Ako povedať kolegyni, že zapácha?

9. aug 2024

Ahojte, sme v kancelárii 4 ženy. Vek od 35-40 rokov. Ide o to, že máme kolegynku 35 ročnú, ktorá zapácha. Ona je inak krásna, umyté vlasy, namaľovaná, z oblečenia cítiť olej na pranie. Po tejto stránke super fakt. Ráno necítiť nič, no asi po 4 hodinách je ju už cítiť. Tam dole. A aj po nej ísť na wc to je proste katastrofa. Ako jej to naznačiť? Možno by jej stačilo len používať intímky alebo ja fakt už neviem. Má manžela, dve deti. Nehovorím, že sa o seba nestará, to nie. No ale ten zápach sme si všimli všetky. Minule s kolegyňou hladali jeden spis v archíve a ako pri sebe cupeli tak kolegyni prišlo z nej tak nevoľno že ju napínalo. Je to divný zápach, ja chápem, že každá žena vonia inak. Čo by ste robili? Ako jej to povedať? Inak je fakt super, no je taká citlivá povaha, taká milá ženská a nevieme ako ju neranit. Ďakujeme.
PS. Ak viete prečo môže byť ten zápach tak kľudne napíšte.

trgypadl
9. aug 2024

Zapach ako co?ako rybacina?

mk22
9. aug 2024

No zjavne ma problém, mala by navštíviť gyn nechať si urobiť ster.
Ktorá k nej má najbližšie, nech jej to povie.

autor
9. aug 2024

@trgypadl nie rybacina to nie je. Je to kyslý zápach ale taký divný, možno aj moč.

autor
9. aug 2024

@mk22 minule bola práveže u gyn volala si za výsledky z preventívky a všetko super - počuli sme ako volá.

trgypadl
9. aug 2024

Tak sa s nou porozpravaj sukromne,ci netrpi inkontinenciou,niekedy na to intimky nestacia

3petka
9. aug 2024

Možno sa tam dole len viacej potí. A zrejme o tom vie tiež, musí to cítiť poprípade je už taká zvyknutá na svoj pach že to ľahko prehliadne.
Ak vám to tak vadí tak nech s ňou jedna hodí reč ale tak aby ostatné o tom nevedeli nech sa potom pred vami necíti hlúpo.

autor
9. aug 2024

@trgypadl no asi skúsim, možno je tam dole proste kyslejšia, však každá vonime inak a možno ten moč do toho. No skúsim sa s ňou nejak porozprávať, snáď sa jej to nedotkne.

autor
9. aug 2024

@3petka no tak možno aj ten pot, je pravda, že je silnejšia a poti sa dosť, denne si aj dezodorant pod pazuchy strieka. Je niečo účinné aj na pot tam dole ?

3petka
9. aug 2024

Tak vieš tam dole sa toho moc nemôže dávať lebo si naruší ešte viac prirodzené prostredie, aby vám ešte viac nepáchla. Ak by ste mali v práci bidet tak možno by ho aj rada použila....

mimi_lali
9. aug 2024

Niektorá ma silnejšie feromóny a preto by mala dbať viac na intímnu hygienu, ona sa určite sprchuje denne ale asi by to potrebovalo viac. Ja napr používam po potrebe intímne vlhčené obrúsky, skúste jej aj toto navrhnúť a sú hocijaké špeciálne mydlá, ale tak keď to vy cítite tak mi chcete povedať že to ona necíti ? A moč cítiť z niekoho ? Tak to je kentus a naozaj nedostačujúca hygiena, asi sa po potrebe neutiera keď ma po gynekologickej stránke všetko v poriadku tak ma nenapadá nič ako viac dbať o intímnu hygienu ako o maľovanie sa.

sissy27
9. aug 2024

sú dva typy ľudí - takí, čo sa fakt umývajú len každú párnu nedeľu, takým normálne poviem, že sa nemusia báť a mydlo v kombinácii s teplou vodou na vlastnom tele môžu použiť aj niekoľkokrát denne
A potom také typy ako tvoja kolegyňa - že teda očividne o seba dbá, ale asi má nejaký zdravotný problém. Normálne by som sa jej medzi 4 očami spýtala, že mám ju rada a a viem, že o seba dbá, ale bohužiaľ napriek tomu sme si kolegyňami všimli, že asi nie je všetko v poriadku, že možno by mala zmeniť niečo zo svojej rutiny, prípadne ak má problém s inkontinenciou tak používať vhodné hygienické pomôcky. Že sa jej nechcem dotknúť ale záleží mi na nej a nerada by som, ak by sa kvôli tomu stala terčom posmeškov. Možno o tom aj sama vie, ale nevie ako to riešiť. Ešte môže byť, že užíva nejaké lieky a z tých jej silno zapácha moč. Toto sme mali v rodine, pani čistá voňavá, všetko ok, ale bohužiaľ z liekov, čo musela pravidelne užívať, jej tak extrémne zapáchal moč, že sa nedalo ísť hneď po nej na wc a takisto stačilo, že sa nedokonale utrela alebo kvapka ušla a už bolo zle. A nie je vždy reálne sa po wc ísť opláchnuť.

