Ako ďalej fungovať v takom manželstve?

11. apr 2023

Žienky máte niektorá skúsenosť s mužom ktorý stále rípe doslova pre hocičo?? Je to niekedy pre totálne kraviny, banality, no tak ako on z toho dokáže urobiť "haló", tak ma proste vyprovokuje a začne hádka. Ja už mám toho plné zuby. Trvá to roky. Neskôr sa ma snaží udobriť, no po pár dňoch sa to opakuje znovu a takto to ide roky... Myslíte že je to manipulátor, alebo mi to robí proste schválne? Snažila som sa s ním o tom už xy krát porozprávať, prečo to robí. Ale on vidí vinu len vo mne, lebo ja sa začnem hádať, ale na to čím to vlastne začne, už nepozerá. Mame dve deti jedno už chodí do školy a druhé je 5mesačné bábo. Niekdy mám chuť to s ním už skončiť a odísť , lebo mám plne zuby tých jeho "blbých rečí" a rípania. Mám občas pocit, že to robí doslova naschvál, aby vyvolal hádku 🤦‍♀️ Ja som dosť výbušná, snažím sa to krotiť, ale keď proste on začne vyrivat vždy vybuchnem. Potom ma to štve kôli deťom 😐 Chvíľu je tichá domácnosť, potom sa mi doslova začne vtierať, myslí si že sexom sa vždy udobrime. Kôli deťom to vždy tolerujem a čakám že sa zmení 🙄 No moje čakanie je už asi zbytočné, keď to trvá roky. Sme spolu 12 rokov a toto začalo ako sa nám narodilo prvé dieťa. Fakt už neviem ako ďalej. Nechcela som rozbíjať rodinu, lebo ma netyra, nie je alkoholik, chodí do práce. Stará sa o rodinu. Poraďte mi lebo už ďalej nechcem takto žiť

pralinka25
11. apr 2023

a keby si mu to rypanie trochu vratila. vies, nadstavit trochu zrkadlo. alebo napis tu jeho povodnu hlasku ktora to zacne napis mu k tomu ako si sa pri tom citila a nech si to precita a zamysli sa nad tym ci sa mu to zda ok. takto to mozno nesklzne do hadky.
ked tych listov bude mat celu kopu mozno mu to otvori oci. ja neviem. tiez by som si to nenechala. stane sa obcas asi vsade ze si niekto rypne ale odtial potial. nie sustavne.

anjelicek26
11. apr 2023

Tak menit mozes v prvej rade seba... si vybusna, slabo sa kontrolujes, nechas sa jeho vyryvanim silno ovplyvnovat a nevies stat nad vecou. Chapem, ze nie vzdy sa to da - ale da... zmenit temu, spytat sa protiotazku, usmiat sa, objat, nechat "tak"... mas doma malicke babo, rezim mate rozhodeny, ide ti do toho nevyspatost a to robi z psychikou zlobu. Skus pozriet nejake youtube situacne videa, mozno ti to pomoze "spravnejsie" reagovat.

S muzom sadnut a povedat, ze ti vadi, ze sa tolko hadate, za kraviny, banality, zacni prosim od seba - ze nesmies tak vybuchovat, ze sa snazis, ale ze by bolo fajn, keby si ty/muz nerypal furt do x-y-z, ze to tu situaciu zhorsuje. Ci chce, aby deti videli dokola sa rodicov hadat.

Takto to ostat nemoze... ak ste inak kompatibilny, tak obaja krok spät a zacat si uvedomovat, ze uz je to problem.

zmrzlinka2021
11. apr 2023

Na hadku vzdy treba dvoch.
Nespominas ziadnu konkretnu situaciu, ktora je spustacom hadky.
Ja osobne sa nehadam, kedze moja energia je limitovana a nevnimam hadku ako konstruktivnu vec vo svojom zivote.
Ak rypne, povedz mu "zlatinko, chapem ta ale uz nerypkaj".

