Ako sa správne rozhodnúť vo vzťahu? Už nevladzem ísť ďalej

lauraa1994
19. aug 2020

Dobrý deň . Nebudem to rozpisovať do detailov a zhrniem to . S partnerom sme spolu 7 rokov , máme 2 synov . Od začiatku vzťahu som ho neľúbila , no páčil sa mi . Počas nášho vzťahu som 2 krát utiekla aj s deťmi ( žiadna komunikácia , rešpekt , láska , ) Posledné 4 roky má to strašne ubíja a som veľmi nešťastná . Naposledy som utiekla pred rokom . Spoznala som muža , do ktorého som sa zaľúbila a on tiež ( aspoň to tvrdí) pod nátlakom som sa musela vrátiť späť k bývalému , snažila som sa zachrániť tento vzťah , dat tomu ešte šancu , ale proste to nejde . Nech sa snažím ako chcem , strašne ma tento vzťah ubíja, cítim vnútornú triašku už asi 2 mesiace , trpnú mi pery , ruky , som z toho v depresii . Vzťah s tým mužom , ktorého som spoznala trvá už skoro 1 rok . Neviem , čo mám robiť ako sa rozhodnúť . Nemám už sil nato , aby som znova a znova utekala . Moj partner ( otec deti ) tvrdí , že to už vzdal a tento krát namna nebude tlačiť a nechá má ísť . Ja už ale nikomu a ničomu neverím . Vopred veľmi pekne ďakujem . Krásny deň

daja025
19. aug 2020

@lauraa1994 ahoj, neber to v zlom ale sama si napísala v akom stave si vo vzťahu s otcom tvojich detí tak prečo váhaš ten vzťah ukončiť? 🤔

dskjhfdlkdjhl
19. aug 2020

@lauraa1994 Ukonci jeden vztah, uprac si v hlave, zivote a az potom zacni s niekym novym.

jaskolka
19. aug 2020

1. uz bezpredmetné, ale hlavne od začiatku si ho nelubila, načo si teda šla do vzťahu?
2.aj keď je aj to je už bezpredmetné, načo ste si robili aj druhé dieta, keď si ho nelubila a videla, si, že sú problémy?
3.ked si už odišla, na čo si sa vrátila? Pod nátlakom? Reťazou ta asi neťahal, tak neviem...
4.si vo vzťahu nešťastná, tak nerozumiem otázke, čo máš robiť. Keď nemáš síl znova a znova utekať, odid a predsa sa nevracaj, čo k tomu ešte potrebuješ dodať?
5.ked odídes, skus sa zamerať na seba a deti, fungovať bez chlapa ako takého,nehrnút sa hneď do nového vzťahu

bosorka2302
19. aug 2020

@jaskolka su proste typy nerozhodnych zien...poznam par takych v mojom okoli, a to ti meni nazory 5x za hodinu....takze mna uz neprekvapuje nic , osobne poznam tri manzelstva kde sa nelubili len chceli mat niekoho a nikto iny o nich nazakopol tak si pozakladali tak rozumovo rodiny a su nestastni ako zakladatelka a presne aj taki nerozhodni....

maciatkolulu
19. aug 2020

@bosorka2302 niekoho neľúbi, ale vezmem si ho, pl, urobím so dieťa, ôk, urobím si druhé, ôk???? 🙏Odídem, nájdem si frisko druhého, odídem od neho pod nátlakom??? Pardon toto nie je nerozhodnosť, to je buď úplná hlúposť, alebo vychcanost.ci deti, tie musia vyrastať v harmonickom prostredí..