@mimi_lali ono vieš, ak to z nej cítiť len po pol dni v práci, tak to znamená, že sa ráno osprchuje, oblečie čisté veci, ale bohužiaľ nemá túto možnosť niekde uprostred dňa v práci, a toto je výsledok. Určite by som takého človeka nenazývala "kentusákom". Za mňa večná škoda, že bidety nie sú v našich končinách štandard ako napr. v taliansku alebo španielsku.

trgypadl
9. aug 2024

@mimi_lali zial niekedy ani dokladna hygiena nemusi pomoct,pri inkontinencii to telo niekedy uz vonia inac,zas sa nemozu tie partie drhnut stale,lebo to moze mat este opacny efekt

vakatko
9. aug 2024

Môže to mať zo zle zloženej stravy. Veľa cukru, ovocia, sladké nápoje, kysnuté sladké pečivo, biela múka, Káva, rajčiny, bravčové mäso a mäsové výrobky, vyprážané jedlá ...
Cukor, fruktóza kvasia v črevách, vytvárajú kyslé prostredie (kvasinková infekcia, pliesne) a strava bohatá na puríny zvyšuje kyselinu močovú a zápaly v tele.
V súkromí by som jej citlivo povedala, že si u nej zacítila podobný zápach ako u svojej kamarátky, ktorá to riešila Protizápalovou stravou a kúpeľom sódy bikarbóny.
Sóda neutralizuje kyslý pot a zápach. Intímne miesta potierať tea tree olejom je silne antibakteriálny + bylinkové čaje na odkyslenie organizmu a Probiotiká.
Páči sa mi tvoj prístup, že jej chceš pomôcť, držím palce aby ste to vyriešili 🙂

marsmykkok
9. aug 2024

na wc po nej ísť myslíš čo? Ak ide na malú či na veľkú? Ak po malej, môže byť problém cukrovka alebo horšie spaľovanie cukru, vtedy moč zapácha a aj človek zapácha. Ak po veľkej, môže byť problém so črevami alebo žalúdkom a nejako jej to tiež tam sa viac tvoria škodliviny pri spracovaní potravy a vtedy tiež sa môže aj potiť horším zápachom.
Je to nepríjemné, ale asi si to uvedomuje, ked používa oleje do prania a tak. Jedine viac vetrať, zapínať klímu, v zime možno nejaké čističky vzduch alebo oleje čo sa vyparujú, nech je v miestnosti lepší vzduch.

zafir01
9. aug 2024

Ja som po štvrtom pôrode mala takýto problém chvíľu . Dve hodiny po umytí som sa opäť " cítila " .
Začala som používať len čistú vodu a akési probioticke kapsule,a vylúčila som cukor . Do ďalšieho cyklu sa mi všetko upravilo .avšak ten pocit bol hrozný . Pripadala som si stále " špinavá " . Ak máš s ňou korektný vzťah ,skús si ju vziať bokom a osamote jej povedať ,že myslíš ,že má nejaký zdrav.problem tam dolu . Že jej to hovoríš ako žena žene ,lebo každá si občas týmto prejdeme , že je trochu cítiť , ze možno potrebuje od dr čipky na predpis . Že sama keby máš tento problém ,a iný by ťa cítil ,by si bola rada ,keby ti to povie .....
Každý sme iný , niekto sa môže uraziť ,iný sa stiahne do seba a najbližší týždeň vezme dovolenku . Každopádne ,ak to trvá dlho , a obmedzuje vás to , a s kolegyňou si rozumiete , tak by som prehovorila

andrea78
9. aug 2024

,, ...stara sa o seba, upravena, namalovana, deodorant pouziva, navonana, olej do prania...''
Ked ju rano necitit, bude to problem, ktory sa nabaluje pocas dna. Kedze ta zena citelne vonia kozmetickymi pripravkami, tak na seba dba a aj o tomto vie a bojuje s tym, ved sa urcite citi, ked ide napr. na wc. Aby ju neurazilo, ked jej to ,, oznamite,, , lebo podla mojho nazoru je ocividne, ze sa s tym snazi nieco urobit. Mozno aj hormony. Aj gynekologa riesila, podla mna je si toho problemu vedoma.

