Ako dostať späť do reality kamarátku?

5. sep 2023

Mám veľmi dobrú kamarátku ktorá si našla priateľa. Sú spolu 10 mesiacov a ona si myslí ako je všetko dokonalé. Ako jej vo všetkom pomáha, že to majú pekne nastavené napríklad ona umýva riad a on odkladá, ona robí prílohu on mäso. Že ho nemusí prosiť o nič ale sám mu napadne pomôcť a spraviť veci.
Je mladá 23 ročná a ako staršia skúsenejšia viem aké sú začiatky, časom to skončí a bude mať oči pre plač aký to bol dokonalý chlap. Ako ju s tým oboznámiť?

uhnakova
5. sep 2023

ideálne nestarať sa, nie je to tvoj život.

vanilkovazmrzka
5. sep 2023

Vies co, ja sa ani necudujem, ze to tebe s takym negativnym nastavenim nevyslo.

Ale nekaz zivoty druhym ludom, obzvlast ak ich nazyvas priatelmi.

aliziana
5. sep 2023

zaujíma ma, ako vieš, že to tak neostane? za to, že to Tebe nevyšlo (si myslím...), neznamená, že to je tak u všetkých

h2
5. sep 2023

S čím ju chceš oboznámiť? Že jej chlap časom prestane odkladať riad, ktorý ona umyla a pripravovať mäso k jej prílohe?

vilma7
5. sep 2023

Nemusí to byť tvoj prípad, nechaj ju
..možno je on iný. Sú predsa aj výnimky.

reanda
5. sep 2023

do tvojej reality ju preboha netahaj 😀

prasiatko30
5. sep 2023

s priatelmi ako ty clovek nepotrebuje nepriatelov😂

dzulli1980
5. sep 2023

Prečo by to malo skončiť? ... nie všetci muži sú lenivci, sú napr. aj takí, ktorých k tomu matka od malička viedla - pomáhať partnerke, vážiť si partnerku atď. ... to, že Ty máš zlú skúsenosť neznamená, že aj ona bude mať ... nežiarliš tak trochu?

syslik81
5. sep 2023

ja som taka stastna,ze nemam kamosku ako ty .. nebud zavistliva a nechaj ju zit jej zamilovanost..ci jej to vyjde alebo nie je len na nich .. ajkeby nie budu to jej spomienky a ak ano ty sa pouc a nezufaj,mozno aj ty takeho najdes casom

lubkovaandrejka
5. sep 2023

Ahoj 🙂 mna len zaujima, z coho dedukujes,ze kamoska dopadne rovnako ako ty. To,ze si starsia a skusenejsia neznamena,ze kamosku caka presne to iste, co postretlo teba. Su pary, ktore su zohrane pomaly pocas celeho zivota. Ak to ma tak, ako popisujes a je stastna, tes sa s nou a zbytocne sa im do vztahu neryp.

viestta
5. sep 2023

Nuž realita je taká, že ona si vybrala dobre. Takých chlapov po svete beha dosť, len si vyberajú iné ženy ako si ty.

loliki
5. sep 2023

A tvoj priateľ je aký? Aká je tvoja realita? Naozaj len toto ťa trápi, že má fajn priateľa?

anonymanonym
5. sep 2023

A aka je prosim ta realita? Ano, "vztahy jsou fučka" (ako hovori jeden parovy terapeut), je potrebne na vztahu pracovat, su v nom lepsie aj horsie obdobia, ale preco by to malo casom skoncit a mala by mat oci len pre plac? Ako nechapem. To, ze ty mas taku skusenost, neznamena ze bude mat aj ona. Mozno ano. Ktovie. Ale mozno nie. Nemiesaj sa im do toho.

x_mery_x
5. sep 2023

Preco by to nemalo byt realne aj po dlhsej dobe? Ked si rozumeju a su obaja schopny.
My sme s muzom spolu 13rokov a tiez takto spolu varime, on urobi jedno ja druhe, tak isto aj upratovanie raz on, raz ja, kto chce ten to spravi. :D

januska12323
5. sep 2023

Nežiarliš tak trochu?

jamimo
5. sep 2023

tak náhodou... u nás tento scénar nažívania funguje 24 rokov. On kosí, ja hrabem, on vyvezie na fúriku... on okná z hrubej špiny, ja leštím... ja dám prať, medzitým zašportujem, on vešia prádlo.. atď atď atď. A neuveríš! Sám od seba, je mu to prirodzené, nemusím ho ani prosiť, ani dirigovať, ani hnať do roboty. Nie každý chlap má tuleniu chorobu 😉

hendikep
5. sep 2023

@h2 😂😂😂

prasiatko30
5. sep 2023

@jamimo ticho, to radsej ani nehovor lebo sa najdu kamosky “co ta dostanu spat do reality” do ich reality i ked to s tou tvojou nema nic spolocne😂😂😂. Este budes mat doma chlapa co ti pomaha, prosim ta kde sme - v matriarchate ci co🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

jamimo
5. sep 2023

@prasiatko30 júúúj prosím ťa, už aj také mi bolo povedané, ževraj sa chválim, až ho neprechválim, alebo že si vymýšľam. Nech si každý myslí čo chce, fantázia a vesmír sú nekonečné.
Už som to tu kedysi písala, chlapi z práce sa tomu môjmu smiali, že napr. vyvesí bielizeň. On na to odpovedal: No a? V domácnosti žijeme spolu, dvaja, aj ja sa podieľam. Moja baba nechodí z roboty domov do druhej "šichty". A čím skôr to urobíme, tým máme viac voľného času.
Osobne sama za seba, ja by som ani nemohla žiť s chlapom, kt. je lenivý ako voš. 🚩Tiež mám len dve ruky, nohy, jednu chrbticu (napr. matrace a periny prezliekame spolu...) Tiež si rada sadnem, vypijem čaj, prečítam niečo, mám rada svoj priestor. A nie som Saxana aby som lietala celý život na vysávači 🙃

