Ako sa odľúbiť?

13. dec 2023

Ahoj kočky, už neviem co ďalej. Som az po usi zaľúbená do chlapa s ktorym to absolutnr nema perspektívu, neočakávam vztah. On je vsak aj moj veľmi dobry kamoš. Ja viem ze ideálne by bolo prerušiť kontakt a pomaly zabudnúť ale keď to spravim pridem o najblizsiu osobu akú mam. Chcem s nim byt v kontakte aspoň platonicky ale zároveň ma to strasne trápi, že sa s nim nemôžem zblížiť aj fyzicky. Ako sa od ľúbiť

slovakboy
13. dec 2023

Prečo to nemá perspektívu?

autor
13. dec 2023

@slovakboy lebo je zadany

slovakboy
13. dec 2023

Oh to je smutné. Skús premeniť svoju lásku k nemu na platonickú. Miluj ho ale bez požiadania o jeho lásku. Dá sa to ale hlavne na začiatku je to ťažké. Potom už to uz ide.
On ťa nemôže milovať ale ty môžeš. Neskôr ťa laska sama a bez vacsej bolesti sama vyprchá no nezmizne. Budeš ho milovať iným miernym spôsobom. A nebudeš nikoho pri tom podvádzať. Ani svojho budúceho muža.

autor
13. dec 2023

@slovakboy ďakujem, pekná odpoved 🙂 som si toho vedomá snažím sa o to, ale niekedy je to strašne strašne ťažké
Bojim sa ze uz nikdy nestretmem nikoho takého ze vzdy bud porovnávať a ostanem sama

slovakboy
13. dec 2023

Nebudeš porovnávať a stretneš lepšieho. Možno na začiatku áno budeš porovnávať a žiaden nebude taký super. Ale práve ťa platonická laska ťa oslobodí a budeš môcť milovať aj nového človeka a súčasne aj tohoto. Len inak. Nesexualne no predsa ako muža.

manco27
14. dec 2023

Tak mozno ma zaujem aj on o teba zblížiť sa fyzicky len asi nevie co si moze k tebe dovoliť musis mu to dat trochu na javo si myslim

autor
14. dec 2023

@manco27 ja viem ze ma ale proste to nejde

autor
14. dec 2023

@slovakboy no pan boh pomáhaj

monikkatt
14. dec 2023

Ja si myslim ze by si si mala dopriat cas. Aj ked pises ze o neho nechces prist lebo je to najblizsia osoba tak by si to mala urobit. Ja by som odisla niekam prec, mozno pracovat do zahranicia, zmenila prostredie, zoznamila sa s inymi ludmi.. proste prisla na ine myslienky. A potom uvidis. Zide z oci zide z mysle a funguje to.
A mozno si aj on uvedomi co pre neho znamenas a zisti ze ta nechce stratit. Drzim palce 🍀

kluska
14. dec 2023

On je co vztahu spokojniy? Klape im to? Maju deti?

kluska
14. dec 2023

@slovakboy tiez nie velmi dobre, Lebo tam to Bude vzdy, vzdy raz za CAS pride na nu chvilka, zeby chcela tu platonicku lasku povysit na nieco viac. AJ ked si najde niekoho ineho, nikto neni dokonaly a tiez Bude mat nejake chyby, ktore ta platonicka laska nebude mat. Raz Bude s tym ok a potom pravidelne Bude city rovnako silne pocity ako teraz, akokeby ten CAS neprisiel vobec. Autorka on to ma ako? Opatuje tvoje city?

autor
14. dec 2023

@kluska opatuje, v manzelstve to neklape vôbec. su spolu kvôli deťom, nie len z pohľadu jeho ale aj z pohľadu jeho manželky

kluska
14. dec 2023

Ked su tam deti, je to velmi zle. Ked je nestastny, on musi z toho vztahu odist a potom byt s tebou. Je to na nom, kedze on ma zavazky. Otec moze byt stale, pokial budu Obaja rozumni a nebudu ublizovat svojim detom. Ty zase budes sa musiet pripravit na to, ze jeho deti Tu budu stale, ze ho budu potrebovat osobne a finance. Ty musis Len cakat jak SA on rozhodne, Lebo inak budes ta, ktora rozbila rodinu a budes mat na svedomi jeho deti. Apropo ake su velke? Ked sa rozhodne zostat s rodinou alebo sa nebude vediet rozhodnut, tak by som odisla niekde prec aby tam nebolo to, ze on ma vyhlada. Ale teda nikdy to neodide, su osobu ktore sa s tym vysporiadaju tak, ze Tu druhu osobu znenavidia, niektori zase trpia. V tomato pripade poradim si stale opakovat, ze som stastna, ze buduci partner je super a podobne, tiez deti pomahaju zostat vo vztahu, ze si uvedomis, ze je dobre pracoval na vztahu kvoli detom.

katkajaromer
14. dec 2023

Můj teď už manžel byl taky zadaný, 17 let v manželství, dvě děti, vztah nefungující a to jsem tenkrát věděla jen zlomek, no a z našeho kamarádství se stala láska. Rozvedl se a už jsme rok a půl manželé. Třeba máš taky šanci. 😊

autor
14. dec 2023

@katkajaromer to asi nechcem počuť a zbytocne si nahovárať ze mam sancu. 😒

autor
14. dec 2023

@katkajaromer ale veľmi pekne dakujem za odpoveď 🙂

autor
14. dec 2023

@kluska v živote som. Mu nepovedla nech opusti rodinu kvôli mne to by som si nedovolila, otave naopak nabad. Ho ist do poradne 🤦🏼‍♀️ povedal zr nechce.
Bolo by suoer kebyze dokazem na neho zanevriet, ale zatiaľ to nedokážem. 😒

kluska
14. dec 2023

On co vlastne chce? Povedal? Na vztahu ale musia pracovat Obaja, teda on a jeho Zena musia chciet ten vztah zachranit. Jeho zene to takto vyhovuje? Ma AJ ona niekoho vo vyhlade? Deti su Este male?

