Ako pomôcť žene s ružovými okuliarmi?

11. nov 2023

Ja viem, že nie je správne miešať sa ľuďom do vzťahov, ale z druhej strany sa bojím o svoju kamarátku.
Takže čo sa stalo- približne rok dozadu sa stretávala s jedným mužom, ktorý sa s ňou vyspal a viac sa jej neozval bez vysvetlenia. Pred pár mesiacmi sa jej daný muž ozval a ona sa mu hodila do náruče, vysvetlenie minulej skúsenosti bolo, že nebol pripravený na vážny vzťah.
Ja dotyčného nepoznám, ale máme spoločných známych a nemajú naňho pekného slova, najprv som tomu neverila, ale časom sa ukazuje, že mali pravdu a ona si to neuvedomuje. Aby som to vysvetlila on jej nezakazuje, on ju presvedčí alebo ovplyvní, že jeho názor je ten správny. Prestala sa stretávať so všetkými kamarátmi, dokonca vymenila kaderníčku a kozmetičku, všetko kamarátky, lebo sa im nepáčil. Prestala chodiť von, len na nákup a s ním. Keď jej telefonujem, môže volať iba keď nie je doma. Nemohla prísť na moju oslavu narodenín, lebo on bol vtedy v práci a sama nemohla ísť. Môžem jej nejako pomôcť? Bojím sa, že takýto psychicky ttyrani rraz môžu byť aj ozajstný tyrani. Ako jej pomôcť, skúsiť otvoriť oči?

autor
11. nov 2023

Mám tam chybičku, jemu sa nepáčili kaderníčka a kozmetička. Preto ich musela vymeniť

medda_beda
11. nov 2023

Nechať ju tak, keď jej to vyhovuje.
Časom možno pochopí.
Myslím, že jej fyzicky neublíži, ale psyhiku jej ničí už teraz.

stanulienkat
11. nov 2023

Ona možno nemá ružové okuliare. Možno je len blbá.

ibrunova
11. nov 2023

Nič s tým neurobíš, ty budeš tá najhoršia, pokiaľ si to ona sama neuvedomí .

beata_k
11. nov 2023

Velmi sa to toho nemiesaj lebo jej ta zakaze a uz jej nik neostane koho by poziadala o pomoc, ked sa spamata.

januska12323
11. nov 2023

Maximálne jej môžeš povedať čo si o ich vzťahu myslíš.

hortenziaj
11. nov 2023

Môžeš ju upozorniť co si si všimla, nájsť nejaké články o takýchto ľudoch a priebehy ich obetí, ale zvyšok je na nej. Len jej povedz ze si tu pre ňu keby bolo zle, že sa na teba môže spoľahnúť. A viac by som túto tému sama nezačína la uz

anonymanonym
11. nov 2023

Len by som jej dala najavo, ze za kazdych okolnosti som tu pre nu... A ak by som tam naozaj videla nejake fakt nebezpecenstvo a bola by to naozaj blizka kamaratka, tak by som sa poradila s odbornikom (psycholog napr.) (da sa najst aj bezplatne jednorazove poradenstvo), ci vobec a ako by som mohla pomoct ako tretia osoba. Kedze si myslim, ze ak by to bolo naozaj vazne, tak laicke miesanie sa do toho by mohlo mozno az uškodiť... Ja som sa tak raz radila s odbornikmi ked velmi dobra kamaratka prezivala velmi tazke obdobie a urobila by som to tak aj znova.

zuzanna33
11. nov 2023

Toxický vzťah na ktorom sa ona musí poučiť! Dostane facku od života skončí sama a potom už len oči pre plač bez kamarátok,záľub a samej seba... Manipulátor dokáže ženu otočiť tak že sama uverí že on má vo všetkom pravdu on je svätí.Stratí rodinu a ľudí ktorí to s ňou myslia dobre a skutočne ju ľúbia... Takýchto mužov sa treba zbaviť hneď ale veľa žien toto nepochopí a žijeme len raz ...Okrem zdravia je najvzácnejší čas ak jej podkope sebavedomie je stratená a život je pre ňu bude len prežívanie...Veľa takých žien ak aj odíde sa nevie zaradiť do života nájsť si prácu, získať priateľov...Nedá sa pomôcť ak to človek myslí dobre oci bude mať len pre neho...

marca12
11. nov 2023

Opatrne by som jej povedala,ze si si vsimla urcite znaky spravania unho. Ze ti to robi starosti a nie je v poriadku,aby ju takto odstrihol. Ale to by som jej povedala do oci. Nikdy jej nepis,urcite jej sleduje mobil a odstrihne aj teba. Mozes jej nieco povedat,ale ona sa musi sama poucit. Skor by som jej dala najavo,ze som tu vzdy pre nu,nesudila ju a neopustila ako kamaratka. Este bude velmi potrebovat tvoju pomoc

ailiba
11. nov 2023

Nic s tym neurobis. Ak je do neho zblaznena...este ty budes ta zla.

deti95060810
11. nov 2023

po roku sa mu hodila do náručia - tak čo tu vlastne chceš osobe zaslepenej láskou pomáhať...

domkakvet
11. nov 2023

Povec jej svoj nazor a viac sa do toho nestaraj. Ak ta nepocuvne, viac to neries.

lilitela
11. nov 2023

Treba byt pri nej a cakat, kedy sama vyslovi nejaku pochybnost o nom a vtedy zacat pracovat. Uvidis, ze ako bude reagovat, ci sa ho potom zacne zastavat. Ona zatial nevnima negativne tie zmeny ktore jej priniesol do zivota? Lebo kym je zaslepena, tak to asi nepojde.

ellinorka
11. nov 2023

môžeš sa pokúsiť opísať jej tvoje obavy o ňu a ako to vidíš ty, avšak neviem či to niekam bude spieť...niektorí ľudia sa musia poučiť na vlastných chybách. Žiaľ.

kandelabra
11. nov 2023

1) ak zobrala naspat s otvorenou narucou chlapa, ktory ju po jednej noci bez vysvetlenia opustil, tak sa da predpoklat, ze je to zienka, ktora ma problem v oblasti sebaucty a poznania svojej vlastnej hodnoty - a taki su pre manipulatorov perfektna obet
2) skoncit to moze len ona, ale na to by si musela uvedomit, co sa deje. Ako zamilovana to samozrejme nevidi, ak ked jej to narovinu povies, este si bude mysliet, ze sa jej snazis rozbit vztah. Ja by som skusila chrobaky do hlavy, jemne sa snazit ukazat, ze co on robi - a nasledne ona pod jeho vplyvom - nie je celkom ok. A potom uz len dufat, ze casom0 pochopi...