jamimo
5. sep 2023

@prasiatko30
PS:... a baby ktoré majú domáce zvieratko na gauči Tuleňa obecného, nuž.... čo si vybrali to majú 🤷‍♀️

anonymanonym
5. sep 2023

U nas je matriarchat a vsetci sme spokojni 👌😁😁😁

miadi
6. sep 2023

Dopraj a bude ti dopriate. Taku kamosku co jej bude tvrdit ze cokolada je kysela nepotrebuje. Nechaj ju nech si uziva zalubenost a ze maju svoj system ktory im vyhovuje. Ak si naozaj kamoska tak bud optimista a ver ze im to take pekne vydrzi .

oli18
6. sep 2023

Zeny , mnohe si odporujete. Same pisete, sko sa vasi muzi zmenili po svadbe, po narodeni deti... Nevidim dovod, aby jej kamaratka nepovedala, ze sa to casom moze zmenit. Teraz maju obaja zalubenci ruzove okuliare, ked opadne zalubenie, narazia na tvrdu realitu. Kazdy vztah je riziko, loteria, prisposobovanie sa, tolerovanie. Je len na kazdom z nas, kolko toho vydrzi. A vzhladom na sucasne rozvodove statistiky, malo.

prasiatko30
6. sep 2023

@oli18 na keru mariu budes niekomu rozpravat v tom najkrajsom bode zamilovanosti, ze to nebude tak vecne - za prve ani nevies kolko to bude trvat, ani nevies ci ten chlap sa zmeni, ani nevies co sa stane za 2 tyzdne. Tato "kamaratka" vie nieco konkretne o tomto chlapovi? chodila s nim? spavala s nim? zila s nim? ten chlap je nejaky psychopat a ona o tom vie? je to vrah? trestany násilnik? alebo co o nom vie takeho aby kazila niekomu to nadherne obdobie, ktore si viditelne kamoska uziva. To robi len bestia.

prasiatko30
6. sep 2023

@oli18 btw - kolke tu kritizuju svokry a svagrine za to, ze im rozpravaju ako to dieta bude plakat a ako bude neposluchat, a ako sa nevyspi, a ako bude mat problemy s kojenim, ako dieta urcite bude boliet brucho a bude plakat celé noci, ze materstvo nie je len o nadhernom ruzovom babatku spiacom v koliske - a to im zacnu rozpravat vtedy ked je dotycna este len tehotna alebo dieta nadherne spi a milujuca babka dava zaruceny navod na zivot nadsenej matke - to je presne ten isty scenar, a nevesty su super vdacne za kazdy taky komentar a upozornenie, na ktory neboli vobec zvedave😂

miroslava21
6. sep 2023

A preco by to takto nemohlo zostat? Zato ze ty nemas takeho priatela, neznamena ze taky neexistuje.
Velmi negativne posobis

oli18
6. sep 2023

@prasiatko30 da sa to povedat vseobecne, urcite to tak autorka aj mysli. Aby jej potom kamaratka v zufalstve nenariekala na ramene a nechodila po psychologoch v tom lepsom pripade. V horsom, aby nespachala samovrazdu z nestastnej lasky, co sa tiez stava. A ak su kamosky, mozu predebatovat kazdu temu, nevie, preco toto nie.

prasiatko30
6. sep 2023

@oli18 vy ste fakt super kamky - namiesto toho aby ste sa tesili, ze kamoska je ok vo vztahu tak rozmyslate o samovrazde pri rozchode - optimizmus nadovsetko. radost mat takych ludi okolo. tak ked dojde ak dojde ten moment tak potom hadam poskytnes tvoje rameno a budes pri nej ale dovtedy preco ma rozmyslat nad tym, ze sa rozidu ked su spolu dva mesiace a su v poriadku - sorry ale tieto futuristicke a tragicke scenare fakt nechapem. jediny dovod, ktory by mala autorka na upozornenie svojej kamaratky, ze nieco moze ist zle je ten, ze pozna dotycneho osobne a vie o nom nieco fakt negativne, co by mohlo objetktivne kamoske uskodit - psychopat, vazna psychicka porucha, preukazatelne tyranie byvalej zeny/frajerky, chlap je zenaty/zadany so zavazkami a kamoska o tom nevie. Pokial "kamoska" len sprosto zavidi, ze kamka je na ruzovom oblacku a jej frajer s nou tak nech si svoje dobre mienene rady necha pre seba

oli18
6. sep 2023

@prasiatko30 nebudem ti viac oponovat, len napusem, ze podla statistik, viac samovrazd je prave medzi optimistami, ktori nezvladaju zivotne prehry.

prasiatko30
6. sep 2023

@oli18 kedy pochopis, ze urcite rady nie su rady a nic pozitivneho neprinasaju bodka. rozpravame o zamilovanosti a o tom, ze niekto zacina vztah pre boha ziveho - ty ked si zacala chodit s niekym tak si urcite potrebovala pocuvat o tom, ze za 10rokov ti chlap nebude umyvat doma riady - o toto sa jedna nie o to ci su optimisti naklonnejsi na samovrazdu alebo nie - preber sa pre boha