Ako reagujete, keď vás niekto zastihne "nepripravenú"?

daniela099
16. mar 2024

Ahojte, zaujíma ma, či sa stretávate s niečím podobným. Poviem príklad, včera večer mi volal kamarát, že sedí v kaviarni neďaleko od miesta, kde bývam a či nevybhenem za ním pokecať. Venovala som sa zrovna bežným domácim prácam, musela by som od toho odísť, plus umyť si vlasy, obliecť sa, spraviť aspoň rýchly make-up atď, skratka približne hodina času. Nechcelo sa mi to vysvetľovať (mam pocit, že muži také veci úplne nechápu, oni môžu kedykoľvek a hneď 😀) , tak som sa vyhovorila, že nemôžem. Stáva sa mi často, že ma niekto niekam zavolá "na poslednú chvíľu", nemám to rada, ako reagujete v podobných situáciách vy? Alebo ako vnímate neohlasene návštevy? Respektíve situácie, kedy sa niekto snaží ku vám sam pozvať, bez toho, aby ste ho pozvali vy? Toto sa týka len bežných kamarátov, čo sa týka blízkej rodiny, s tým problém nemám, oni môžu prísť kedykoľvek. Ide o to, že kamarát, ktorý ma včera volal sa na mňa za to nahneval, pretože som ho takto odmietla už druhýkrát po sebe, no vždy sa ma snažil niekam vytiahnuť zrovna vo chvíli, keď som na to nebola "pripravená". Ďakujem za rady.

butterflyeffect
16. mar 2024

@daniela099 no neviem ci je to kamarat ked sa nahneva ze nepribehnes ked zapiska… ak by ste sa dohodli vopred tak je ina vec.
Co sa tyka neupravenosti-uplne chapem… tak isto co sa tyka rodiny su vitany aj keby som bola v pyzame a s maskou na tvari a vlasoch ale inak mi zo pride neslusne sa neohlasit a cakat ze clovek bude nadseny.. takisto stretnutia na poslednu chvilu min pridu ze niekto si ide mnou len vyplnit cas… nemam to rada a neabsolvujem ak mi to nevyhovuje, dokonca aj keby som bola “pripravena” a nebola v nalade.

jaaankaaaa
16. mar 2024

Normálne by som mu povedala, že veľmi rada pôjdem von, keď mi dá vedieť vopred a nie na poslednú chvíľu, že už mám iné veci na práci. Ja sa tiež niekedy ozvem na poslednú chvíľu a keď mi povedia, že nedá sa, tak to chápem... veď moja chyba, ked nedám vedieť deň vopred, už nie sme na strednej, že každý deň máme voľný 😁

doriiis
16. mar 2024

Mám to šťastie,ze aj keď mám špinavé vlasy,tak to nie je vidieť.Len si spravím cop,umyjem zuby,tvár,dám si krém,obleciem sa.Dezodorant,voňavka a čisté oblečenie má snáď každý doma.Nemalujem sa.Naco?

ivangeline
16. mar 2024

Mám kamošky o ktorých tonproste vedia. Daj vedieť aj ty, že ti to trvá aj hodinu. Ja som za 5min von.

ariannazara
16. mar 2024

Idem, neriešim nejaké chystacky oblečiem sa vlasy dám do copu a idem. Príliš to prežívaš, hodinu sa chystať? Ja bezne som oblečená a nachystana mejkap všetko do 20min

dskjhfdlkdjhl
16. mar 2024

@daniela099 Ja viem byt sice velmi rychlo pripravena na odchod z domu, ani necakana navsteva by sa u nas nezlakla, lebo zvycajne mame poriadok, ale nie som na gumicke a necakam, kedy ma kde niekto pozve, alebo sa pozve sam k nam, mam svoje plany a teda, ak chce niekto prist k nam, alebo ma niekde pozvat, musi mi to vopred oznamit, lebo je mozne, ze nebudeme doma, lebo mame iny program. Takze ak sa niekto nahneva, ze nie si na gumicke, tak sa uplne kludne moze hnevat, je to len jeho problem.

