnať s rozchodom?

maja21519
1. jan 2021

Prosím som zrelá žena.po 5 rokov sme sa rozišli s priateľom.a moj život stratil zmysel. Okrem práce nemám niekoho. Nemám komu to povedat. Deti sú dospelé žijú mimo domova. Kamarátky nemám.nemam chut žiť.moj život stratil zmysel. Ako sa s tým vyrovnať. Sedím len plačem ma význam taký život?

stela01
1. jan 2021

@maja21519 snáď žartuješ ? Si si už poplakala a hybaj niečo robiť , športovať citát knihy je toľko veci snáď sa ti život netočí len okolo chlapa ?!

mariejenka
1. jan 2021

Tato chvíľka nebude trvať dlho, ako všetko ... píšeš ze si zrelá zena ( mas na mysli vek) ale ja pod pojmom zrela chápem aj tu psychiku...si uvedom,ze pre chlapa? Alebo samota ti vadi? ...preto budeš riešiť zmysel života? Neblázni. Poplac si. Ja radim vzdy upratať, dom byt..od piky, vsetko vytiahnuť,umyt,potriedit... zbaviť sa co nepoužívam...
Deti máš,mas komu volat,vnucatka su? Mas pre koho byt tu.
Ono partnerská laska,celkovo vztah je dôležité ale nie nevyhnutne pre život!
Drzim ti palce, šťastný nový rok a krok do nového sebavedomejsieho života

raszuz
1. jan 2021

@maja21519 no treba sa vyplakat urcite a najst si novy zmysel zivota. Mozno nejake zvieratko (keby som sa vtedy nemusela odstahovat do podnajmu, tak by som to takto riesila), nieco comu mozete venovat pozornost a lasku. Ja som takto skoncila po 7.5 rocnom vztahu, i ked je pravda, ze som vtedy mala 29 rokov, bezdetna, ale vyse 2 rokov trvalo, kym som sa z toho dostala ...

elizabet173
1. jan 2021

@maja21519 je mi luto, co prezivas. Bolo chybou upnut sa na jedneho cloveka, nemat kamaratky, priatelov, nemat vlastny zivot. Co tvoja rodina? A nepis prosim, ze tvoj zivot stratil zmysel, tak to vidi vela ludi po rozchode. Nie je predsa jedinym na svete a zivot je pekny aj ked niekedy tazky. Viem, ze to teraz vidis cierne, ze pocasie a celkova situacia k tomu prispieva, no mozes zazit este uzasne chvile, prezit krasny zivot. Nie je rozchod len koncom ale aj novym zaciatkom. Snaz sa obnovit stare priatelstva, vztah s rodinou, dnes mas na to supet prilezitost, zazelaj im vsetko dobre v novom roku. Mozno vecer zistis, ze vobec nie si sama. Drz sa

0silvia0
1. jan 2021

@maja21519 urcite zmysel zivota nezavisi na jednom cloveku...

dievcacitajucelist
1. jan 2021

@maja21519 keď som ja prežila rozvod s dedpotom, ktorí ma vyhodil z bytu s dvomi deťmi...prezijes aj ty rozchod.... život je krásny a má kopec farieb...neboj, keď prejde fáza smútku zistíš to aj ty...

jajka71
1. jan 2021

@maja21519 musíš si to v hlave otocit: mam veľké deti, nepotrebujú denne moju pomoc, mam prácu, mam bývanie, mam skúsenosti, zručnosti a skúsenosti. Koľko je takých, ktoré začínajú po rozchode s malými deťmi, bez práce a bez prostriedkov? Ty máš možnosť začať odznova, máš možnosť a príležitosť venovať sa sebe. Stále napriek opatreniam corona si isto spomenieš, alebo nájdeš oblasť, v ktorej vieš naplno využiť svoj potenciál a cítiť sa tak omnoho lepšie. Naozaj je teraz najdôležitejšie otočiť si to v hlave. Nieje to ani o veku ani o kilach. V svojej relatívne krátkej praxi som sa v domove dôchodcov i poradni stretla s mnohými ženami, ktoré banovali, že si nesplnili svoje sny a v ich prípade ich realizácia už nebola reálna, ale ty tu možnosť máš.
Využi naplno svoj potenciál. Dnes začína nový rok. Ideálna príležitosť aj pre teba veci zmeniť. Aby si sa cítila lepšie. Skus sa viac venovať sebe a pritom isto nájdeš oblasť, ktorej sa môžeš naplno venovať dobrovoľnícky a tam možno nájdeš aj priateľov, ktorých si si zatiaľ nenasla 🙂

sasitimi17
1. jan 2021

To je tak, keď si zakladáš šťastie na partnerovi... keďže nemáš ani žiadnu kamarátku, tak ti asi ostáva len vyplakať sa (a čo však aj to treba) a pomaly sa pozviechať, nájsť si nejakú činnosť... ale akú ? To už ty musíš vedieť

elizabet173
1. jan 2021

@maja21519 radila som to v inej teme a napisem to aj tebe, prihlas sa do nemocnice ako dobrovolnik, pochopis, co ma naozaj v zivote zmysel a vyplnis si cas

lenamata
1. jan 2021

Nepíšeš prečo ste sa rozišli?

fino
13. mar 2021

Neboj sa...nájdeš iného...tak ako vždy to bolo..