Ako pustiť peniaze?

12. máj 2024

Dobre, píšem zo situácie slobodnej ženy. Rozumiem, že keď už bude manžel, deti, tak takéto starosti pominú. Množstvo peňazí som v živote premrhala. Extrém jeden, extrém druhý, že potom sa snažím ušetriť a odoprieť si normálne veci, ako ísť von, atď. Ja len, teraz pred 30tkou,akoby si začínam uvedomovať, že som v živote množstvo vecí dostala a mám problém dávať, keď je to pre mňa nové. Nové je teraz i začať si variť a pod., chodiť von. Žila som pre seba, nájom a všetko ohľadom seba som si hradila už roky dozadu. Ale akoby stále mám nutkanie špekulovať, kalkulovať, ušetriť. Niečo sa mi i podarilo ušetriť za posledný rok, ale nikde som nebola, veľa na seba nekupovala a pod. Nechcem byť zgrlava, len akosi v tom zatiaľ neviem chodiť. Stretla som človeka a veľa doňho investujem(trosku komplikovaná jeho situácia) .... No veľa, ako sa vezme veľa, ale už je to niečo, na čo som zvyknutá nebola. Bola som samotár, žila len pre seba. Potom odopriem sebe. Možnto práve pri ňom mám začať učiť. Zrazu nakupujem, ale úprimne byť len sama, asi by mi stačilo len máličko.

tykat
12. máj 2024

Clovek s "komplikovanou situaciou" ktora si ziada vela tvojich penazi je cesta do pekla. Odstrihnut, zabudnut.
PS: teda minimalne ho odstrihnut od toho "vela investovala"

gribka1
12. máj 2024

Investovať do inej osoby znamená čo? Vráti sa ti to?

majlo1234
12. máj 2024

Rozved to investovanie. Ja zrglava teda vobec nie som, ale do nikoho som “neinvestovala” pokial to nebola rodina, pripadne dlhodoby vztah, kde to ale neberiem ako investicie, skor vzajomne financovanie

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
12. máj 2024

investuje aj on do teba?

mandzula
12. máj 2024

V com spociva navratnost investicie?

sissy27
12. máj 2024

Ako slobodnej zene ti poradim - nekomplikuj si zivot s niekym, do koho uz na zaciatku treba investovat. Nech si poriesi svoje sracky, do ktorych si ho predpokladam ty nedostala, a potom mozete zacat s cistym stolom. Nie si matka tereza, nemusis spasit svet a kazdeho zufalca co stretnes len preto, ze ti tikaju biologicke hodiny. Pocuvaj hlavu, nie <> 🤷‍♀️

rozculena
12. máj 2024

ja som tiež investovala a ostala som s holou riťou.....neopakuj moju chybu

muchotrafka298
12. máj 2024

Ja som mala kolegynu, ktora vyplatila dlhy za svojho frajera, nielen jeho, ale aj celej jeho rodiny, zaplatila najmy bytu jeho matke a neskor aj jej pohreb, kupila mu auto, lebo ved on nebude chodit do prace MHD. Koniec tohoto pribehu je taky, ze ju nechal s malinkym babom samotnu a do bytu kde zili si doviedol frajerku, ze tam teraz bude byvat ona....Zostala doslova nie ze s holym zadkom, ale s dlhmi, ktore bude este velmi dlho platit. Ano, je to otec jej dietata, ktore za to nemoze, ze co je toto za cloveka. Ona o nom nehovori zle, ona sa s tym zmierila. Neurob prosim ta rovnaku chybu, ze budes do takehoto cloveka investovat a narobis si dlhy.

