Ako sa nebáť hovoriť s partnerom o pre mňa náročných témach?

21. júl 2023

S partnerom sme spolu par mesiacov, citim, ze ho lubim a myslim si, ze on nevie ako vela pre mna znamena.ja mam tak nejak problem vyjadrovat naklonnost, ale chystam sa mu povedat, ze mi na nom zalezi...

Riesili sme minule spolocne byvanie a uplne som mala strach rozpravat, zakoktavala som sa, bolo pre mna tazke sa vyjadrovat, ako by som sa bala, ze ho stratim...pritom sam s tym prisiel...neda sa nam velmi randit, tak by sme boli aspon viac spolu...aj ked aj randit treba, budeme si musiet ten cas nejako upratat a chodievat viac von...

Mate nejaky typ ako hovorit o svojich pocitoch lahsie? Ako sa nebat? Mozno su to aj nasledky byvalych skusenosti....

vanilkovazmrzka
21. júl 2023

Chce to iba cvik 🙂

riesska123
21. júl 2023

pred kamarátkou alebo rodinou vieš o svojej budúcnosti a pocitoch rozprávať bez koktania a strachu? alebo len pred ním sa “bojis”?

anketkarka
22. júl 2023

Keď sú to následky bývalých vzťahov, tak si len uvedomiť čoho sa bojiš. Každý vzťah je iný. Je to minulosť, teraz ste tu vy dvaja a keď k sebe patríte, tak proste musíš k nemu byť uprimná a riešiť ťažke témy, lebo inak ubližiš sebe alebo aj vzťahu do budúcnosti. Láska všetko prekoná.

aiana24
22. júl 2023

A on ta pocuva, respektuje, ked sa bavite o vaznych veciach? Verim ze hej ked idete spolu byvat. 🙂 skus si pomoct takymi vetickami ako nastavit komunikacnu situaciu, napr.:

"Tazko sa mi o tom rozprava, lebo som mala neprijemne skusenosti, ale chcela by som ti povedat, ze..."

"Casto o niecom rozmyslam ale este som ti to nevravela...."

"Myslim ze by bolo dobre keby sme si povedali o ... nie je to pre mna jednoduche ..."

maranta_leuconeura
22. júl 2023

Sem si to dokazala napisat, tak sa dohodnite, ze je pre teba tazke niekedy sa vyjadrit slovne a ze mu to napises ;)

gabika0825
22. júl 2023

Asi si zrejme introvertný typ, ktorý má rad svoj pokoj a si na ten pokoj zvyknutá. Preľakla si sa možno len preto, lebo nevieš či to naozaj chceš a prekvapilo tá to možno aj. Normálna vec, proste iba nevieš ako na to reagovať, ak to bolo z ničoho nič že to navrhol, ja by som v takej situácii asi reagovala rovnalo keby niekto prišiel po pár mesiacoch a hneď chce spoločne bývanie, navyše, ak si nie som ista či to chcem ja na 100%. A myslím si to, že to je asi tvoj prípad, zrejme to ešte tak necitis a kvôli tvojej introvertnejšej povahe sa mu to bojíš možno aj naznačiť. Nechces ísť do konfliktu. Ale uvedom si, ze ak má náhodou partner manipulantnejsiu povahu, tak to využije a ty si nikdy svoj názor nepovieš. Bodaj by to tak nebolo, ale dnešné vztahy sú fakt smutne. Veľa šťastia

maranta_leuconeura
22. júl 2023

@gabika0825 dnesne vztahy su ovela kvalitnejsie ako tie kedysi. Ovela vacsie povedomie o psychickom zdravi, ludia sa uz nehanbia ist do poradni a ano, nehanbia sa ani rozvadzat, ak im vztah nevyhovuje alebo jednoducho nezit vo vztahu, ktory ich nenaplna. Vacsina vztahov kedysi drzala len z financnych pricin a zo strachu pred hanbou v spolocnosti.

gabika0825
22. júl 2023

@maranta_leuconeura Tak to neviem kde žiješ. Stačí si prečítať niekoľko príspevkov tu na MK a vidíš

maranta_leuconeura
22. júl 2023

@gabika0825 sem na MK pisu len ti co este ziju v tych vzorcoch z minulosti, ze spolu nekomunikuju a trpia vo vztahu, lebo ,,co ked si nenajdu ineho" a ,,kvoli detom" a ,,v dobrom aj v zlom". Ostatni si riesia probleny medzi sebou alebo s odbornikmi, na to na MK vypisovat nepotrebujes

alison11
22. júl 2023

Ja som bola takát iež tak veľmi som bola zamilovaná,že mi búšilo srdce až v hrdle a koktala som alebo nevedela normálne hovoriť,tak sme si písali na papier dali si otázky a odpovedali si doma na ne a vymenili si 🙂 potom touž išlo ľahšie keď som si prečítala jeho odpovede a viac ho spoznala 🙂.