bosorka2302
19. aug 2020

@maciatkolulu no skor egoizmus ze idem si za svojim aj cez mrtvoly ozaj neviem. ALe realne poznam taketo pripady a su tiez takto nestastne..Maju bokovky, potom nevedia ci ist s novou znamostou, boja sa ze to nevyjde, tak sa vratia k manzelke, manzelovi a dookola roky. Tajne zivoty a pod.. Preto ma to neprekvapuje. Kazdopadne to ok nie je ale deje sa to

ajana
19. aug 2020

Len dve otázočky...:máš istotu, že po kratšom alebo dlhšom čase nebudeš chcieť utekať aj od tohto druhého?
A druhá: Len ho nelubiš ako aj na začiatku, alebo ti blíži nejako? Podvádza aj on teba?Alebo on o Teba bojuje a Ty to možno vnímaš ako nátlak?
To sú veľmi háklivé a zložité veci aj kvôli deťom...To nie je len tak ako s batohom cez hory.
Niekedy kríza prejde po pár rokoch a ľudia sú šťastní, že to nezabalili...Odpovedz mi prosím ...

lauraa1994
autor
19. aug 2020

@ajana istotu nemám , ale viem , že ho ľúbim a cíti
pri ňom to , čo som už roky necítila. Som ešte mladá( 25 ) .fizicky má netýra, stalo sa to len raz . Týra má ale psychicky , je to zlý človek bez súcitu a pochopenia . No keď bojovať znamená to , že sa mi na ulici pred všetkými vyhrážal , že ma zabije a nie len raz tak neviem .Tato kríza trvá už 4 roky .

lauraa1994
autor
19. aug 2020

@bosorka2302 egoizmus ? Roky uprednostňujem tých druhých , len aby oni boli šťastní a na seba neberiem ohľad . Vyústilo to do toho bodu , že som v depresii , mávam triašky , neustále unavená . Minule som natom bola tak zle , že som zjedla 9 tabletiek panadolu naraz . Nikomu o svojom trápení nehovorím , nesťažujem sa a všetko to dusim v sebe . Samozrejme mám aj výčitky svedomia kvôli tomu , že ho taký dlhy čas podvádzam , no neviem ako nájsť východisko

ajana
19. aug 2020

A deti pri tom druhom partnerovi sa budú ako cítiť a teraz? A môžeš len tak odísť s nimi čo otcovstvo? Aký máš vzťah ste manželia?

ckatka
19. aug 2020

@lauraa1994
Hod si mincou.
Ale nie preto aby ti minca rozhodla.
Preto, že správna je ta možnosť, ktorá dúfaš že padne, kým je minca vo vzduchu.

bosorka2302
19. aug 2020

@lauraa1994 tak ja uz neviem preco si si brala niekoho bez lasky. Ja som pisala o tych paroch co poznam. Ved ked ti je tak zle ze ta nici a tyra tak by nemal byt problem s tym seknut najma ak mas podporu u ineho

lauraa1994
autor
19. aug 2020

@ajana nemám v pláne s ním bývať ani ho ukazovať deťom .On ale túži potom , aby sme spolu mali dieťa . Odísť môžem , len sa obávam znova toho , že ma bude prenasledovať a strpčovať život . Manželia niesme

lauraa1994
autor
19. aug 2020

@bosorka2302 bola som tak mladá , hlúpa . On zrelý muž o 14 rokov starší , zodpovedný , so zmyslom pre humor . Začať vzťah s ním , bola jedna z mojich najväčších chýb , no stalo sa.

bosorka2302
19. aug 2020

@lauraa1994 no vzdy to mozes napravit, len najprv by som sla formou psychoterapie lebo aby si si potom nevybrala velmi pdoobneho muza zas typovo

ajana
19. aug 2020

UFF, takže chceš bývať sama s deťmi, všetko okolo si financovať a sem tam si vyjsť za tým príjemným chlapíkom, ktorý chce mať s tebou dieťa..a ktovie ako to dopadne.A tie dve deti budú zatiaľ s kým? asi nemajú ešte veľa rokov či? Len chcem zistiť akú máš predstavu o tom šťastnejšom živote, ktorý chceš začať.

karpina
19. aug 2020

@lauraa1994 Si mladá baba, môžeš začať odznova. S dvomi deťmi to nebude jednoduché, ale zvládli to aj iné. Hlavne dbaj na výber partnera, tvoje deti potrebujú dobré zázemie. Veľa síl..

