Ako odpustiť bývalému?

28. jan 2023

Ahojte baby chcem sa vás opýtať, či mi neviete dať rady, ako odpustiť bývalému ? Je to už 9 rokov, on sa oženil, je šťastný a ja sa snažím všemožne, ale nenávidím ho. Ja viem, že to nie je správne, ubližujem iba sebe, ale neviem mu odpustiť, to ako sa zachoval, ako mi ublížil.

beata_k
28. jan 2023

9 rokov sa macas po kolena v bahne? To uz by som asi psychologa navstivila.

autor
28. jan 2023

@beata_k myslíš že ma to baví ?

kris_tin257
28. jan 2023

A odpustenie je potrebné? Prenes sa jednoducho cez to odosobni sa a zober si poučenie z toho 🤷

beata_k
28. jan 2023

Nie. Ale je to dlha doba aby si s tym uz nieco urobila. Modry konik ti velmi nepomoze. Musis si sama pomoct.

veronikaszabova
28. jan 2023

A co konkretne mu nevies odpustit? Ze od teba odisiel?

autor
28. jan 2023

@kris_tin257 no nie je to potrebné, ale ja to potrebujem pre svoj pokoj, neviem sa preniesť cez to...

deti95060810
28. jan 2023

si sama bez vzťahu? asi áno že? lebo inak by si nemala čas sa zaoberať ex...

pribinak
28. jan 2023

9 rokov je kus života. Toto si si mala poriešiť sama v sebe behom pár týždňov
Ak to nedokážeš, tak je čas na psychoterapiu

pralinka25
28. jan 2023

tak ked si to za tie roky nezvladla sama skus odbornu pomoc, nejakeho terapeuta alebo psychologa. ved to ti moze len pomoct. da ti iny pohlad na vec, mozno nejake techniky. preco to nevyskusas

beatrixx1525
28. jan 2023

A ja si myslím že nie je také ľahké preniesť sa cez vzťah ktorý spôsobil hlboké traumy, mám skúsenosť. Mne napríklad pomohlo povedať si že si svoj nový život nezaslúži. Žiadne odpúšťanie žiadne rozlúčky žiadne zmierenie. Proste som si priznala že ten chlap bol kus hoviadka ktorý si nezaslúži mať rodinu a tým som to v sebe spracovala a uzavrela. Možno taký prístup by bol pre teba lepší?

katkazocele
28. jan 2023

@autorka nenapísala si ako ti ublížil , musíš svoj problém detailnejšie opísať

zuzubb007
28. jan 2023

Co nevies prekusnut? Ze je stastny a ma rodinu? A ty nemas? Ako dlha doba treba si zit svoj zivot a ak to nevies smer psycholog a podobne

autor
28. jan 2023

@zuzubb007 Ano neviem prekusnuť že je šťastný a že ma rodinu.

autor
28. jan 2023

Je to jedno čo spravil a je jedno či ja mam niekoho, proste sa pýtam ako odpustiť.

loliki
28. jan 2023

Teraz je toľko rozídených a rozvadených párov, čo ani pármi nezostali. Proste sa nepodarilo. Ľudia sa aj menia aj sa navzájom zunujú, alebo sa sklamú a sú zo seba rozčarovaní. Dopraj mu šťastie, ak si ho voľakedy mala rada. Ak Ti ublížil, na začiatok - nechci sa mu pomstiť, nechaj ho žiť. Nie je nikde napísané, že šťastná môžeš byť len s ním a on s tebou. Veď ľudí je 8 mld na svete, môžeš si vyberať. Určite sa to podarí aj tebe. Nebuď majetnícka, on ti nepatrí. Buď šťastná, že ti nechal slobodu nájsť si lepšieho. Buď mu vďačná za životnú skúsenosť. Každý človek, ktorého stretneš ťa môže obohatiť - napr o nejakú skúsenosť, radu, rozhovor, nápad, pomoc...

lucyluska
28. jan 2023

@ šťastie je vrtkavé, to sa budeš tešiť keď ho postihne nešťastie, nedajbože tragedia? A ty s nimi bývaš v jednej domácnosti, že vieš že je tak náramne šťastný?
Odpustiť sa dá cez Krista, sama som ho zažila.
Ak nie si veriaca, choď na terapie.
Ešte sa môže stať že ty budeš žiť krásny život...a on možno nie. Ale tu nejde o to, že mu chceme zle. Nikto nikdy nevie ako skončí... ale keď si pomôžeš môžeš zažiť ešte krásne chvíle, aj so svojou rodinou.

autor
28. jan 2023

@lucyluska som veriaca, ale neviem odpustiť.

