Ako riešiť krízu v partnerstve?

filomenahh
24. feb 2020

Ahojte ženy a muži...už dlho na trápi môj partner ...sme spolu 4 roky ale postupom času sa mi zdá ako by ma partner prestával ľúbiť alebo ma už berie ako samozrejmost ...už 3 mesiace sa chová úplne inak radšej ide s kamošmi von a somnu je 1 deň a pritom nebývame spolu casto ......A čo ma najviac trápi je to že odmieta sex ....musím to napísať takto ako to je mám kamošky a povedali my že sa mám snim porozprávať skúšala som no marne ....hneď začal mať nervy že si nahováram debiliny ...len že ktorý chlap by sa priznal žene ako správny chlap ni neviem veľmi ma to serie že sa chová tak ako sa chová neprejavuje ku mne žiadnu úctu ......Neviem čo mám robiť či snim zostať alebo ísť radšej vlastnou cestou

ruzasipova
24. feb 2020

Posledne slova tohoto vylevu je to, co potrebujes, aby si bola stastna 🙂

simonka_vi
24. feb 2020

Treba sa rozísť

matapo
24. feb 2020

...zameraj sa len na pozitiva co ti tento vztah prinasa, zvlast ak mate spolu deti. Negativa odfiltruj, bola by si prekvapena kolko manzelstiev funguje na vzajomnej dohode a v podstate kazdy partner ma svoj zivot, mnohym parom to vyhovuje, pre mna to bolo nepripustne ale dnes z toho tazim aj ja (20 rocne manzelstvo, 3 male deti). Zvlast ked mam 3 deti a rychlo som si zratala ako by mi bolo s nimi samej po kazdej stranke. Nasla som v zivote ine veci kt. ma robia stastnou, s muzom sa nehadame, on ma svoje zaujmy ja svoje, deti ziju v kompletnej stastnej rodine, nic im nechyba, snazime sa vela casu travit ako rodina spolu s detmi. Nemozes svoje stastie a svoju spokojnost zakladat len na partnerovi a jeho chovani a jeho povahe,...ten je aky je, malokto sa zmeni, skor to zober ako fakt a hladaj radost a spokojnost v inych veciach....

0silvia0
24. feb 2020

@matapo myslíš, že neexistuje spôsob, aby ste posunuli váš vzťah do levelu ako predtým? Jasné, že sa dá fungovať vedľa seba, ale nie je to ono. Taká tá iskra a porozumenie vo vzťahu robí ľudí šťastnejšími. Možno by to vo vašom prípade stálo za to...

filomenahh
autor
24. feb 2020

@0silvia0 ja som sa snažila to posunúť aby to bolo ako pred tým no z jeho strany to tak nie je .....ja si snim plánujem budúcnosť no keď sa o tom rozprávame povie že áno aj on sa teší na budúcnosť ale že nemám to moc rozoberať že neviem čo môže dojst ťa iskra tam veru chýba sme len doma a to je všetko nikam nechodíme a keď ho volám nechce ísť na začiatku naseho vzťahu sme sa išli aspoň prejsť do prírody ale teraz ani to

filomenahh
autor
24. feb 2020

@matapo presne na to sa aj zameriavam len ako si predstavím že mám byť bez neho tak ma napadne to ako mi bude chýbať to pekne čo sme prežili len on to tak nemá boli sme rozideni no on sa mi ozval ako prvý že nemôže bezo mna byť tak som sa k nemu vrátila no ake znova do upadá

0silvia0
24. feb 2020

@filomenahh no ja som svoju reakciu smerovala smerom k @matapo a jej 20-ročnému partnerstvu.
Vy ste spolu krátko, keď odmieta sex, tak má možno vo výhľade asi inú ženu, omrzela si sa mu, máte prechodený vzťah, nikam ste sa neposunuli. Ja by som za týchto okolností nepokračovala vo vzťahu, jasné, že si mu chýbala, navykli ste si na seba. Ja som kedysi po 5-ročnom vzťahu neperspektívnom vzťahu tento vzťah ukončila, lebo som videla, že to nikam nevedie a ani nepovedie. Jasné, že mi chýbal, pár mesiacov až bytostne mi chýbal, ale po roku som bola šťastná, že som to ukončila a že sme sa v tej nude neplácali ďalšie roky...