maciatkolulu
19. aug 2020

@lauraa1994 koľko majú deti rokov

ajana
19. aug 2020

Prečo nechceš aby sa ten nový stretol s deťmi?Keď píšeš, že deťom ho nechceš ukazovať?

lauraa1994
autor
19. aug 2020

@maciatkolulu 6 a 4 , obe deti chodia do materskej škôlky , starší syn od septembra do prvého ročníka . Bývame v zahraničí , niesme na SK

ajana
19. aug 2020

A máš zabezpečené živobytie, keď to chceš ťahať sama?

kristina0909
19. aug 2020

@lauraa1994 nemohla by si ísť bývať zatiaľ k nejakej rodine kde nebudeš sama kde sa budeš cítiť bezpecnejšie? To , že ťa psychicky týra je veľmi podstatná vec. Čím s ním budeš dlhšie tým viac sa budeš len trápiť. Premárniš svoju mladosť. A k druhému vzťahu dosť si sa sklamala pri prvom partnerovi a preto by som bola opatrná na tvojom mieste. Nepúšťaj sa do vzťahu bezhlavo a na ďalšie dieťa je veru ešte čas po ročnej známosti. Taktiež jedna vec je túžba lebo sa ti chlap páči a druhá vec je rodina spoločné naživanie atď. Zatiaľ teda nevieš či by vám to fungovalo aj v bežnom živote teraz máte skôr milenecky než partnerský vzťah

ajana
19. aug 2020

Lebo ak vieš zabezpečiť deťom pohodu, lásku,istotu jedla a bývania...asi sa prikloním k tým mamičkám, čo radili nehrnúť sa do ďalšieho vzťahu, inak by som najprv toto si zohnala a potom práskla do bot...je to možno príliš racionálne uvažovanie, ale s deťmi sa inak nepohneš len z dažďa pod odkvap.

lauraa1994
autor
19. aug 2020

@ajana pretože nechcem , aby v tom deti mali zmätok a cítili sa neisto . Mienim sa s ním vídať len vtedy , keď budú deti v škole .Tu , kde žijeme , štát pomáha a nebudeme bez príjmu . Otec deti zarába ako manager veľmi dobre , lenže peniaze niesu všetko . Ja čakám od života len aby som bola s deťmi šťastná , bez stresu , hádok . Deti to začínajú tiež vnímať a starší syn je z toho často nervózny .

maciatkolulu
19. aug 2020

@lauraa1994 deti to začínajú vnímať? To keď si 2x už odišla si išla kam, čo si deti mysleli, že čo? Sú na prázdninách? Máš stabilnú prácu?

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuliatko84
19. aug 2020

,,Od zaciatku vztahu som ho nelubila,,🤮OMG

katkati
19. aug 2020

@lauraa1994 Odiď od manžela, ak nie si spokojná a ubližuje ti,to je jedno, či fyzicky alebo psychicky. Ale neupinaj sa na nového priateľa. Ber ho ako kamoša a potom uvidíš.

daisylucky
19. aug 2020

Podľa mňa sa najskôr vylieč, podľa toho, čo píšeš máš dáku depresiu a uzkost, aj preto sa nevieš rozhodnúť, navštív minimálne psychológa, chodievaj na psychoterapiu, možno budeš potrebovať aj antidepresiva.

lintu
19. aug 2020

Mas 25. So sucasnym partnerom to zjavne uz neraz nezvladas. Ostat s nim teda asi nie je riesenim. Ak sa bojis, ze ti bude po rozchode ublizovat, stat ti nevie poskytnut nejaku pomoc? Potrebujes sa osamostatnit. Prist na normalne myslienky. Je mozne ze nateraz sa aj na svoj novy vztah divas skreslene. Pomaly s nim. Hlavne ziadne dalsie babo, kym sa ti situacia neupokoji.