Ako ďalej?

10. dec 2023

Ahojte, mám za sebou dost ročne tazky vikend tak, že zatazim aj vás😀mám mesačný vztah, spoznavame sa, je to fajn, pekne, no na zaciatku mi povedal, že ešte nikdy nebol zaľúbený a nevie prejavovať city a vtedy som to nebrala až tak “vazne”, no teraz zacinam zisťovať, ze naozaj nevie prejavovať city tak ako by som si predstavovala a potom o tom vsetkom medzi nami pochybujem…a k tomu keď pridam jeho prehnanú uprimnost a neustále vtipy a humor, je to naozaj tazke obcas…nás vztah ma podľa mna aj potenciál a nechcem to len tak zahodiť len teda neviem že či si možno casom na to zvyknem a začnem citat medzi riadkami že ma ma vazne rad alebo ako to bude…

bublinka1426
10. dec 2023

vsetko chce svoj cas.

januska12323
10. dec 2023

Daj tomu šancu, ukončiť vzťah môžeš kedykoľvek keď uznáš, že to už ďalej nejde takto.

viestta
10. dec 2023

99% chlapov nevie prejavit city podla zenskych kriterii. 100% chlapov nevidi zenam do hlavy, takze matne netusia co je a co nie je primerane podla naprotivku. Takze po mesiaci alebo ti vadi vsetko a nebudes pokracovat alebo tomu das sancu

autor
10. dec 2023

Len obcas mám take chvíľky ako napriklad dnes keď si hovorim či to ma zmysel, mám 33, on 30 rokov…mala som narodeniny a dakedy dávnejšie keď sme si len písali mi napisal, že keď budem mat narodeniny pripraví mi prekvapenie, hovorim si, že super…zazila som prekvapenie no v tom zmysle, že mi nič nedal, aby ste ma chápali nejde o to, že mi nič nedal, ale o to, že neprejavil snahu aspon kúpiť tri kvietky a podobne…len na miesto toho sa ma spytal čo by som chcela len ja nie som typ čo niekomu bude rozpravat čo by chcel dostať, nikdy som to nerobila. To je jedna zo situacii napriklad.

bublinka1426
10. dec 2023

mas 33 a mas asi velke ocakavania. co cakas po mesiaci ze ti bude citat myslienky ?
malokedy muz ide podla toho ako my zeny ocakavame, aj ked sa pozname cely zivot.
takto to nefunguje

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka1426
10. dec 2023

@jj298 podla mna po mesiaci nikto nevie ci to je to ''prave'' velmi skoro sudit.

meriene
10. dec 2023

och ... ja som mala presne opacny pripad .. tiez mesacny ,,vztah,, z coho sme sa stretli par x v podstate ,,, No mna zas prekvapil hned po prvom dni.. On mal jasno v citoch.. on nemal problem mi hned na zaciatku povedat, ze ma lubi , ze som mu pomutila hlavu atd ... lenze ja som sa toho zlakla, tiez som mu zacala hovorit , ze ho lubim, no potom so sa zlakla a povedala mu, ze mu to neviem pisat este ... On sa tak nahneval, ze sa cez to nevedel preniest, aj ked som mu hovorila, ze citim nieco k nemu, ale ved po mesiaci sa nevies spoznat poriadne ...potrebovala som impulzy atd ... tak sme sa dnes rozisli ... skusala som to dat dokopy, ale uz to neslo ...

marca12
10. dec 2023

Mate odlisnw sposoby fungovania vo vztahu. Ja by som si nezvykala ani sa neprisposobovala. Neznasam kecalkov. Naco keca,ze bude prekvapenie a potom nic. Kaka si do ust. Vo vztahu maju byt dvaja ludia,ktori sa doplnaju,ale su si aj trosku podobny napr.spolocny humor,spolocny pohlad na veci a podobne.

autor
10. dec 2023

@marca12 veď keby mi nepisal o tom prekvapení, to že mi nič nedal by som tak neanalyzovala…mám teraz o nom dost pochybnosti na základe tohto

autor
10. dec 2023

@meriene to ma mrzí

meriene
10. dec 2023

tak to prejde , len daj na svoje pocity 🙂 drzim prsty

vinkel
10. dec 2023

Chlapovi musíš rovno povedať čo chceš!! Chceš romantickú večeru nech si tam prípravy sviečky, rezne, pucene zemiaky, červené víno, v posteli lupene kvetov. A už len sa nechaj prekvapiť ako to urobí ❤️🎁. Skús mu to ukázať, povedať napr ked ty mu povieš ľúbim ťa, že chceš počuť to iste a nech ťa ešte aj k sebe pritúli.

minenkak
10. dec 2023

Ja to napíšem zas ,ach tie očakávania.Vies ,že on s tebou možno tiež nieje úplne spokojný, možno si pre neho veľký suchár,možno moc romantická a možno vtipkuje preto ,že je nervózny lebo nevie ako ti to povedať.Po mesiaci vzťahu ti niečo vadí,je radosť mať vedľa seba človeka čo na tom druhom hľadá chyby

minenkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hugger
10. dec 2023

@vinkel radosť vidiet ze existujú zeny ktore čítali návod na použitie muza 😁

grof_monte_christo
10. dec 2023

@hugger A načo by nám bol takýto muž bez štipky fantázie? Alebo v tomto prípade aj bez hlbšieho záujmu a neochoty vyjsť zo svojej kompaktnej zóny?

