Ako reagovať na klamstvá o nás?

17. nov 2023

Ahojte, nieje to extra veľký problém ale štve nás to, bývame s mužom 50 km od svokry, byvame sami, niesme nijako od nej závislý ale ona sa tvári ako najlepšia mama a babka na svete a rozpráva známym a rodine ako nás "živí" že mesačne nam prispieva, že vždy keď k nám ide robí veľký nákup, že nám varí a skoro každý deň nosí obedy, že dcére kupuje plienky a umelé mlieko, chodí nám upratovať a podobne hovadiny. Nič nieje pravda ale ona sa potom cíti strašné dôležitá keď si každý myslí že bez nej nevieme existovať. Konfrontovali sme ju a to len samé výhovorky "a to som nehovorila", " no možno raz som niečo také spomenula pred x a x aby som vyzerala dobre ale viac krát nie", " šak to tak neberte" a podobne, viem že ju asi nezastavíme ale ako reagovať keď stretneme nejakú rodinu napríklad a padajú poznámky ako mali by ste byť samostatný, ešteže máte tu babku, no keby ste ju nemali čo by ste robili a podobne. Nikto si nedá vysvetliť kde je pravda. Svokru vidíme možno raz za dva mesiace, záujem veľmi nemá len sa opeknuje pred ostatnými. Vždy jej záležalo na tom čo si kto o nej myslí

jesenzima
17. nov 2023

Nič by som nevysvetľovala, 🤷 teda asi takto, ďakujeme, že sa staráte, ale to nie je vaša vec ...

maranta_leuconeura
17. nov 2023

A komu to teda vyklada? Kto jej na to skoci? Ved ludia co vas poznaju a vidia ako zijete tomu nemozu verit. Inak podla mna ide o nejaku psychiatricku diagnozu...

zmrzlinka2021
17. nov 2023

Reagovať druhým ľuďom? Povedz že ste sa svokry na to pýtali a povedala, že nikdy taký vec nevravela.

autor
17. nov 2023

@maranta_leuconeura napríklad svojím sestrám a bratom, aj svojej mame, veľmi sme boli prekvapení keď raz volala mužovi že prečo sa nestarame sami o seba ale musí svokra chodiť za nami 100km hore dole aby sa postarala. Potom ju v rodine majú za úžasnú

danyelia
17. nov 2023

Ahoj, ja by som normálne obvolala rodinu - jej sestry, bratov, mamu a celú vec im vysvetlila, ako to naozaj je, že sú to klamstvá a Ty sa preto cítiš trápne a nepríjemne. Možno na ňu pomaly ide Alzhaimer, naša babka pri tejto chorobe tiež verila tomu, že nám zariadila celý byt 🙄 Povedz im, nech jej chvály berú s rezervou, možno sa fakt potrebuje cítiť len ,,dôležitá,,...

2006_1211
17. nov 2023

Normálne povedzte ze k vám chodí raz za 2mesiace a ze keď neveria tak nech sa presvedčia sami na vlastne oči

pribinak
17. nov 2023

Zrušila by som stretávanie sa (na nejaký čas) a na otázku prečo? Tak pre klamstvá

Inak veľkú zmenu nečakaj, títo ľudia čo takto klamu sa nemenia, sú to takí skrytí manipulátori a vedia narobiť pekne problemy

mamina7070
17. nov 2023

sak hod na fcb fotku vnucata a spomen tam svokru cez oznacenie a napis ze pre babku aby nezabudla ako vyzera ze ste sa mesiace nevideli

alebo prerusit kontakt ono sa s tym bojovat neda

to bude paych diagnoza aj nasa ma ona tvrdila ze jej syn je v base preto k nim nechodi (chodit mu tam zakazala)

grof_monte_christo
17. nov 2023

Tych, čo vám neveria, sa opýtaj, aký dôkaz potrebujú, aby vám uverili, že to nie je pravda. Že ste ju s tým už konfrontovali a buď to poprela, alebo zahrala do stratena. Či ju máte konfrontovat opäť a nahrať dôkaz? Že ste z tohto vysvetľovania už unavení.

matullienka
17. nov 2023

Ja by som na rovinu povedala: ste si istý, že hovorí o nás,? Veď vnúčatá nevidela už 2 mesiace a to im pri poslednej návšteve nepriniesla ani lízatko.

maranco
17. nov 2023

* veľmi sme boli prekvapení keď raz volala mužovi že prečo sa nestarame sami o seba ale musí svokra chodiť za nami 100km hore dole aby sa postarala *

a muž jej čo povedal? ako reaguje?

veď normálne povedz, veľmi si vážiš pomoc od svokry a že chce mať s vnučkou vzťah, chodieva k vám raz za 2 mesiace naposledy bola vtedy a urobila to a to. Proste ďakuješ jej že postrážila vnučku a ty za ten čas stihneš navariť, upratať. A budeš rada keď príde o 2 mesiace znovu 🙂

kandelabra
17. nov 2023

Autorka, nejde o to, ze svokru maju za uzasnu, ale ze vas vdaka tym reciam maju za blbych, ktori sa od nej nechavaju obskakovat a financovat si domacnost. Keby klebetili cudzi ludia kaslat na to, ale ako vidno svokra to roznasa po celej rodine, kde jej kazdy veri a vy ste za zlych. Cela rodina sa kvoli jej reciam moze obratit proti vam. Svokre treba slusne ale razne povedat, ze si nezelate aby ludom tarala podobne nezmysly, a rodine strucne a s kludom vysvetlit, ako sa veci v skutocnosti maju.

banalu
17. nov 2023

My mame babu - maminu mamu - tiez bajkarku, co si rada vymysla, priklasluje a klame. Herecke srdcervuce vykony hodne oskara. Moja mama ju odstrihla zo svojho zivota, lebo by ju to znicilo.
Nevysvetlujem nic, nema to zmysel. Nech si kazdy mysli co chce...

lucky_k
18. nov 2023

Len so smiechom skonstatuj - to akoze vazne verite tomu, ze skoro denne chodi ku nam s obedom? To by kedy stihala, neblaznite, co ju nepoznate? A ani nam vobec nic neprispieva. Ved my sme sa uz dva mesiace nevideli....a prestala by som sas nou kontaktovat a stretavat, toto by mna vytocilo velmi a hlavne nepotrebujem v blizkosti mna a mojich deti taketo hlupe stvorenie