Ako často sa vidí vaša rodina s dieťaťom?

23. sep 2024

Ahojte, máme skoro pól ročne bábo a by ma zaujimalo ako často sa vidia so starými rodičmi, tetami, prababkami, vašimi krstnými a podobne? My sme malu prvé návštevy až po šestonedelí lebo som si chcela zvyknúť a bola po cisárskom. Potom už boli návštevy aj my sme boli - naši rodičia, súrodenci, prababky a dedkovia, nejaké gulášky a podobne. Lenže stále chce niekto prísť kto naše bábo ešte nevidel. Lenže oni sa o mňa nezaujímali od vtedy ako som sa odsťahovala z rodného mesta, len na sviatky sme si písali. Ako sa narodila mala sme späť v rodnom meste po 3 rokoch a stále chce niekto chodiť ma návštevy alebo nech mi prídeme cez víkend alebo že prídu aj cez týždeň….Mňa to nebavi stále odmietať, vysvetľovať a podobne…malá zaspáva len so mnou, kojím ju, partner chodí domov z práce na obed a domov podvečer a to ideme už na prechádzku a mame taku svoju rutinu….sme strašne radi len sami traja a ostatný to očividne nechápu že si takto vystačíme. Tiež sme si zvykli byť “sami” keďže sme tu roky nebývali…a je tiež nemám radu spoločnosť ľudí 😀 máte to rovnako ?

unicornlady
23. sep 2024

zase ale na druhú stranu, je fajn, ak si dieťa zvykne aj na príbuzných, rozšíri svoje väzby; a najmä, ak by si chcela byť sama s partnerom, má kto strážiť (chápem, že teraz je dieťa ešte malé, ale nech si navyká na ľudí, a môžete si dohodnúť, ako často a na ako dlho chceš niekoho vidieť)

napr. môžeš ísť kočíkovať a niekto ti môže robiť spoločnosť, kým manžel nie je doma atd..

inak teda hlásim, že svoje netere vidím min. raz za 2 týždne, niekedy aj 3x do týždňa (bývajú cca 45km ďalej), ale postrážim, nakŕmim, uspím, keďže sú na mňa zvyknuté 🙂

autor
23. sep 2024

@unicornlady my malu nechceme dať strážiť nikomu do kým nebude ona chciet a ideme sa sťahovať z rodného mesta. Mala tiež nie je kočíkova len do nosiča…tiež nemáme ani režim na spanie…niekedy vydrží hodinu a niekedy dve

autor
23. sep 2024

@unicornlady ale áno chápem treba budovať vzťahy ale mne príde na to ešte príliš malá :/ nemá radu veľkú spoločnosť, najlepšie pár ľudí lebo vždy keď sme na nejakej veľkej udalosti všetci sa na ňu vrhnú chytajú ju rozprávajú na ňu

unicornlady
23. sep 2024

Ale veď nemusíš mať všetkých naraz, raz rodičia, potom zas súrodenci atd... nech nie je preťažená. Ale fakt ti bude dobre, keď si navykne. Moja sestra prvú dcéru uspávala vždy len ona, a potom keď bola v nemocnici (sestra), my sme mali dosť problém ju uspať večer (dieťa).

mabenn
23. sep 2024

ano

viera77
23. sep 2024

Nie ste povinní prijímať žiadne "samopozývacie" až "vnucovacie" sa návštevy. A 6-mesačné dieťa ešte naozaj nepotrebuje ku šťastiu a celkovo k prežitiu v spoločnosti celú plejádu rodinných príslušníkov a známych. Úplne ťa chápem, sme na tom rovnako...a je len pochopiteľné, že chcete čas tráviť hlavne ako rodina a užívať sa navzájom vo voľných chvíľach a nie žiť podľa nárokov a požiadaviek okolia.

euka210
23. sep 2024

Ja som od mojej rodiny 100km, takze len mama prisla po narodeni "pomoct", prisli na krstiny a potom sme k nej sli az na Vianoce, ked mal maly cez 3mes. Ziadna teta, ujo, nemali nikdy zaujem na navstevu...ani z mojej, ani manzelovej strany, kde tu zijeme. Max.k svokrovcom, so svagrinou co mame rovnako deti...raz za 1-2mesiace navsteva.

vkatush
23. sep 2024

Ja to mám opačne, sme na kope rodina a stretávame sa pomerne často. prijímame aj chodíme návštevy. A robila som to naschvál kvôli malému, od nejakých 2 mesiacov pomaly každý týždeň niekto, niekedy aj 2x za týždeň, aby rodinu, blízkych priateľov poznal a aby bol zvyknutý na ľudí. A síce bezo mňa ani na krok nepôjde (separačná úzkosť), ale ak som na blízku, bude sa hrať s hocikým, nikoho sa nebojí. A vie, kto sú jeho babky, prababky, ujovia, krstní, širšia rodina (v každom dome si pamätá, kde sú hračky, kde jedlo, kde somariny 😂).

