Ako sa odpútať od partnera?

nelka421
20. aug 2022

Ahojte, píšem sem lebo už neviem ako z toho bludného kruhu von.
Mala som priateľa, s ktorým sme boli spolu 2 roky. Neustále ma ponižoval, robil mi naschvály, tešil sa z toho keď som ja bola smutná, chodil za dievčatami niekoľkokrát ma skoro podviedol, neskutočne mi zhodil aj to maličké ego čo som mala pretože som stále počúvala ako stojím za ho*no...
Že som neschopná, že by som mala viac jesť lebo som chudá ( vedel, že s tým mám problémy, že sa mi ťažko dá pribrať.)
Aj kamaratky som obmedzila kvoli nemu lebo keď som snimi išla von hned mi vynadal do kuriev.
Je mi jasné, že kto to číta tak sa chytá za hlavu, že prečo som s takým človekom vôbec bola... No boli aj pekné chvíle ale v poslednom čase bolo viac a viac tých zlých, záujem som citila iba z mojej strany. A raz keď ma zase vymenil za fľašku a kamošov a potom mi vynadal vlastne len z toho dôvodu, že bol opitý a že si niečo zmyslel som sa rozhodla to skončiť.
Chcela by som od Vás radu ako sa postaviť na nohy? Ako ho odstrihnúť zo života? Aj keď si ho zablokujem v hlave mi stále vyskakujú myšlienky na neho, nerozumiem tomu keď mi toľkokrát ublížil...
Nechcem sa trápiť, pretože viem, že jemu to bude jedno a pôjde za prvou sukňou, ktorú uvidí... Ja ale niesom ten typ, že dokážem v sekunde zabudnúť, zožiera ma to a hlavne pocit, ze neviem ako ďalej. Nechcem mu zase naletieť a odpustiť mu, potrebujem to v sebe nadobro ukončiť.
Ďakujem za každú radu a prajem pekný deň.

elizabet173
20. aug 2022

@nelka421 myslím, že potrebuješ odbornú pomoc, toto sama asi nezvládneš. Zablokuj ho všade, kde môžeš, nechoď na miesta, kde chodí on a s tým odborníkom nečakaj, lebo sa zbytočne trápiš

bosorka2302
20. aug 2022

chce to len cas, pomoze si denne naplanovat kopec aktivit aby si na neho nemyslela, dokladne vyupratovat byt, vymalovat, ist na tury s kamaratkami alebo aj sama, na vylety. Teraz je leto, tak tych aktivit je kopec.Nesledovat ho, nevyhladavat ....

nelka421
autor
20. aug 2022

@bosorka2302 áno snažím sa stále niečo robiť, najhoršie sú večery keď ostanem sama v posteli a hlava si robí čo chce...

0silvia0
20. aug 2022

@nelka421 uzavri to v sebe tak, ze dotycny ti ukazal, ako sa muz k zene spravat nema. Maj sa viac rada, pestuj sebauctu k sebe samej. Hyckaj sa, mysli na seba pozitivne. Ak by si mala seba rada, taketo spravanie nikomu nedovolis.
Obnov stare priatelstva, chod s kamoskou von, hoci aj sama do kina atd.

nelka421
autor
20. aug 2022

@0silvia0 áno aj toto je určite veľký problém, že ja sa moc rada nemám vždy som pozerala skôr na druhých ako na seba, nech je druhým dobre aj na úkor môjho šťastia.

katkine_terapie
20. aug 2022

@nelka421 vyhľadaj odborníka, môžeš mať bloky/traumy, ktoré vznikli už v detstve a treba ich poriešiť, pracovať s tým. Už len v tejto vete "áno aj toto je určite veľký problém, že ja sa moc rada nemám vždy som pozerala skôr na druhých ako na seba, nech je druhým dobre aj na úkor môjho šťastia." je niečo, čo nie je úplne dobré. Nečakaj, kým spadneš opäť do nevhodného vzťahu, začni to riešiť. Je veľa techník a spôsobov, ako s tým pracovať 🙂

sonula
20. aug 2022

Urob si zoznam s nazvom preco uz nie. Napis vsetky dovody preco s nim nebyt a co ti urobil. Pripominaj si ho. To pripominanie je len spomienkovy optimizmus

mandzula
20. aug 2022

Podla toho, co pises, tvoj hlavny problem si ty sama. A prave preto si ta nasiel chlap, ktory s tebou mohol zametat. Aby si sa vyvarovala dalsiemu takemuto hnupovi, popracuj na sebe - najlepsie so psychologom. Zrejme si nevyrastala vo velmi harmonickej rodine a toto su nasledky.

emo84
20. aug 2022

@nelka421 Buď rada ,že si to ukončila .Toto nebol ten správny chlap pre teba do života . Klin sa klinom vybíja choď na zoznamky .Začni chodiť do spoločnosti venuj sa sama sebe nájdi v sebe talent rozšír si záujmy a láska a šťastie si ťa sama nájde .

nelka421
autor
20. aug 2022

Ďakujem Vám všetkým za rady, vyskúšam toho psychológa to bude asi najlepšie riešenie.

panelacikova
20. aug 2022

@nelka421 niekedy fakt pomôže poriadne sa vyrevať. ale nie vždy to "ide"... prípadne ak máš nejakú partiu, známych, s ktorými by si trávila viac času, aj to by mohlo pomôcť. ak nemáš podobné možnosti, tak naozaj odborná pomoc bude na mieste.

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
20. aug 2022

@nelka421 debil si ta nasiel preto, ze si bola rada, ze aspon niekto ta chcel. Su to nenasytenia v citovej oblasti, mozno rodicia ti neprejavovali lasku. Tak ked ti niekto prejavil akukolvek trosicku naklonnosti, uz si sa citila milovana. Ale milovana si aj tak nebola. Cize ak citis, ze sama to nedas, tak terapia. Lepsie ako este 5x v dalsich vztahoch robit niekomu fackovacieho panaka na dvihanie si ega.

nelka421
autor
20. aug 2022

@0silvia0 Ty si to vystihla úplne najlepšie, veru málo lásky od otca no prakticky pre neho neexistujem takže problémy budú asi plynúť odtiaľ... Avšak nevedela som, že sa to môže prenášať aj takto do vzťahov, toho psychológa určite navštívim.

0silvia0
20. aug 2022

@nelka421 drzim ti velmi palce. Hlavne aby si si zbytocne nepokazila zivot dalsimi citovymi zraneniami od muzov. Zvladnes to❤️

nelka421
autor
20. aug 2022

@0silvia0 ďakujem veľmi pekne ♥️

0silvia0
20. aug 2022

@nelka421 ak by si zatial v niecom potrebovala poradit, kym sa dostanes na terapiu, pokojne napis do spravy, aspon ta vypocujem. Niekedy pomoze aj to.

jania023
20. aug 2022

@nelka421 myslim ze este niesi celkomstotoznena s rym te to ukoncis. Az si budes na 100% ista ze to chces ukoncit pojde to same
Len si stale spomen ked ti bude smutno ze je to najlepsie co pre seba mozes urobit.
Je stale lepsie ked ukoncis vztah ty ako keby ho ukoncil on. Mozno egoisticke ale ore teba vyhoda lebo je to tvohe rozhodnutie ktore si chcela a nie jeho a ty sa s rym musis zmierit
Nehovoriac o tom ze len stracas cas s clovekom o ktorom uz teraz vies ze to nieje to co by si chcela