Ako reagujete, keď vám niekto cudzí vulgárne nadáva?

31. máj 2024

priklad ja vcera chlap na mna cuval autom uskocila som v poslednej chvili nepresiel mi po nohe, pozerala som cakala som ospravedlnenie a on "ty pi.. kde do pi... pozeras, ked auto cuva musis davat pozor"....Dame bokom, kto bol v prave, aj keby bol on, ale viem, ze som bola ja, boli sme tam dnes pozriet s manzelom......ako reagujete ked vam takto niekto nadava napriklad pri premavke...

Nadavate mu aj vy? Otrasiete sa? Usmejete sa?

neviditelnypes
31. máj 2024

Tvárim sa OK a nakvapká zopár kvapiek do pohára trpezlivosti, takže odskáče si to niekto asi tak o dva roky neskôr.

katkaseiner
31. máj 2024

prepac, zareagujem na cuvajuce auto... tiez ma to rozculuje ked mi ludia vojdu do jazdnej drahy cuvania bez problemov.... v aute by som si tiez zanadavala...

autor
31. máj 2024

@neviditelnypes ved toto...a to nechcem

autor
31. máj 2024

@katkaseiner citala si prosim prispevok? alebo reagujes na iny?

minenkak
31. máj 2024

Podľa toho kde si stala ,keď to auto cuvalo,ak na chodníku,tak ak máš na to žalúdok a hubu mala si mu nadat aj ty a ak si stala naprostred parkoviska alebo cesty tak mal právo on

amelia89
31. máj 2024

@minenkak mal pravo jej nadavat do pi*??

minenkak
31. máj 2024

@amelia89 no ak stala uprostred cesty alebo parkoviska tak áno ,lebo človek nie je jediný na svete

jajanka31
31. máj 2024

Stalo sa mi to asi 2x za zivot.. usmiala som sa a popriala krasny den.. minule sa mi stalo vo vitahu ze zastal. Nik nevystupoval tak som nastupila. V tom sa zena spamatala ze chce vystupit a zacala na mna hulakat ze najprv sa vystupeje. Tak som jej povedala uz som bola vo vnutri ze tak vystup alebo ti treba pomoct? .. ina zena sa z toho smiala.. lebo videla ze vitah stal a nevystupovala.. pohorsena si este nieco hundrala na chodbe...

natall113
31. máj 2024

@minenkak a to mu dáva právo vulgárne jej nadávať?

amelia89
31. máj 2024

je to tazke… lebo ono s clovekom ktory sa takto vyjadruje je vlasne tazko argumentovat. jedna vec je ked sa nieco stane (je jedno kto je v prave) ale ta komunikacia medzi ludmi na Slovensku je bezradna… minule tiez na mna nieco nejaka pani kricala tak som sa otocila a vravim: rozpravate sa so mnou? ze ano. vravim v poriadku, da sa to povedat aj normalnym tonom a inym sposobom nemyslite ? a normalne sa mi ospravedlnila - takze za mna ano,ma zmysel sa ozvat ale bohuzial na 90% bude reakcia len dalsia nadavka .. tak to tu mame ;(

amelia89
31. máj 2024

@minenkak aha a co takto: pani pozerajte prosim kade chodite, nechcel by som vas zrazit napriklad ?

minenkak
31. máj 2024

@natall113 naozaj sa pri cúvaní nedá dávať pozor na všetko a aspoň si zapamätá nabudúce

minenkak
31. máj 2024

@amelia89 a tak jej nadal a čo nebude to prvý a ani posledný krát a čo tak sa ospravedlniť tomu šoférovi

amelia89
31. máj 2024

@minenkak je mi smutno ze ti pride takato komunikacka v poriadku.
keby mi to povedal ten sofer tak ako som ti napisala tak by som sa uplne bez problemov ospravedlnila - ved aj predpokladam ze to pani neurobila naschval.
kde sa berie ta agresivita a zloba ? ved sme ludia, preco sa bavime medzi sebou ako zvierata ?

katkaseiner
31. máj 2024

@minenkak ja som tiez toho nazoru, hoci nepodporujem nadavanie... proste niektore auta nemaju kamery na cuvanie... ak by ju odpalil pretoze nema sancu ju vidiet, tak si zarobi akurat tak na basu....

katkaseiner
31. máj 2024

ano citala som ho... a ty vies ktore auto ma a ktore nema kameru na cuvanie? Staci ze sa dostanes do takeho uhla kde sofer nema sancu ta vidiet a uz ti nikdy v zivote nezanadava.... prepac, viem ze nie toto si chcela pocut, ale ako by si sa zatvarila ty keby ti za cuvajucim autom stale niekto prebiehal.... asi by si nepriala kazdemu jednemu pekny den...