filomenahh
autor
24. feb 2020

@0silvia0 ale tak prečo mi to nepovie na rovinu načo ma potom stále ma pri sebe .....nie že odmieta sex on povie že raz za deň mu stačí a to sme spolu neni aj týždeň niekedy ale iba jeden deň v týždni a keď chcem snim niečo riest nepovie mi to ja by som to aj snim poriesila ale on sa ani nevyjadri a to že ma druhú neviem v telefóne nič nemá ale tie vychádzky mi už nejdú do hlavu

halienka
24. feb 2020

no to nevyzerá veru dobre...nechce komunikovať, je stále preč, mimochodom kde pre? Čo bude robiť keď príde skutočne nejaký problém? Povedz mu na rovinu, že nie si šťastná a už to nemá zmysel naťahovať, keď vidíš ako sa k tomu stavia. Možno sa potom spamätá, no ale keď píšeš, že ste už rozídetí boli a zas sa vrátil do starých koľají, tak to asi už inak nebude...

matapo
24. feb 2020

@0silvia0 ...ano aj to je dolezite a chyba to, ale momentalne sme v takomto stadiu a obaja spokojni, lepsie ako rozvod. Ja nemam problem posunut vztah do urovne predtym, muza mam stale rada ale moj muz po 40ke prechadza povedzme nejakou krizou stredneho veku, deti ho obmedzuju, domace prace ani za svet, skoda casu, nic sa mu nechce co sa domacnosti tyka, a to mame svoj dom, kt. hlavne on sam postavil, ani cas s rodinou straveny doma nie je pre neho, za to si vsak nasiel kopec novych konickov, kamaratov kt. sa venuje jak o zivot... takze je mi to luto, to ano, ale kedze to uz trva nejaky cas uz som si na to zvykla, zamerala pozornost inde a uz mi to nechyba, velakrat som nad tym rozmyslala a zistila som casom ze vyhovuje mi to tak ako je to momentalne, tak ani ja som uz neni najmladsia, tiez 40, deti sice mame male, este som s najmladsim na materskej, kojim ho takze hormony mam asi inak nastavene. Nejaky cas travime spolu ako rodina, chodime na dovolenky niekolkokrat do roka, vikendy tiez travime cestovanim, na vyletoch, turistike vacsinou spolu, ale zvysok casu travime kazdy po svojom, no ja teda vacsinou s detmi, ked uz spia tak po svojom, chodim plavat, malujem, dorabam VS, studujem dalsi jazyk, takze toho casu az ak vela nemam, ale som spokojna, deti ma naplanaju, nemusim mat muza stale pri sebe, vlastne som aj rada ze mam cas byt sama...a popravde moj muz nikdy k tym malym detom nejak nebol, nevedel co s nimi a ani na taku tu rodinnu pohodu, bol skor akcny a studijny typ, teda pred detmi sme boli rovnaki a robili vsetko spolu, mna deti zabrzdili jeho nie...

filomenahh
autor
24. feb 2020

@halienka vždy mi povie že ide na pivko za kamošom len že keď je na pivku napíše mi a potom sa neozve až keď príde domov.....a o tie ženy nemám až taký strach ale je to dosť možné nie je to volaky krásavec že by som za neho zabijala ......aj moja mamina si vsimla že to neni medzi nami dobre....stále mi rozpráva že si môžem nájsť druhého a bude mi lepšie ....že som neni prvá ani posledná len že ja ho moc ľúbim ale to čo robí sa už nedá vydržať ako sa chová

radkaradix
24. feb 2020

@filomenahh stalo sa mi nieco podobne, rovnake 'symptomy'. Mal inu.. drzim palce pri rozhodovani..

0silvia0
24. feb 2020

@filomenahh kašli na neho, čim skôr sa rozídete, tým skôr sa od neho odstrihneš a odpútaš a môžeš si hľadať niekoho iného. Viem, ľahko sa hovorí, ale nič iné ti asi aj tak nezostane...

