Ako sa naučiť vidieť ľudí takých akí sú?

25. máj 2024

Ako sa naučiť vidieť ľudí takých akí sú a nezvaľovať chyby len na seba a nesnažiť sa každý vzťah zachrániť

Ahojte.

Ako sa naučiť vidieť ľudí takých akí sú, aby som neospravedlnovala stále ich chyby? Mám tendenciu všetko zvaliť na seba a stále sa snažím vzťah zahraňovať.

autor
25. máj 2024

Stále mám tendenciu ospravedlňovať každého chovanie, aj keď je nesprávne voči mne. Akoby som nechcela vidieť že ľudia sú zlí a žijem v nejakej bubline alebo neviem.

zmrzlinka2021
25. máj 2024

Prestať byť závislá na uznaní iných a oceniť sa.

zmrzlinka2021
25. máj 2024

Skús podcast mozgová atletika

bloger
25. máj 2024

Čím viac má človek láskavé srdce, tým viac bolesti mu život naloží.

autor
25. máj 2024

@zmrzlinka2021 no len ako nato 😀

autor
25. máj 2024

@bloger popravde aj ja mam z toho taky pocit a to nemyslím teraz seba, ale ľudí naokolo čo sú naozaj dobrí 🙂

judar
25. máj 2024

Jednoducho ak su k tebe dobri bud aj ty ku nim a ak su k tebe svine bud aj ty na nich 2x taka svina.....ale to najpodstatnejsie je starat sa o svoje a nie o druhych co kto kde skym kedy ako kde kym sa ta to netyka a ked tyka a ked je problem ze si nieco spackala priznaj si to, a ked nie tak kasli nato

autor
25. máj 2024

@judar keby mi potom nebolo ľúto ze som na nich hnusná.. neviem, mne to proste nedá byť hnusná na niekoho... ja dokonca aj neviem znenavidiet človeka mam taky pocit, vždy každému odpustím..

bloger
25. máj 2024

Ty tiež patríš k tým dobrým ľudom autorka. Snažíš sa aj v druhých vidieť dobro. Pomôcť im aby ho v sebe objavili. A to je nesmierne vzácne a dôležité.

reanda
25. máj 2024

tak pozeraj aj na seba na taku, aka si.. si zla? ked zvalujes na seba vsetky chyby? preco ospravedlnovat vsetkych okrem seba? co si ty nejaka vynimka? 🙂
inak ludia, taki, aki su, su vsetci dobri.. takze kludne tak na nich mozes pozerat.. ak sa chovaju zle a robia chyby, tak len preto, ze su pomyleni.. nemusis byt teda na nich za to hnusna.. staci sucit a pochopenie.. ale nie preberanie ich chyb na seba.. to aj tak nic neriesi

autor
26. máj 2024

@reanda ale celkovo ak má niekto obviní z niečoho co som napríklad nespravila, tak mam potrebu sa stále obranovat.. a stále, stále.. neviem proste si povedať svoje a odist bez toho aby človek vedel ako to naozaj je. Celkovo to mam nejak pomýlené...

reanda
26. máj 2024

prva vec je, uvedomit si, ze mam problem.. to uz mas za sebou.. druha vec je, napravit ho, lepsie povedane vzdat sa ho.. s tym treba zacat.. vies, ze ak ta niekto nepravom obvini, mas potrebu sa obranovat.. vies, ze to nie je dobre.. no tak to prestan robit! .. co ine by si si predstavovala ako riesenie? ze ta ludia prestanu nepravom obvinovat? no neprestanu.. ludia take veci proste robia a pokial ich neposles do kelu, ale skocis im na to a budes sa obhajovat, tak duplom si na tebe zgustnu aj nabuduce.. TY to musis ukoncit... ze ako? no jednoducho.. proste sa nebudes obhajovat a hotovo.. 🙂 .. je to take jednoduche.. aj ked jasne, tie pocity, co pri tom clovek preziva, sa zdaju neznesitelne, ale nie su.. to prezijes.. a na druhykrat to uz bude lahsie.. na treti este lahsie.. a potom to uz bude v pohode 🙂 .. len treba zacat ..