autor
28. jan 2023

@loliki ja viem ako to myslíš, proste snažím sa, ale nejde mi to

martul
28. jan 2023

Takže on to vlastne ani neublížil, to ty mu závidíš že je šťastný.....rob niečo so sebou.

loliki
28. jan 2023

Musíš naňho myslieť? ľahko sa mi radí a píše. Ale minule ma naštvala kolegyňa... Cha, to bolo pekne počuť. 🙂 Vo všeobecnosti platí, že náplasť musí byť väčšia ako rana, aby ranu zakryla a pomohla ranu zahojiť. Tiež mi to trvalo dlho, kým ma táto myšlienka osvietila. Láska. Láskou zakry zranenie. Musíš mať väčšiu lásku ako je tá bolesť. Vtedy to pôjde.

katkami123
28. jan 2023

Treba si nájsť frajera, poriadneho, si veriaca, modli sa za dobrého manžela, daj odslúžiť omše, máš modlitby zriekania…je toho dosť. A prestaň ho stalkovať, co určite robíš.

jasminka22
28. jan 2023

Chapem Ta. Ja som daka kopacky a skoro 4 roky som sa z toho spamatavala. Pre mna bol problem, ze som niekomu ublizila. Teraz viem, ze uz by som to brala inak. Ale s odstupom casu je kazdy general. Zi svoj zivot. Ked nechces, neodpustaj. Ale zi. Neries byvaleho, ries len seba a svoj osobny zivot. Ulavi sa Ti a konecne budes stastna. Mozno je toto cesta, ktoru si musela prezit, aby si bola clovekom, ktorym si.

moonlight1210
28. jan 2023

Porozmyslaj, co ti ten vztah dal. Nie, co ti vzal.
Uvedomis si tak na to, co si z toho ty ziskala.

Ked clovek nenavidi, sustredi sa na to, co stratil (a uz mu nikto nevrati/nenahradi). A kedze je to nemenitelne, stve ho to este viac. Potom je v takom zacarovanom kruhu. Nenavidi, pretoze nenavidi.

lucyluska
28. jan 2023

@autorka, ide o to, či chceš odpustiť. Samozrejme že nikto nevie veľkodušne odpustiť, ale s plačom povedať Bohu, že ako ťa to bolí a že je to nespravodlivé...ale že z lásky ku Kristovi, chceš odpustiť. On má byť Tvoja Alfa a Omega v živote... máš mať s Ním živý vzťah. Aj On povedal, odpustite a bude vám odpustené... takže s pokorou porozmýšľať nad tým čo som napísala, stačí chcieť odpustiť a prosiť Boha, nech ti uzdraví srdce. Ja som sa zadusala slzami pred sviatostou oltarnou, ako ma tie rany boleli...a veru uzdravil ma. Vôbec necítim bolesť a vzťah s mojou mamou mám exkluzívny, starám sa o ňu v chorobe. Mamka sa tiež veľmi zmenila, ľúbime sa.

loliki
28. jan 2023

Ak ho nenávidíš a zároveň mu závidíš šťastie..., či sa nehneváš vlastne na seba? Či si to správne pomenovala? Či to nie je o výčitkách sebe samému? Ja neviem, nevidím do toho. Aká je tvoja obľúbená farba - napr. obľúbeného oblečenia? Akú farbu nosíš?

autor
28. jan 2023

@loliki Hnevám sa na seba, že mu neviem odpustiť. Štve ma jeho šťastie. Akú farbu nosím? Je to rôzne, ale modrú.

katkami123
28. jan 2023

@lucyluska
Prečo by jej bývalý nemal byt šťastný? Wtf? Len preto, lebo ona mu nedopraje? Tak ju tu budeme tľapkať po ramene a hovoriť ďalšie nenávistne bludy, ze určite zas musí byt nešťastný? Ako Sorry… ale nechápem akým smerom sa to tu uberá.

katkami123
28. jan 2023

A prečo mu nevieš odpustiť? Ty si sa rozišla s ním či on s tebou? Ublížil ti nejak počas rozchodu? Alebo kto bol hlavným vinníkom?

ropucha6
28. jan 2023

Nepomohlo by ti uplne nanho prestat mysliet? Stretavas ho, pripadne sledujes na nejakych sietiach? Mne pomohlo vsade vymazat, proste zide z oci…

autor
28. jan 2023

@katkami123 Áno ublížil mi, klamal, choval sa zle. Rozišli sme sa tak, že to bolo neuzavrete a hneď mal inú do mesiaca. Ja som povedala že koniec, ale on robil všetko preto, aby ten koniec bol. Štvalo ma, že hneď mal inú, ktorú si aj vzal a vyzerá že je šťastný.