sidicek
16. mar 2024

Tak kvôli kamarátovi by som si vlasy určite nešla umývať ,a trochu ho chápem, nie každý sa potrebuje hodinu chystať na obycajnu kavu,ja by som ta viac nevolala.Ale ak by som mala niečo urgentne rozrobené, tak by som to tiež nesilila a normálne vysvetlila,že momentálne nemôžem.

nivea777
16. mar 2024

Ja mam takéto neplánovane akcie rada. Je to milé keď niekto na teba myslí a tiež by som sa nahnevala keby zavolám niekoho párkrát a on ma odmietne- už by som ho viac nevolala. Pokiaľ je to len kamarat tak načo makeup a veľké chystanie? Ja sa nemalujem takže som ready veľmi rýchlo a aj mastné vlasy vieš zakumuflovat

h2
16. mar 2024

Kamarát sa nemá prečo hnevať, ty nie si na háčiku, aby si ťa hocikedy zvesil. Nešla by som tiež takto na poslednú chvíľu bez prípravy. Ty máš tiež právo byť nahnevaná, že ti nedal vedieť skôr.

h2
16. mar 2024

Čudujem sa, koľkým z vás nevadí, že vás niekto volá na poslednú chvíľu, systémom, že "ale už aj bež, lebo ja som už tu". To čo je?!

vler
16. mar 2024

@daniela099 ja len tolko-upravit vlasy, obliect sa a trocha make upu je u mna zalezitost 10 minut... ak uz sa rozhodnem s niekym takto narychlo stretnut

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domkakvet
16. mar 2024

@daniela099 nema dovod sa na teba hnevat, mal dat vediet do predu.

terry658
16. mar 2024

@daniela099 do 5 minút by som bola vonku. Dlaa by som si voňavku, čisté oblečenie,prehrabla vlasy a šla.

daniela099
autor
16. mar 2024

@daniela099 áno, vlasy, make-up a oblečenie je aj u mňa záležitosť 20 minút, dokonca aj tie neumyte vlasy by som nejako zamaskovala, písala som o hodine času lebo som mala večeru na sporáku a potrebovala ju dokončiť

heln
16. mar 2024

@daniela099 mam rada, ked su veci planovane, aspon pol dna, den dopredu. niektore veci nechavam volne plynut, ako sa vyvinu. ale nie som v stave pohotovosti, aby som bola hned niekam nachystana, ked ma niekto niekam zavola. takze ta chapem, kamosovi povedz, nech sa ozve trochu skor.

lindous
16. mar 2024

Stane sa mi, že takto spontánne má zavolá kamarát/kamarátka von, jednoducho poviem, že najskôr môžem o toľkej a toľkej (bez nejakého veľkého vysvetľovania prečo, niekedy potrebujem čas sa vychystať, niekedy mám ešte iný program alebo povinnosti, nechce sa mi tak skoro atď.... normálna vec, s ktorou ten, ktorý ťa volá zrejme ráta) a buď sa dohodneme alebo nie, ak nie tak sa nič nedeje, žiadna tragédia 🙂 rovanko niekedy aj ja spontánne zavolám kamošku von, beriem to, že skúsim či nemá akurát čas a chuť, ak povie, že až neskôr alebo že nemôže vôbec, nič sa nedeje... s neočakávanými návštevami a ľudmi, ktorí sa sami pozývajú našťastie problém nemám

andrejka1974
16. mar 2024

@daniela099 mna keď niekto zavolá jednoducho sa oblečiem a idem do 10 minút som vonku a rada pôjdem

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vkatush
16. mar 2024

Tak ja kedy ako. Niekedy poviem, že nejdem, inokedy pôjdem "na bezdomovca" a neriešim.

