Ako sa vyhnúť toxickej osobe?

5. jún 2024

Dobrý večer,prosím vás má niekto nejakú radu ako tolerovať toxicku osobu,keď je v rodine,dosť blízka osoba.(Nie manžel to nie je 😀).Táto osoba nevie reagovať na vzniknuté situácie,vždy mi vynada,potom sa ospravedlní a ideme ďalej.Ale dnes som si povedala dosť,prerušila som kontakty.Ale bohužiaľ v rámci rodiny tu osobu budem musieť tolerovať.Prosim máte nejaké triky ako sa od tejto osoby nenechať vyciciavat?Dakujem

jamimo
5. jún 2024

..... Ale bohužiaľ v rámci rodiny tu osobu budem musieť tolerovať....
Nie, nemusíš nikoho tolerovať, ani v rámci rodiny. Ty si svojprávna a je len na tebe s kým sa stretávaš. Napr. môj chlap má krstného= totálny debil, sprosté, primitívne sexuálne narážky a pripomienky 💩🐷🤨😵‍💫
Kedysi, tak 25 rokov spätne som oči v strop prevracala pri spoločnom stretnutí. Dnes? Toho chlapa sme 15 rokov nevideli, nechodíme na rodinné seansy 😄 Je mi úplne jedno, kto si čo myslí, a áno, keď sa svokra pýtala, vysvetlila som jej to krátko a výstižne 😉 O svojom voľnom čase a aktivitách rozhodujem JA a viem ho stráviť prínosnejšie v môj prospech 👆

autor
5. jún 2024

@jamimo toto je v rámci rodiny veľmi blízka osoba.V rámci rodinných osláv atd nemá nič na mňa...mimo áno.

svetlonos
6. jún 2024

Pozri si vydea na túto tému na youtube. Je tam dosť dobrých rád ako sa s nimi baviť.

personality
6. jún 2024

A kto to teda je, ak to nie je tajné?

alexnina777
6. jún 2024

Výborná odborníčka na toxické vzťahy je na IG táto pani Dobry_kouc , je tam vela rozhovorov, podcastov a informácii presne k téme ktorú potrebuješ..