0silvia0
24. feb 2020

@matapo aha, chápem, ono sa to možno dá zasa do svojich koľají, keď deti trocha povyrastú a budú samostatnejšie. Lebo toto si veľa manželov neuvedomuje, že keď deti odrastú, zrazu s partnerom zostanú sami dvaja a keď sú zvyknutí žiť každý po svojom, je to dosť frustrujúce... zrazu nie je o čom sa rozprávať, nie je kam ísť, lebo každého baví niečo iné. Okrem toho v takomto vzťahu je dosť veľké riziko, že vstúpi do vzťahu niekto tretí, vzrušujúci, všímajúci si, zaujímavý a potom to už ide samospádom... aj tá kríza stredného veku je dosť nebezpečná, doháňanie a dokazovanie si, že človek je ešte stále mladý... hm...
Inak môj muž tiež nebol typ na malé deti, ale snažil sa, ale nebol zasa ani akčný, ani štujijný typ.

fineta
24. feb 2020

Treba na vztahu poriadne popracovat. Ist si kazdy svojou cestou je to najjednoduchsie riesenie. Len ci aj správne....😔

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
24. feb 2020

@retatka no myslím, že po 20tich rokoch žiadni manželia nie sú na sebe nalepení, jasné, že každý by mal mať svoje koníčky, ale je fajn, keď majú aj niečo spoločné okrem detí a 2x ročne dovolenky, nie? Aspoň občas spoločná večera, kino, atď.

janickacrazy
24. feb 2020

@filomenahh pozri sa, po 4 rokoch je to dosť o ničom medzi vami, už ste sa raz rozišli a prečo sa k tebe vrátil? lebo momentálne nemá nič lepšie, asi má u teba full servis, kedže odmieta sex, tak možno má vo výhľade nejakú inú, len ju ešte nespracoval a že nie je krásavec? ale prosím ťa, chlapovi stačí, ked je krajší od čerta a hned sa na neho dáka nalepí, nezostávaj v nefunkčnom vzťahu, ja viem, bude ti chýbať, ale určite si zaslúžiš niečo lepšie

ledgerka
24. feb 2020

kolko mate rokov? po 4 rokoch spolu ani nebyvate?

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
24. feb 2020

@retatka no tak taketo zeny-stihacky su pre manzelstvo skodlive. Samozrejme, vsetko s mierou. Aj spolocne chvile, aj sukromne konicky, to je jasne. My sme s muzom 19 rokov manzelia, 21 rokov spolu...

deti95060810
24. feb 2020

neprejavuje k tebe úctu? tak to je potom vzťah o ničom...
úcta, tolerancia, slušnosť to je vo vzťahu základ...

fiafia
24. feb 2020

@filomenahh nieje o com. Uz by bol koniec. Ked na vicitku reaguje tak nevrlo, mozno nieco skryva a tazi ho svedomie. Nechce sex? Mozno niekoho ma

cormeum
24. feb 2020

@filomenahh Náhla zmena u partner v správaní vždy naznačuje, že vstúpila nejaká tretia osoba...

filomenahh
autor
24. feb 2020

@fiafia mne to tak aj príde že niečo skrýva ale som mu dosť razí povedala ze aj ked ma niekoho druhého tak sa da o tom porozprávať a ukončiť to ale on nechce tak potom neviem čo mu vadí ani nič ....nehovorím že chcem byť snim 24/7 Áno aj on potrebuje voľnosť len že mne príde že jej ma až dosť konci v Práci o 22 ide na pivko za kamošom a dôjde o 1 ráno....A takto to je v kuse stále...A nie že ja mu zakazujem ale keď ja poviem že chcem ísť von to už nie ...ozaj som neni s tých že musíme byť na seba nalepení v skúse veď to by som sa s neho zbláznila😂🤦‍♀️ale to chovanie prikladám aj ja k tomu že musí byť za tým druhá...

filomenahh
autor
24. feb 2020

@ledgerka ja 21 a on 30

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filomenahh
autor
24. feb 2020

@retatka nebol až takyto aký je ale stále si robil podľa svojho a môj názor hi vôbec netrápil.....akože cca dva dni do zadu mi volala že ideme na dovolenku len že ja nepotrebujem niekam chodiť mne stačí prechádzka ale on od začiatku tiež nebol na takéto veci ...ked ma voľno hrá futbal doma na ps a kamaráti a inak nič také len chvíľami bol aj taky že sme išli raz za čas spolu von niekam si sadnúť alebo tak poraďte mi prosím vás ako vrátiť ten vzťah aby dostal iskru

nairia
25. feb 2020

si mlada, mas pred sebou najlepsie roky, nestoji ti za to, aby si sa trapila kvoli nejakemu chumajovi a zabijala cas... chapem, ze ho mas rada atd, ale lepsie zist z kratsej cesty, uzit si zivot, splnit si, po com tuzis a najst si potom vekovo primeranejsieho partnera...