Chápem, že chcete byť vo svojej bubline, ja som prvý mesiac mala úplne rovnaký, ale potom pre dobro môjho syna som si povedala, že rodina, priatelia a sociálne interakcie sú dôležité. A naozaj, na polroka už vedel koho pozná, koho nie a nemal ani rok, keď vedel pomenovať niektorých členov, s ktorými sa často stretával.

A to, že nemáte režim. Šli sme na návštevy. Niekedy vydržal 3 hodiny a niekedy ťažko polhodinu. Všetci chápali, že on rozkazuje, ako dlho budeme.

mandarinka555
24. sep 2024

Uprav si gramatiku, lebo ma šlahne..Prestaň si uzatvárať mýlne predstavy o kámoškach
Venuj sa decku a neotravuj život ostatným👎

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lupajole
24. sep 2024

To tebe vadi aj navsteva rodicov? Tak to si ani neviem predstavit. Ja som zase opak. Ja ked boli deti male som bola u rodicov kazdy den skoro😁. Aj so sestrou. Ale moj muz pracuje na tyzdnovky, cize som bola rada, ze niesomsama. Ale neviem si predstavit , ze by mi vadila rodina🙈

kvietok2012
24. sep 2024

@lupajole kde písala,ze jej vadí návšteva rodičov?

lupajole
24. sep 2024

@kvietok2012 stary rodicia? Ja som pochopila stary rodicia ich babatka. Ako casto sa Vase deti stretavajy, vidia so starymi rodicmi. To je potom kto?

tinalia
24. sep 2024

Ku nam chodi moja mama 1xtyzdenne malu kocikovat a pre mna je to velka pomoc. Ja som rada, ze mala si zvyka aj na niekoho ineho ako len na mna a muža. Samozrejme na ruky si ju hocikto vziat nemoze 😁 a ostatna rodina ako jej ujovia, tety a sesternice chodia menej často. Tiez sme vyse 5 rokov byvali daleko od trvaleho bydliska a chodili sme "domov" tak raz za mesiac aj menej. Ja som sa do rodneho mesta vratila kvoli rodine, chcela som svoje deti vychovavat v blizkosti nasej a muzovej rodiny, ja som skratka taky typ a nie je to o tom, ze sa chcem dietata zbavit. Skratka som tak bola vychovana aj ja a som rada, ze som bola pravidelne v kontakte s inymi clenmi sirsej rodiny 😊

11bodka11
24. sep 2024

Cestou z porodnice sme sa zastavili u svokrovcov na obed, prisla tam aj jeho sestra s rodinou. Ked sme prisli domov, prisli k nam moji rodicia a surodenci. Ja som sa tesila ze sa o nas zaujimaju. By mi svihlo byt sami doma 6 tyzdnov. Ved uz po tyzdni sme isli aj von na prechadzku,postretali kopec ludi po dedine. Pomohli mi, doniesli obed atd. A stretavame sa stale kedze nasi byvaju o 3 domy dalej a svokrovci 3 km od nas. Moja segra este u nasich a svagrine tiez do 3km. Cize sme vsetci casto spolu.

kvietok2012
24. sep 2024

@lupajole ja som to pochopila, ze jej vadí širšia rodina, ktoru nestretava často...

autor
24. sep 2024

Veľmi pekne ďakujem každému za vaše príbehy. Je zaujímavé ako to ma každý inak 🙂 a len dodám že teda ja som nikoho nestretla keď sme chodili na prechádzky keďže sme chodili pomerne skoro ráno lebo bolo teplo. A nevadia mi návštevy mojich rodičov len niekedy nie sú k nej dobrý alebo zas naopak ku nám 🙂 skôr širši členovia rodiny ktorý nemali záujem sa schádzať, navštevovať keď sme mali nové bývanie len na oslavách a až teraz keď sa mala narodila zrazu chcú prist pozrieť 🙂 možno je to tým že sme aj partnerom introverti a nevyhľadávame spoločnosť ľudí. A ešte ste spomínali že “maly je pán kolko vydržíme na návšteve” tak to u nás absolútne netolerujú keď sme u niekoho alebo oni u nás a po pol hodine ideme preč alebo ich slušne vyhadzujeme

11bodka11
24. sep 2024

@tinalia ja to mam rovnako. Neviem si predstavit zit niekde daleko v cudzom meste len ja, muz a deti.

11bodka11
24. sep 2024

@viera77 6 mesacne dieta nepotrebuje sursiz rodinu? Ved ich vobec nebude poznat

autor
24. sep 2024

@11bodka11 my sme tak žili 3 roky, občas sa videli. Možno je to aj o vzťahoch v rodine. Za nás to bolo naj rozhodnutie.

autor
24. sep 2024

@11bodka11 tá je rada že objavuje svet. Ju ľudia nejak nezaujímajú, radšej sa hrá a skúša čo jej telíčko dokáže. Určite ich bude poznať, preto som založila aj tuto tému nech viem ako ju socializovať ale zároveň nech sme my ok nech vidím aj iné príbehy. Aspoň raz do týždňa sa u nás striedajú naši rodičia ale častejšie je skôr s cudzími ľuďmi ktorých vidí 1-2x 🙂

vkatush
24. sep 2024

Ak máš nejakú toxickú rodinu (hádky, bitky, alkoholici či niečo také), chápem. Urobila som to asi s 3 členmi rodiny a neľutujem, najlepšie rozhodnutie pre nás aj malého, po fyzickej, ale hlavne psychickej stránke.