Ja som toľkokrát urobila niečo podobné, že len tak som zavolala a šli sme von. Raz som volala kamošovi, či nejde s nami na festival. A on že áno, kedy. Len som sa smiala, že už stojím pred domom. Do 2 minút bol vonku a ešte sme to isté urobili aj jeho susedovi.

taminka1986
16. mar 2024

@daniela099 ja mam rada veci naplanovane a necakam ze mi niekto zavola a hned skocim. Takze by som odmietla. To uz by musel byt velmi podstatny clovek v mojom zivote aby som ho niekam vopchala do svojho planu😅

daniela099
autor
16. mar 2024

@daniela099 áno, ja som mu to vysvetlila, slušne sa mu ospravedlnila, ale cítim z neho, že je ku mne odmeraný, akoby si to vysvetlil tak, že veď keď som bola doma tak je to automatika že môžem prísť za ním keď zavolá.

victoriab
16. mar 2024

@daniela099 kolko sa zdrzis? Lebo varim veceru, ked dovarim, rada pridem. Ak sa zdrzi dlhsie, prezleciem sa a idem. Absolutne neriesim, ze si mam dat mejkap a umyt vlasy, pane boze naco? Cize bez mejkapu nsvychadzas z domu? Je to kamarat, nie prezident, chcel s tebou pokecat, nevolal ta na rande. Či? To je ine. Ale spontanne sa strwtnut a kanaratom nemoze byt problem. V zivote by som skrz to niekoho neodmietla. Ak ti to v tej chvili nevyhovuje, lebo mas plany alebo daco ine, tak poviem pravdu asertivne a je. Ale skrz toto neist na stretko... kde je spontannost? Ked uz mam deti, je to tazsie. Ale nikdy som nemala problem stretnut sa s niwkym iba prwto, ze mam mastnw vlasy 🙄

monikkatt
16. mar 2024

@daniela099 tak on sa hneva lebo nepribehnes hned ked si zmysli? 😄 no nech sa hneva. Tiez to nemam rada. Keby som doma, upratujem, varim tak urcite vsetko nenecham len tak a neutekam za nim, smola. Toto by mal kazdy dospely clovek pochopit. Ine to bolo ked som chodila do skoly a zavolali kamosky.. teraz ked mam svoju domacnost, pracu tak mam rada aj svoj klud. A vediet veci dopredu. Ale mozno keby som sa velmi nudila a kukala doma do stropu ze co s nacatym vecerom tak idem 😀
Normalne mu to vysvetli nech sa nabuduce ozve aspon 2 hodiny dopredu 🙂

daniela099
autor
16. mar 2024

@daniela099 áno beriem, že niektorým z vás to netrvá toľko a ze sa nemalujete a podobne, ja som typ človeka, čo nerada ide niekam úplne neupravena a je jedno že to je len kamarát, proste cítim sa lepšie, keď som upravená a spokojná s tým ako vyzerám

petamich
16. mar 2024

@daniela099 ked sa mi chce ist idem (hoc na mna bude musiet dana osoba chvilu cakat), ked sa mi nechce otvorene to poviem - vies co zastihol si ma uprostred upratovania, teraz sa mi to nehodi, rada pojdem nabuduce len skus dat vediet aspon chvilu vopred

lindous
16. mar 2024

Možno sa vôbec nehnevá a len ty to teraz príliš analyzuješ 🙂 lebo naoazj sa nemá prečo... zavolaj ho keď tak ty teraz "na opátku" von, dohodnite nejaký termín, ktorý vám bude vyhovovať obom dopredu...

januska12323
16. mar 2024

Hodinu na chystanie nepotrebujem ale keď sa mi niekto ozve a hneď a zaraz chce ísť niekam tak je to len jeho problém, mal sa ozvať skôr.

bubuzu
16. mar 2024

Ak som v domácom od niečoho ufulanom, tak sa prezleciem a idem. Nevidím dôvod sa maľovať, nikdy som to nerobila, vlasy mám priebežne normálne. Ja neviem ako iní, ale ja napr.vobec nevnímam či je niekto namaľovaný, má mastné vlasy, čo má na sebe. Podľa mňa väčšina ľudí si to nevšíma.

simca06022011
16. mar 2024

Reagujem ako ty, ak sa nahnevá niekto = ma dat vedieť skôr, nie som ma gumicke. Sicevtake procedúry ze umyvst vlasy neriesim ale aj tak. Návštevy mi vadia menej ak.jevto aspoň tak ze dajú predtým vedieť ako sa zjavil pred dverami. Len nemôžu čakať servis, vyriadene a musia rátať s tým ze niečo som robila/robím :D