mondolina
10. dec 2023

môj muž mi po veľmi dlhom čase začal prejavovať city, ale bola som trpezlivá, vedela som, že ma ľúbi aj bez toho aby mi to povedal.
teraz po 8 rokoch mi to hovorí denne...
tak uvidíš, ak ti je s ním dobre tak počkaj.

marca12
10. dec 2023

Ale je to velka pravda o nom. Vyzera to,ze len keca a nema ziadne ciny,skutky

zuzudrnda
10. dec 2023

Za mňa nie...vlastná skúsenosť. Dať žene k narodeninám kvety alebo čokoládu nie je jadrová fyzika ani prehnané očakávania. Znie to ako ignorácia,nevšímavosti,pohodlnosť zo strany muža. Naivne si myslieť,že sa to zmení ak to nemá vo výbave.

hugger
10. dec 2023

@grof_monte_christo mozno chce ale nevie.

Schopnosť obdarovávať sa postupne uci, je mozne ze v rodine základy nedostal, s trochou trpezlivosti autorky a ochoty a snahy jej frajera z neho este moze byt skvely partner.

hugger
10. dec 2023

@grof_monte_christo

Vyberanie darčekov na vianoce je pre vacsinu muzov najtraumatickejsia cast roka. Zeny co to chápu a muzovi pomôžu treba na rukách nosiť.

Mam známeho ktoreho manželka kazdy rok pise email jeziskovi ( celkom vtipný) a muza dava na kópiu. Vzdy som mu to závidel☺️

grof_monte_christo
10. dec 2023

@hugger Tento muž jej na narodeniny nedal žiadnu pozornosť, aj keď mal rečí ako koza bobkov, a len sa sucho spýtal, že čo by chcela. Okrem toho, že vyzerá ako slubotechna, tak prepasol príležitosť na navodenie romantickej atmosféry a dal autorke chrobáka do hlavy, ci naozaj dokáže fungovať v romantickom vzťahu. Oprávnene. Učiť 30 ročného chlapa, ako sa má správať k žene?

autor
10. dec 2023

@grof_monte_christo stačila mala pozornosť…a do poslednej chvíle som dufala, že to pride…poznam inak jeho sestru je moja dobrá kamaratka a v ich rodine je normalne sa obdarovať…

zuzudrnda
10. dec 2023

Na začiatku,keď sa muž chce ukázať v najlepšom svetle,je toto za mňa veľký prešľap. S mojimi skúsenosťami - ak ti záleží na pozornosti, empatii, toto nie. Stačilo pozvať do cukrárne. Troska by som pribrzdila a dala šancu sa mu prejaviť v iných situáciách. Zistiť, či je aktívny alebo len sa vo vzťahu vezie.

hugger
10. dec 2023

@grof_monte_christo Niektore veci sa muzi učia cely zivot. Pozitivne je uz to ak maju dist sebareflexie uvedomiť si ze sa ucit potrebujú a snahu nieco pre to urobit.

@viestta casto zdôrazňuje ze muzi ženskú myseľ citat nevedia. k téme obdarovavania sa to obvzlast hodi

grof_monte_christo
10. dec 2023

@hugger Pri mesačnej známosti nejde o obdarovanie v pravom slova zmysle, ale o prejav pozornosti a záujmu. U mňa by to bola studená sprcha takisto, pozornosť je asi môj jazyk lásky 🙂.

autor
10. dec 2023

Otázku čo ti mám kúpiť by som čakala asi po niekoľko rocnom vztahu a nie po mesiaci keď chces toho druhého prijemne prekvapit aspon nejakou drobnostou a ešte po tom ako si to tej osobe napisal, že to pride…

anketkarka
10. dec 2023

Napísala si, že váš vzťah má aj potenciál. Tak asi by som si porovnala hodnotu toho potenciálu s hodnotou jeho schopnosti byť romantický a kreatívny pre Teba. Postupne sa to môže vo vzťahu naučiť, ak budeš trpezlivá a on bude chcieť. Ale ak je to pre Teba také zásadné mať romantického a kreatívneho chlapa, tak asi sa to neoplatí siliť. Ak má iné prednosti, tak skús mu dať čas a možno sa po rokoch z tohoto budete spolu smiať.

tanyag
10. dec 2023

Ja som išla na rande s mužom a doniesol mi ružu, čokoládu a pre dcéru malú pozornosť, hoci dcéra s nami nebola, ale vedel o nej. Nie som na takéto veci zvyknutá, takže som bola dosť prekvapená. Celý čaz bol pozorný, nespustil zo mňa oči, skôr ja som bola tá nervózna a on sa len díval a usmieval a takto to bolo aj na druhom stretnutí, aj na treťom, aj na desiatom atď..Ja som skôr tá, ktorá svoje pocity nevie prejaviť, nevie ich dať na javo, ale ten muž mal toľko trpezlivosti, že ma naučil ako tie city prejavovať...
Takže, ak zabudneme na to, že ti niečo sľúbil a nedodržal to, skús mu ešte dať šancu a uvidíš, veď ste len v štádiu spoznávania sa...ak aj neskôr bude taký, že len sľubuje, tak mu popraj v živote veľa šťastia a choďte každý svojou vlastnou cestou...