Vobec nepises o vasom vztahu?
Lubite sa?
Denne si prejavujete lasku, naklonost,..?
Alebo ste len spolubyvajuci?

A prečo mas nim to druhe dieta vobec, ked to zacalo pri prvom?

kvetinka75
11. apr 2023

ako konkrétne rýpe, čo ti hovorí? Veď mu to vráť. alebo ak sú to kraviny, tak to ignoruj. Ke´d nie je diváka nie je ani divadlo.

levandula7
11. apr 2023

skús terapiu.. buď ty individuálnu alebo mu navrhni párovú, zamerajte sa na spoločnú komunikáciu, vysvetli mu, ako sa cítiš, keď "rýpe" poprípade sa na terapii skús naučiť si veci nebrať tak osobne a proste ich nechať plávať, nauč sa nejaký coping..

ysseba
11. apr 2023

No veď nám povedz nejaký konkrétny príklad, konkrétnu situáciu ako rýpe a ako si ty reagovala.

luccija
11. apr 2023

Daj príklady.....keď to trvá 12 r to sa už nezmení.Mozno je tvoja reakcia prehnaná?niekto sa hneď uráža či vyštartuje, keď mu druhý niečo vytkne.bud nebudeš reagovať, vysmejes ho...možno chcete obidvaja kraľovať a nedarujete si nič...

autor
11. apr 2023

@luccija dobre uvediem príklad. Dnes ráno malému tiekli slinky, lebo mu idú zúbky a plienka bola na radiátore, lebo ju tam dávam vždy aby preschla. A on hneď prečo je zas tá plienka na radiátore, lebo on ju nemá po ruke 🤦‍♀️ Pritom vie moc dobre, že ju tam dávam vždy presušit. Tak som mu povedala čo zas rype či to robí schválne keď vie dôvod a už to zas šlo do hádky... Proste totálne kraviny s ktorými začína

kakawah
11. apr 2023

Podľa mňa je to manipulátor. Ale skús sa povzniesť nad jeho nezmyselnými vyrývačkami. Keď začne, povedz mu, že život je krátky na to, aby ste sa hádali, že dnes ste tu a zajtra tu niekto z vás nemusí byť. Že čo z toho má, veď sa tešte zo života, z detí, že ste rodina. Proste mu z kľudom prehovor o čom to život je, keď to nepochopi a bude ďalej vyrývať, popremýšľala by som či ďalej žiť z takým mužom. Ale ako ženy píšu, aj ty môžeš zmeniť svoj prístup k tomu. Keď uvidí že nereaguješ, prestane.

liljana
11. apr 2023

Otazka je, ci on rype, alebo ty si vybusna, ze ta nastve hocico. Uz aj ked iba otvori usta. Alebo sa to nazbieralo a mate sa obaja v zuboch, pri kazdej pricine. Na kazdy pad sa potrebujete porozpravat, alebo takto dlho spolu fungovat nebudete.
A obvykla otazka. To si si vsimla az pri druhom dietati, ze on ma rypavu povahu a ty vybusnu?

ayanamirei
11. apr 2023

ten priklad s plienkou mi ustrelil dekel 😂 to ta vazne dokaze pichnut taka poznamka? Preco je na radiatore ta jedna je relevantny dovod, preco si nedala druhu cistu,suchu k dietatu nechapem ani ja 😉 To sa ti pri kazdej sline chce behat k radiatoru a spet? Ved snad nemate len jednu plienku...

zmrzlinka2021
11. apr 2023

Neuraz sa.

Aspon pre mna - to co uvadzas ako priklad je totalna nepodstatna kravina. Realne nie si vyhoreta?
Lebo take ptakoviny ja ani neregistrujem. Drahy si necha na mieste x par ponoziek "ano zlatko, ja to odpracem" - o tri dni to tam si nenajde a sa cuduje 😀
Ja nieco odlozit inde, ako s tym manzel ratal... a potom ze preco to nie je tam - no preto, ze to malo byt niekde inde...

