Ako povedať sesternici, že nechcem od jej cateringovej firmy jedlo na svadbu?

20. jún 2024

Ahojte, o 10 mesiacov budem mat svadbu, a moja ssternica ktora vlastni cateringovu firmu ..rozbehla to pred dvoma rokmi automaticky rata s tym ze si jej firmu vyberiem ako dodavatela jedla na svadbe lenze ja to nechcem a neviem ako jej to povedat..totiz bola som teraz na dvoch svadbach kde dodavala jedlo jej firma a bolo strasne..jedna svadba bola mojej kamaratky kde som sla aj za svedka a druha nasej spolocnej sesternice...ako fakt to jedlo bolo o nicom na com sa zhodli aj ostatni hostia..takze nie som v tom sama..ja neviem ako to sesternici povedat lebo uz ked sa dozvedela ze mame termin svadby hned ze sa musime stretnut ohladom cateringu a jedla aby vedela ze aku mam predstavu..ja neviem ako jej to mam povedat alebo naznacit aby nenastalo peklo v rodine..ja so si vyhliadla uz inu firmu ktora nam dodavala jedlo na jeden firemny event a bolo genialne a robia aj svadby..len ja neviem co mam robit ako by ste to riesili vy?..povedali by ste jej to na plnu hubu?

dettilv
20. jún 2024

Áno, povedala by som jej na rovinu ale už vtedy keď navrhla to stretnutie. Ale nepovedala by som že mi nechutia jej jedla. Asi sa aj nahnevá ale čo už. Užite si svoj veľký deň.

minenkak
20. jún 2024

Bude peklo či budeš slušná a slušne odmietnes alebo budeš ignorovať

katka700
20. jún 2024

Tvoja sesternica je dobrá vtierka. Však si mala hneď s úsmevom povedať "netreba už mám dohodnuté niečo iné" a hotovo.

rusalinka
20. jún 2024

Ja toto nechápem, na internetoch vidíme samých mačov, samých odvážnych... ale osobne niečo povedať... však normálne - že nie, chceme, aby si sa našej svadbe zabavila, nie mala starosti s jedlom, vybrali sme si iných. Aké peklo akože má nastať? To aké máte vzťahy v tej rodine?

reanda
20. jún 2024

"mam predstavu, ze si objednam jedlo od firmy xz, lebo mi na firemnom evente chutilo a jedlo z tvojej firmy mi tam ani tam nechutilo"

mk1111111111
20. jún 2024

Povedz, ze buduci svokrovci uz zabezpecili a mas po probleme

reanda
20. jún 2024

@rusalinka "vsak normalne" - tz. zaobalit to do nejakeho pekne posobiaceho klamstva, miesto povedat pravdu 😀 - autorke nejde o to, aby sa sesternica na jej svadbe bavila, ale ze nechce od nej jedlo, lebo jej nechuti 😝

simonkaa27
20. jún 2024

ze vyberate z viacerych cateringoviek, idete na nejake ochutnavky a tak. aj keby ste nesli 😀 no a potom povies, ze najlepsie vam chutilo tam a tam. vybavene.

tykat
20. jún 2024

"Firmu už máme dávno vybratú, presne viem čo chcem, keďže nám robia eventy vo firme, chutilo mi to a mám s nimi dlhoročnú skúsenosť, takže idem na istotu."
A priprav sa, ze sesternica na svadbe nenechá omrvinku suchú na ziadnom jedle čo ho tak poohovára 😅

len_nig
20. jún 2024

Ďakujem za ponuku, ale catering už máme vybratý iný, nehnevaj sa 😊

autor
20. jún 2024

ona mi hned naznacila ze by som bola blba od inakatial objednavat catering kedze ona mi vybavi u nich za polovicu ceny..

lubmar
20. jún 2024

Ja by som to mozno trochu aj alibisticky "hodila" na hosti, ze tebe je to akoze prakticky jedno, odkial bude jedlo, ze ty zjes vsetko, ale ze sa k tebe doniesli ponosy na kvalitu/vzhlad/chut jedla od ich firmy, ze neboli ludia spokojni, a ze ty chces vyjst v ustrety ostatnym hostom, nakolko ta uz niektori kontaktovali s otazkou, odkial bude jedlo, pretoze neboli spokojni na poslednych akciach s touto firmou, preto snubenec uz vybavil predbezne inu firmu a ma tam znameho, a tiez ze mu spravia dobru cenu, ved ona sa nedozvie kolko vas to bude stat.

jamimo
20. jún 2024

na toto by som jej povedala, Prepáč o svojej svadbe a financiách rozhodujem ja sama (s partnerom). Dovidenia, dopočutia 😄

biglovemom
20. jún 2024

Mat tvoje problemy
Sak poviem mam inu firmu vyhliadnutu a hotovo.tvoja svadba.
Ja neviem ty kokos, co tema to clovek s depkami,bez sebavedomia , sebaucty no hotova psychiatria toto🤣🤣🤣

melanta
20. jún 2024

Ani náhodou by som nerobila to, čo tu niektoré radia. Že si niečo vymyslieť. Preboha to vážne? Klamať lebo ako dospelá osoba nemám gule povedať niečo narovinu? Normálne povedz, že ďakuješ za ponuku, ale vybrala si si inú firmu, pretože je to tvoja svadba a chceš tam mať to, čo tebe chutí viac a čo si zaplatíš bez ohľadu na to, že ti dá lepšiu cenu. Si dospelá a ideš sa vydávať. Tak načase začať sa ako dospelá aj správať. Tvoja svadba je viac ako to, či sa dotyčná urazí. Ak nevie prijať takéto situácie, je to jej problém, nie tvoj. Vôbec si týmto nezaťažuj život.