minenkak
31. máj 2024

@amelia89 ja som nikde nenapísala, že je to v poriadku a čo nie je hlavne v poriadku nedávať si ako chodec pozor na autá

natall113
31. máj 2024

@minenkak veď dobre ale stačí povedať "dávaj pozor" "haló kde stojíte" a nie vulgárne nadávať

minenkak
31. máj 2024

@amelia89 a keď to tá pani nespravila naschvál ,aj chodec je účastník cestnej premávky a má davat pozor a radšej nech mi niekto nada ako ma má zraziť.Baby a vy si uvedomujete,že ked sa stretne auto s človekom ,tak vždy ten človek prehrá

katkaseiner
31. máj 2024

@minenkak presne

puertorico
31. máj 2024

podľa mňa ten kto sa tak vulgárne vyjadruje , má takú povahu . proste on je ten najlepší, najmúdrejší . masíruje si svoje ego na iných ľuďoch. ja pracujem v takej práci kde mi tiež každý deň nadávajú, ale keď to príde riešiť náš 2 metrový manažér, neboj sa ako sa ospravedlňujú a ticho šúchajú nohami.
takže nebrať si to k srdcu a povedať mu , že chápeš jeho psychické rozpoloženie a popraj mu pekný deň. s úsmevom

amelia89
31. máj 2024

@minenkak pocuj ale mam pocit ze nejako sa bavime o 2 veciach. Ja suhlasim s tym ze pani ma davat pozor, aj ze ju pan moze upozornit - toto je nam jasne. Nesuhlasim s tym aby ju upozornil stylom : ty pi*a- ide o toto,nie o to ze nieco povedal ale AKO to povedal

mondolina
31. máj 2024

tak mohol sa tak zľaknúť že sa neovládol.

vkatush
31. máj 2024

Do mňa pred rokom nabúrali (ich vina, nedala prednosť, mala telefón v ruke a išla oveľa rýchlejšie, ako bolo povolené). Pani vystúpila z auta a začala mi nadávať do krásnych vecí.
S kľudom angličana som jej povedala, nech sa ukľudní, nech mi povie, či sú všetci v poriadku (mala vzadu deti, ale ani jej nenapadlo ich skontrolovať). A keď som jej povedala, že ona urobila chybu (a nie jednu), rýchlo sa ukľudnila (asi sa bála, že zavolám políciu a príde aj o rodný list).
Takže to bolo s kľudom, aj keď som horúca krv (sama seba som prekvapila, ako som dobre reagovala).
Keby som mala v aute môjho malého, asi by som nadávala viac ako ona a možno jej aj vylepila za jej správanie 😂

Ale tiež nadávam na samochodcov po parkovisku (ale len pre seba v aute). Nemám kameru a v niektorých uhloch nemám šancu vidieť.

erosmal
31. máj 2024

ja nie som zvyknutá na nadávky, a keď sa mi už niečo také stane tak ostanem v nemom úžase, iba ho v duchu polutujem, aký musí mať úbohý život keď sa potrebuje ventilovať takým spôsobom na cudzích ľuďoch.
dnes je bohužiaľ taká doba, veľa ľudí ma božský komplex a myslí si, že je najlepší a najmúdrejší na svete a môže každému povedať čo chce.. smutná realita dneška

minenkak
31. máj 2024

@amelia89 ja netuším čo sa tam stálo,ja osobne som raz jednu ženskú skoro zbila,skočila mi pred auto ,lebo utekala na autobus,takže chápem, keď v takýchto situáciách človek zareaguje nadávkami,ja osobne sa vždy ospravedlním,ak je to moja chýba ,či mi už ten človek nada alebo sa smutne usmeje

dominikamacakova
31. máj 2024

Ešte sa mi nič také nestalo, ale určite by som sa bála, že je to nejaký psychopat a snažila sa s kľudom a rýchlo odísť z "miesta činu". Hádať sa s agresívnym chlapom? Nepozeráš správy? 😏

autor
31. máj 2024

@puertorico O AKU PRACU IDE?

autor
31. máj 2024

Zaujalo ma, kolkym ludom prislo standardne pouzitie slov daneho vodica smerom ku mne. To v akej stoke zijeme, ked zenam pride norma aby sa muz k nim takto rozpraval??? Zeny uz nie sme v 18 storoci, halo, zena uz nie je len konkubina, trosku sa preberte...
Nebola som na parkovisku sla som po ceste netusim, preco maju ludia potrebu klamat a pisat veci, ktore som ja nenapisala.

mikadooo
31. máj 2024

Vieš čo, ja na prvú neviem reagovať, občas čosi zašomrem, až keď nadáva dlhšie, tak začnem byť agresívna aj ja. Ale nie vždy je to dobré. Raz na mňa jeden vytiahol nôž, tak to som ináč sklapla, ti poviem, všetka agresia a ironické múdrosti boli razom preč... A taká som ostala ako socha, keby chcel, tak krásne krížikové stehy na mne zanechá (naštastie mu stačilo, že som sklapla, čosi mi ešte vypi*oval, pošibrinkoval s nožom pred xichtom a odišiel). Takže ono nie vždy je zlé len tak ostať stáť ako také teliatko, či už si bola v práve alebo nie... Netráp sa nad tým. Všelijaké tvory chodia po svete a každý občas robíme chyby (napríklad aj občas niekoho neúmyslene vytočíme).