Ale inak by som dieťa neodstrihla od nich a premohla sa kvôli nemu. Keď bude staršie a nebude si poznať ujov, tety, bratrancov, sesternice, aj z druhého kolena alebo neviem aká vzdialená família, povieš, lebo ty si nemala rada návštevy a ste introverti? Čo ak tvoje dieťa bude naopak extrovert a bude mu to chýbať? Bude sa chcieť poznať, ale nebude mať s nimi vzťah. Možno s niektorými ani nikdy nestihne.

Čo znamená niekedy nie sú k nej dobrý alebo naopak ku nám ? Lebo môže to byť mamičkovská precitlivenosť (väčšina sme si ňou prešli 😂) alebo naozaj psychologický alebo fyzický problém, kedy okey, dá sa pochopiť. Ale to opäť sa vraciame k toxickým príbuzným.

A možno ešte k tomu, že vás nevyhľadávali, keď ste sa sťahovali alebo čo. Mnoho ľudí využíva dieťa ako príležitosť znova nadviazať vzťahy. Niektorí nechápu, čo to je mať deti, kým ich nemajú. Niektorí kvôli práci, zdravotným problémom, financiám, času,... nejdú pre každú prkotinu na návštevu, ale keď príde dieťa... Proste ono je také spojítko 😊

mnamko
25. sep 2024

No a potom sa budeš čudovať, keď ju dáš do škôlky a bude revat ako pavian,žiadne kontakty s inými ľuďmi,to mi ver nieje dobrý nápad

autor
25. sep 2024

@mnamko Čo to ma spoločné so škôlkou ? Veď ma pol roka a do škôlky jej ostáva 2,5 😀 myslím že na plávaní bude mat tiež kolektiv a takisto aj na baby cvičeniach čo bude chodiť. Takže táto odpoved je zbytočná 🙂

mclissa
25. sep 2024

Ja neviem co ju takto izolujes? My sice byvame daleko, ale nikdy som neriesila kto kedy pride na navsevu. Mne skor chodia kamarati, rodina na dlhsie 2-3x za rok. My zas ideme ku nim. Cestujeme, spoznavame, stale sme niekde s niekym. Kto chce pride kedy chce u nas maju kamarati a rodina vzdy dvere otvorene. Kamarati boli u nas ja som bola par hodin po porode, chlapi zapili, baby mi navarili obed a ja som vysavala 😂 preto asi so synom nemam problem ist hoci kde a sa prisposobi okoliu. Berieme ho vsade.

11bodka11
25. sep 2024

A to preco ju vlastne izolujes od vsetkych?

autor
26. sep 2024

Ženy kde píšem že ju izolujem ? Píšem o rodinných príslušníkoch lebo si myslím že to preháňajú 🙂 preto sa pýtam ako to majú ostatne a vidím že niektoré to chápu, niektoré to majú rovnako a ostatne úplne naopak.

dory11
26. sep 2024

Mam pravidlá zo svokrovcami je každý deň keďžej tam bývame ( keď budeme sami tak raz do týždňa + každý druhý víkend mi prídeme v sobotu oni v nedeľu .)
Každá druhá sobota patrí mojej starkej a ujovi to je pravidelne + občas aj častejšie .
Nepravidelne sa stretávam zo sesternicou ale tam musím chodiť z malú iba ja kunim lebo ona nevie prísť z 3 deťmi a jej lepšie keď prídem ja + môj manžel ju nemusí a jej manžel zase nechce aby som chodila .
Z ujom a teto sa stretávam tak minimálne raz mesiac to musí byť aj kvôli ich deťom lebo ja ich strašne z boznujem aj tie deti mám potrebujú a moja malá zase potrebuje ich oni za mnou nechodia ja zanimi iba chodím buď do roboti alebo do bytu .
Potom sa nepravidelne stretávam z bratrancom a ujom a tak je to aj z moju sestru a bratom .
Ale zase moja rodina zamnou nepríde kvôli svokrovcom musím ja ísť za nimi .
Medzi tými sú dni kedy chodím do roboti kde som robila lebo tých ľudí zase potrebujem ja a boli mi najbližší keď to bolo najviac bolí mi najbližšou rodinou teda patrili a partia medzi moju rodinu ( nahradili mi rodicou ktorí sa nechovali tak ako mali )
Tak že jej to rôzne a individuálne.
Moja tiež bola iba nosič ale malé zase rada oslávi .
A krsna mama niekdy je tu aj 4krat do týždňa nekedy aj týždne nepríde teta manželova príde tak 2krag do týždňa jeho sesternica raz za mesiac teraz (ale pretím chodila viac len sa odsťahovala ďalej )
Prababaka tak cca 2krat do mesiaca
Manželou krsny tak cca 2krat do mesiac a druhá teta tak rovnako