reanda
20. jún 2024

@biglovemom a este tie rady - klam, prekrucaj, vymyslaj si, hadz to na druhych.. same skvosty 😀

rusalinka
20. jún 2024

@reanda máš pravdu, až teraz mi to doplo, že ten môj "návrh" až taký normálny nie je 😀

sense
20. jún 2024

Vieš čo Zuzka, ďakujem za ponuku ale s mojim Jožkom sme sa rozhodli pre inú firmu

sissy27
20. jún 2024

normálne by som jej povedala "ďakujem, ale už som si vybrala niekoho iného", čo tam chceš vymýšľať? A kľudne by som jej povedala pravdu, že mala som možnosť 2x ochutnať jej catering a nechutil mi, alebo teda diplomaticky "mám inú predstavu o jedle na mojej svadbe".
Prosím ťa preber sa, je to tvoja svadba, predpokladám, že viac ich v živote neplánuješ, tak si ju sprav takú, akú ju chceš mať a nie aby sa nejaká anča neurazila. V konečnom dôsledku ani ju nikam neposunú vaše klamstvá, že je všetko v poriadku, keď nie je...

januska12323
20. jún 2024

Urazí sa nech jej povieš čokoľvek, hlavne to zruš čím skôr aby mohla svojim jedlom obstastnit iných chudákov.

elviku11
20. jún 2024

a v čom bol problém na tých iných svadbách? Veď sa môžete dohodnúť.
Ty jej povieš, že "počúvaj, na Jožovej svadbe sa mi nepáčilo, že pirohy boli studené, šalát prekorenený, švédske stoly príliš skoro, príliš málo, veľa... (neviem čo).. Urobme to na mojej svadbe ináč."
A keď máte dobré vzťahy, určite sa dohodnete. Veď keď ti dá polovičné ceny, snáď stojí za to aspoň o tom uvažovať a nájsť nejaké spoločné riešenie, nie?

elviku11
20. jún 2024

a až potom keď nebude ochotná to urobiť podľa tvojich predstáv, ju normálne odmietni aj jejj povieš prečo

hope87
20. jún 2024

Ano, su situacie, kedy nechceme byt v tej danej chvili uprimni a povedat tak ako to je, aby sme sa toho druheho nedotkli...ALE, urcite je dolezite, aby si to s nou doriesila cim skor, aby si ju "netahala za nos"...lebo ver, ze ona by takyto pocit mala, ak by si si odmietnutie nechala na neskor. Mne sa paci, ako to napisala @tykat - "Firmu už máme dávno vybratú, presne viem čo chcem, keďže nám robia eventy vo firme, chutilo mi to a mám s nimi dlhoročnú skúsenosť, takže idem na istotu." Ja by som tam este doplnila, ze prepac, ze som ti to nepovedala hned, ako si s tym zacala ale v tej chvili som sa zasekla, lebo som ti nechcela ublizit alebo aby si si nemyslela, ze je to z mojej strany podraz ale chcem byt k tebe uprimna a mam ta rada. Plus by som dodala, ze toto rozhodnutie nie je len na tebe ale zhodol sa s tebou aj tvoj buduci manzel.

sissy27
20. jún 2024

a nebuď hamtavá - polovičné ceny znamená, že niekde ušetriť musí, lebo sama do mínusu nepôjde... tak môžeš hádať kde sa bude šetriť - na surovinách, porciách a kvalite.

biglovemom
20. jún 2024

@reanda presne😳🫣

jamimo
20. jún 2024

@melanta toto sa deje denne na MK už total... Ľudia majú problém vyjadriť sa k svojmu životu, túžbam, pocitom. Chcú byť "za dobre" s každým a najviac to dobehne ich... Svadba v kostole, lebo babka by to neprežila, meno vnúčaťa po svokrovi, lebo on by to neprežil, za krstnú mamu sestru, lebo tá by to neprežila a tak donekonečna 😵‍💫😵‍💫😵‍💫 Bohužiaľ.. mnohé majú syndróm poslušného dievčatka, syndróm prvorodeného, sú voči rodine stále v pozícii "dieťaťa". V sociálnej dynamike vzťahov nevedia fungovať svojprávne a asertívne. Lebo? Držať hubu a krok je stále tak populárne a spoločensky žiadané 🤔
Nuž, ale... na svete je 8 miliárd ľudí a nevyhoviem každému. Ani to od seba nechcem. Ak druhému hovorím NIE, sebe hovorím ÁNO 😉

martinka13
20. jún 2024

Povedz, že po 2 svadbách s jej jedlom, chceš na svoju odskúšať iné. Hotovo.

colsami
20. jún 2024

Ahoj,
Boli sme v podobnej situacii ale s DJom 😁
Hod to na manzela. Vazne. Aj ja som tak urobila, "aby nebolo zle".
Milo a smutne som sa ospravedlnila ze 'Jozko' uz dohodol cez znameho inu firmu, s ktorou ma jeho rodina dobru skusenost. A nebudes saskovat a rusit. Bodka koniec.

ullala
20. jún 2024

Treba povedat: Moja predstava je jedlo od firmy xy...

simca06022011
20. jún 2024

nic by som nevravela, termin s nou by som si na dohadovanie nedohodla :DD