autor
14. dec 2023

@kluska podla mna nevie co chce. Chce byt stastny co vie ze s manželkou to nejde a chce byt s deťmi. Na manželku sa ho vôbec nepytam... Viem len to ze je s nim kvôli deťom, inak by nebola 🤷‍♀️ deti su vsetky v školskom veku.

kluska
14. dec 2023

Ved otec zostane uz navzdy, moze s nimi mat pekny vztah AJ nadalej,Len to chce normalne vztahy medzi dospelymi AJ po rozvode. Niekedy je dobre ist AJ od seba, Lebo deti vsetko vycitia. No ale Ty nebudes mat na ruzach ustlane, deti budu najdolezitejsie a penazi tiez nebude Vela. Ale tak ci tak, rozhodnut sa musi on, ze co s tym spravi. Takze si jeho butlava vrba? Povedz mu, ze ta to nici a ze musis prerusit z toho dovodu kontakt a potom uvidis co spravi. Alebo nech to zostane tak ako je, on sa ti Bude zalovat, ze jaky je nestastny a ty ho budes lutovat a sa trapit. Skor ci neskor podla mna tie hranice AJ tak niekto z vas prekroci.

anna777115
15. dec 2023

Keby, chlaby viac komunikovali a riešili svoje problémy so svojimi partnerkami a nie s kadejakými kamoškami, tak tie vzťahy by mohli vyzerať, úplne inak. Keď sa do vzťahu zapletie tretia osoba, tak to nerobí dobrotu, na žiadnej strane. Autorka, keď má dotyčný nejaký partnerský problém, nech ho rieši s človekom ktorý je na to určený a má k tomu adekvátne vzdelanie a nie s tebou.Ty, sa rýchlo "odľúb"a nájdi si priateľa slobodného a vhodného pre teba a nie otca a manžela druhej ženy. Ty, nie si od toho aby si usudzovala z toho čo ti on natára, ako sa veci v skutočnosti majú a ako to u nich reálne vyzerá. Lebo takých ľudových rozpravkárov, ako je ten chlap, behá po svete kvantum.

autor
15. dec 2023

@anna777115 chápem co chceš povedať ale ja neriesimnziadnr ichbpribkemy a urcite mi o nich ani nehovorí. Viem o tom iba čosi a ak si citala vsrtky moje prispevky tak ja som ho posiela do por

autor
15. dec 2023

@anna777115 do poradne. Mne jebuoobe uasne ze to perspektívu nemá preto to chcem ukoncit, ale je mi ťažko
A nemyslom si ze je vhidne kazdehonchlapa hadzat do jedného vreca spolu s inymi rozprqvkarmi najmä keď o ňom nič nevieš

anna777115
15. dec 2023

Ja, ťa chápem, že si do toho citovo spadla a je to pre teba nateraz ťažké, ale ver mi, že v budúcnosti budeš na seba hrdá, že si to dokázala a žiješ s čistým štítom. Určite, nie je žiadne terno chlap so záväzkami, nakoľko ty si slobodná a máš na "viac", .

chrumka333
15. dec 2023

Neviem teda koľko máš rokov ale netreba strácať čas. Pretože teraz nevidíš potencionálnu lásku, vidíš len jeho.Povedala by som mu čo cítis a na základe toho aj prerušila kontakt. Buď sa od neho úplne oslobodis,alebo bude chcieť byť s tebou a rozvedie sa.

autor
15. dec 2023

@chrumka333 samozrejme ze som mi to už povedala aj som prerusila kontakt ale vzdy to dame dako dokopy raz z jeho strany teraz uznacam ze z mojej, lebo som mala ťažšie obdobie co sa iných veci tykalo a potrebovala som niekoho kto by pri mne stal. Ja viem ze som blbá ale tak niekedy zena potrebuje niekoho o koho sa moze oprieť

domkakvet
15. dec 2023

Zabudni na neho, je zenaty a ma deti, prerusit kontakt.

autor
16. dec 2023

@domkakvet 🤦🏼‍♀️ ale tak otazka neznela. Nepytala som sa ci ale ako

anna777115
16. dec 2023

Jednoducho si ho všade zablokuj, neodpovedaj na kontakty od neho. "Odlubenie", príde časom, najlepšie pre teba by bolo nejaký nový vzťah, aby si sa mohla o niekoho emočne oprieť, lebo u teba je dosť citeľná nejaká emočná labylita, vďaka ktorej zostavaš v kontakte s nesprávnym človekom, ktorý ti v živote nič nemôže ponúknuť, len ťa oberá o šancu takého človeka stretnúť a spoznať o ktorého by si sa mohla v živote oprieť a kde by boli tvoje city opätované. Ak, nedokážeš prerušiť kontakt, tak mu oznám, že nech ťa kontaktujte, keď bude mať vyriešené svoje manželstvo.

domkakvet
16. dec 2023

Aj to som napisala, ze mas prerusit kontakt a ze je zenaty, to znamena vypustit z hlavy, venovat sa inym myslienkam.