Isla by som na to skor stylom, ze :" Pocuvajte baby, co za intimne pripravky v sprche pouzivate? Ved ja uz neviem, co si kupit, skusala som Lactacid, Niveu, kadeco, nic mi 100% nevyhovuje mam pocit. V tychto horkach duplom. Ale skusila som kupit Chill, poznate to? Mam ten svetloruzovy, ten je v pohode, ale pacil sa mi v popise aj zeleny, ten je s matou, kurnik taku sviezost som pocitila ako v zivote, najskor je to neprijemne, no ked si clovek zvykne, je to super. Hovorila som to muzovi, ked som nasiroko z tej stipajucej sviezosti vysla zo sprchy, ten sa mi smial, povedala som mu, ze ved nech to skusi aj on😁. Predstavte si, ze on to fakt pouzil! Ze si to dal pod pazuchy, lebo ,,inde,, sa bal a ze ake super, strasne si pochvaluje, ze ci mi to moze tiez pouzivat." Nejako takto by som to ponala ja, nie stylom Marienka ako sorry, no ako kamoska ti fakt musim povedat, sak kto ak nie ja, chapes, ale nejako obcas pachnes...
A ta Chill storka je na zaklade udalosti spred nejakeho mesiaca u nas doma, to sa realne stalo😂. Akurat ho teda do kosika hodila dcera, ze aky pekny zeleny obal, skusme😁 Fakt super plus aj tym umyjes aj pazuchy, tak pazuchy bez potoveho zapachu do dalsieho vecerneho sprchovania, deodorant samozrejmost😁

20erika07
9. aug 2024

Nema cukrovku?

moonlight1210
9. aug 2024

@andrea78 inak intim gel pouzivam na rychlu sprchu aj ja. Umyt iba tie klasicke najpotrebnejsie najpotivejsie miesta (za usami, pazuchy, obe intimne partie a medzi prstami na nohach) a zvysok len cistou vodou.

Setri to cas, pokozku pred neustalym narusanim bariery sprchovymi gelmi a v podstate ten gel akoby vydezinfikuje tie miesta od mozneho zapachu.
Takze clovek vyjde zo sprchy uplne cisty. Sice nie je vonavy ako po sprchovom gele, ale rozhodne bez zapachu.

Teraz v lete super. Lebo moja pokozka neustalym mydlenim trpi a je potom sucha a svrbi. Takto sa mozem v pohode sprchovat rano, aj vecer a sprchovy gel pouzijem na cele telo tak 3x do tyzdna. Inak jeho “pracu” spolahlivo nahradi aj intim gel a tepla cista voda.

autor
9. aug 2024

@andrea78 ďakujem toto skúsime uhrať s kolegyňou. Ten zelený je fakt taký dobrý? Aj môj muž pouziva môj intim gél lactacyd 😂😂😂 potom mu vraj v robote necítiť pazuchy 😀

autor
9. aug 2024

@20erika07 neviem, môže cukrovka narobiť takúto zlobu? Vraj mala tehotenskú to spomínala

autor
9. aug 2024

@marsmykkok po wc na malú myslím

marsmykkok
9. aug 2024

Autorka potom problémy s tým cukrom. Pričom nemusí ísť o cukrovku priamo, len telo horšie odburáva cukor.

alickapusinka
9. aug 2024

minule tu už bola taka téma nie si to zasa TY.

alickapusinka
9. aug 2024

áno cukrovka narobí zlobu a ešte horšie ak začne prichadzať o zrak.Ak mala ako tehotna cukrovku niekomu to prejde do cukrovky chronickej kde musi ísť zrejme na vyšetrenie a na inzulín alebo lieky.To je stav ohrozujuci život.Moč smrdí kyslo strašne alebo aj za acetonom.Aj dých ej taký citiť aceton a poprotom zuby sú v poriadku.To sú všetko sprievodne javy choroby.

alex7584
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elzena2
9. aug 2024

@alex7584 Ty chapes,že tvojim kolegyniam to vadi,robis co mozes, ale aj tak - nebolo by ti to trapne,keby ti na rovinu povedala nejaka,že im to vadi? Nedufas tak trochu, ze oni to snáď az tak necitia? V jednom byvalom time dotlacili sefa,aby to kolegyni povedal on, ako nadriadeny,že smrdi potom. A ona mu vysvetlila,že ma hormonalne problémy a že robí čo môže, nič nepomaha. Tak nám to teda pretlmocil. No a ona sa aj nadalej po pol dni spotila, smrdela, niekto nepovedal nič, otvarali sme okno,aj v zime. A ona sa zrejme hanbila,že to kvôli nej. Podľa mňa sa nič nevyriesilo, len ona sa citila blbsie.

rozculena
9. aug 2024

@vakatko ty si si skúšala niekedy tea tree olej natrieť na sliznicu??? Doporučujem to najprv vyskúšať na sebe.

vakatko
9. aug 2024

@rozculena Ano, raz, dva krát do mesiaca rozotriem 3 kvapky oleja v rukách a aplikujem pod pazuchy a intímne miesta. Mám tam zdravé prostredie a som v pohode.
Dá sa kúpiť aj Tea tree olej vaginálny gel, alebo miešať olej s kokosovým olejom.

dzejny656
9. aug 2024

Ja presne viem čo myslíš, mala som takú klientku keď som robila ako psychológ v zariadení. Bolo ton príšerne, ja som aj kvôli tomu dala výpoveď. My sme jej to aj povedali, aj skúšala rôzne veci (vyšetrenie, intímnky, intimny deodorant), nepomohlo jej nič.

terezka1947
9. aug 2024

Môžeat problémy aj s cukrovkou....