Ako sorry, toto su vyslovne kraviny... normalny rozvod, rozbitie rodiny... znicenie zivota dietatu - len smelo do toho! ☹

Taketo chobotiny riesia ludia uplne bezne a ano, urcite veci pridu az s detmi, ked zacnes riesit veci, ktore si dovtedy nepoznala..

Realne daj sa dokopy, zacvic si pravidelne, chod plavat, pozvi draheho na pizzu...

Netvrdim, ze on je svaty - nikto z nas nie je svati, kazdy / kazda mame svoje aj chyby... ale tak to v zivote chodi, par je tvoreny nedokonalymi ludmi a vzajomne sa obrusujeme

autor
11. apr 2023

@ayanamirei pre boha 🙈 akurát v ten moment ráno si predstav tam bola len tá jedna 🤦‍♀️ tu ide o princíp, že kôli tomu rypal. Ale ty budeš zrejme tiež taká povaha, keď riešiš taký blud. Ja riešim jeho povahu, nie blbú plienku. Mne odvalilo dekel z tvojho zbytočného komentára 🤦‍♀️

autor
11. apr 2023

@zmrzlinka2021 ja ti rozumiem, ved píšem že sú to blbosti 🙂 no je to často a to je ten kameň úrazu, preto ma to vytáča a potom to ide tam kam ide

liljana
11. apr 2023

Manzelske krizy su 2,7,14,21 rokov. Ste spolu 12 rokov, miesto riesenia zacinajucej krizy ste mali dalsie dieta a nevyslo to. Tiez nechapem ochotu sa pohadat kvoli plienke. Ak dieta slinta, tak mam nieco poruke. Ak nie je plienka, je podbradnik, utierka, papierova utierka,... Normalni ludia si tu plienku jeden druhemu podaju. Ini sa pre to pohadaju.

autor
11. apr 2023

@liljana nikdy nevybuchnem len tak bez dôvodu. Vždy to začne jeho rypaním. Preto som sa to s nim snažila vyriešiť, nech to proste nerobí

anjelicek26
11. apr 2023

Ono nejde o ziaden "princip", ale nepodstatnu vec... pokial sa budes s principu hadat o vsetkom, co on spravi "nedokonale" alebo sa dovoli opytat, tak nebudete v zelenom kludovom pasme nikdy... Normalne sa dalo odpovedat, ze je zas cela mokra a zvysok sa peru, asi musime dokupit este nejake navyse... no drama...

autor
11. apr 2023

@liljana ja riešim prnicíp celkového rypania 🤦‍♀️ nie ten jeden príklad. Asi mi nerozumieš

magic08
11. apr 2023

@ayanamirei uplny suhlas

liljana
11. apr 2023

Bud sa dohodnete, ze si kazdy zahryznete do jazyka a dohodnete si nejaky signal, ked je to na toho druheho moc. Druha moznost je manzelska poradna, psycholog, kouc, manzelska vedma a neviem, co vsetko dnes existuje. Inak bude tretia moznost, rozvodovy pravnik.
Mate spolu niekedy vecery, hodinky, ze si iba sadnete, otvorite vino a rozpravate o vselicom, mimo kazdodennych problemov? Alebo uz len vrcite po sebe.
Na riesenie kazdeho vztahoveho problemu musia byt vzdy dvaja.

dzulli1980
11. apr 2023

Podľa Tvojich reakcií si myslím, že by si mala zapracovať na sebe ... vyprovokuje Ťa preto, lebo sa necháš vyprovokovať, lebo mu na to jednoducho skočíš ... prejdi jeho rýpanie mlčaním, dá sa to naučiť ... a jeho to časom prejde, keď uvidí, že to s Tebou nič nerobí ... na vzťah sú dvaja, nikdy nie je na vine iba jeden ... ja takéto rýpavé povahy ani neriešim, myslím si, že si tým tak nejak masírujú ego, neoberám sa zbytočne o energiu ... ani Ty sa o ňu neoberaj, venuj ju radšej deťom.