lenkasarka
12. máj 2024

Do človeka investujem toľko kolko on investuje do mňa. Neratam tu dcéru 😏

lenkasarka
12. máj 2024

@muchotrafka298 snáď má ponaučenie na cely život

viestta
12. máj 2024

Investuje sa s perspektivou minimalne navratnosti, ked nie zisku. Myslim si, ten clovek "v zlozitej situacii" ta osklbava o peniaze. Vie preco a vie koho. Ked dojdu susne uz nebudes zaujimava. Mam pre teba jednu radu: Posli ho do prdele aj s tou jeho zlozitou situaciou. Uz teraz si obetou podvodnika

muchotrafka298
12. máj 2024

@lenkasarka vies co, my sme v to tiez v praci vsetci dufali. Lebo ona bola velmi mily a dobry clovek, taka dobracka, co videla v kazdom len dobre. Na co doplatila. Ale ine je urcite jedina. Len fakt ze treba si dobre veci premysliet a neinvestovat do cudzich ludi peniaze, ani cas, ani roky zivota.

olimuc
12. máj 2024

Neinvestuj do nikoho okrem seba (dieta este nemas, takze si iba ty), neposielaj a nedavaj peniaze nejakemu nadejnemu princovi … oni v tom vedia chodit, vycitia, kde za par peknych slov a naklonnosti ziskaju € ..

liusa82
12. máj 2024

no ja by som nikdy nikomu nedala viac ako sebe😀 preto aj nemám deti lebo by som vyšla na psí tridsiatok ako sa povie.Pritom prácu mám platenú velmi dobre ale od decka som bola takáto asi preto že som jedináčik.Stále mám problém sa podeliť.Aj ked sa to už vekom lepší.Ako polovičke doprajem, aj kúpim drahšiu vec ale nedajbože aj deťom to už nie viacerím osobám.No ale keby máme deti tak nemáme podla mňa na lepšie dovolenky a všeobecne užitie si života.Ešteže s polovičkou máme podobné názory.No a čo sa týka teba autorka, máš takú povahu s tým neviem či dačo sa dá vyšpekulovať.Furt budeš rozmýšlať kde akú kačku ušetriť.Ale to zas nie je zlé do budúcna

lenkasarka
12. máj 2024

@muchotrafka298 no áno niektorí ľudia sú tak dobrí až sú hlúp v tomto smere. S poslednou vetou do bodky súhlasím,len nie vždy sa nám zo darí.

katka700
12. máj 2024

Na charitu si môžeš dovoliť dávať len určité percento príjmu - nepamätám si ako sa to ráta, vyhľadaj si to a drž sa toho. Keď dávaš peniaze cudzím ľuďom nie je to investícia. Ak ťa niekto manipuluje a ťahá z teba viac ako si môžeš dovoliť dat je to podvodník a prizivnik.
Nebudeš navždy mladá a zdravá, pozri sa koľko stoja zubné implantáty operácie očí, fyzioterapia - máš našetrene pre takéto pripady? Alebo aspoň tú 6 mesačnú rezervu keby si bola vážne chorá?

michelle567
12. máj 2024

Ak máš púšťať peniaze do tej novej osoby s komplikovanou situáciou a zakladáš kvôli tomu tému lebo si nie si tým istá - tak ich pre tú osobu nepúšťaj...

majlo1234
12. máj 2024

@muchotrafka298 a co mala tri oci, alebo iny postih? Ze mala pocit, ze musi zit s takymto muzom?

muchotrafka298
12. máj 2024

@majlo1234 uplne normalna, vzdelana zena.

danyelia
12. máj 2024

...teda inak povedané, máš na krku príživníka, ktorý Ťa využíva a Tebe neostávajú peniaze na seba 🙄 Poznala som jednu takú dobrú dušu, čo si cez deň dopriala len jeden tanier polievky, tak strašne šetrila, lebo s priateľom si chceli kúpiť (=ona mu kúpila) motorku 🤦🏼‍♀️ Jasné, že furt mal nejakú ,,komplikovanú situáciu,, z ktorej ho ona musela ťahať, samozrejme hlavne finančne...nikdy si nekúpila ceruzku na oči či nové šaty, lebo ON stále potreboval JEJ peniaze...

majlo1234
12. máj 2024

@muchotrafka298 to je dakt hrozne. Tak co mal ten chlap take, ze jej to stalo za to? Keby som na to verila, poviem ze jej pocaroval alebo co