magic08
11. apr 2023

ak je toto dovod na dusno v domacnosti, to s tou plienkou, a aj ostatne priklady by boli tomu podobne, tak je načase začat so zmenou, ale u teba

malvor
11. apr 2023

"Nechcela som rozbíjať rodinu, lebo ma netyra, nie je alkoholik, chodí do práce. Stará sa o rodinu." To fakt tu naznacujes rozvod kvoli totalnym kravinam? Mala by si sa naucit sa nad veci povzniest. Mozno ked to budes ignorovat tak to aj prestane robit.

januska12323
11. apr 2023

Kvôli tomu sa hádať?

lvulik
11. apr 2023

Prepáč ale z uvedeného mi príde, ze vytváras problémy tam, kde nie sú práve ty a nie manzel. Zrejme ponorka/vyhorenie alebo si jednoducho taka povaha, ked aj jednu tu prítomnu komentujúcu si označila ako 'problémovú' len preto, ze ma iny názor ako ty a dokonca rovnaký názor ako tvoj manzel. Ak si nezaujato prečítaš komentáre tu, bez emócií a iných citových zafarbeni, skus porozmýšľať, ci nemôže byť tak trochu chyba aj v tebe a co sa s tým dá spraviť. Ci je to dočasne aktuálnou situáciou alebo sa ti to stáva bežne.. Drzim palce

autor
11. apr 2023

Vidím že väčšina tu je asi ešte stará škola typu, žena musí "držať hubu a krok" a muž si môže hovoriť čo chce. No aspoň vidím, že sa tu vážne neoplatí písať nič. Česť par výnimkám čo vedia poradiť aj normálne. Ok nečítam už ďalej tieto komentáre, ktoré mi nie sú nápomocné v ničom 🤦‍♀️ takže už ďalej komentovať nemusíte.

malvor
11. apr 2023

ty nechces radu, ale potlapkat po pleci ako mas ty pravdu

slovakboy
11. apr 2023

Skús nereagovať na jeho blbe poznámky. Prečo je tá blbá plienka zase na radiatore? Čo sa stane keď neodpovieš? Jeho plačkanie skončí vo vzduchoprázdne alebo u neho. Nie si povinná na všetko odpovedať. My mame pocit že musíme odpovedať a brániť sa inak ten druhý vyhral. Alebo čo je tiež nebezpečne nepovieme nič lebo sa bojíme toho druhého a ten grc čo vypustil , alebo slušnejšie povedané citový jed, tak ho zhltneme a tam nás dusí. Spomínam si na moju babku keď stary otec začal hundrať ona sa mierne pousmiala. Tak popod fúz. Jeho to vytočilo ale ostal vždy z toho ako porazený a ďalej sa téma nerozvíjala. Keď ťa hnevá prečo je taký tak to bude asi v strese a blbo ho rieši. Strach panika plačkanie. Sme národ plačkov. Úplne by si ho vytočila keby si začala plakať akože - urobíš mu zrkadlo. Opakuješ čo povedal s posměšným tónom. Ale to už pôjde do hádky. Určite sa však nesnaž o to ho zmeniť v daný moment a aby si priznal chybu. Ty nie si zodpovedná za jeho blbe reakcie ani za jeho nápravu. Je to určitý spôsob chcenia manipulovať ak to robíš. On naopak nie je manipulátor si myslím. Len plačko. Manipulátor by sa snažil v tebe vyvolať pocit viny s cieľom ťa ovládať.

dzulli1980
11. apr 2023

No vidíš, súdiac podľa Tvojich reakcií aj všetky ženy tu do Teba rýpu, či? ... na sebe popracuj, očividne rýchlo vzbĺkneš.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz